„Santaka“ / Rajono žmonės netikėtus svečius priimtų ir vaišintų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, plastikinę 1 t talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.), garažo vartų vyrius. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-04-21 11:36:51

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-12-11 09:08

Dalinkitės:  


Rajono žmonės netikėtus svečius priimtų ir vaišintų

Birutė NENĖNIENĖ

Neseniai sukako pirmieji šios kadencijos Seimo ir Vyriausybės darbo metai. Valdžioje esantieji per tuos metus priėmė daug sprendimų, kurie vienaip ar kitaip svarbūs mums visiems. Tačiau kiek tie sprendimai, įstatymai ir jų pataisymai palietė tolimos provincijos žmogaus gyvenimą?

Už langų draikosi trumpėjančių paskutinių metų dienų sodrios ūkanos, pro kurias žvelgiant kiekvienam žmogui norisi sulaukti kažko šviesesnio, viltingesnio.

Keleto rajono gyventojų paklausėme, kokio svečio iš atsakingų valdžios institucijų norėtų sulaukti Kalėdų švenčių proga, apie ką su juo galėtų pasikalbėti, ko paklaustų? Teiravomės, ką žmonės savo krašte svečiui norėtų parodyti, kuo jį pavaišintų ir gal net dovanų įdėtų?Renata LIEPUONIENĖ, Matlaukio kaimo gyventoja:

– Dirbu Vištyčio seniūnijoje socialinio darbo organizatore, todėl vasarą jau teko susitikti su dviračiais per Lietuvą keliavusiu Ministru Pirmininku A. Kubiliumi bei socialinės apsaugos ir darbo ministru D. Jankausku. Miestelio žmonėms toks susitikimas buvo didelis įvykis. Kalbėjomės apie vaikų išlaikymui valstybės skiriamas pašalpas, apie tai, kad didesnė atsakomybė dėl vaikų auklėjimo ir parengimo gyvenimui būtų perkeliama tėvams, apie kitas socialines problemas.

Sunku mūsų krašte gyvenantiems pagyvenusiems žmonėms, nes regioninio parko teritorijoje esančio turto vertė didelė, todėl mažas pensijas gaunantiems seniūnijos gyventojams nepriklauso kompensacijos už kurą. Atrodo, svečiai girdėjo, ką žmonės kalbėjo, todėl turėtų žinoti ir turėti supratimą apie gyvenimą nuo sostinės nutolusiame kaime. Kalbėdamiesi su vištyčiokais jie žadėjo pasižiūrėti, atkreipti dėmesį.

Jei dar kartą šie svečiai atvyktų į Vištytį, gal jiems ir nepatogu būtų susitikti su žmonėmis, nes pažadų netesi.

Atvykusius svečius galėčiau pavedžioti po tvarkingą miestelį, papasakoti, kaip seniūnas prašo žmones pasigražinti aplinką. Parodyčiau kaimo turizmo sodybą Vištytyje, palydėčiau į „Viktorijos“ poilsiavietę. Galėčiau pasiūlyti pasivaišinti pačios mėgstamu adventiniu patiekalu – silke su cinamonu, bet žuvies iš ežero nepasiūlyčiau, nes nežvejojame.

Valdžios atstovams prieš Kalėdas palinkėčiau tik sėkmės.Danutė VALINSKIENĖ, Gražiškių vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui:

– „Didžioji politika“ tikrai toli nuo mūsų, ir ši tema nėra artima mano širdžiai.

Maloniausia man būtų svečių sulaukti savo darbovietėje – darželyje. Visų pirma – rajono valdžios atstovų, Gražiškių seniūnės ir kaimo bendruomenės narių. Tikrai maloniai priimtume ir pavaišintume. Firminio patiekalo neturime, bet obuolių pyragą iškeptume.

Tokio susitikimo metu norėčiau visiems padėkoti už kruopštumą, rūpestį dėl Gražiškių darželio, už tai, kad numatytų renovacijai skirti pinigų „nesuvalgytų“ krizė. Dar kartą norėčiau visus pasikviesti, kai renovacijos projektas bus įgyvendintas.

Šiuo metu galime parodyti tik „minusus“: trūksta šilumos, tikrai reikalingas patalpų remontas. Bet norėčiau pasidžiaugti tuo, kad turime darbo, kad per tą laiką, kai daug kas buvo naikinama, Gražiškių darželis išsaugotas.

O dovanų įdėčiau šiltą sveikinimą ir padėkos žodį. Visus norėčiau pasveikinti su artėjančiomis šventėmis, palinkėti sėkmės darbe ir kūryboje, asmeninės laimėsVaidas RAKAUSKAS iš Bardauskų kaimo:

– Kas nori ir domisi, tas žino ir išgirsta, apie ką kalbama sostinėje. Man, pavyzdžiui, rūpi švietimo temos, nes du vaikai lanko Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinę mokyklą, esu mokyklos tarybos narys. Su kitais tėvais domimės naujovėmis, jas aptarinėjame.

Man iš šiuo metu valdžioje esančių žmonių mieliausia yra Prezidentė D. Grybauskaitė. Jei ji atvyktų pas mus, manau, jog galima būtų nuoširdžiai pasikalbėti ir Prezidentė nemeluotų, neprižadėtų to, ko negalima padaryti. Pasidalyčiau su ja savo mintimis ir palinkėčiau toliau sėkmingai tęsti darbą, labiau spausti Vyriausybės tarnautojus, kad jie daugiau gero padarytų dėl žmonių.

Tokiai viešniai parodyčiau ne kokias nors išpuoselėtas vietas, turtus, bet atkreipčiau žvilgsnį į kasdienybę, kaip žmonėms dabar sunku, kaip jie išgyvena dėl to, kad keliami mokesčiai, mažinamos pašalpos ir pensijos. Manau, jog Prezidentės žodis mus nuramintų, nes valstybėje dabar daugiau gąsdinimo nei paraminimo.

Skolinčiausi pinigų, bet tokią viešnią pavaišinčiau lietuviškai gausiai – ir kava, ir kaimiškais lašiniais. Dovanų ieškočiau kokio nors suvenyro, bet galėčiau įduoti ir bulvių maišą.Gintaras AUGUSTAS, Gustaičių kaimo gyventojas:

– Mūsų Šūklių kaimo bendruomenė rinko parašus dėl kelio remonto. Maždaug vienuolikos kilometrų ruožas labai išmaltas, duobėtas, o palijus – nei išvažiuojamas, nei išbrendamas. Dėl to sunku patekti į Žaliąją ir, be abejo, susisiekti su rajono centru. Jei reikia iki miesto, tai kartais prisitaikome prie anksti ryte mokinius vežančio autobuso. Bet kaip paskui pasiekti namus – jau pačių rūpestis.

Kai remontavo Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinę mokyklą, iš Seimo nario A. Butkevičiaus buvome išgavę pažadą, jog šiemet mūsų kelio remonto klausimas bus sprendžiamas. Metai baigiasi, o reikalai nepajudėjo.

Norėtųsi sulaukti tokios akimirkos, kad į mūsų kraštą užsuktų susisiekimo ministras ar Seimo nariai. Tada gal įsitikintų, kaip gera gyventi kaimo žmogui, pažadais maitinamam. Aulinius batus paskolintume... Pavaišinti rastume kuo, nes ūkiškai versdamiesi turime ir pieno, ir varškės – to paties ir lauktuvių galėtume įdėti.Edmundas ŠARKAUSKAS, Keturkaimio kaimo ūkininkas:

– Ūkininkauju pusantro šimto hektarų plote, auginu rapsus, grūdines kultūras, pasidžiaugiu gražiu derliumi. Bet šiemet ūkio biudžete labai jaučiame kritusias javų, rapsų supirkimo kainas, sumažėjusias valstybės subsidijas. Teigiamai vertinu tai, kad ūkininkams supaprastinta tvarka europinei paramai gauti.

Jokios pagalbos iš valdžios atstovų nelaukiu, nes manau, kad seniai pasibaigė Kalėdų Senelių dovanos. Kiek pats pasidarau, kiek pasiekiu, tiek ir turiu. Į namus netikėtai užsukusį svečią dar rastume kuo pavaišinti, nes nebadaujame, auginame ir į mokslą leidžiame tris vaikus.

Neįsivaizduoju į savo namus užsukančio kokio nors šalies valdžios atstovo – nei jis suprastų, kaip ir kokiomis nuotaikomis aš gyvenu, nei pats sugebėčiau kuo nors jį sudominti. Ūkininkaujantis žemės ūkio ministras K. Starkevičius gal ir turi supratimo apie žemdirbius, bet nėra pajėgus paveikti dabartinių politikų mąstymo. Seime juk nėra žemdirbiams atstovaujančių išrinktųjų.

Ką norėčiau gražaus ir įdomaus parodyti, jei sulaukčiau svečių nebuvėlių? Galėčiau palydėti į Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos muziejų, parodyčiau parke prezidento A. Smetonos sodintą ąžuolą, savo kaime pasiūlyčiau aplankyti šią vasarą atkurtą dailininko A. Jonyno gimtinę ženklinantį kryžių. Tikiu, kad daugumai valdžios atstovų būtų netikėtas atradimas sužinoti, jog Vilkaviškio krašte yra J. Basanavičiaus, V. Kudirkos tėviškės. Seimo nariams perduočiau linkėjimų, kad prieš darydami tvarką Lietuvoje patys savo sąžinėse padarytų reviziją ir mažiau lėšų švaistytų kanceliarinėms prekėms, prabangių automobilių išlaikymui.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas