„Santaka“ / Gyvenau nuo stipendijos iki stipendijos. Bet tai ne pavyzdys!

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-26 00:04

Dalinkitės:  


G. Nausėda jaunimo prašo nepamiršti Lietuvos.

Gyvenau nuo stipendijos iki stipendijos. Bet tai ne pavyzdys!

Stu­den­tų bro­li­ja ir se­se­ri­ja ba­ra­ke.lt kal­bi­na moks­li­nin­ką, fi­nan­sų ana­li­ti­ką, SEB ban­ko pre­zi­den­to pa­ta­rė­ją Gi­ta­ną Nau­sė­dą apie ge­riau­sius pi­ni­gų tau­py­mo bū­dus, tei­gia­mas ir nei­gia­mas eko­no­mi­nės kri­zės pu­ses, emig­ra­ci­ją.– Nuo ke­le­rių me­tų reik­tų pra­dė­ti kaup­ti san­tau­pas?

– Kuo anks­čiau tai pra­dė­si­te da­ry­ti, tuo ge­riau. San­tau­pos yra žmo­gaus ge­bė­ji­mas at­si­sa­ky­ti kaž­ko, ką jis no­rė­tų įsi­gy­ti šian­dien, dėl to, kad ga­lė­tų tvir­čiau jaus­tis ir dau­giau sau leis­ti atei­ty­je. Jau­nam žmo­gui tai pa­da­ry­ti yra dar sun­kiau nei pa­gy­ve­nu­siam, ta­čiau tuo dau­giau pa­gar­bos ge­bė­ji­mas su­tau­py­ti ke­lia.– Ko­kie ge­riau­si tau­py­mo bū­dai?

– Nė­ra uni­ver­sa­lių re­cep­tų. Daug kas pri­klau­so nuo to, ku­riam lai­kui tau­po­te. Jei pi­ni­gus ga­li­ma ati­dė­ti 5–10 ar dau­giau me­tų, skir­čiau juos in­ves­ti­ci­joms į ak­ci­jas. Skir­tin­gai nei ne­kil­no­ja­ma­sis tur­tas, to­kios in­ves­ti­ci­jos ne­rei­ka­lau­ja di­de­lio pra­di­nio ka­pi­ta­lo – ga­li už­tek­ti ir 100 li­tų. Jei ati­dė­tų pi­ni­gų Jums pri­reiks jau po ke­lių mė­ne­sių, pa­si­ten­kin­čiau ter­mi­nuo­tu in­dė­liu ban­ke ar­ba leng­vai par­duo­da­mo­mis ob­li­ga­ci­jo­mis.– Kaip Jūs tau­pė­te stu­di­jų me­tais?

– Štai čia tu­rė­čiau nu­leis­ti akis že­myn ir leng­vai nu­raus­ti... Gy­ve­nau nuo sti­pen­di­jos iki sti­pen­di­jos, to­dėl bend­ra­bu­ty­je ne­tu­rė­jo­me nei at­lie­ka­mų pi­ni­gų, nei at­lie­ka­mo mais­to. Vis­kas bu­vo su­var­to­ja­ma iš kar­to. Ta­čiau tai ne­reiš­kia, kad rei­kia sek­ti ma­no blo­gu pa­vyz­džiu. Juk mes stu­di­ja­vo­me gū­džiais so­vie­ti­niais lai­kais.– Nuo ko pri­klau­so Lie­tu­vo­je tvy­ran­čio sunk­me­čio truk­mė?

– Nuo mums svar­bių eks­por­to rin­kų at­si­ga­vi­mo. Ga­li­me kal­ti prie kry­žiaus da­bar­ti­nę vy­riau­sy­bę už jos ne­pa­da­ry­tus ar­ba blo­gus dar­bus, ta­čiau kol ne­pa­kils mū­sų lie­tu­viš­kų pre­kių par­da­vi­mo rin­kos už­sie­ny­je, ne­pa­kil­si­me ir mes. Ma­nau, kad jau po 6–12 mė­ne­sių gy­ven­si­me daug op­ti­mis­tiš­kes­nė­mis nuo­tai­ko­mis, o tik­ra­sis at­si­ga­vi­mas tu­rė­tų pra­si­dė­ti 2011 m.– Ar ga­li­ma iš­nau­do­ti kri­zę?

– Kri­zę įvei­kia žmo­nės, ku­rie gy­ve­na pa­gal prin­ci­pą: „Jei su­ma­žė­jo ma­no pa­ja­mos, pri­va­lau ne kar­py­ti sa­vo iš­lai­das, o di­din­ti sa­vo pa­ja­mas!” Vie­nas tie­siog pra­de­da dar dau­giau dirb­ti, ki­tam, žiū­rėk, ky­la pui­ki vers­lo idė­ja.– Ką pa­tar­tu­mė­te į užsienį susiruošusiems ir jau la­ga­mi­nus be­si­krau­nan­tiems jau­niems žmo­nėms?

– Sun­kus klau­si­mas... Ne­no­riu mo­ra­li­zuo­ti, nes ne­tu­riu tam tei­sės. Iš­va­žiuo­ja­ma ne iš ge­ro gy­ve­ni­mo. Daž­nai iš­va­žiuo­ja­ma mo­ky­tis, stu­di­juo­ti. Pas­ta­ruo­ju at­ve­ju svei­ki­nu, lin­kiu sėk­mės, ta­čiau ra­gi­nu su­grįž­ti. Kai va­žiuo­ja­ma tie­siog už­si­dirb­ti, ko­dėl rei­kia stab­dy­ti, jei žmo­gus tie­siog ne­tu­ri pa­si­rin­ki­mo? Ta­čiau ir su­si­klos­čius to­kioms ap­lin­ky­bėms ne­pa­mirš­ki­te Lie­tu­vos! Ne vi­sa­da čia bus taip sun­ku, kaip da­bar!


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas