„Santaka“ / Susirinkime – tie patys veidai ir tos pačios problemos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-03-17 07:21

Dalinkitės:  


„Blogos oro sąlygos rudenį neleido nugreideriuoti gatvių“, – teisinosi seniūnas A. Kiseliūnas. Susirinkime dalyvavo ir (iš kairės) rajono meras A. Bagušinskas, vicemeras Jonas Meškauskas bei Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Kasparaitis.

Autorės nuotr.


Susirinkime – tie patys veidai ir tos pačios problemos

Eglė MIČIULIENĖ

Pirmadienį į Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centrą susirinko tie, kam buvo įdomu išgirsti Vilkaviškio miesto seniūno bei rajono mero ataskaitas apie praėjusius metus.Pateikė statistikos

Kokie buvo praėjusieji metai, įdomu buvo daugiausiai tai pačiai saujelei aktyvių vilkaviškiečių, kurie į šias sueigas renkasi kiekvienais metais ir kasmet išsako ne po vieną pastabą dėl įvairių miesto tvarkymo problemų.

2009 metų ataskaitą pateikę Vilkaviškio seniūnas Algis Kiseliūnas ir meras Algirdas Bagušinskas susirinkusiems žmonėms paaiškino, kur buvo išleistos biudžeto lėšos, kokie darbai nuveikti, kokios problemos mieste opiausios, ką rengiamasi nuveikti kitais metais.

Susirinkimo dalyviai išgirdo įvairios statistikos. A. Kiseliūno teigimu, per 2009-uosius metus seniūnija gavo 307 gyventojų prašymus (dėl prekybos viešose vietose, dėl gatvių žvyravimo ar asfaltavimo, dėl konfliktų su kaimynais ir pan.) 339 raštai gauti iš įvairių įstaigų, daugiausia – iš rajono policijos komisariato.

Seniūno duomenimis, gyventi į užsienį per metus išvyko 55 vilkaviškiečiai (šiuo metu gyventojų skaičius yra 12 410).

Nedarbo lygis mieste siekia 11,7 proc. Pagal darbo biržos rekomendacijas vykdant viešųjų darbų programą įdarbinti 42 žmonės – iš jų už darbo drausmės pažeidimus 6 atleisti.

Iš 20-ies policijos ir Pataisos inspekcijos pasiųstų žmonių nemokamuose viešuosiuose darbuose dirbo tik 5.Trukdė oro sąlygos

Pagal Kelių priežiūros ir plėtros programą Vilkaviškio miestui pernai buvo skirta 287 tūkst. litų, už kuriuos remontuoti miesto šaligatviai, asfaltuotos gatvės, prižiūrėti žvyrkeliai.

Seniūnas atsiprašė gyventojų, jog kai kurių numatytų darbų nuo spalio mėnesio neleido atlikti netinkamos gamtinės sąlygos. Dėl lietingų orų rudenį nebuvo nugreideriuotos gatvės. „Sulaukėme daug skambučių, jaučiuosi kaltas, bet pinigų į balą išmesti negalėjome“, – kalbėjo A. Kiseliūnas.

Seniūnas apžvelgė ir šių metų planus. Pasak jo, 2010 metų Vilkaviškio miesto komunalinių paslaugų biudžetas yra mažesnis beveik trečdaliu, todėl reikės daug pastangų, siekiant efektyviai panaudoti gautas lėšas. „Nesinorėtų išvalytų plotų vėl apleisti, todėl bus mažinamos ne darbų apimtys, o paslaugų teikimo periodiškumas“, – sakė A. Kiseliūnas.

Šiemet skirtos lėšos J. Basanavičiaus aikštės atnaujinimo projektui parengti. Bus vykdomi Lobiškių gyvenamųjų namų kvartalo infrastruktūros darbai, tęsiami vandentiekio ir nuotekų II etapo įrengimo darbai, įforminami Šeimenos upės valymo darbai.Žmonių vis mažėja

Tiek iš seniūno, tiek iš vėliau kalbėjusio mero A. Bagušinsko ataskaitų galima daryti išvadą, jog daugiausiai nerimo vilkaviškiečiams turėtų kelti gana sparčiai mažėjantis gyventojų skaičius bei vis kuklesnis biudžetas.

Vilkaviškio mieste kasmet miršta maždaug šimtu žmonių daugiau, nei gimsta. Per pastaruosius penkerius metus mirė 452 vilkaviškiečiais daugiau nei užregistruota gimusiųjų. Tiesa, praėjusiais metais rodiklis šiek tiek pagerėjo – rajone gimė 150, o mirė 204 piliečiai, t. y. gimė „tik“ 54 žmonėmis mažiau.

Visame rajone gyvena mažiau nei 48 tūkst. gyventojų. Per 20 metų jų skaičius sumažėjo 6–7 tūkstančiais.

A. Bagušinsko pateiktais duomenimis, per metus visame rajone gimė 516 žmonių, mirė 670. Liūdna, jog kasmet mažėja moksleivių skaičius. Pernai mokyklose sumažėjo 217 mokinių, tačiau 2008 ir 2007 metais šis skaičius siekė netgi 400 vaikų. Dėl šios priežasties naikinamos mažakomplektės kaimo mokyklos.

Nors mažėja ir mokinių, ir mokyklų skaičius, švietimo sričiai skiriamas didžiausias dėmesys. Šiemet švietimo reikmėms suplanuota skirti net 64 proc. rajono biudžeto.Klausimų – daug

Dvi valandas užsitęsusiame susirinkime ilgiau už valdžios ataskaitas truko gyventojų klausimai ir atsakymai į juos. Vilkaviškiečiai buvo ypač aktyvūs, o kai kurie klausimus valdininkams buvo net susirašę į kelis lapus.

Viena vilkaviškietė seniūno klausė, kada bus padarytas seniai žadėtas darbas: prie miesto seniūnijos įrengtos vietos neįgaliųjų automobiliams. Valdžios atstovai pažadėjo, jog šis nesudėtingas reikalas kaip įmanoma greičiau bus apsvarstytas Saugaus eismo komisijoje ir neįgaliųjų transportą žymintys ženklai minėtoje vietoje netrukus bus pastatyti.

Ta pati moteris klausė, ar negalėtų būti įrengti turėklai neįgaliesiems Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje. Susirinkimui pirmininkavęs Sigitas Kasparaitis šį klausimą taip pat pažadėjo apsvarstyti.

Gyventojai prašė, kad šilumos tinklai įsirengtų savo kasą ir gyventojai mokesčius galėtų sumokėti vietoje, kaip buvo anksčiau. UAB „Litesko“ filialo „Vilkaviškio šiluma“ komercijos direktorius Gintautas Tamulis aiškino, jog šiais laikais laikyti pinigus kasoje nesaugu ir visoje sistemoje jų atsisakyta, o dabar „madoje“ – internetinis mokėjimas. Toks požiūris susirinkime dalyvavusių vyresnio amžiaus vilkaviškiečių neįtikino. „Tai darykite, kaip daro „Vilkaviškio vandenys“: jie išsinuomojo kamputį „Vilkastoje“ – ir papildomo mokesčio žmonėms mokėti nereikia“, – pyko šilumos vartotojai. Su didelėmis abejonėmis G. Tamulis žadėjo šį reikalą apsvarstyti.Ne pirmą kartą

Dauguma išsakytų problemų buvo keliamos jau ne pirmą kartą.

Viena iš jų – tualeto problema miesto centre.

– O kurioje vietoje tą tualetą statyti? Kur pasiūlome, iš karto kyla ten dirbančių ar gyvenančių žmonių nepasitenkinimas, – sakė S. Kasparaitis. – Miesto centre esančios įstaigos leidžia naudotis tualetais, nė vienas iš jų neužrakintas. Švenčių metu pastatome biotualetus.

A. Bagušinskas siūlė dar vieną išeitį: kai bus viešai svarstomas J. Basanavičiaus aikštės rekonstrukcijos projektas, gyventojai galėtų teikti ir siūlymus, kur mieste įrengti viešąjį tualetą. Tačiau ar žmonės norės naudotis mokama paslauga (o ji tikrai būtų mokama), kyla abejonių jau dabar.

Gyventojai kėlė daug įvairių problemų: dėl ne vietoje pastatytų ir nevalomų konteinerių, paauglių būrimosi vieta virtusių karių kapinių, netvarkingų šunų šeimininkų, Kelių eismo taisykles pažeidinėjančių mopedų vairuotojų, nevalomo Šeimenos upelio, nuotekų sistemų įrengimo, gatvių asfaltavimo ir kt.

Valdžios atstovai gyventojų pateiktus klausimus užsirašė ir žadėjo ten, kur yra galimybės, reikalus spręsti.

Po ilgų aiškinimųsi ir debatų miesto seniūnui buvo pasiūlyta periodiškai organizuoti temines diskusijas, į kurias atėję gyventojai išsakytų savo nuomonę kokiu nors konkrečiu klausimu, pavyzdžiui, dėl reprezentacinių miesto zonų, konteinerių aikštelių ir pan.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas