„Santaka“ / 2009-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44

Parduoda X mėsinių veislės veršingą mėsinę telyčią, melžimo aparatą (benzininis). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-09-01 11:46:18Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-12-31 00:28

Dalinkitės:  


2009-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

Šiandien jau vienuoliktą kartą skelbiami „Santakos“ laikraščio nominantai. Tie, kurių veikla buvo pastebėta tiek aplinkinių žmonių, tiek redakcijos žurnalistų.

Galbūt vieno nuopelnai visuomenei – didesni, kito – ne tokie dideli. Bet nė vienas iš šių žmonių neištirpsta minioje, jie visi padarė kažką tokio, kuo ryškiai išsiskyrė iš kitų.

Džiaugiamės, kad jų yra – kūrybingų, talentingų, išradingų, nenustygstančių vietoje, sugebančių padaryti ir pamatyti tai, ko nepastebėjo ar nepadarė kiti.

Tokių žmonių dėka įdomesnis tampa ne tik laikraštis. Jie – amžinasis gyvenimo variklis.Redakcija


„Metų darbštumas“Nekreipdama dėmesio į ne visada palankią aplinką ar nuomones, Danutė ARDZIJAUSKAITĖ kaip ta darbštuolė skruzdėlytė rinko ir ant gležnų pečių į Krašto muziejų nešė po šapelį daugelį dešimtmečių iš viešosios erdvės išstumtus faktus apie Lietuvos kariuomenės savanorius.

Po daugiau nei dešimties metų trukusio darbo archyvuose, gausybės susitikimų su savanorių artimaisiais ji suregistravo iš Vilkaviškio krašto kilusius nepriklausomybės gynėjus. Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimo proga išleistas nuotraukomis iliustruotas iškalbingas Lietuvos kariuomenės savanorių vardynas.

Kraštotyrininkė patikslino žinias apie Vyčio kryžiaus ordino kavalierius leidžiamai daugiatomei knygai, parengė kilnojamąją parodą apie Vilkaviškio krašto šaulių veiklą. Ji dalyvauja Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos veikloje, yra Tėvynės pažinimo draugijos narė ir sekretorė, apdovanota padėkos raštais.

D. Ardzijauskaitė jau nedirba muziejuje, tačiau vis atsiranda savanorių artimųjų, kurie ieško kraštotyrininkės. Žmonės nori jai perduoti nuotraukų, dokumentų, nes pasitiki, kad visa tai kaip istorinė vertybė bus kruopščiai suregistruota, padėta į vietą.


„Metų kūrėjas“Vilkaviškiečio tautodailininko Zenono SKINKIO kūrybinė erdvė yra labai plati: grafika, tapyba, medžio skulptūra, medžio paveikslai... Jo darbų negalima nepastebėti: ar jie skintų laurus respublikinėse L. Šepkos ir prakartėlių parodose, ar būtų eksponuojami Pasaulio lietuvių dainų šventės metu Vilniuje, ar konkursinėje „Aukso vainiko“ parodoje Marijampolėje, ar puoštų kažkieno namus... Unikalūs, nepakartojami, saviti, nematyti... Taip dažniausiai apibūdinami šio meistro, kuriam vieninteliam mūsų rajone suteiktas meno kūrėjo statusas, darbai. Ypač įsimena tautodailininko išdrožti angelai. Savo plastika, spalva, aura... Sušildyti žmogiškumu, kurį suteikia šypsena angelo veide, ant sparno nusileidęs drugelis ar rankoje pražydusi gėlė.

Daugelyje Z. Skinkio darbų galima rasti angelo motyvą. Keletą metų jo sukurti angelai leidosi į Žemės ūkio ministerijos organizuojamo konkurso „Lietuvos kaimo spindulys“ nugalėtojų rankas, o šį gruodį jais buvo nominuoti ir geriausi Marijampolės apskrities kultūros darbuotojai.


„Metų pokytis“Artūras PEČKAITIS nuo 2008 m. spalio 1 d. dirba Vilkaviškio muzikos mokyklos direktoriumi. Penkiolikos metų pedagoginio darbo stažą pažyminčiam A. Pečkaičiui tai didelių permainų laikas. Jam svarbiausia tai, kad jausdamas rajono Savivaldybės paramą teigiama linkme pakreipė mokyklos veiklą. Direktorius neatsisakė ir savo širdžiai mielos meninės veiklos – jis muzikuoja su grupe „Gama“, nepamiršo esąs akordeonistas.

Metus vadovas pradėjo nuo pirmo aukšto avarinių patalpų remonto, atnaujino dalį šiluminės trasos. Mokykla gavo ne naują, bet labai reikalingą autobusiuką, įsigijo naujų muzikos instrumentų, bibliotekai nupirko kompiuterį, kitos įrangos, pradedama diegti MOBIS sistema, sukurta internetinė svetainė.

Pakoregavus ugdymo planą, atsirado galimybė priimti daugiau moksleivių, turėti daugiau kolektyvų – dabar jų yra 10. Susikūrė folkloro ansamblis, liaudiškos muzikos kapela, jaunučių choras bei lengvosios muzikos grupė.


„Metų geradarė“Vištyčio kaimo bendruomenės pirmininkę Vilmą MENČINSKIENĘ galima vadinti šio krašto geradare. Vilma pati vargiai suskaičiuoja, kiek pagal jos rašytus projektus į Vištytį ir Gražiškius atkeliavo karvių, arklių, triušių, kiek šeimų sulaukė ne vien vertingų dovanų, bet ir naudingų patarimų. Moteris yra ne tik Vištyčio kaimo bendruomenės pirmininkė, bet ir seniūnijos socialinė darbuotoja. Už mokėjimą bendrauti su žmonėmis ir rūpinimąsi savo artimu V. Menčinskienė buvo pastebėta net Jungtinėse Amerikos Valstijose. Iš ten į Vištytį atkeliavo fondo „Heifer International“ įsteigta „Auksinio talento“ nominacija su šios veiklios mūsų rajono gyventojos vardu.

Neseniai Vilma, kaip aktyvi Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos ir Vietos veiklos grupės narė, atstovavo rajonui Italijoje vykusiame suaugusiųjų mokymo programos seminare.

Geraširdės moters šeimoje jau kelerius metus auga trys mergaitės iš vaikų globos namų. Ji kartu su vyru Ginu augina ir trejetą savo dukrų.


„Metų šokėja“„Ir kaip ji suspėja?“ – toks klausimas daugeliui kyla stebint choreografės Sonatos JANKIENĖS šokėjų pasirodymus įvairiose scenose. Smagu žiūrėti, kaip šauniai trepsi S. Jankienės vadovaujamo didelio tautinių šokių kolektyvo „Vyželė“ vaikai, kaip dailiai sukasi „Staigmeniukės“ ir žavus „Staigmenos“ merginų kolektyvas.

Negana to, Sonata šokiu užkrėtė didžiulį būrį rajono moterų ir merginų. Jau per šimtą šokėjų, tarp jų – ir vienas vyras, su užsidegimu lanko Sonatos vedamus linijinius šokius.

O kur dar tradicinė S. Jankienės organizuojama rajono vaikų dainų ir šokių šventė „Sveika, vasarėle“, kur didžiulis kalėdinis kasmet rengiamas Sonatos šokėjų pasirodymas Vilkaviškio kultūros rūmuose su pilnutėle sale žiūrovų?

Beje, šiemet sukako dvidešimt metų, kai Sonata pradėjo savo choreografės darbą Vilkaviškyje. „Metai buvo labai darbingi ir derlingi, mano šokėjai iš konkursų ir festivalių parsivežė įvairų prizų“, – savo kolektyvais džiaugėsi Sonata. O šokėjai džiaugiasi turėdami tokią visur spėjančią ir puikiai juos paruošiančią vadovę.


„Metų ūkininkas“Matlaukio kaime ūkininkaujantis Robertas MICKEVIČIUS meilę gimtajai žemei paveldėjo iš tėvo Juliaus. Ir tėvas, ir sūnus yra pripažinti metų ūkio nugalėtojais, Robertas tapęs ir geriausiu Marijampolės apskrities jaunuoju ūkininku.

Nors savarankiškai R. Mickevičius ūkininkauja dar tik ketverius metus, jo dirbamos žemės plotai jau peržengė pusę tūkstančio hektarų. Negana to, kartu su žmona Vaida nusipirkęs sodybą Kaupiškių kaime, Robertas ruošiasi ją paversti jaukia vietele poilsiautojams. Jaunasis ūkininkas domisi ir alternatyviomis žemės ūkio šakomis. Jo nupirktuose ir išvalytuose tvenkiniuose pradėtos veisti žuvys.

Besirūpindamas, kaip atnaujinti savo technikos kiemą, Robertas nepamiršta, jog reikia atiduoti deramą pagarbą ir senoms žemės ūkio mašinoms bei padargams. Visi „atitarnavę“ traktoriai, arkliniai padargai, kitokie rakandai rado vietą jaunojo ūkininko garažuose ir kieme.

Ūkininkas suspėja visur: jaunas vyras yra ne tik žemdirbių organizacijų ar bendruomenių narys, bet suspėja dalyvauti ir Pasaulio kybartiečių draugijos bei „Lions“ klubo veikloje.


„Metų gynėja“Vilkaviškietė Renolda KUBILIENĖ buvo pirmoji, kuri ne vien aikčiojo išgirdusi, kad rajono ligoninė gali netekti kai kurių skyrių, bet ir griebėsi konkrečių žingsnių jiems išsaugoti.

Vienoje rajono bendrovėje juriste dirbanti moteris drauge su bendraminčiais įkūrė iniciatyvinę grupę ir suskubo rinkti gyventojų parašus, kad būtų apginti rajono žmonių interesai. Per trumpą laiką surinktus 15 339 parašus po kreipimusi į aukščiausias šalies valdžios institucijas iniciatyvinė grupė įteikė Premjerui A. Kubiliui, sveikatos apsaugos ministrui A. Čaplikui, rajono merui A. Bagušinskui. Renolda su iniciatyvinės grupės atstovais ne kartą pati vyko į Sveikatos apsaugos ministeriją, Seimą, Vyriausybę, susitiko su rajono, ligoninės vadovais, Tarybos nariais.

Metų pabaigoje atėjo gera žinia: ligoninei pavyko išsaugoti Chirurgijos skyrių. Tačiau iniciatyvinei grupei vadovaujanti R. Kubilienė neketina nuleisti rankų – po švenčių moteris vėl kvies iniciatyvinę grupę vykti į Vilnių, kad įrodytų valdžiai, jog vilkaviškiečiams būtinos ir akušerijos paslaugos.


„Metų eruditas“Vilkaviškietis Rokas DANILEVIČIUS jau ne vienus metus tėvus, artimuosius, pedagogus džiugina reikšmingais pasiekimais, puikiomis žiniomis.

Vaikinas labai gerai mokosi, groja akordeonu bei gitara, sėkmingai dalyvauja konkursuose bei olimpiadose, kuria įspūdingus dailės darbus.

Tačiau šie metai „Aušros“ gimnazijos 3 klasės moksleiviui R. Danilevičiui buvo ypač sėkmingi.

Rokas dalyvavo Lenkijoje surengtoje Vidurio Europos geografijos olimpiadoje ir grįžo iš jos su bronzos medaliu.

Lietuvos televizijos laidoje „Tūkstantmečio vaikai“ Rokas pasirodė geriausiai iš visų savo bendraamžių ir tapo Tūkstantmečio vienuoliktoku.


„Metų hobis“Toli gražu ne kiekvienas miestas ir rajonas gali pasigirti turintis savo observatoriją – tegul ir įkurtą mėgėjo astronomo.

Vilkaviškio rajone gimęs, užaugęs ir mokyklą baigęs Gintas RUDZEVIČIUS šiuo metu gyvena Marijampolėje.

Tačiau vyras labai dažnai grįžta į gimtinę Keturvalakiuose. Ne tik dėl to, kad aplankytų tėviškę, bet ir todėl, jog čia užsiima savo hobiu. Keturvalakiuose, ant ūkinio pastato stogo, vyras yra įkūręs privačią observatoriją su atveriamu skardiniu stogu ir visa reikalinga įranga.

Iš čia Gintas ne tik stebi dangų, bet ir specialia astronomine montuote fotografuoja Mėnulį, planetas, ūkus.

Norint padaryti geras dangaus kūnų fotografijas, reikia įdėti ne tik daug lėšų, bet ir turėti pakankamai kruopštumo bei kantrybės. Tačiau G. Rudzevičius tuo nesiskundžia. Vien tam, kad padarytų vieną puikią dangaus nuotrauką, savo observatorijoje prie teleskopo jis gali praleisti ilgas valandas.


„Metų išbandymas“Per pusantrų metų vadovavimo Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centrui (TVIC) Daivai RIKLIENEI teko patirti nemažai išbandymų. Didžiausias jų – nuo 2009 m. antrojo pusmečio nutrauktas tokių centrų finansavimas. Ūkio ministerijos reformos privertė ieškoti naujų veiklų, būdų ir galimybių, kaip išlikti. Patirtis parodė, kad bet koks praradimas daro darbą kūrybingesnį, nes priverčia ieškoti netradicinių sprendimų. TVIC akreditavosi kaip Žemės ūkio ministerijos konsultantai ir pradėjo rengti paraiškas ES struktūrinių fondų paramai įvairioms veikloms kaime gauti.

Kitas labai svarbus žingsnis – tai Vilkaviškio rajono vietos veiklos grupės strategijos administravimas ir koordinavimas.

Šiais metais, Ūkio ministerijai atlikus verslo informacijos centrų reitingavimą, Vilkaviškio TVIC užėmė antrąją vietą respublikoje. D. Riklienei už gerus darbo rezultatus buvo įteikta ūkio ministro Dainiaus Kreivio padėka.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Seimo sprendimą nuo kitų metų Vėlines skelbti nedarbo diena?
Džiaugiuosi juo.
Vertinu neigiamai.
Neturiu nuomonės.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas