„Santaka“ / Kad bitės žmonėms netaptų priešu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-19 00:26

Dalinkitės:  


Kad bitės žmonėms netaptų priešu

Šian­dien vi­sos bi­tės jau ra­miai il­si­si avi­liuo­se, kau­pia jė­gas nau­jam me­du­ne­šiui, ta­čiau ne vie­no bi­ti­nin­ko kai­my­nai su ne­ri­mu lau­kia pa­va­sa­rio. Šie­met Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­ją (ŽŪM) pa­sie­kė daug gy­ven­to­jų skun­dų dėl ne­tin­ka­mo bi­čių lai­ky­mo gy­ve­na­mo­sio­se vie­to­vė­se, so­dų bend­ri­jo­se. Ži­niask­lai­do­je taip pat nuo­lat pa­si­ro­dy­da­vo pra­ne­ši­mų apie nuo bi­čių įgė­li­mo mi­ru­sius gy­vu­lius ar pa­ty­ru­sius sun­kų ana­fi­lak­si­nį šo­ką žmo­nes.

Pa­sak ŽŪM Gy­vu­li­nin­kys­tės ir ve­te­ri­na­ri­jos sky­riaus ve­dė­jo Alek­sand­ro Mu­zi­ke­vi­čiaus, bi­čių sa­vi­nin­kas pri­va­lo ga­ran­tuo­ti, kad jos ne­kels grės­mės žmo­nių bei jų lai­ko­mų gy­vū­nų ra­my­bei, svei­ka­tai ir gy­vy­bei. Mi­nis­te­ri­jo­je dar 2005 m. bu­vo su­da­ry­ta dar­bo gru­pė bi­ti­nin­kys­tės sek­to­rių reg­la­men­tuo­jan­čio tei­sės ak­to pro­jek­tui pa­reng­ti. Dar­bo gru­pė pa­ren­gė re­ko­men­da­ci­jas sa­vi­val­dy­bių ta­ry­boms, kaip pa­pil­dy­ti sa­vi­val­dy­bė­se tvir­ti­na­mas Gy­vū­nų lai­ky­mo tai­syk­les rei­ka­la­vi­mais bi­ty­nams. Kiek­vie­nos sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba, at­si­žvel­gu­si į sa­vo gy­ven­to­jų po­rei­kius, tu­ri tei­sę bi­ty­nams tvir­tin­ti ir griež­tes­nius rei­ka­la­vi­mus.

Lai­ky­tis ke­lia­mų rei­ka­la­vi­mų bi­ti­nin­kus įpa­rei­go­ja ir Ad­mi­nist­ra­ci­nių tei­sės pa­žei­di­mų ko­dek­sas. Už pa­žei­di­mus ga­li bū­ti su­ra­šy­tas pro­to­ko­las, ski­ria­mos bau­dos. Rei­ka­la­vi­mus bi­ty­nams pa­žei­dę bi­čių sa­vi­nin­kai nu­ken­tė­ju­siems as­me­nims at­ly­gi­na ža­lą sa­va­no­riš­kai ar­ba per teis­mą. „Ta­čiau bi­ti­nin­kai ir jų kai­my­nai tu­rė­tų va­do­vau­tis ne tik įsta­ty­mu, bet ir žmo­giš­ku­mu. Ge­riau­sias vais­tas nuo konf­lik­tų ga­lė­tų bū­ti ge­ra­no­riš­kas su­si­ta­ri­mas“, – įsi­ti­ki­nęs A. Mu­zi­ke­vi­čius.

Rei­ka­la­vi­mai bi­ty­nams tai­ko­mi ak­ty­vios bi­čių veik­los me­tu (ba­lan­džio 1 d. – spa­lio 1 d.). Pa­gal sa­vi­val­dy­bių pa­tvir­tin­tas tai­syk­les, mies­tuo­se, mies­te­liuo­se, gy­ven­vie­tė­se, so­dų bend­ri­jo­se ir kai­mo vie­to­vė­se, vie­na­me are pri­va­čios že­mės, ga­li­ma lai­ky­ti ne dau­giau kaip vie­ną bi­čių šei­mą. Jei ne­si­lai­ko­ma šio rei­ka­la­vi­mo, tu­ri bū­ti vi­sų be­si­ri­bo­jan­čių skly­pų sa­vi­nin­kų raš­tiš­kas su­ti­ki­mas lai­ky­ti to­je te­ri­to­ri­jo­je di­des­nį bi­čių šei­mų skai­čių.

Ats­tu­mas nuo avi­lių iki ta­ko, ku­riuo vaikš­čio­ja žmo­nės, tu­ri bū­ti ne ma­žes­nis kaip 10 met­rų, at­stu­mas nuo vieš­ke­lio – ne ma­žes­nis kaip 20 met­rų, at­stu­mas nuo ki­to že­mės skly­po sa­vi­nin­ko skly­po ri­bos – ne ma­žes­nis kaip 5 met­rai, at­stu­mas iki van­dens tel­ki­nių, ku­rie nau­do­ja­mi vi­suo­me­nės poil­siui, spor­tui, ki­tų ma­si­nio žmo­nių su­si­bū­ri­mo vie­tų, gy­vu­lių gir­dy­mo vie­tų – ne ma­žiau kaip 100 m. Jei ne­si­lai­ko­ma šių rei­ka­la­vi­mų, bi­ty­nas tu­ri bū­ti ap­tver­tas ak­li­na tvo­ra ar­ba ap­so­din­tas tan­kia, ne že­mes­ne kaip 2 m aukš­čio gy­vat­vo­re.

Vi­si bi­ty­nai tu­ri bū­ti re­gist­ruo­ti ir pri­va­lo tu­rė­ti pa­tvir­tin­tos for­mos bi­ty­no pa­sus, ku­riuos iš­duo­da ra­jo­no vals­ty­bi­nė mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­ba. Prieš at­lie­kant bi­čių avi­lių prie­žiū­rą, med­ko­pį ar ki­tus dar­bus, su­sie­tus su avi­lių ati­da­ry­mu, be­si­ri­bo­jan­čių že­mės skly­pų sa­vi­nin­kai tu­ri bū­ti įspė­ti.

Tai­syk­lių įgy­ven­di­ni­mo prie­žiū­rą pa­gal sa­vo kom­pe­ten­ci­ją vyk­do sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ja, ra­jo­no vals­ty­bi­nė mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­ba, ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tas.Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jos

in­for­ma­ci­ja


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas