„Santaka“ / Susirūpinta pagalba tėvams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-20 09:22

Dalinkitės:  


Susirūpinta pagalba tėvams

Birutė NENĖNIENĖ

Praė­ju­sią sa­vai­tę Vy­riau­sy­bė pa­tvir­ti­no „Vai­kų nuo gi­mi­mo iki pri­va­lo­mo­jo mo­ky­mo pra­džios gy­ve­ni­mo ir ug­dy­mo są­ly­gų ge­ri­ni­mo mo­de­lio aprašą“, ku­rio pa­grin­du, kaip pra­ne­šė Mi­nist­ro Pir­mi­nin­ko spau­dos tar­ny­ba, bus su­kur­ta koor­di­nuo­ta pa­gal­bos sis­te­ma Lie­tu­vos sa­vi­val­dy­bė­se.

Do­ku­men­te mi­ni­ma, jog tu­rės bū­ti su­kur­ta tar­pins­ti­tu­ci­nio bend­ra­dar­bia­vi­mo sis­te­ma, už­tik­ri­nan­ti ko­ky­biš­ką iki­mo­kyk­li­nio ir prieš­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo priei­na­mu­mą, komp­lek­siš­kai tei­kian­ti šei­moms švie­ti­mo, so­cia­li­nes, svei­ka­tos prie­žiū­ros pa­slau­gas, so­cia­li­nę pa­ra­mą ir švie­ti­mo pa­gal­bą.

Pa­sak ra­jo­no Švie­ti­mo sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tės G. Sta­ne­vi­čie­nės, pa­na­šu, jog siū­lo­ma su­bur­ti tarp­ži­ny­bi­nę spe­cia­lis­tų ko­man­dą.

Bet tai nie­ko nau­ja, nes ra­jo­ne yra nu­si­sto­vė­ju­si pa­gal­bos tė­vams tvar­ka, ku­rią tei­kia at­ski­ros ži­ny­bos. Švie­ti­mo sri­ty­je, pa­vyz­džiui, dir­ban­tiems tė­vams pa­gei­dau­jant, ne­pai­sant sun­kios eko­no­mi­nės pa­dė­ties bu­vo pra­tęs­tas Ky­bar­tų vai­kų lop­še­lio-dar­že­lio „Kregždutė“ ir vi­sų tri­jų Vil­ka­viš­kio mies­to iki­mo­kyk­li­nių įstai­gų dar­bo lai­kas.

Nau­ja­ja­me do­ku­men­te yra nu­ma­ty­ta, jog ša­lies sa­vi­val­dy­bių vai­kų dar­že­liuo­se iki 2012 me­tų bus įsteig­ta ne ma­žiau kaip 200 iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo auk­lė­to­jų (ar) prieš­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo pe­da­go­gų eta­tų, ne ma­žiau kaip 100 so­cia­li­nių pe­da­go­gų, psi­cho­lo­gų, spe­cia­lių­jų pe­da­go­gų eta­tų pe­da­go­gi­nė­se psi­cho­lo­gi­nė­se tar­ny­bo­se ir iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo įstai­go­se.

Mū­sų ra­jo­nas šio­je sri­ty­je spė­jo šį tą lai­mė­ti iki kri­zės. Kai ku­rios švie­ti­mo įstai­gos da­ly­va­vo Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­jos or­ga­ni­zuo­tuo­se kon­kur­suo­se dėl eta­ti­nių pa­rei­gy­bių pa­gal­bos vai­kui stei­gi­mo ir ga­vo da­li­nį fi­nan­sa­vi­mą.

Iš pro­jek­tų lė­šų fi­nan­sa­vi­mas bu­vo pa­skir­tas nuo rug­sė­jo 1 d. iki me­tų pa­bai­gos, o nuo nau­jų me­tų šiems eta­tams iš­lai­ky­ti lė­šų sky­rė Sa­vi­val­dy­bė. Vil­ka­viš­kio „Buratino“ ir „Pasakos“ vai­kų lop­še­liai-dar­že­liai da­ly­va­vo šiuo­se kon­kur­suo­se. Da­bar kiek­vie­na­me dir­ba vi­sa spe­cia­lis­tų ko­man­da (psi­cho­lo­gas, so­cia­li­nis pe­da­go­gas, lo­go­pe­das) ir ga­li at­sa­kin­gai bei kva­li­fi­kuo­tai teik­ti pa­gal­bą šei­moms, au­gi­nan­čioms ma­ža­me­čius vai­kus.

„Šie­met vėl bu­vo skel­bia­mas kon­kur­sas nau­jiems eta­tams steig­ti, ta­čiau, kad ir la­bai no­rė­ju­sios ja­me da­ly­vau­ti, mū­sų švie­ti­mo įstai­gos pa­raiš­kų ne­pa­tei­kė, nes Sa­vi­val­dy­bė dėl kri­zės ne­ga­lė­jo iš sa­vo biu­dže­to ga­ran­tuo­ti to­li­mes­nio fi­nan­sa­vi­mo, kaip to rei­ka­lau­ja pro­jek­to są­ly­gos“, – paaiš­ki­no G. Sta­ne­vi­čie­nė.

Vis dėl­to pa­sta­ro­sio­mis die­no­mis pa­sie­kė ir džiu­gi ži­nia: Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­ja ra­jo­no švie­ti­mo įstai­gų iki­mo­kyk­li­nėms pro­gra­moms įgy­ven­din­ti sky­rė 12 tūkst. 485 Lt. Šios lė­šos – tiks­li­nės, skir­tos įsi­gy­ti ug­dy­mo prie­mo­nių, ku­rios pa­de­da vai­kams su­si­pa­žin­ti su ap­lin­ka, įgy­ti įgū­džių.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas