„Santaka“ / Vaistininko skiltis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-19 00:29

Dalinkitės:  Vaistininko skiltis

Kaip padėti sąnariams?

Są­na­rių skaus­mai – vie­nas daž­nes­nių vy­res­nio am­žiaus žmo­nių nu­si­skun­di­mų. Tai var­gi­nan­tis dau­ge­lio lė­ti­nių li­gų simp­to­mas. Pa­cien­tai vais­ti­nin­kų daž­nai tei­rau­ja­si, ką da­ry­ti, jei ka­muo­ja są­na­rių skaus­mas, kaip pa­dė­ti są­na­riams, kad kū­nas at­gau­tų lanks­tu­mą ir jud­ru­mą.

Pa­ta­ri­mais su skai­ty­to­jais da­li­ja­si Ky­bar­tų „Eu­ro­vais­ti­nės“ vais­ti­nin­kė Ele­na NA­CE­VI­ČIE­NĖ:

– Są­na­riai – tai kau­lų jun­gi­mo­si vie­to­se esan­tys kremz­li­niai au­di­niai, ku­rie mums pa­de­da ju­dė­ti. Ga­li­ma sa­ky­ti, kad tai kau­lų pa­gal­vė­lės, ku­rios juos ap­sau­go nuo skaus­min­go try­ni­mo­si vie­nas į ki­tą. Są­na­riai il­gai­niui dė­vi­si – vi­sai kaip dan­tys, nes juk jie kas­dien at­lie­ka sa­vo funk­ci­jas.

Daž­niau­siai są­na­rių skaus­mais skun­džia­si vy­res­nio am­žiaus žmo­nės ar­ba ak­ty­viai spor­tuo­jan­tys, taip pat – tu­rin­tys ant­svo­rio. Vai­kams ir jau­niems žmo­nėms są­na­rių skaus­mai ga­li bū­ti su­si­ję su sun­kes­nė­mis kau­lų re­tė­ji­mo, arba os­teo­po­ro­zės, ir ki­to­mis li­go­mis. Są­na­rių skaus­mą žmo­nės daž­niau­siai pa­jau­čia ir prieš stip­res­nes oro per­mai­nas ar po in­ten­sy­vaus fi­zi­nio dar­bo so­de, dar­že, ypač – ru­de­nį ir pa­va­sa­rį.

Jei vi­du­ti­nio am­žiaus su­lau­kęs žmo­gus ne­si­skun­džia są­na­rių skaus­mais, ta­čiau jo gi­mi­nė­je bu­vo sir­gu­sių­jų są­na­rių li­go­mis, pa­ta­ria­ma pro­fi­lak­tiš­kai jais pa­si­rū­pin­ti. Kiek­vie­nam, su­lau­ku­siam 50 me­tų, re­ko­men­duo­ja­ma kar­tą per me­tus ger­ti spe­cia­lų są­na­rius at­ku­rian­čių mais­to pa­pil­dų kur­są. Nau­din­ga var­to­ti mais­to pa­pil­dus, tu­rin­čius gliu­ko­za­mi­no, – tai vie­na svar­biau­sių są­na­rių kremz­lių su­dė­ti­nių da­lių, ku­rių, bė­gant lai­kui, or­ga­niz­mas pa­ga­mi­na vis ma­žiau, bei chond­roi­ti­no, ku­ris efek­ty­viai ska­ti­na są­na­rio kremz­lės at­si­nau­ji­ni­mą ir ne­lei­džia są­na­riams su­si­dė­vė­ti, be to, pa­si­žy­mi už­de­gi­mą slo­pi­nan­čiu po­vei­kiu. Žu­vų tau­kuo­se esan­čios na­tū­ra­lios me­džia­gos pa­de­da at­si­nau­jin­ti kremz­li­niam au­di­niui, sau­go kremz­les nuo pa­žei­di­mų bei ge­ri­na są­na­rių lanks­tu­mą. Mi­ni­ma­lus są­na­rių stip­ri­ni­mo kur­sas tu­rė­tų bū­ti 3 mė­ne­siai.

Veiks­min­gai są­na­rių de­ge­ne­ra­ci­ją slo­pi­na pre­pa­ra­tas su uni­ka­lia veik­lią­ja me­džia­ga GO­PO, ku­ri pa­si­žy­mi stip­riu už­de­gi­mo slo­pi­na­muo­ju po­vei­kiu – veiks­min­gai slo­pi­na tiek ūmų, tiek įsi­se­nė­ju­si są­na­rių už­de­gi­mą, ma­ži­na skaus­mą, ska­ti­na są­na­rių lanks­tu­mą. Kaip pa­gal­bi­nė prie­mo­nė są­na­rių skaus­mui mal­šin­ti nau­do­ja­mi ir spe­cia­lūs te­pa­lai bei ge­liai. Jie pa­ge­ri­na krau­jo­ta­ką, slo­pi­na už­de­gi­mą.

Prieš var­to­da­mi vais­tus, pa­si­kon­sul­tuo­ki­te su gy­dy­to­ju ar vais­ti­nin­ku.Užsk. 11655


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas