„Santaka“ / Jaunasis šachmatininkas nusprendė imtis verslo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-26 00:02

Dalinkitės:  


Aštuoniolikmetis Tautvydas sakė, jog maudynės kubile patiko ir jo kaimynams, ir draugams.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Jaunasis šachmatininkas nusprendė imtis verslo

Eglė MIČIULIENĖ

Vil­ka­viš­kie­tis Taut­vy­das Ba­kas – dar moks­lei­vis, ta­čiau jau nu­spren­dė im­tis vers­lo. Vil­ka­viš­kio „Aušros“ gim­na­zi­jos ket­vir­to­je kla­sė­je be­si­mo­kan­tis vai­ki­nas į na­mus par­si­ga­be­no ku­bi­lą, ku­rį ruo­šia­si nuo­mo­ti.Iš­ban­dė – ir pa­ti­ko

– Pa­na­šų ku­bi­lą iš­mė­gi­nau sa­vo pusb­ro­lio ves­tu­vė­se Luk­šiuo­se (Ša­kių r.). Man pa­ti­ko, tad pa­gal­vo­jau, kad ir pa­tys ga­lė­tu­me to­kį įsi­gy­ti. Pa­kal­bė­jau su tė­čiu, jis pri­ta­rė. Šią va­sa­rą dir­bau vie­no­je fir­mo­je, to­dėl tu­rė­jau sa­vo pi­ni­gų, dar ir tė­vai pri­si­dė­jo – ir įsi­gi­jau ku­bi­lą, – pa­sa­ko­jo T. Ba­kas.

Vai­ki­nas iš­siaiš­ki­no, kur to­kie ku­bi­lai ga­mi­na­mi, ir vie­no­je fir­mo­je jį už­si­sa­kė.

Taut­vy­do įsi­gy­tas ku­bi­las plas­ti­ki­nis, tik jo išo­rės ap­dai­la – iš me­džio.

Šia­me ku­bi­le tel­pa po­ra ku­bi­nių met­rų van­dens. Vie­nu me­tu ant suo­liu­kų ga­li sė­dė­ti iki aš­tuo­nių žmo­nių.

To­kie įren­gi­niai kū­re­na­mi mal­ko­mis. Pri­lei­dus van­dens, ku­bi­le įmon­tuo­ta kros­nis ku­ria­ma tol, kol van­duo įkais­ta iki 37–40 laips­nių tem­pe­ra­tū­ros. Kros­ne­lę rei­kia kur­ti apie dvi tris va­lan­das, o kai lau­ke šą­la – dar il­giau. Ta­čiau įkū­rus van­duo ši­lu­mą iš­lai­ko iki dvy­li­kos va­lan­dų. Ši­lu­mą pa­de­da iš­lai­ky­ti ka­ti­lo izo­lia­ci­nės me­džia­gos.Pa­sik­vie­tė kai­my­nus

Ka­dan­gi ku­bi­las pirk­tas ne vien sa­vo ma­lo­nu­mui, bet ir vers­lui, jis tu­ri bū­ti mo­bi­lus, t. y. per­ga­be­na­mas iš vie­nos vie­tos į ki­tą. Tai­gi rei­kė­jo pa­si­ga­min­ti dar ir fa­ne­ri­nį „pa­dėk­lą“ su ra­tu­kais, ir spe­cia­lią prie­ka­bai­tę. Ja Taut­vy­das ža­da įren­gi­nį nu­ga­ben­ti į bet ku­rią ra­jo­no vie­tą.

Šiuo vers­lu ke­ti­nan­tis už­siim­ti aš­tuo­nio­lik­me­tis dirbs pa­gal pa­ten­tą.

Ku­bi­lą šei­mi­nin­kai ke­le­tą kar­tų iš­ban­dė ir pa­tys. Į jį jau bu­vo su­šo­kę ir vi­si kai­my­nai, ku­rie tik tu­rė­jo no­ro pa­si­pliuš­ken­ti šil­ta­me van­de­ny­je.

Van­dens pra­mo­ga bu­vo iš­mė­gin­ta ir Taut­vy­do kla­sės drau­go gim­ta­die­ny­je. Jau­ni­mas mau­dy­nė­mis li­ko la­bai pa­ten­kin­tas, iš­kart at­si­ra­do ir dau­giau no­rin­čių­jų sa­vo gi­mi­mo die­nai už­si­sa­ky­ti šį ma­lo­nu­mą.

Pa­bū­ti šil­ta­me van­de­ny­je, pa­sak Taut­vy­do, ypač ma­lo­nu žie­mą, kai lau­ke at­šą­la oras.

Be to, mau­dy­nės ku­bi­le tu­ri ir gy­do­mų­jų sa­vy­bių. Kaip tvir­ti­na ry­tų me­di­ci­na, ši ne­su­dė­tin­ga pro­ce­dū­ra tu­ri pro­fi­lak­ti­nį po­vei­kį nuo per­ša­li­mo li­gų, pa­de­da esant me­džia­gų apy­kai­tos su­tri­ki­mui, ser­gant reu­ma­tu, šir­dies ir krau­ja­gys­lių, ner­vų li­go­mis, ma­ži­na stre­są.Ho­biui lai­ko pri­trūks­ta

Kaip su­pra­to­te, ku­bi­las aš­tuo­nio­lik­me­čiui – dar nau­jas vers­las, sa­vo­tiš­ka in­ves­ti­ci­ja. Be moks­lų ir šio už­siė­mi­mo, Taut­vy­das tu­ri se­ną ho­bį, ku­riam, tie­sa, da­bar jau ski­ria vis ma­žiau lai­ko. Tai – šach­ma­tai.

Šiuo spor­tu Taut­vy­das su­si­do­mė­jo tre­čio­je kla­sė­je, kai pra­dė­jo lan­ky­ti už­siė­mi­mus pas mo­ky­to­ją Kęs­tu­tį Damb­ra­vą.

Da­bar jau tre­ji me­tai, kai K. Damb­ra­va ne­be­mo­ko vai­kų žais­ti šach­ma­tais, to­dėl ir T. Ba­kas prie lan­guo­tos len­tos pri­sė­da ge­ro­kai re­čiau.

– Ap­lei­dau šach­ma­tus, nes dvy­lik­to­je kla­sė­je dau­giau dė­me­sio rei­kia skir­ti moks­lams, o da­bar lai­ko ati­ma dar ir ku­bi­las. Į tur­ny­rus nu­va­žiuo­ju, žai­džiu už mo­kyk­lą, bet šiaip ne­si­tre­ni­ruo­ju, – pa­sa­ko­jo vai­ki­nas.

Gim­na­zis­to kam­ba­rio sie­nas puo­šia dau­gy­bė dip­lo­mų, me­da­lių, ant len­ty­nos pri­sta­ty­ta tau­rių. Vi­sa tai pel­ny­ta už pa­sie­ki­mus šach­ma­tų spor­te.

Už ge­rą mo­ky­mą­si gau­tų raš­tų Taut­vy­das ant sie­nos ne­ka­bi­na.

Di­džiau­siu pa­sie­ki­mu vai­ki­nas lai­ko per­ga­lę, iš­ko­vo­tą prieš po­rą me­tų, kai jis, dar šešio­lik­me­tis, nu­ga­lė­jo suau­gu­sius ra­jo­no šach­ma­ti­nin­kus ir užė­mė pir­mą vie­tą Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne.

Vie­nas iš gar­bin­giau­sių dip­lo­mų par­vež­tas iš Kau­no 2004 me­tais. Ta­da Lie­tu­vos jau­nių spor­to žai­dy­nių šach­ma­tų zo­ni­nė­se ko­man­di­nė­se var­žy­bo­se vil­ka­viš­kie­tis pel­nė III vie­tą.

Nors lai­ko sa­vo po­mė­giui Taut­vy­das tu­ri vis ma­žiau, jau ne­tru­kus, gruo­džio mė­ne­sį, vai­ki­nas ren­gia­si da­ly­vau­ti ka­lė­di­nia­me ra­jo­no šach­ma­tų tur­ny­re.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas