„Santaka“ / Iš „Lango“ pašto

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išsinuomotų butą Vilkaviškyje (pageidautina I–II a., bet siūlyti ir III a., gali sumokėti nuomos mokestį už kelis mėnesius, gali būti be baldų, be remonto, gali susiremontuoti). Tel. 8 672 02 631.
Galioja iki: 2019-07-21 09:42:20

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-26 00:06

Dalinkitės:  


Iš „Lango“ pašto

Poe­zi­ja – Kybartų gim­na­zis­tų lū­po­se

Šian­dien iš­girs­ti ei­liuo­tus, ku­pi­nus jaus­mų po­smus – tik­ra re­te­ny­bė. To­dėl Ky­bar­tų Kris­ti­jo­no Do­ne­lai­čio gim­na­zi­ja ga­li di­džiuo­tis, tu­rė­da­ma jau­nų­jų poe­tų, ku­rie yra lyg švie­su­liai ru­dens ny­ku­mo­je.

Vie­ną ru­de­niš­ką die­ną šie švie­suo­liai rin­ko­si pa­si­da­ly­ti sa­vo min­ti­mis, jaus­mais, kū­ry­ba. Nors bū­re­lis kas­met ma­žė­ja, bet į jį įsi­trau­kia ir ką tik gim­na­zi­jos slenks­tį per­žen­gę pir­mo­kai.

Džiaug­tis ga­li­ma ir tuo, kad tarp jau­nų­jų kū­rė­jų iš­li­kę du vai­ki­nai, se­niai ste­bi­nan­tys sa­vo ga­bu­mais. Žva­kių švie­so­je ma­lo­niai nu­tei­kė gim­na­zis­čių mer­gi­nų at­lie­ka­mos dai­nos, iš ku­rių net ke­le­tą yra su­kū­ru­si 3d kla­sės mo­ki­nė Sand­ra Ba­ri­šaus­kai­tė. Mer­gi­nos ta­len­tas sklei­džia­si jau se­niai – ji ne tik dai­nuo­ja mer­gi­nų vo­ka­li­nia­me an­samb­ly­je, bet ir pa­ti ku­ria dai­nas.

Ne tik au­sį, bet ir akį džiu­gi­no Kris­ti­nos Bu­zai­ty­tės dar­bai, mat moks­lei­vė sa­vo ei­lė­raš­čiams nu­ta­pė pa­veiks­lus.

Šios mo­ki­nės, kaip ir R. Ži­bu­ry­tė, A. Kar­ge­lis, I. Ile­vi­čiū­tė bei V. Ja­nu­le­vi­čiū­tė, ta­po kas­me­ti­nio poe­zi­jos ru­de­nė­lio lau­rea­tais.

Sma­gu po­pie­tes pra­leis­ti ma­lo­nio­je ap­lin­ko­je. Ge­ra, kai stabtelėjus ga­li­ma pa­gal­vo­ti apie nu­veik­tus dar­bus, iš­si­pil­džiu­sias sva­jo­nes. Ne­pas­te­bi­mai pra­lė­kė lai­kas jau­nų­jų poe­tų bū­re­ly­je. Gim­na­zi­ja džiau­gia­si ir di­džiuo­ja­si tu­rė­da­ma sa­vo jau­nuo­sius kū­rė­jus, ku­rie gal­būt ir atei­ty­je vi­sus džiu­gins sa­vo ei­lė­mis.Gre­ta ALI­ŠAUS­KAI­TĖ


Su­si­pa­ži­no­me su pra­mo­nės įmo­nė­mis

De­vin­to­je kla­sė­je mo­ko­mės in­teg­ruo­to tech­no­lo­gi­jų kur­so, to­dėl įdo­mu su­si­pa­žin­ti su Lie­tu­vos ūkio ša­ko­mis, pra­mo­ne.

Su kla­sės auk­lė­to­ja, dai­lės ir tech­no­lo­gi­jų mo­ky­to­ja Dia­na Mak­si­ma­vi­čie­ne bu­vome iš­vy­kę į Ma­ri­jam­po­lę su­si­pa­žin­ti su pra­mo­nės įmo­nių veik­la.

Di­džiau­sio­je Ma­ri­jam­po­lės įmo­nė­je – AB „Ver­ni­tas“, ga­mi­nan­čio­je ver­pa­lus, ste­bi­no ga­lin­ga tech­ni­ka ir siū­lų da­žy­mo ce­cho pa­slap­tys.

UAB „Ma­ri­jam­po­lės pie­no kon­ser­vai“ pa­ma­tė­me, ko­kį il­gą ke­lią nu­ke­liau­ja pie­nas nuo su­rin­ki­mo punk­tų iki tol, kol virs­ta įvai­riais pro­duk­tais ant mū­sų sta­lo. Išvydome la­bo­ra­to­ri­jas, kaip pie­nas tirš­ti­na­mas, sal­di­na­mas, ga­mi­na­mos skar­di­nės, į ku­rias jis pi­la­mas. Eks­kur­si­jos pa­bai­go­je bu­vo­me pa­vai­šin­ti ka­va, sū­riais, su­tirš­tin­tu pie­nu „Ru­du­du“.

Na­mo va­žia­vo­me mąs­ty­da­mi, kaip ga­mi­na­mi to­kie kas­die­ni­niai pro­duk­tai, kiek daug žmo­nių dar­bo yra įde­da­ma. Džiau­gia­mės, kad mo­ky­to­ja ne­pa­vargs­ta or­ga­ni­zuo­ti įdo­mias eks­kur­si­jas, o įmo­nės, nors ir ka­muo­ja­mos kri­zės, su­tin­ka mo­ki­nius įsi­leis­ti.An­dže­li­ka JAB­LONS­KY­TĖ

Sū­da­vos vi­du­ri­nės mo­kyk­los 9 kla­sės mo­ki­nė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Sporto aikštelė įrengta ir prie „Ąžuolo“ progimnazijos
* Mainų programos naudingos jaunimui
* Legendinės laidos „Mūsų miesteliai“ filmavimo grupė dirbo Kybartuose
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.Kalbos patarimai

Kaip rašyti dalelytę „nebe“ su kitais žodžiais?
Neiginys nebe rašomas kartu su veiksmažodžiais ir veiksmažodiniais daiktavardžiais, su būdvardžiais ir prieveiksmiais (su kuriais kartu rašomas ir neiginys ne), pvz.: nebegali, nebegalėjimas, nebegeras, nebedaug, nebetoli, nebegaila etc.
Skyrium rašomas nuo kitų žodžių, kai reiškia priešpriešą, pvz.: Dangus nebe mėlynas, o pilkas. Jis nebe dirba, o tinginiauja.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas