„Santaka“ / Nuotraukose – Tautinio atgimimo ąžuolyno dvidešimtmetis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-25 23:53

Dalinkitės:  


Ge­riau­sias gi­das ke­liau­jant nuo vie­nos pa­ro­dos nuo­trau­kos prie ki­tos bu­vo Tau­ti­nio at­gi­mi­mo ąžuo­ly­no ini­cia­to­rius Vi­ta­lius Ste­pu­lis (cent­re).

Autorės nuotr.


Nuotraukose – Tautinio atgimimo ąžuolyno dvidešimtmetis

Laima VABALIENĖ

„Nė­ra lai­min­ges­nės die­nos už tą, kai aš at­va­žiuo­ju į ąžuolyną“, – kal­bė­jo Lie­tu­vos tau­ti­nio at­gi­mi­mo ąžuo­ly­no drau­gi­jos pir­mi­nin­kas, ąžuo­ly­no idė­jos au­to­rius Vi­ta­lius Ste­pu­lis pa­ro­dos, skir­tos ąžuo­ly­no dvi­de­šimt­me­čiui, pri­sta­ty­mo ren­gi­ny­je.

Lapk­ri­tį, mū­sų pa­triar­cho gim­ta­die­nio mė­ne­sį, jo tė­viš­kė­je vyks­ta įvai­rių ren­gi­nių. Šeš­ta­die­nį J.Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­bos-mu­zie­jaus dar­buo­to­jai vi­suo­me­nę kvie­tė į pa­ro­dos, skir­tos Lie­tu­vos tau­ti­nio at­gi­mi­mo ąžuo­ly­no dvi­de­šimt­me­čiui, ati­da­ry­mą.

Pa­sak so­dy­bos-mu­zie­jaus di­rek­to­rės Rū­tos Va­si­liaus­kie­nės, tai pir­mo­ji pa­čių mu­zie­jaus dar­buo­to­jų pa­reng­ta pa­ro­da. Ji su­ma­ny­ta taip, kad ga­lė­tų ap­ke­liau­ti vi­są Lie­tu­vą ar net pa­si­sve­čiuo­ti už­sie­ny­je, nes yra pa­to­gi trans­por­tuo­ti ir eks­po­nuo­ti.

Jau tre­ti me­tai J. Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­bo­je vyks­ta ka­pi­ta­li­nis re­mon­tas, at­ran­da­ma ir su­tvar­ko­ma vis nau­jų erd­vių. Ši pa­ro­da pir­mą kar­tą lan­ky­to­jus pa­kvie­tė į Basanavičynės… tvar­tą.

Su­re­mon­tuo­to­je pa­tal­po­je bu­vo pla­nuo­ja­ma įkur­din­ti ūkio pa­dar­gų eks­po­zi­ci­ją, bet da­bar mu­zie­jaus dar­buo­to­jai su­ma­nė ją pa­nau­do­ti kul­tū­ri­nėms reik­mėms: čia eks­po­nuo­ti pa­ro­das, or­ga­ni­zuo­ti ne­di­de­lius ren­gi­nius.

Ąžuo­ly­no dvi­de­šimt­me­čiui skir­to­je pa­ro­do­je – fo­tog­ra­fo, dai­li­nin­ko, žur­na­lis­to Zi­no Ka­zė­no ir jo anū­ko stu­den­to Mar­ty­no Jaš­kū­no nuo­trau­kos. Jos pri­me­na pir­mą­sias ąžuo­ly­no so­di­ni­mo tal­kas, tuos, pa­sak V. Ste­pu­lio, nuo­sta­bius mū­sų pa­ki­li­mo, dva­si­nės at­gai­vos lai­kus, at­spin­di vė­les­nį ąžuo­ly­no gy­va­vi­mą.

Nuot­rau­kų eks­po­zi­ci­ją pa­pil­do uni­ka­lus eks­po­na­tas, pa­pras­tai sau­go­mas Bart­nin­kų Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je. Tai – „Ąžuo­lų so­din­to­jų kny­ga“, ku­rio­je pa­lik­ta daug ąžuo­ly­ną so­di­nu­sių žmo­nių įra­šų, to­kių kaip: „Auk ir stip­rėk, ąžuo­ly­ne, sa­vo ga­lią skleis­da­mas Lie­tu­vai.“

V. Ste­pu­lis pa­dė­ko­jo vi­siems, kas pri­si­dė­jo prie ąžuo­ly­no idė­jos, so­di­ni­mo, prie­žiū­ros. Jis pa­si­džiau­gė, kad be­veik 40 ha uži­man­čia­me ąžuo­ly­ne gra­žiai au­ga me­džiai, po jų veš­lia la­ja jau ga­li­ma pa­si­slėp­ti nuo lie­taus.

Šį pa­va­sa­rį bu­vo iš­leis­ta Lie­tu­vos tau­ti­nio at­gi­mi­mo ąžuo­ly­no is­to­ri­ja – lie­tu­vių pa­gar­bą šiam me­džiui at­spin­din­ti kny­ga „Tau­tos ąžuo­ly­nas“. Jos sudarytojas V. Ste­pu­lis knygą pa­do­va­no­jo pir­mo­sios ąžuo­ly­no tal­kos da­ly­viams, ku­rių tarp at­va­žia­vu­sių­jų į pa­ro­dos pri­sta­ty­mą bu­vo ne vie­nas.

Ąžuo­ly­no is­to­ri­ją su­si­rin­ku­sie­siems pri­mi­nė ne tik pa­ro­dos fo­to­nuot­rau­kos, bet ir pa­ro­dy­tas vi­deo­fil­mas, pa­si­vaikš­čio­ji­mas po ąžuo­ly­ną, prie ku­rio var­tų, kaip ir per kiek­vie­ną ren­gi­nį, bu­vo pa­kel­ta lie­tu­viš­ka tris­pal­vė, ren­gi­ny­je skam­bė­jo bir­by­ni­nin­ko D. Kli­šio at­lie­ka­mos me­lo­di­jos.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas