„Santaka“ / Alio! Redakcija klauso...

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 6, Vilkaviškyje (29,62 m², III a., vonia ir tualetas kartu, be balkono). Tel. 8 638 50 161.
Galioja iki: 2019-09-20 09:28:01

Parduoda savadarbį tvarkingą traktoriuką su žemės dirbimo padargais. Tel. 8 615 96 257.
Galioja iki: 2019-09-22 11:32:38

Parduoda tvarkingą, prižiūrėtą namą Virbalyje (70 m², mūrinis ūkinis pastatas, visi inžineriniai tinklai, šildymas kietuoju kuru, 7 a sklypas, sutvarkyta aplinka, šalia mokykla ir vaikų darželis, 10 000 Eur). Tel.: 8 616 72 266, 8 656 58 234.
Galioja iki: 2019-09-23 09:03:05

Parduoda 2 kambarių butą su daliniais patogumais Virbalyje (atskiras įėjimas, yra ūkiniai pastatai, vandens, kanalizacija, rūsys, žemės, šalia parduotuvė, ambulatorija, autobusų stotelė, 3000 Eur). Tel. 8 650 59 709.
Galioja iki: 2019-09-26 13:25:28

Parduoda lengvojo automobilio priekabą (1995 m., 1,6 x 1,6 m, draudimas ir TA dvejiems metams, LED žibintai, padangos M+S, 80 proc. likutis, 369 Eur), plastikinių langų varčias su stiklo paketais (įvairių dydžių, 22 Eur už vnt.). Tel. 8 686 41 679.
Galioja iki: 2019-09-26 16:23:58

Parduoda naują čiužinį (2 m ilgio, 80 cm pločio, 30 cm aukščio). Tel. 8 653 40 386.
Galioja iki: 2019-09-27 13:04:19

Parduoda 3,8 a sodo sklypą Vilkaviškio miesto ribose. Tel. 8 671 02 459.
Galioja iki: 2019-09-28 11:22:43Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-12-02 23:56

Dalinkitės:  


Tokia neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės forma patvirtinta daugiau nei prieš metus, bet niekas nenumatė, kur galima įsigyti šį dokumentą.

Alio! Redakcija klauso...

Netiksliai bilietuose nurodytas laikas sukelia problemųĮ redakciją paskambinusi mūsų rajono gyventoja išsakė priekaištus Vilkaviškio autobusų parkui.

Moteris pasakojo, jog jos dukra važinėja į Marijampolėje rengiamus kursus, į kuriuos siunčia Vilkaviškio darbo birža.

Mergina į kursus vyksta autobusu. Tačiau laikas, kasos aparato išmuštas ant bilieto, neatitinka realaus laiko.

– Šiandien ryte, 7.50 val., dukra parašė man žinutę, kad ji jau įlipusi į autobusą ir turi nusipirkusi bilietą. O jame išmuštas laikas – 8.02 val. Iš Marijampolės autobusų stoties Vilkaviškio autobusu dukra išvažiuoja 14.40 val., o biliete nurodyta 14.07 val. Šie neatitikimai sukelia problemų, nes tokiu atveju darbo birža neapmoka kelionės. Pagal jų taisykles, jei autobuso bilietas ryte pirktas iki 8 val., o po pietų – po 14 val., už kelionę apmokama. Jei yra nors poros minučių skirtumas, pinigų neskiria. Biržos atstovai sako, kad bilietai gali būti surinkti iš kitų keleivių, – pasakojo pašnekovė.

„Santakos“ skaitytoja mano, jog tai sukelia problemų ir kitiems žmonėms, nes į minėtus kursus važinėja ne vien tik jos dukra. Pasak moters, bėdų kyla ir tuomet, kai skaičiai autobuso bilietuose būna atspausti neryškiai. Tokiu atveju darbo birža taip pat nenori sumokėti už kelionę.

Pakalbintas UAB Vilkaviškio autobusų parko direktorius Marius Jasaitis minėtos problemos sakė iki šiol negirdėjęs.

– Kai keitėsi sezoninis laikas, visi kasos aparatai buvo nunešti į dispečerinę ir sutvarkyti: tuo pačiu metu pakeistos ir juostelės, ir persuktas laikas. Bet keletas aparatų buvo palikti taisyti. Gal jų laikas ir liko nesureguliuotas.

Kodėl tos minutės rodomos netiksliai, nežinau, nes šios bėdos mums niekas neišsakė, – kalbėjo direktorius.

Pasak Autobusų parko direktoriaus, dėl neryškiai atspaustų bilietų galėjo būti „kalta“ ta pati problema: aparatų, kurie buvo remontuojami, juostelės tuo metu pakeistos nebuvo.

– Juostelės yra nupirktos ir jau keičiamos. Mums ir patiems tai aktualu, nes vykdant kontrolę svarbu įžiūrėti, kas biliete atspausta. Todėl visos juostelės aparatuose tikrai bus pakeistos, – tvirtino M. Jasaitis.

Autobusų parko direktoriaus nuomone, iškilus tokiai bėdai visuomet galima ieškoti išeities.

– Jei tas žmogus pas mus ateitų, problemą pamėgintume išspręsti: ar patys susisiektume su darbo birža, ar pataisytume bilietus ranka, pasirašytume, pridėtume tos dienos autobusų grafiką. Tokiu atveju pirmiausia reikėtų užsukti pas mus, – sakė bendrovės direktorius.


Teisė rinktis paliekama patiems mokiniams ir jų tėvamsĮ redakciją kreipėsi Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos aštuntų klasių mokinių tėvai. Jie sunerimę dėl savo vaikų ateities, nes esą neaišku, ar kitais metais šioje mokykloje bus formuojamos 9–10 klasės.

Pasak tėvų, dar nesibaigė teismas dėl Salomėjos Nėries mokyklos statuso panaikinimo. Jie esą girdėję, jog „Aušros“ gimnazija nesurinks reikiamo mokinių skaičiaus, tad norėtų sulaukti daugiau informacijos ir viešumo sprendžiant vaikų ugdymo klausimus.

Tėvai klausia, ar bus atsižvelgta į tėvų, bendruomenės nuomonę, ar vėl viskas bus ambicingų politikų rankose?

Su šiuo laišku supažindinome Švietimo skyriaus vedėją Almą Finagėjevienę. Ji atsiuntė redakcijai oficialų paaiškinimą:

„Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2008-03-28 sprendimu Nr. B-TS-394 yra priimta Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2008–2012 m. bendrojo plano, patvirtinto 2007-12-14 Savivaldybės tarybos sprendimu Nr. B-TS-289, 1 priedo (Vilkaviškio rajono bendrojo lavinimo mokyklų 2008–2012 metų steigimo, reorganizavimo, vidaus struktūros pertvarkos plano) nauja redakcija, kuria vadovaujamasi atliekant tinklo pertvarką (veiksmus) savivaldybės mokyklose.

Minėto plano 7.1 skirsnyje numatyta, kad Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje nuo 2009 metų rugsėjo 1 dienos mokosi 5–10 klasių mokiniai. Jokių kitų sprendimų dėl tinklo pertvarkos Vilkaviškio rajono savivaldybėje niekas nepriėmė, pageidavimų ar ketinimų, kad Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje mokytųsi tik 5–8 klasių mokiniai, niekas nepareiškė.

Visa informacija mokyklų ugdymo, konsultavimo, priežiūros ir kitais klausimais skelbiama Vilkaviškio savivaldybės administracijos tinklapyje (www.vilkaviskis.lt/švietimas).

Švietimo klausimai svarstomi Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų vadovų pasitarimuose, Vilkaviškio rajono savivaldybės švietimo taryboje.

Švietimo taryba – tai visuomeniniais pagrindais veikianti institucija, atliekanti eksperto ir konsultanto funkcijas sprendžiant švietimo politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimus Vilkaviškio rajono savivaldybėje. Šiai tarybai šiuo metu pirmininkauja Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos direktorė Grita Launikonienė.

Artimiausias švietimo tarybos posėdis planuojamas gruodžio 10 dieną, posėdžiai yra atviri, juose gali dalyvauti spaudos atstovai, visi asmenys, norintys pareikšti savo nuomonę.

Norime patikslinti, kad buvusios Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos dvi bendruomenės narės Kauno apygardos administraciniam teismui yra pateikusios skundą ne dėl mokyklos statuso panaikinimo, o dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos sprendimų: 2009-02-27 Nr. B-TS-737 „Dėl numatymo reorganizuoti Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinę mokyklą“ ir 2009-05-29 Nr. B-TS-825 „Dėl Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos reorganizavimo“ panaikinimo.

Nė vienas teismo posėdis, kuriame būtų nagrinėjamas skundas iš esmės, neįvyko.

Planuotas 2009 metų lapkričio 26 dieną teismo posėdis perkeltas į 2010 metų sausio 28 dieną.

Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2008–2012 metų bendrajame plane numatyta, kad, švietimo ir mokslo ministro įsakymu akreditavus Vilkaviškio „Aušros“ mokyklos vidurinio ugdymo programą, joje bus steigiama keturmetė gimnazija.

Tokiu būdu Vilkaviškio mieste mokiniams ir jų tėvams paliekama teisė rinktis, kurioje mokykloje (pagrindinėje ar gimnazijoje) vaikai mokysis 9–10 klasėse. Taip pat buvo atsižvelgta į galimą mokinių skaičių mokyklose – mokyklų užpildymą, dirbančių mokytojų (etatų) skaičių, mokinio krepšelio lėšas.“


Neįgaliųjų kortelės galioja, bet jų niekas neišduodaPerskaitę „Santakoje“ rašinį „Vairuotojų „nuodėmes“ fiksuoja greičio matuokliai“ ir jame išspausdintą rajono Policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininko Arūno Kučinsko komentarą, į redakciją kreipėsi keli neįgalieji vairuotojai. Skambinę ir į redakciją užsukę vairuotojai stebėjosi, kad nėra girdėję apie specialias korteles, suteikiančias neįgaliesiems teisę statyti automobilius tam skirtose vietose.

Kreipęsi vilkaviškiečiai tvirtino iki šiol manę, kad automobilis turi būti pažymėtas specialiu neįgaliojo ženklu. O apie jokias korteles Kelių eismo taisyklių knygelėje informacijos neradę, apie tai netekę skaityti ir spaudoje.

– Esu girdėjęs, kad kažkokias korteles neįgaliems vilniečiams buvo įvedusi jų miesto Savivaldybė, bet apie galiojančias visoje šalyje neteko girdėti, – paskelbta informacija abejojo į redakciją skambinęs skaitytojas. – Gal policija galėtų pasakyti, kur gauti tokią kortelę?

Policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininkas A. Kučinskas paaiškino, kad tokios kortelės įsigaliojo nuo šių metų liepos 1 d., todėl visai tikėtina, kad vairuotojai apie jas dar negirdėjo. Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės forma patvirtinta dar 2008 m. rugsėjo 29 d. socialinės apsaugos ir darbo ministrės Vilijos Blinkevičiūtės įsakymu Nr. A1-324. Šioje kortelėje nurodomas dokumento numeris, galiojimo laikas, kitoje jos pusėje klijuojama kortelės savininko nuotrauka. Policija informuota, kad neįgalių asmenų automobilių statymo korteles turi išduoti Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritoriniai skyriai.

Susisiekę su Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Marijampolės teritorinio skyriaus vedėju Albertu Sanulaičiu išgirdome, kad kol kas minėtų kortelių jų tarnyba neišduoda. Vedėjas sakė pastaruoju metu sulaukiąs daug skambučių, o ypač iš Vilkaviškio rajono. Žmonės teiraujasi, kur būtų galima įsigyti tokių kortelių.

Marijampolės teritorinio skyriaus vedėjas jau gavo Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus įsakymą, kad nuo sausio 1 d. turės išduoti minėtas neįgalių asmenų automobilių statymo korteles. Yra patvirtinta jų forma, dokumentų sąrašas, kuriuos privalės pateikti neįgalusis. Žinoma, kad kortelės bus laminuotos. Tačiau kol kas skyrius neturi nei laminavimo aparato, nei kortelių blankų. A. Sanulaitis sakė neįsivaizduojąs, kas bus, kai jau po kelių savaičių juos užplūs korteles norintys įsigyti neįgalieji. Kol kas vedėjas žino tik tiek, kad norintieji įsigyti kortelę turės pateikti prašymą, neįgaliojo pažymėjimą, vairuotojo pažymėjimą ir spalvotą ar nespalvotą 3x4 cm dydžio nuotrauką. Planuojama numatyti kortelės išdavimo terminą – 30 dienų, nes skyriaus darbuotojai baiminasi, jog užplūdus norintiesiems įsigyti naują dokumentą labai padidės darbo krūvis.

Jau dabar aišku, kad nuo sausio 1 d. sistema vargiai dirbs sklandžiai, tad išloš tie, kurie neskubės įsigyti naujo dokumento. Matyt, keičiantis vyriausybėms buvo užmirštas V. Blinkevičiūtės įsakymas, turėjęs įsigalioti nuo liepos 1 d. Nors neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės forma buvo patvirtinta ir numatytas jos įsigaliojimo laikas, niekas nenumatė, kas šias korteles turi išduoti ir kur kreiptis toli nuo sostinės gyvenantiems neįgaliesiems. Tad tik prieš kelias savaites, lapkričio 6 d., buvo išleistas Neįgalumo ir darbingumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus įsakymas, kuriuo numatyta neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarka. Eiliniam piliečiui belieka dar kartą stebėtis, kaip mūsų šalyje priimami įstatymai: pirmiausia skelbiama, nuo kada įsigalioja naujasis dokumentas, o tik po to apsižiūrima, kad jo nėra kam išduoti.

Tad įstatymų leidėjų neapdairumo įkaitais tapę Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Marijampolės teritorinio skyriaus specialistai prašė vilkaviškiečių neskubėti ir neužversti jų prašymais, o geriau iš anksto susisiekti (tel. (8 343) 53 576 arba el. p. marijampole@ndnt.lt ) ir suderinti atvykimo laiką. Marijampolės teritorinis skyrius įsikūręs P. Kriaučiūno g. 2, Marijampolėje.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Globos namų įdirbis išgirtas, tačiau įstaigos turi nelikti
* Kai nenori mokėti mokesčių – šiukšlės keliauja į paežerės konteinerius
* Nesutarimai dėl įvažiavimo įstrigo ambicijų sūkuryje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar šį rudenį buvote grybauti?
Taip, ir ne kartą.
Sykį jau grybavau.
Dar tik planuoju.
Nebuvau ir nesiruošiu.Kalbos patarimai

Ar taisyklingas pasakymas „reikalingas pagalbos“?
Taip, taisyklingas, būdvardis „reikalingas“ valdo objekto kilmininką. Pvz.: Senas neįgalus žmogus reikalingas pagalbos.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas