„Santaka“ / Diabeto diena Vilkaviškyje minėta eisena ir mitingu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-19 00:10

Dalinkitės:  


Pag­rin­di­nė­mis mies­to gat­vė­mis ei­ty­nes su­ren­gę dia­be­ti­kai pri­mi­nė apie klas­tin­gą, pan­de­mi­jos grei­čiu plin­tan­čią li­gą.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Diabeto diena Vilkaviškyje minėta eisena ir mitingu

Šeš­ta­die­nį ra­jo­no dia­be­ti­kų bend­ri­jos „In­su­la“ na­riai mi­nė­jo Pa­sau­li­nę dia­be­to die­ną. Ta pro­ga ak­ty­viai dir­ban­čiai mū­sų ra­jo­no dia­be­ti­kų bend­ri­jai – vie­nai iš ne­dau­ge­lio res­pub­li­ko­je – bu­vo su­teik­ta tei­sė or­ga­ni­zuo­ti ei­ty­nes per mies­tą.

Mė­ly­nu žie­du – Pa­sau­li­nės dia­be­to die­nos sim­bo­liu ne­ši­ni „In­su­los“ na­riai žy­gia­vo nuo Kul­tū­ros cent­ro į J. Ba­sa­na­vi­čiaus aikš­tę. Praei­vių dė­me­sį trau­kė šven­tės sim­bo­li­ka pa­puoš­ti ba­lio­nai bei pla­ka­tai.

So­li­da­ri­zuo­tis su ser­gan­čiai­siais ir da­ly­vau­ti ei­se­no­je dia­be­ti­kų bend­ri­ja kvie­tė vi­sus ra­jo­no gy­ven­to­jus. Juk dia­be­tas – pan­de­mi­jos grei­čiu plin­tan­ti li­ga, kas 10 se­kun­džių pa­sau­ly­je nu­si­ne­šan­ti po gy­vy­bę. Šiuo me­tu dia­be­tu, se­niau žmo­nių va­din­tu cuk­ra­li­ge, pa­sau­ly­je ser­ga 246 mln. žmo­nių. Prog­no­zuo­ja­ma, kad po 15 me­tų ser­gan­čių­jų skai­čius išaugs iki 380 mln.

Ta­čiau vil­ka­viš­kie­čiai pa­sy­viai at­si­lie­pė į ra­jo­no dia­be­ti­kų bend­ri­jos pir­mi­nin­ko Ka­zi­mie­ro Ku­kio ra­gi­ni­mą pri­si­jung­ti prie ei­ty­nių ir mi­tin­go. Į šven­tės mi­nė­ji­mą su­si­rin­ko ke­lios de­šim­tys „In­su­los“ bend­ri­jos na­rių, at­vy­ko sve­čių: ra­jo­no va­do­vai, po­li­ti­kai, me­di­kai, far­ma­ci­jos fir­mų at­sto­vai. Jie svei­ki­no su­si­rin­ku­siuo­sius šven­tės pro­ga, ra­gi­no žmo­nes bū­ti ak­ty­ves­nius, do­mė­tis li­ga, ku­ri ga­li pa­lies­ti bet ku­rį iš mū­sų, bū­ti­nai tik­rin­tis gliu­ko­zės kie­kį krau­jy­je, kad lai­ku bū­tų im­ta­si prie­mo­nių li­gai pri­stab­dy­ti.

Kiek­vie­nas bend­ri­jos na­rys ga­lė­tų pa­pa­sa­ko­ti ai­bę liūd­nų is­to­ri­jų, mat klas­tin­ga li­ga ir jos komp­li­ka­ci­jos nu­si­ne­šė ne vie­no pa­žįs­ta­mo gy­vy­bę, su­luo­ši­no, skau­džiai pa­lie­tė as­me­ni­nį gy­ve­ni­mą. Ta­čiau svei­kie­siems daž­nai at­ro­do, kad to­kios ne­gan­dos ga­li nu­tik­ti tik ki­tiems. De­ja, dia­be­tas ga­li at­slink­ti la­bai ne­ti­kė­tai ir aki­mirks­niu pa­keis­ti gy­ve­ni­mą. O blo­giau­sia, kad apie or­ga­niz­me glū­din­čią ir juo­dą dar­bą at­lie­kan­čią li­gą žmo­gus ga­li net ne­nu­tuok­ti. Tuo­met, kai li­go­nis pa­jus pir­muo­sius simp­to­mus, dia­be­tas ga­li bū­ti pa­žei­dęs dau­ge­lį or­ga­nų.

Dia­be­ti­kų bend­ri­jos na­riai ne tik kvie­tė da­ly­vau­ti mi­tin­ge, at­kreip­ti dė­me­sį į klas­tin­gą li­gą, bet ir iš anks­to skel­bė apie ga­li­my­bę ne­mo­ka­mai pa­si­tik­rin­ti gliu­ko­zės kie­kį krau­jy­je. Ši ak­ci­ja vy­ko dvi die­nas, jo­je da­ly­va­vo me­di­kai bei far­ma­ci­nin­kai, ku­rie ne­mo­ka­mai at­li­ko krau­jo ty­ri­mą. Per dvi die­nas bu­vo pa­tik­rin­ta dau­giau nei 100 žmo­nių. Tiems, ku­rių ty­ri­mai ro­dė, kad gliu­ko­zės kie­kis krau­jy­je per­žen­gęs leis­ti­ną ri­bą, re­ko­men­duo­ta kreip­tis į šei­mos gy­dy­to­jus, kad šie at­lik­tų iš­sa­mes­nius ty­ri­mus.

Mi­tin­go bei tik­ri­ni­mų me­tu bend­ri­jos na­riai iš­da­li­jo šim­tus skra­ju­čių, in­for­ma­ci­nių la­pe­lių, laik­raš­čių bei žur­na­lų, ku­riuo­se skel­bia­ma svar­biau­sia in­for­ma­ci­ja apie dia­be­tą, jo po­žy­mius, ri­zi­kos fak­to­rius, sa­vi­kont­ro­lę. Bend­ri­jos pir­mi­nin­kas yra įsi­ti­ki­nęs, jog jų su­reng­tos ei­ty­nės bei mi­tin­gas, nors ir ne­su­lau­kę gau­saus pa­lai­ky­mo, vis dėl­to at­krei­pė žmo­nių dė­me­sį į pa­čią pro­ble­mą – klas­tin­gą li­gą, ku­ri ty­ko bet ku­rio iš mū­sų.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas