„Santaka“ / Vertingiausios žinios – iš mamos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38

Išsinuomotų 2–3 kambarių butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-04 08:14:48

Skubiai parduoda suremontuotą 1 kambario butą Vilkaviškyje (sava pakura), naudotus labai geros būklės baldus (sekciją, 3 durų spintą), akordeoną „Weltmeister“ (120 bosų, suderintas, geros būklės). Tel. 8 656 04 768.
Galioja iki: 2019-04-04 10:09:27

Parduoda OPEL MERIVA (2006 m. balandžio mėn., 1,6 l, benzinas, 74 kW, mechaninė pavarų dėžė, TA iki 2020 m. rugsėjo 16 d., 272 000 km rida, 2200 Eur). Tel.: 8 614 56 782, 8 618 71 679.
Galioja iki: 2019-04-04 13:05:21

Šeima ieško buto ar namo išsinuomoti arba namo išperkamajai nuomai Vilkaviškis–Marijampolė ar netoli šių miestų. Tel. 8 600 65 396.
Galioja iki: 2019-04-04 14:34:37Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-03-05 06:34

Dalinkitės:  


Besišnekučiuojant su malonia močiute, iš mokyklos grįžo sūnaus Vytauto ir jo žmonos Inos vaikai.

Autorės nuotr.


Vertingiausios žinios – iš mamos

Birutė NENĖNIENĖ

Sveikintojų – visas pulkas

Šiais metais Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija vėl paprašė savivaldybių rekomenduoti daug vaikų išauginusias mamas, kurias Motinos dienos proga ruošiamasi apdovanoti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Pernai šis garbingas apdovanojimas buvo įteiktas net keturioms mūsų rajone gyvenančioms daugiavaikėms mamoms, tarp jų – ir vilkaviškietei Marijai Joanai Striokienei.

Prezidentūros darbuotojai net stebėjosi, kad į iškilmes atvažiavo tokia „stipri palaikymo komanda“ – visi septyni vaikai, devyniolika anūkų. Prezidentas V. Adamkus su šia gražia šeima nusifotografavo atminčiai. M. J. Striokienė sakė, jog tarybiniais metais ji, kaip daugiavaikė motina, gaudavo medalių, bet tada būtų labai pravertę net ir dešimt pridėtų rublių. „Po šio apdovanojimo atsiuntė tūkstantį litų, bet man pinigų dabar nereikia“, – sakė moteris.

Jos kambaryje matomoje vietoje kabo ir kitas garbingas apdovanojimas – 70-ojo gimtadienio proga dukra Lina iš Vatikano parvežė Popiežiaus Jono Pauliaus II palaiminimą.Paprastai ir giliai

– Esu laimingiausia mama, man nieko dabar netrūksta, – sakė septynių vaikų mama M. J. Striokienė.

Name, kurį Striokai patys kažkada pasistatė, liko gyventi sūnaus Vytauto šeima, auginanti keturis vaikus. Prieš pusmetį palaidojusi vyrą ir vaikų tėtį, moteris nejaučia vienišumo ir nepriteklių. Iš netoliese gyvenančių vaikų ji su kaupu gauna rūpesčio ir meilės – kaip grąžos to, kuo visą gyvenimą buvo apgaubusi savo vaikus.

Mūsų pokalbyje su M. J. Striokiene dalyvavęs sūnus Vytautas ir dukra Marija akcentavo, jog iš mamos visada pasisemia optimizmo, gebėjimo harmoningai gyventi, įsiklauso į jos paprastus, bet svarbius pamokymus. Vaikai pasijuokė, jog jų močiutė dabar „studijuoja“, nes skaito daug religinių, teologinių knygų, vaikams suėjus dalijasi ne tik prisiminimais, bet ir svarsto šiandienos aktualijas.

Anksčiau M. J. Striokienė, radusi patikusią knygą, atidėdavo ją į šalį, tikėdamasi senatvėje paskaityti. Dabar panašiai taip ir yra, tik atsirado naujų knygų ir užsiėmimų. Moteris aktyviai įsitraukė į Marijos legiono parapijoje veiklą.Ištvermės – iš savo mamos

Striokų šeimos nariams visada svarbu reikšmingesniais gyvenimo momentais būti kartu, pasidalyti džiaugsmais, rūpesčiais ar sielvartu.

M. J. Striokienei kaip pamokantis pavyzdys visada iškildavo jos mamos ištvermė. Į tai remdamasi, lygindama su savąja situacija, moteris įgydavo stiprybės.

Pirmąją karo dieną, padangėje ūžiant lėktuvams, jos mamą suėmė gimdymo sąrėmiai. Tėvas išskubėjo iš tuo metu užsidegusio tvarto išleisti gyvulių. Taip ir negrįžo – kieme jį pakirto kulka. Vyrą rado suanglėjusį ant takelio tarp sudegusių pastatų...

Motina, gera kaimo siuvėja, viena išaugino ir į gyvenimą išleido dukrą Mariją bei penkis sūnus. Moteris niekada neplūdo Dievo ir likimo, o vaikus doros mokė kaip katalikė motina.Pirmieji uždarbiai

Gimtojo Akmenynų kaimo ir ekonomiškai silpno kolūkio Marija nesiejo su savo ateitimi. Su drauge susitarusios pasiprašė kolūkio valdybos išleisti mokytis ir 1955 metais dvidešimtmetės atvyko į Vilkaviškį. Abi įsidarbino dar tik besikuriančiame siuvimo fabrike iš pradžių mokinėmis, paskui siuvėjomis, o vakarais mokėsi vidurinėje mokykloje. „Už pirmus atlyginimus su drauge Genute nusipirkome dviračius ir savaitgaliais per dvidešimt kilometrų parmindavome į Akmenynus, į šokius. Už antrą atlyginimą nusipirkome labai geros medžiagos paltus“, – prisiminė Marija.

Moteris fabrike išdirbo septyniolika metų. Dėl to, kad daugiau laiko galėtų skirti vaikų priežiūrai, ji vėliau įsidarbino valytoja mokykloje, paskui – kiemsarge namų valdyboje.Išnaudojo kiekvieną minutę

Pasak M. J. Striokienės, ištekėjo „jau pabuvusi“ – 24-erių metų. Vaikų į darželį neleido, augino su vyru dirbdami skirtingose pamainose. Tada darbo savaitė buvo šešių dienų, o Striokams dar statybos rūpėjo, nebuvo ir jokių buitinių patogumų. Moteris brangino ir stengėsi racionaliai išnaudoti kiekvieną minutę.

Vyriausiai dukrai Giedrutei šiemet sueis penkiasdešimt metų, ji gyvena toliausiai – Molėtų rajone, mokytojauja. Vaikystėje mergaitei patiko mamos pagalbininkės dalia – prižiūrėti jaunesniuosius brolius ir seseris. Gal todėl ištekėjusi padovanojo daugiausia anūkų – šešis, be to, į savo šeimą pasiėmė kelias tėvų globos netekusias mergaites.

Antrasis Striokų sūnus Vidmantas – kunigas, dirba Višakio Rūdos ir Kazlų Rūdos parapijose. Dukra Lina – Šventosios šeimos misionierių vienuolijos vienuolė, baigusi teologijos studijas Romoje. Jaunesnieji sūnūs Gintautas, Vytautas, Valentinas bei dukra Marija dorai gyvena savo šeimose, dažnai aplanko mamą.Kaip gyvas pavyzdys

Kokias auklėjimo priemones taikė mama? „Mušti negavome nė karto“, – bandė prisiminti sūnus Vytautas ir dukra Marija.

„Čia Dievas padėjo, nes matė mano didelį vargą. Vaikai manęs klausė. Šventes šventėme, sekmadieniais ėjome į bažnyčią, kunigai paauklėdavo. Kasmet po du hektarus runkelių apkaupdavome. Į mokyklos susirinkimus leisdavau tėvą – jis mokėdavo griežtai atsikirsti, kodėl vaikai neįsirašo į pionierius, ir kalba būdavo baigta“, – pasakojo mama.Kas „apsimoka ir neapsimoka“

M. J. Striokienę stebina dabartinių jaunų tėvų mąstymas, jog „vaikų neapsimoka gimdyti, nes valstybė per mažai paremia“. Jos motinystės metais nebuvo net minties apie pašalpas, pinigus, mokamas atostogas.

„Gimusiam vaikui prižiūrėti išnaudodavau priklausančių nemokamų atostogų iki vaikui sukaks metai laiką. Galvodavau: kiek tų pinigų bus, tiek užteks. Labiausiai norėdavau pabūti su augančiu vaiku“, – sakė M. J. Striokienė.

„Mama visą laiką mus, vaikus, vesdavosi į bažnyčią. Jos žodis apie pareigą mums buvo šventas, klausydavome, nors ne visada norėdavome eiti į mišias. Dabar ir mes savo vaikus vedamės, mūsų vaikai pripranta prie tokio gyvenimo ir auklėjimo nuo mažų dienų“, – sakė sūnus Vytautas.

M. J. Striokienė niekada neskaitė psichologijos knygų, bet jos duodami patarimai, jog be tikėjimo nebūtų prasmės gyventi, pasisėjo visų septynių vaikų mintyse ir širdyse, o šie tai perdavė savo vaikams.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trąšų gamybą verslininkas kilstelėjo į aukštesnį lygį
* Konteinerius vežėjai privalo pastatyti į vietą
* Šeimos gydytojų komandas papildys ne visi
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „ganėtinai“?
Taip, žodis ganėtinai vartojamas reikšme „pakankamai“. Pvz.: Ji nesijautė ganėtinai sveika.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas