„Santaka“ / Atsiliepimas į Susisiekimo ministerijos informaciją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-03-26 08:47

Dalinkitės:  


Atsiliepimas į Susisiekimo ministerijos informaciją

Kovo 13 d. Vilkaviškio krašto laikraštyje „Santaka“ užsakomajame straipsnyje „Susisiekimo ministerijos informacija“ Susisiekimo ministerija pateikė visuomenei neteisingus, tendencingai iškraipytus faktus apie situaciją, susiklosčiusią Kybartų mieste, neva dėl Savivaldybės vadovų nesirūpinimo ir atitinkamų priemonių nesiėmimo dėl UAB „Vildega“ vykdomos veiklos teikiant transporto priemonių parkavimo ir kitas paslaugas per Kybartus į Kaliningrado sritį važiuojantiems vairuotojams ir keleiviams.

Nemalonu skaityti straipsnį, kuriame atvirai meluojama, iškraipant atsakingų šalies institucijų – Generalinės prokuratūros, Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje, jų atlikto tyrimo metu nustatytus faktus ir padarytas išvadas, kurios galbūt nepateisino Susisiekimo ministerijos lūkesčių.

Įrengus transporto priemonių parkavimo aikštelę, 2001 m. lapkričio 23 d. buvo pasirašyta Vilkaviškio rajono savivaldybės mero, uždarosios akcinės bendrovės „Vildega“ direktoriaus, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės vado, Marijampolės teritorinės muitinės viršininko ir Vilkaviškio rajono policijos komisariato kelių policijos atstovo „Transporto priemonių parkavimo ir aptarnavimo aikštelės J. Basanavičiaus g. 55, Kybartų mieste, veiklos tvarka“.

UAB „Kelprojektas“ parengė eismo Kybartų mieste organizacijos projektą ir eismo saugumo gerinimo priemones, kurie buvo suderinti su Viešosios policijos biuro Eismo priežiūros tarnyba, Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo saugumo skyriumi.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos iniciatyva suinteresuotoms institucijoms nuo 2009 m. lapkričio 15 d. nutraukus savo dalyvavimą aikštelės darbo organizavimo tvarkoje, panaikinus kelio ženklus „Stovėti draudžiama“, transporto priemonių, išvykstančių iš Lietuvos teritorijos ir savo eilės laukiančių stoviniuojant valstybinės reikšmės J. Basanavičiaus (valstybinės reikšmės magistralinio kelio tąsa, tarptautinio kelio tinklo kelių tęsinys, tarptautinio kelio Nr. E28) ir Kudirkos Naumiesčio (valstybinės reikšmės kelio rajoninio kelio tąsa) gatvių kelkraščiuose, eismo saugumas tapo nebereguliuojamas ir keliantis realų pavojų aplinkinių asmenų saugumui, gyvybei bei turtui.

Paaiškiname, jog transporto priemonių parkavimo ir aptarnavimo aikštelėje nuo jos įsteigimo dienos jokios rinkliavos nebuvo vykdomos. Vadovaujantis „Transporto priemonių parkavimo ir aptarnavimo aikštelės J. Basanavičiaus g. 55, Kybartų mieste veiklos tvarkos“ 2 punktu, transporto priemonių savininkai ar vairuotojai sumokėdavo aikštelės eksploatacijos mokestį.

Nors straipsnyje rašoma, kad, kai galiojo minėta tvarka, „kiekvienas privalėjo užsukti į šią aikštelę <...> ir sumokėti mokestį privačiai bendrovei“, 2010-01-26 vykusio pasitarimo metu Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro patarėjas R. Bražinskas patvirtino, kad perdavus aikštelę Pasienio kontrolės punktų direkcijai prie Susisiekimo ministerijos „automobilių vairuotojai nemokės tik už stovėjimą, o aikštelę eksploatuojanti įstaiga ar įmonė galės gauti pajamas už papildomas paslaugas, tokias kaip maitinimo, higienos ir kt.“ Be kita ko, pasitarimo metu buvo išsakytos užuominos, jog aikštelės veiklą reikia perduoti į kito, galbūt Susisiekimo ministerijai parankaus, verslininko rankas.

Vilkaviškio rajono apylinkės prokuratūra 2003-07-25 raštu Nr. 12-46 informavo, kad, atlikusi tyrimą, teisės aktų pažeidimų, steigiant aikštelę ir ją eksploatuojant, nenustatė, šį faktą patvirtino ir Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra 2009 m. gruodžio 17 d. nutarimu Nr. 13.12-459.

Vyriausybės atstovas Marijampolės apskrityje 2003-08-14 raštu Nr. 5-43 informavo, kad atlikęs patikrinimą teisės aktų pažeidimų, Vilkaviškio rajono savivaldybei priimant sprendimus, susijusius su automobilių parkavimo ir aptarnavimo aikštelės J. Basanavičiaus g. 55, Kybartuose, steigimu bei veikla, nenustatė, o 2010-01-06 raštu Nr. 5-25 (1.17) dar kartą patvirtino, kad pagal savo kompetenciją dar kartą patikrino Vilkaviškio rajono savivaldybės administravimo subjektų priimtų teisės aktų, susijusių su transporto priemonių parkavimo ir aptarnavimo aikštelės J. Basanavičiaus g. 55, Kybartų mieste, steigimu ir veikla, atitiktį įstatymams bei Vyriausybės nutarimams ir taip pat prieštaravimų teisei nenustatė.

Generalinė prokuratūra patvirtino, kad UAB „Vildega“, kaip verslo subjektas, ėmė teisėtą mokestį už teikiamas paslaugas, o ne administravo vietinę rinkliavą. Būtent Generalinė prokuratūra nesutiko su Susisiekimo ministro interpretacijomis ir pabrėžė, kad UAB „Vildega“ aikštelės eksploatacinis mokestis buvo imamas neprieštaraujant Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo nuostatoms.

Paneigiame ir minėto straipsnio teiginį „Prokuratūra įpareigojo panaikinti privalomus kelio ženklus“, nes tai jau tikras teisinis neišprusimas: prokuratūra nėra ta institucija, kuri pastato ar panaikina kelio ženklus. Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilkaviškio rajono policijos komisariato viršininko R. Gylio teigimu (2009-12-01 raštas Nr. 64-56-S-12864 „Dėl kelio ženklų panaikinimo“), privalomi kelio ženklai Kybartų mieste, J. Basanavičiaus ir Kudirkos Naumiesčio gatvėse, buvo panaikinti Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos, VĮ „Marijampolės regiono keliai“ ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovų sprendimu.

Apie teiginį „dėl galimai neteisėtų pareigūnų veiksmų naudojant valstybės turtą Kybartuose vyksta tyrimas“: Vilkaviškio rajono savivaldybė tokios informacijos neturi.

Nesutinkame ir su teiginiu „Savivaldybė nepateikia visų dokumentų, <...> nebendradarbiauja su ministerija“.

Savivaldybė šiuo klausimu ne kartą raštu kreipėsi į įvairias valstybės institucijas, organizavo tarpžinybinius pasitarimus, kvietė bendradarbiauti, sprendžiant susidariusią problemą, siuntė įvairių dokumentų kopijas. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija kategoriškai 2009-12-02 raštu Nr. 2-5981(01) „Dėl transporto priemonių stovėjimo aikštelės Kybartuose“ atsisakė dalyvauti Savivaldybės siūlomoje tarpžinybinėje komisijoje, kuri buvo kviečiama siekiant išspręsti iškilusias problemas.

Į Savivaldybės merą nuolat kreipiasi pavieniai gyventojai, Kybartų miesto bendruomenė, Kybartų miesto seniūnas dėl transporto priemonių, išvykstančių iš Lietuvos Respublikos teritorijos per Kybartų pasienio kontrolės punktą, keliamo pavojaus eismo saugumui, žmonių sveikatai, ekologijai, tačiau Savivaldybės įgaliojimai pagal Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 10 straipsnio 8 dalį yra spręsti eismo organizavimo klausimus tik miestų ir kaimų gyvenamosiose vietovėse ir vietinės reikšmės keliuose.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad vienas iš kertinių eismo saugumo užtikrinimo principų, įtvirtintų Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme, yra valstybės pareiga sudaryti saugias ir vienodas visiems eismo dalyviams dalyvavimo eisme sąlygas.

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nurodyta, kad savivaldos teisė laiduojama įstatymo numatytiems valstybės teritorijos administraciniams vienetams, valstybė remia savivaldybes, o savivaldybės pagal Konstitucijos bei įstatymų apibrėžtą kompetenciją veikia laisvai ir savarankiškai.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos atsakingi darbuotojai viešais pareiškimais respublikinėje bei vietinėje spaudoje klaidina visuomenę ir tokiu būdu griauna teisinės valstybės principus, riboja savivaldą, pažeidžia viešąjį interesą, Kybartų miesto gyventojų bei asmenų, vykstančių į Rusijos Federaciją per Kybartų pasienio kontrolės punktą, teises ir teisėtus interesus.

Tokia klaidinanti informacija žemina Susisiekimo ministerijos, kaip Vyriausybės sudėtinės dalies, autoritetą, skatina nepasitikėjimą Generaline prokuratūra, Vyriausybės atstovo institucija.

Kviečiame Susisiekimo ministeriją spręsti problemą iš esmės, o ne politikavimu ir prasimanymais pridengiant savo skubotus veiksmus bei nekompetenciją, klaidinti visuomenę.Vilkaviškio rajono savivaldybėUžsk. 2017


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas