„Santaka“ / Kad bitės žmonėms netaptų priešu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-19 00:26

Dalinkitės:  


Kad bitės žmonėms netaptų priešu

Šian­dien vi­sos bi­tės jau ra­miai il­si­si avi­liuo­se, kau­pia jė­gas nau­jam me­du­ne­šiui, ta­čiau ne vie­no bi­ti­nin­ko kai­my­nai su ne­ri­mu lau­kia pa­va­sa­rio. Šie­met Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­ją (ŽŪM) pa­sie­kė daug gy­ven­to­jų skun­dų dėl ne­tin­ka­mo bi­čių lai­ky­mo gy­ve­na­mo­sio­se vie­to­vė­se, so­dų bend­ri­jo­se. Ži­niask­lai­do­je taip pat nuo­lat pa­si­ro­dy­da­vo pra­ne­ši­mų apie nuo bi­čių įgė­li­mo mi­ru­sius gy­vu­lius ar pa­ty­ru­sius sun­kų ana­fi­lak­si­nį šo­ką žmo­nes.

Pa­sak ŽŪM Gy­vu­li­nin­kys­tės ir ve­te­ri­na­ri­jos sky­riaus ve­dė­jo Alek­sand­ro Mu­zi­ke­vi­čiaus, bi­čių sa­vi­nin­kas pri­va­lo ga­ran­tuo­ti, kad jos ne­kels grės­mės žmo­nių bei jų lai­ko­mų gy­vū­nų ra­my­bei, svei­ka­tai ir gy­vy­bei. Mi­nis­te­ri­jo­je dar 2005 m. bu­vo su­da­ry­ta dar­bo gru­pė bi­ti­nin­kys­tės sek­to­rių reg­la­men­tuo­jan­čio tei­sės ak­to pro­jek­tui pa­reng­ti. Dar­bo gru­pė pa­ren­gė re­ko­men­da­ci­jas sa­vi­val­dy­bių ta­ry­boms, kaip pa­pil­dy­ti sa­vi­val­dy­bė­se tvir­ti­na­mas Gy­vū­nų lai­ky­mo tai­syk­les rei­ka­la­vi­mais bi­ty­nams. Kiek­vie­nos sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba, at­si­žvel­gu­si į sa­vo gy­ven­to­jų po­rei­kius, tu­ri tei­sę bi­ty­nams tvir­tin­ti ir griež­tes­nius rei­ka­la­vi­mus.

Lai­ky­tis ke­lia­mų rei­ka­la­vi­mų bi­ti­nin­kus įpa­rei­go­ja ir Ad­mi­nist­ra­ci­nių tei­sės pa­žei­di­mų ko­dek­sas. Už pa­žei­di­mus ga­li bū­ti su­ra­šy­tas pro­to­ko­las, ski­ria­mos bau­dos. Rei­ka­la­vi­mus bi­ty­nams pa­žei­dę bi­čių sa­vi­nin­kai nu­ken­tė­ju­siems as­me­nims at­ly­gi­na ža­lą sa­va­no­riš­kai ar­ba per teis­mą. „Ta­čiau bi­ti­nin­kai ir jų kai­my­nai tu­rė­tų va­do­vau­tis ne tik įsta­ty­mu, bet ir žmo­giš­ku­mu. Ge­riau­sias vais­tas nuo konf­lik­tų ga­lė­tų bū­ti ge­ra­no­riš­kas su­si­ta­ri­mas“, – įsi­ti­ki­nęs A. Mu­zi­ke­vi­čius.

Rei­ka­la­vi­mai bi­ty­nams tai­ko­mi ak­ty­vios bi­čių veik­los me­tu (ba­lan­džio 1 d. – spa­lio 1 d.). Pa­gal sa­vi­val­dy­bių pa­tvir­tin­tas tai­syk­les, mies­tuo­se, mies­te­liuo­se, gy­ven­vie­tė­se, so­dų bend­ri­jo­se ir kai­mo vie­to­vė­se, vie­na­me are pri­va­čios že­mės, ga­li­ma lai­ky­ti ne dau­giau kaip vie­ną bi­čių šei­mą. Jei ne­si­lai­ko­ma šio rei­ka­la­vi­mo, tu­ri bū­ti vi­sų be­si­ri­bo­jan­čių skly­pų sa­vi­nin­kų raš­tiš­kas su­ti­ki­mas lai­ky­ti to­je te­ri­to­ri­jo­je di­des­nį bi­čių šei­mų skai­čių.

Ats­tu­mas nuo avi­lių iki ta­ko, ku­riuo vaikš­čio­ja žmo­nės, tu­ri bū­ti ne ma­žes­nis kaip 10 met­rų, at­stu­mas nuo vieš­ke­lio – ne ma­žes­nis kaip 20 met­rų, at­stu­mas nuo ki­to že­mės skly­po sa­vi­nin­ko skly­po ri­bos – ne ma­žes­nis kaip 5 met­rai, at­stu­mas iki van­dens tel­ki­nių, ku­rie nau­do­ja­mi vi­suo­me­nės poil­siui, spor­tui, ki­tų ma­si­nio žmo­nių su­si­bū­ri­mo vie­tų, gy­vu­lių gir­dy­mo vie­tų – ne ma­žiau kaip 100 m. Jei ne­si­lai­ko­ma šių rei­ka­la­vi­mų, bi­ty­nas tu­ri bū­ti ap­tver­tas ak­li­na tvo­ra ar­ba ap­so­din­tas tan­kia, ne že­mes­ne kaip 2 m aukš­čio gy­vat­vo­re.

Vi­si bi­ty­nai tu­ri bū­ti re­gist­ruo­ti ir pri­va­lo tu­rė­ti pa­tvir­tin­tos for­mos bi­ty­no pa­sus, ku­riuos iš­duo­da ra­jo­no vals­ty­bi­nė mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­ba. Prieš at­lie­kant bi­čių avi­lių prie­žiū­rą, med­ko­pį ar ki­tus dar­bus, su­sie­tus su avi­lių ati­da­ry­mu, be­si­ri­bo­jan­čių že­mės skly­pų sa­vi­nin­kai tu­ri bū­ti įspė­ti.

Tai­syk­lių įgy­ven­di­ni­mo prie­žiū­rą pa­gal sa­vo kom­pe­ten­ci­ją vyk­do sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ja, ra­jo­no vals­ty­bi­nė mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­ba, ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tas.Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jos

in­for­ma­ci­ja


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas