„Santaka“ / Bendruomenės dalijosi patirtimi

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-20 09:04

Dalinkitės:  


Bendruomenės dalijosi patirtimi

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ša­kiuo­se vy­ko Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties bend­ruo­me­nių cent­rų, ra­jo­nų Vie­tos veik­los gru­pių (VVG) ir ki­tų bend­ruo­me­ni­nių or­ga­ni­za­ci­jų at­sto­vų kon­fe­ren­ci­ja. Jos me­tu da­ly­ta­si pa­tir­ti­mi ren­giant ir įgy­ven­di­nant pro­jek­tus už ES Kai­mo plėt­ros pro­gra­mos lė­šas.

UAB „Gul­be­lė“ kon­fe­ren­ci­jų sa­lė­je vy­ku­sia­me ren­gi­ny­je da­ly­va­vo Ša­kių, Kaz­lų Rū­dos ir Vil­ka­viš­kio ra­jo­nų bend­ruo­me­nių są­jun­gų bei Vie­tos veik­los gru­pių at­sto­vai.

Kon­fe­ren­ci­jo­je nu­skam­bė­jo pra­ne­ši­mų įvai­ria te­ma­ti­ka: nuo pa­si­da­li­ji­mo pa­tir­ti­mi or­ga­ni­zuo­jant kai­mo dis­ko­te­ką iki ki­tą­met pra­si­dė­sian­čių Vie­tos veik­los gru­pių stra­te­gi­jų įgy­ven­di­ni­mo.

Di­džiau­sia pa­tir­ti­mi tarp ap­skri­ties bend­ruo­me­ni­nių or­ga­ni­za­ci­jų ga­li pa­si­gir­ti mū­sų ra­jo­nas. Mū­siš­kiams at­sto­va­vo Vil­ka­viš­kio vie­tos veik­los gru­pės ir bend­ruo­me­nių va­do­vė Li­na Kru­ži­naus­kie­nė bei Viš­ty­čio kai­mo bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė Vil­ma Men­čins­kie­nė. Vil­ka­viš­kie­čiai yra įgy­ven­di­nę ne vie­ną stam­bų, dau­giau nei 300 tūkst. li­tų ver­tės, pro­jek­tą. Mū­sų kai­mo bend­ruo­me­nės ne vie­nus me­tus nau­do­ja­si ES bei įvai­rių vals­ty­bių fon­dų pa­ra­ma. Vie­nas stam­biau­sių pro­jek­tų – pa­si­nau­do­jus Nor­ve­gi­jos pa­ra­mos fon­do pro­gra­ma pla­nuo­ja­mi mo­ky­mai bend­ruo­me­nių cent­rų bu­hal­te­riams. Vi­sa tai su­si­ję su jau ki­tą­met pra­si­dė­sian­čiu Vie­tos veik­los gru­pių stra­te­gi­jos įgy­ven­di­ni­mu.

Kaip tei­gė L. Kru­ži­naus­kie­nė, jau ki­tų me­tų sau­sį pla­nuo­ja­ma teik­ti pa­raiš­kas da­liai Vil­ka­viš­kio kai­mo bend­ruo­me­nių ren­gia­mų ar jau pa­reng­tų pro­jek­tų. Ki­tų me­tų pa­bai­go­je ti­ki­ma­si gau­ti ir pir­mą­sias pa­ra­mos lė­šas. Vil­ka­viš­kie­čiai pla­nuo­ja da­ly­vau­ti vien tik­tai va­di­na­muo­siuo­se „kie­tuo­siuo­se“ pro­jek­tuo­se, ku­rių ir są­ma­ti­nė ver­tė ne­men­ka, ir vaid­muo konk­re­čios bend­ruo­me­nės gy­ve­ni­me, ti­ki­ma­si, bus di­de­lis.

Viš­ty­čio bend­ruo­me­nės cent­ro va­do­vė V. Men­čins­kie­nė pa­pa­sa­ko­jo apie sa­vo­sios bend­ruo­me­nės pa­tir­tį pa­si­nau­do­jus ES pa­ra­mos fon­do lė­šo­mis (apie 300 tūkst. li­tų) ap­rū­pin­ti so­cia­liai rem­ti­nas šei­mas gal­vi­jais. Už pa­ra­mos lė­šas bu­vo įsi­gy­ta 40 veis­li­nių te­ly­čių. Nau­jie­ji jų sa­vi­nin­kai iš pra­džių ga­vo ir pa­ša­rų, taip pat – ga­ran­ti­nę ve­te­ri­na­ri­jos spe­cia­lis­tų pa­gal­bą. Per ke­le­tą me­tų veis­li­nių gal­vi­jų ban­da ge­ro­kai iš­si­plė­tė ir ta­po tik­ra pa­ra­ma so­cia­li­nės pa­gal­bos ver­tai šei­mai.

Kaz­lų Rū­dos Ba­go­to­sios ir Ąžuo­lų Bū­dos bend­ruo­me­nių cent­rų at­sto­vės kon­fe­ren­ci­jos da­ly­viams dau­giau pa­sa­ko­jo apie sa­vą­ją pa­tir­tį or­ga­ni­zuo­jant jau­ni­mo dis­ko­te­kas, lei­džiant in­for­ma­ci­nius lei­di­nu­kus, o Ba­go­to­sios bend­ruo­me­nės cent­ro va­do­vė – apie mies­te­lio vi­suo­me­ni­nės pa­skir­ties pa­sta­tų ar ma­si­nio su­si­bū­ri­mo vie­tų tvar­ky­mą už vie­tos sa­vi­val­dy­bės skir­tas lė­šas.

Ša­kių ra­jo­no Ki­du­lių, Ke­tur­nau­jie­nos ir ki­tų bend­ruo­me­nių cent­rų at­sto­vai da­li­jo­si pa­tir­ti­mi or­ga­ni­zuo­jant vie­ti­nius ren­gi­nius. Jie sa­vo kal­bas iliust­ra­vo nuo­trau­kų al­bu­mais, spe­cia­lio­mis pro­go­mis iš­leis­tais lei­di­nu­kais.

Kon­fe­ren­ci­jo­je kai­miš­kų­jų bend­ruo­me­nių cent­rų at­sto­vai do­mė­jo­si vie­ni ki­tų pa­tir­ti­mi ruo­šiant įvai­raus ly­gio pro­jek­tus, dis­ku­ta­vo, ko­kius ir iš kur ver­tė­tų sam­dy­tis kon­sul­tan­tus, kai bus pra­dė­ti ruoš­ti pa­gal Vie­tos veik­los gru­pių stra­te­gi­ją su­pla­nuo­ti pro­jek­tai ES pa­ra­mai gau­ti.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas