„Santaka“ / Bendruomenės dalijosi patirtimi

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-20 09:04

Dalinkitės:  


Bendruomenės dalijosi patirtimi

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ša­kiuo­se vy­ko Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties bend­ruo­me­nių cent­rų, ra­jo­nų Vie­tos veik­los gru­pių (VVG) ir ki­tų bend­ruo­me­ni­nių or­ga­ni­za­ci­jų at­sto­vų kon­fe­ren­ci­ja. Jos me­tu da­ly­ta­si pa­tir­ti­mi ren­giant ir įgy­ven­di­nant pro­jek­tus už ES Kai­mo plėt­ros pro­gra­mos lė­šas.

UAB „Gul­be­lė“ kon­fe­ren­ci­jų sa­lė­je vy­ku­sia­me ren­gi­ny­je da­ly­va­vo Ša­kių, Kaz­lų Rū­dos ir Vil­ka­viš­kio ra­jo­nų bend­ruo­me­nių są­jun­gų bei Vie­tos veik­los gru­pių at­sto­vai.

Kon­fe­ren­ci­jo­je nu­skam­bė­jo pra­ne­ši­mų įvai­ria te­ma­ti­ka: nuo pa­si­da­li­ji­mo pa­tir­ti­mi or­ga­ni­zuo­jant kai­mo dis­ko­te­ką iki ki­tą­met pra­si­dė­sian­čių Vie­tos veik­los gru­pių stra­te­gi­jų įgy­ven­di­ni­mo.

Di­džiau­sia pa­tir­ti­mi tarp ap­skri­ties bend­ruo­me­ni­nių or­ga­ni­za­ci­jų ga­li pa­si­gir­ti mū­sų ra­jo­nas. Mū­siš­kiams at­sto­va­vo Vil­ka­viš­kio vie­tos veik­los gru­pės ir bend­ruo­me­nių va­do­vė Li­na Kru­ži­naus­kie­nė bei Viš­ty­čio kai­mo bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė Vil­ma Men­čins­kie­nė. Vil­ka­viš­kie­čiai yra įgy­ven­di­nę ne vie­ną stam­bų, dau­giau nei 300 tūkst. li­tų ver­tės, pro­jek­tą. Mū­sų kai­mo bend­ruo­me­nės ne vie­nus me­tus nau­do­ja­si ES bei įvai­rių vals­ty­bių fon­dų pa­ra­ma. Vie­nas stam­biau­sių pro­jek­tų – pa­si­nau­do­jus Nor­ve­gi­jos pa­ra­mos fon­do pro­gra­ma pla­nuo­ja­mi mo­ky­mai bend­ruo­me­nių cent­rų bu­hal­te­riams. Vi­sa tai su­si­ję su jau ki­tą­met pra­si­dė­sian­čiu Vie­tos veik­los gru­pių stra­te­gi­jos įgy­ven­di­ni­mu.

Kaip tei­gė L. Kru­ži­naus­kie­nė, jau ki­tų me­tų sau­sį pla­nuo­ja­ma teik­ti pa­raiš­kas da­liai Vil­ka­viš­kio kai­mo bend­ruo­me­nių ren­gia­mų ar jau pa­reng­tų pro­jek­tų. Ki­tų me­tų pa­bai­go­je ti­ki­ma­si gau­ti ir pir­mą­sias pa­ra­mos lė­šas. Vil­ka­viš­kie­čiai pla­nuo­ja da­ly­vau­ti vien tik­tai va­di­na­muo­siuo­se „kie­tuo­siuo­se“ pro­jek­tuo­se, ku­rių ir są­ma­ti­nė ver­tė ne­men­ka, ir vaid­muo konk­re­čios bend­ruo­me­nės gy­ve­ni­me, ti­ki­ma­si, bus di­de­lis.

Viš­ty­čio bend­ruo­me­nės cent­ro va­do­vė V. Men­čins­kie­nė pa­pa­sa­ko­jo apie sa­vo­sios bend­ruo­me­nės pa­tir­tį pa­si­nau­do­jus ES pa­ra­mos fon­do lė­šo­mis (apie 300 tūkst. li­tų) ap­rū­pin­ti so­cia­liai rem­ti­nas šei­mas gal­vi­jais. Už pa­ra­mos lė­šas bu­vo įsi­gy­ta 40 veis­li­nių te­ly­čių. Nau­jie­ji jų sa­vi­nin­kai iš pra­džių ga­vo ir pa­ša­rų, taip pat – ga­ran­ti­nę ve­te­ri­na­ri­jos spe­cia­lis­tų pa­gal­bą. Per ke­le­tą me­tų veis­li­nių gal­vi­jų ban­da ge­ro­kai iš­si­plė­tė ir ta­po tik­ra pa­ra­ma so­cia­li­nės pa­gal­bos ver­tai šei­mai.

Kaz­lų Rū­dos Ba­go­to­sios ir Ąžuo­lų Bū­dos bend­ruo­me­nių cent­rų at­sto­vės kon­fe­ren­ci­jos da­ly­viams dau­giau pa­sa­ko­jo apie sa­vą­ją pa­tir­tį or­ga­ni­zuo­jant jau­ni­mo dis­ko­te­kas, lei­džiant in­for­ma­ci­nius lei­di­nu­kus, o Ba­go­to­sios bend­ruo­me­nės cent­ro va­do­vė – apie mies­te­lio vi­suo­me­ni­nės pa­skir­ties pa­sta­tų ar ma­si­nio su­si­bū­ri­mo vie­tų tvar­ky­mą už vie­tos sa­vi­val­dy­bės skir­tas lė­šas.

Ša­kių ra­jo­no Ki­du­lių, Ke­tur­nau­jie­nos ir ki­tų bend­ruo­me­nių cent­rų at­sto­vai da­li­jo­si pa­tir­ti­mi or­ga­ni­zuo­jant vie­ti­nius ren­gi­nius. Jie sa­vo kal­bas iliust­ra­vo nuo­trau­kų al­bu­mais, spe­cia­lio­mis pro­go­mis iš­leis­tais lei­di­nu­kais.

Kon­fe­ren­ci­jo­je kai­miš­kų­jų bend­ruo­me­nių cent­rų at­sto­vai do­mė­jo­si vie­ni ki­tų pa­tir­ti­mi ruo­šiant įvai­raus ly­gio pro­jek­tus, dis­ku­ta­vo, ko­kius ir iš kur ver­tė­tų sam­dy­tis kon­sul­tan­tus, kai bus pra­dė­ti ruoš­ti pa­gal Vie­tos veik­los gru­pių stra­te­gi­ją su­pla­nuo­ti pro­jek­tai ES pa­ra­mai gau­ti.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas