„Santaka“ / Patarimai, kaip nesusirgti... namuose

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-27 08:12

Dalinkitės:  


Patarimai, kaip nesusirgti... namuose

Kar­tais net ne­su­si­mąs­to­me, kiek įta­kos mū­sų svei­ka­tai tu­ri pa­tal­pų mik­rok­li­ma­tas. Ypač svar­bu apie tai kal­bė­ti šal­tuo­ju me­tų lai­ku, kai ima pul­ti gri­po epi­de­mi­ja.Neturi svyruoti

Už­da­ro­se pa­tal­po­se dau­ge­lis pra­lei­džia­me di­džią­ją die­nos da­lį. To­dėl bū­da­mi na­muo­se, dar­be, tu­ri­me jaus­tis kom­for­tiš­kai: ne­tu­ri bū­ti nei per šil­ta, nei per šal­ta. Pa­tal­pų mik­rok­li­ma­tą le­mia oro tem­pe­ra­tū­ra, drėg­mė ir oro ju­dė­ji­mas.

Sta­ty­bos tech­ni­nis reg­la­men­tas STR 2.02.01:2004 „Gy­ve­na­mie­ji pa­sta­tai“ bei Lie­tu­vos hi­gie­nos nor­ma HN 42:2004 „Gy­ve­na­mų­jų ir vie­šo­jo nau­do­ji­mo pa­sta­tų mik­rok­li­ma­tas“ nu­sta­to pa­kan­ka­mos ši­lu­mi­nės ap­lin­kos pa­ra­met­rus šal­tuo­ju me­tų lai­ko­tar­piu.

Pa­kan­ka­ma ši­lu­mi­nė ap­lin­ka – pa­sta­to pa­tal­pos mik­rok­li­ma­to pa­ra­met­rų de­ri­nys, ku­ris ne­ken­kia svei­ka­tai bei ne­su­ke­lia jos su­tri­ki­mų. Pa­kan­ka­ma oro tem­pe­ra­tū­ra šil­dy­mo se­zo­no me­tu tu­ri bū­ti ne že­mes­nė kaip 18 laips­nių ši­lu­mos ir ne aukš­tes­nė kaip 26 laips­niai ši­lu­mos.

Re­ko­men­duo­ja­mos tem­pe­ra­tū­rų ver­tės šil­dy­mo se­zo­nu: sve­tai­nė­se, lais­va­lai­kio kam­ba­riuo­se, mie­ga­muo­siuo­se, vir­tu­vė­se, val­go­muo­siuo­se tu­rė­tų bū­ti 18–22 laips­niai ši­lu­mos, vo­nios kam­ba­riuo­se – 20–23 laips­niai, ko­ri­do­riuo­se, dra­bu­ži­nė­se – 18–20 laips­nių, san­dė­liu­kuo­se – 16–18 laips­nių. San­ty­ki­nė oro drėg­mė tu­rė­tų bū­ti 30–75 pro­cen­tai, oro ju­dė­ji­mo grei­tis – 0,05–01 m/s. Mik­rok­li­ma­to ro­dik­liai per pa­rą ne­tu­rė­tų la­bai svy­ruo­ti, nes svy­ra­vi­mai ne­pa­lan­kiai vei­kia žmo­gaus svei­ka­tą.Ši­lu­ma kau­lų ne­lau­žo?

Gry­nas oras yra vie­na svar­biau­sių gy­vy­bės eg­zis­ta­vi­mo są­ly­gų. Spe­cia­lis­tai re­ko­men­duo­ja, kad pa­tal­po­se bū­tų ne per aukš­ta tem­pe­ra­tū­ra. Prie­šin­gu at­ve­ju ne tik ma­žė­ja dar­bin­gu­mas, bet ir blo­gė­ja sa­vi­jau­ta, pra­de­da skau­dė­ti gal­vą.

Ne­ga­na ma­ty­ti, ką ro­do oro tem­pe­ra­tū­ros ter­mo­met­ras, pri­tvir­tin­tas suau­gu­sio­jo akių aukš­ty­je. Re­ko­men­duo­ja­ma iš­ma­tuo­ti oro tem­pe­ra­tū­rą ties grin­di­mis ir 1,5 met­rų aukš­ty­je. Grin­dų ly­gy­je tem­pe­ra­tū­ra tu­rė­tų bū­ti ne že­mes­nė kaip 16 laips­nių. Skir­tu­mas tarp grin­dų tem­pe­ra­tū­ros ir 1,5 met­ro aukš­ty­je esan­čios ne­tu­rė­tų bū­ti di­des­nis nei 2–3 laips­niai.

Esant di­des­niam nei 4 laips­nių tem­pe­ra­tū­ros skir­tu­mui, ima šal­ti ko­jos, jau­čia­mas dis­kom­for­tas. Ypač tai svar­bu at­si­min­ti, jei na­muo­se yra ma­žų vai­kų, ku­rie daž­niau­siai žai­džia ant grin­dų. Že­ma ap­lin­kos tem­pe­ra­tū­ra su­trik­do krau­jo­ta­ką, su­trin­ka są­na­rių ir ner­vų ga­lū­nių ap­rū­pi­ni­mas mais­to me­džia­go­mis, paū­mė­ja są­na­rių ir ner­vų li­gos, su­ma­žė­ja imu­ni­te­tas, daž­niau ser­ga­ma kvė­pa­vi­mo ta­kų li­go­mis. Šal­to­se pa­tal­po­se daž­niau­siai bū­na drėg­na. Dėl to ga­li at­si­ras­ti pe­lė­sis, ne­ma­lo­nus kva­pas, o ore skrai­dan­čios pe­lė­sių spo­ros ne­re­tai tam­pa aler­gi­nių li­gų prie­žas­ti­mi.Pa­tal­pų vė­di­ni­mas

Daž­nas pa­tal­pų vė­di­ni­mas – vie­na iš prie­mo­nių sau­gan­tis per­ša­li­mo li­gų. Taip pa­ša­li­na­me ne tik ne­ma­lo­nius kva­pus, dul­kes, bet ir mik­ro­bus bei vi­ru­sus. Ne­vė­di­na­mo­se pa­tal­po­se kau­pia­si drėg­mė, ang­lies dvi­de­gi­nis, ang­lies mo­nok­si­das, įvai­rios kenks­min­gos me­džia­gos. Esant že­mai tem­pe­ra­tū­rai ir pa­di­dė­ju­siai oro drėg­mei, ne­vė­di­na­mo­se pa­tal­po­se pa­pras­tai nu­sta­to­mas di­de­lis mik­roor­ga­niz­mų kie­kis, o tai yra pui­ki ter­pė plis­ti in­fek­ci­nėms kvė­pa­vi­mo ta­kų li­goms. To­dėl ne­rei­kė­tų žie­mai ak­li­nai už­kli­juo­ti lan­gų ar už­san­da­rin­ti ven­ti­lia­ci­jos an­gų. Na­muo­se, kur su­dė­ti plas­ti­ki­niai lan­gai, rei­kė­tų nuo­lat pa­lik­ti mik­ro­cir­ku­lia­ci­ją (ar­ba šiek tiek pra­ver­ti or­lai­dę).

Pa­tal­pas re­ko­men­duo­ja­ma vė­din­ti trum­pai, bet in­ten­sy­viai. Ge­riau­siai pa­tal­pos iš­si­vė­di­na su­da­rius skers­vė­jį.Auš­ra BAL­NIŪ­TĖ

Ma­ri­jam­po­lės vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ro

Vi­suo­me­nės svei­ka­tos sau­gos sky­riaus ve­dė­ja


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas