„Santaka“ / Dėl gripo epidemijos karantino išvengė vienintelė mokykla

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-25 23:45

Dalinkitės:  


Dėl gripo epidemijos karantino išvengė vienintelė mokykla

Gri­pas ra­jo­ne vi­sai įsi­smar­ka­vo. Kas­dien į me­di­kus krei­pia­si po po­rą šim­tų žmo­nių, pa­skel­bu­sios ka­ran­ti­ną už­si­da­rė be­veik vi­sos ug­dy­mo įstai­gos.

Nors pir­ma­die­nį dar dir­bo 12 iš 30 ra­jo­no ug­dy­mo įstai­gų, tre­čia­die­nio ry­tą kri­to ir tos, ku­rios mė­gi­no „did­vy­riš­kai“ pa­si­prie­šin­ti epi­de­mi­jai. Ant epi­de­mi­jos ri­bos ant­ra­die­nį ba­lan­sa­vu­si Gi­žų Ka­zi­mie­ro Bar­šaus­ko pa­grin­di­nė mo­kyk­la, tre­čia­die­nį per pir­mą­ją pa­mo­ką su­skai­čia­vu­si at­vy­ku­sius mo­ki­nius, juos iš­ve­žio­jo na­mo, nes trū­ko 31 pro­c. moks­lei­vių. Tik 10 pro­c. ser­ga­mu­mu pir­ma­die­nį gy­rę­si Gied­rių jau­ni­mo bei Gra­žiš­kių vi­du­ri­nė mo­kyk­los taip pat bu­vo pri­vers­tos pa­si­duo­ti. Dirb­ti ra­jo­ne li­ko vie­nin­te­lė Klam­pu­čių pa­grin­di­nė mo­kyk­la.

Tie­sa, pe­da­go­gai ne­lin­kę vi­sų „au­kų“ pri­skir­ti epi­de­mi­jai, mat su­ži­no­ję, kad ka­ran­ti­nui už­da­ro­mos ki­tos ra­jo­no mo­kyk­los, moks­lei­viai ak­ty­viai sie­kė ir pa­tys „pa­si­da­ry­ti“ ato­sto­gas. Kai ku­rių tė­vai, su­ži­no­ję apie gri­po grės­mę, ne­lei­do vai­kų į mo­kyk­lą. To­dėl į kla­ses ne­su­si­rin­ku­sių­jų skai­čius var­gu ar ati­tin­ka tik­rą­jį ser­gan­čių­jų skai­čių.

To­kios ten­den­ci­jos išaiš­kė­jo ke­ti­nant dėl ka­ran­ti­no už­da­ry­ti iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo įstai­gas. 57,6 pro­c. vai­kų pir­ma­die­nį ne­su­lau­ku­sios „Eg­lu­tės“ vai­kų lop­še­lio-dar­že­lio pe­da­go­gės pa­čios puo­lė skam­bin­ti ma­žy­lių tė­vams ir tir­ti ser­ga­mu­mo ly­gį. Paaiš­kė­jo, kad dau­gu­ma vai­kų nea­tė­jo dėl to, kad na­muo­se dėl mo­kyk­lo­se pa­skelb­tos epi­de­mi­jos li­ko jų vy­res­nie­ji bro­liai ir se­sės. Sus­kai­čia­vus tik­rai ser­gan­čius vai­kus, jų be­li­ko 14,4 pro­c., to­dėl „Eg­lu­tė“ ka­ran­ti­no ne­skel­bė ir li­ko dirb­ti drau­ge su Pae­že­rių dar­že­liu-mo­kyk­la „Eže­rė­lis“, ku­ris ir pir­ma­die­nį skel­bė tik 4 pro­c. ser­ga­mu­mą. Iš ne­for­ma­lio­jo ug­dy­mo įstai­gų li­ko dirb­ti vie­nin­te­lė Spor­to mo­kyk­la. Vai­kų ir jau­ni­mo cent­re bei Mu­zi­kos mo­kyk­lo­je taip pat pa­skelb­tas ka­ran­ti­nas.

Pers­kai­tę „San­ta­ko­je“, kad Vil­ka­viš­kio pra­di­nė mo­kyk­la epi­de­mi­ją su­de­ri­no su ato­sto­go­mis, su­ne­ri­mo moks­lei­vių tė­ve­liai. Ra­jo­no Švie­ti­mo sky­riaus spe­cia­lis­tės juos nu­ra­mi­no, kad pa­pil­do­mas ato­sto­gas vai­ku­čiai tik­rai gaus ta­da, kaip ir bu­vo nu­ma­ty­ta, o šią sa­vai­tę mo­kyk­la už­da­ry­ta dėl epi­de­mi­jos. Be­je, spe­cia­lis­tės pa­ti­ki­no, jog ati­dirb­ti už epi­de­mi­jos me­tu pra­leis­tas pamokas tik­rai ne­rei­kės.

Vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ro spe­cia­lis­tai epi­de­mi­jos me­tu ser­ga­mu­mo ro­dik­lius re­gist­ruo­ja ne kar­tą per sa­vai­tę, kaip anks­čiau, o kas­dien. Pir­ma­die­nį į me­di­kus krei­pė­si 250 nau­jai su­si­rgu­sių ra­jo­no gy­ven­to­jų, 166 iš jų – vai­kai. Ant­ra­die­nį gy­dy­mo įstai­gos su­lau­kė dar 191 su­ne­ga­la­vu­sio pa­cien­to, iš ku­rių 127 bu­vo vai­kai. Me­di­kai ra­mi­na, kad kol kas la­bai sun­kių gri­po at­ve­jų mū­sų ra­jo­ne ne­bu­vo. Vie­nin­te­lis dėl komp­li­ka­ci­jų į Kau­no me­di­ci­nos uni­ver­si­te­to kli­ni­kas iš­vež­tas paaug­lys sveiks­ta, į Rea­ni­ma­ci­jos sky­rių jo gul­dy­ti ne­pri­rei­kė.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas