„Santaka“ / Jaunasis šachmatininkas nusprendė imtis verslo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-26 00:02

Dalinkitės:  


Aštuoniolikmetis Tautvydas sakė, jog maudynės kubile patiko ir jo kaimynams, ir draugams.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Jaunasis šachmatininkas nusprendė imtis verslo

Eglė MIČIULIENĖ

Vil­ka­viš­kie­tis Taut­vy­das Ba­kas – dar moks­lei­vis, ta­čiau jau nu­spren­dė im­tis vers­lo. Vil­ka­viš­kio „Aušros“ gim­na­zi­jos ket­vir­to­je kla­sė­je be­si­mo­kan­tis vai­ki­nas į na­mus par­si­ga­be­no ku­bi­lą, ku­rį ruo­šia­si nuo­mo­ti.Iš­ban­dė – ir pa­ti­ko

– Pa­na­šų ku­bi­lą iš­mė­gi­nau sa­vo pusb­ro­lio ves­tu­vė­se Luk­šiuo­se (Ša­kių r.). Man pa­ti­ko, tad pa­gal­vo­jau, kad ir pa­tys ga­lė­tu­me to­kį įsi­gy­ti. Pa­kal­bė­jau su tė­čiu, jis pri­ta­rė. Šią va­sa­rą dir­bau vie­no­je fir­mo­je, to­dėl tu­rė­jau sa­vo pi­ni­gų, dar ir tė­vai pri­si­dė­jo – ir įsi­gi­jau ku­bi­lą, – pa­sa­ko­jo T. Ba­kas.

Vai­ki­nas iš­siaiš­ki­no, kur to­kie ku­bi­lai ga­mi­na­mi, ir vie­no­je fir­mo­je jį už­si­sa­kė.

Taut­vy­do įsi­gy­tas ku­bi­las plas­ti­ki­nis, tik jo išo­rės ap­dai­la – iš me­džio.

Šia­me ku­bi­le tel­pa po­ra ku­bi­nių met­rų van­dens. Vie­nu me­tu ant suo­liu­kų ga­li sė­dė­ti iki aš­tuo­nių žmo­nių.

To­kie įren­gi­niai kū­re­na­mi mal­ko­mis. Pri­lei­dus van­dens, ku­bi­le įmon­tuo­ta kros­nis ku­ria­ma tol, kol van­duo įkais­ta iki 37–40 laips­nių tem­pe­ra­tū­ros. Kros­ne­lę rei­kia kur­ti apie dvi tris va­lan­das, o kai lau­ke šą­la – dar il­giau. Ta­čiau įkū­rus van­duo ši­lu­mą iš­lai­ko iki dvy­li­kos va­lan­dų. Ši­lu­mą pa­de­da iš­lai­ky­ti ka­ti­lo izo­lia­ci­nės me­džia­gos.Pa­sik­vie­tė kai­my­nus

Ka­dan­gi ku­bi­las pirk­tas ne vien sa­vo ma­lo­nu­mui, bet ir vers­lui, jis tu­ri bū­ti mo­bi­lus, t. y. per­ga­be­na­mas iš vie­nos vie­tos į ki­tą. Tai­gi rei­kė­jo pa­si­ga­min­ti dar ir fa­ne­ri­nį „pa­dėk­lą“ su ra­tu­kais, ir spe­cia­lią prie­ka­bai­tę. Ja Taut­vy­das ža­da įren­gi­nį nu­ga­ben­ti į bet ku­rią ra­jo­no vie­tą.

Šiuo vers­lu ke­ti­nan­tis už­siim­ti aš­tuo­nio­lik­me­tis dirbs pa­gal pa­ten­tą.

Ku­bi­lą šei­mi­nin­kai ke­le­tą kar­tų iš­ban­dė ir pa­tys. Į jį jau bu­vo su­šo­kę ir vi­si kai­my­nai, ku­rie tik tu­rė­jo no­ro pa­si­pliuš­ken­ti šil­ta­me van­de­ny­je.

Van­dens pra­mo­ga bu­vo iš­mė­gin­ta ir Taut­vy­do kla­sės drau­go gim­ta­die­ny­je. Jau­ni­mas mau­dy­nė­mis li­ko la­bai pa­ten­kin­tas, iš­kart at­si­ra­do ir dau­giau no­rin­čių­jų sa­vo gi­mi­mo die­nai už­si­sa­ky­ti šį ma­lo­nu­mą.

Pa­bū­ti šil­ta­me van­de­ny­je, pa­sak Taut­vy­do, ypač ma­lo­nu žie­mą, kai lau­ke at­šą­la oras.

Be to, mau­dy­nės ku­bi­le tu­ri ir gy­do­mų­jų sa­vy­bių. Kaip tvir­ti­na ry­tų me­di­ci­na, ši ne­su­dė­tin­ga pro­ce­dū­ra tu­ri pro­fi­lak­ti­nį po­vei­kį nuo per­ša­li­mo li­gų, pa­de­da esant me­džia­gų apy­kai­tos su­tri­ki­mui, ser­gant reu­ma­tu, šir­dies ir krau­ja­gys­lių, ner­vų li­go­mis, ma­ži­na stre­są.Ho­biui lai­ko pri­trūks­ta

Kaip su­pra­to­te, ku­bi­las aš­tuo­nio­lik­me­čiui – dar nau­jas vers­las, sa­vo­tiš­ka in­ves­ti­ci­ja. Be moks­lų ir šio už­siė­mi­mo, Taut­vy­das tu­ri se­ną ho­bį, ku­riam, tie­sa, da­bar jau ski­ria vis ma­žiau lai­ko. Tai – šach­ma­tai.

Šiuo spor­tu Taut­vy­das su­si­do­mė­jo tre­čio­je kla­sė­je, kai pra­dė­jo lan­ky­ti už­siė­mi­mus pas mo­ky­to­ją Kęs­tu­tį Damb­ra­vą.

Da­bar jau tre­ji me­tai, kai K. Damb­ra­va ne­be­mo­ko vai­kų žais­ti šach­ma­tais, to­dėl ir T. Ba­kas prie lan­guo­tos len­tos pri­sė­da ge­ro­kai re­čiau.

– Ap­lei­dau šach­ma­tus, nes dvy­lik­to­je kla­sė­je dau­giau dė­me­sio rei­kia skir­ti moks­lams, o da­bar lai­ko ati­ma dar ir ku­bi­las. Į tur­ny­rus nu­va­žiuo­ju, žai­džiu už mo­kyk­lą, bet šiaip ne­si­tre­ni­ruo­ju, – pa­sa­ko­jo vai­ki­nas.

Gim­na­zis­to kam­ba­rio sie­nas puo­šia dau­gy­bė dip­lo­mų, me­da­lių, ant len­ty­nos pri­sta­ty­ta tau­rių. Vi­sa tai pel­ny­ta už pa­sie­ki­mus šach­ma­tų spor­te.

Už ge­rą mo­ky­mą­si gau­tų raš­tų Taut­vy­das ant sie­nos ne­ka­bi­na.

Di­džiau­siu pa­sie­ki­mu vai­ki­nas lai­ko per­ga­lę, iš­ko­vo­tą prieš po­rą me­tų, kai jis, dar šešio­lik­me­tis, nu­ga­lė­jo suau­gu­sius ra­jo­no šach­ma­ti­nin­kus ir užė­mė pir­mą vie­tą Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne.

Vie­nas iš gar­bin­giau­sių dip­lo­mų par­vež­tas iš Kau­no 2004 me­tais. Ta­da Lie­tu­vos jau­nių spor­to žai­dy­nių šach­ma­tų zo­ni­nė­se ko­man­di­nė­se var­žy­bo­se vil­ka­viš­kie­tis pel­nė III vie­tą.

Nors lai­ko sa­vo po­mė­giui Taut­vy­das tu­ri vis ma­žiau, jau ne­tru­kus, gruo­džio mė­ne­sį, vai­ki­nas ren­gia­si da­ly­vau­ti ka­lė­di­nia­me ra­jo­no šach­ma­tų tur­ny­re.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas