„Santaka“ / Diabeto diena Vilkaviškyje minėta eisena ir mitingu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-19 00:10

Dalinkitės:  


Pag­rin­di­nė­mis mies­to gat­vė­mis ei­ty­nes su­ren­gę dia­be­ti­kai pri­mi­nė apie klas­tin­gą, pan­de­mi­jos grei­čiu plin­tan­čią li­gą.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Diabeto diena Vilkaviškyje minėta eisena ir mitingu

Šeš­ta­die­nį ra­jo­no dia­be­ti­kų bend­ri­jos „In­su­la“ na­riai mi­nė­jo Pa­sau­li­nę dia­be­to die­ną. Ta pro­ga ak­ty­viai dir­ban­čiai mū­sų ra­jo­no dia­be­ti­kų bend­ri­jai – vie­nai iš ne­dau­ge­lio res­pub­li­ko­je – bu­vo su­teik­ta tei­sė or­ga­ni­zuo­ti ei­ty­nes per mies­tą.

Mė­ly­nu žie­du – Pa­sau­li­nės dia­be­to die­nos sim­bo­liu ne­ši­ni „In­su­los“ na­riai žy­gia­vo nuo Kul­tū­ros cent­ro į J. Ba­sa­na­vi­čiaus aikš­tę. Praei­vių dė­me­sį trau­kė šven­tės sim­bo­li­ka pa­puoš­ti ba­lio­nai bei pla­ka­tai.

So­li­da­ri­zuo­tis su ser­gan­čiai­siais ir da­ly­vau­ti ei­se­no­je dia­be­ti­kų bend­ri­ja kvie­tė vi­sus ra­jo­no gy­ven­to­jus. Juk dia­be­tas – pan­de­mi­jos grei­čiu plin­tan­ti li­ga, kas 10 se­kun­džių pa­sau­ly­je nu­si­ne­šan­ti po gy­vy­bę. Šiuo me­tu dia­be­tu, se­niau žmo­nių va­din­tu cuk­ra­li­ge, pa­sau­ly­je ser­ga 246 mln. žmo­nių. Prog­no­zuo­ja­ma, kad po 15 me­tų ser­gan­čių­jų skai­čius išaugs iki 380 mln.

Ta­čiau vil­ka­viš­kie­čiai pa­sy­viai at­si­lie­pė į ra­jo­no dia­be­ti­kų bend­ri­jos pir­mi­nin­ko Ka­zi­mie­ro Ku­kio ra­gi­ni­mą pri­si­jung­ti prie ei­ty­nių ir mi­tin­go. Į šven­tės mi­nė­ji­mą su­si­rin­ko ke­lios de­šim­tys „In­su­los“ bend­ri­jos na­rių, at­vy­ko sve­čių: ra­jo­no va­do­vai, po­li­ti­kai, me­di­kai, far­ma­ci­jos fir­mų at­sto­vai. Jie svei­ki­no su­si­rin­ku­siuo­sius šven­tės pro­ga, ra­gi­no žmo­nes bū­ti ak­ty­ves­nius, do­mė­tis li­ga, ku­ri ga­li pa­lies­ti bet ku­rį iš mū­sų, bū­ti­nai tik­rin­tis gliu­ko­zės kie­kį krau­jy­je, kad lai­ku bū­tų im­ta­si prie­mo­nių li­gai pri­stab­dy­ti.

Kiek­vie­nas bend­ri­jos na­rys ga­lė­tų pa­pa­sa­ko­ti ai­bę liūd­nų is­to­ri­jų, mat klas­tin­ga li­ga ir jos komp­li­ka­ci­jos nu­si­ne­šė ne vie­no pa­žįs­ta­mo gy­vy­bę, su­luo­ši­no, skau­džiai pa­lie­tė as­me­ni­nį gy­ve­ni­mą. Ta­čiau svei­kie­siems daž­nai at­ro­do, kad to­kios ne­gan­dos ga­li nu­tik­ti tik ki­tiems. De­ja, dia­be­tas ga­li at­slink­ti la­bai ne­ti­kė­tai ir aki­mirks­niu pa­keis­ti gy­ve­ni­mą. O blo­giau­sia, kad apie or­ga­niz­me glū­din­čią ir juo­dą dar­bą at­lie­kan­čią li­gą žmo­gus ga­li net ne­nu­tuok­ti. Tuo­met, kai li­go­nis pa­jus pir­muo­sius simp­to­mus, dia­be­tas ga­li bū­ti pa­žei­dęs dau­ge­lį or­ga­nų.

Dia­be­ti­kų bend­ri­jos na­riai ne tik kvie­tė da­ly­vau­ti mi­tin­ge, at­kreip­ti dė­me­sį į klas­tin­gą li­gą, bet ir iš anks­to skel­bė apie ga­li­my­bę ne­mo­ka­mai pa­si­tik­rin­ti gliu­ko­zės kie­kį krau­jy­je. Ši ak­ci­ja vy­ko dvi die­nas, jo­je da­ly­va­vo me­di­kai bei far­ma­ci­nin­kai, ku­rie ne­mo­ka­mai at­li­ko krau­jo ty­ri­mą. Per dvi die­nas bu­vo pa­tik­rin­ta dau­giau nei 100 žmo­nių. Tiems, ku­rių ty­ri­mai ro­dė, kad gliu­ko­zės kie­kis krau­jy­je per­žen­gęs leis­ti­ną ri­bą, re­ko­men­duo­ta kreip­tis į šei­mos gy­dy­to­jus, kad šie at­lik­tų iš­sa­mes­nius ty­ri­mus.

Mi­tin­go bei tik­ri­ni­mų me­tu bend­ri­jos na­riai iš­da­li­jo šim­tus skra­ju­čių, in­for­ma­ci­nių la­pe­lių, laik­raš­čių bei žur­na­lų, ku­riuo­se skel­bia­ma svar­biau­sia in­for­ma­ci­ja apie dia­be­tą, jo po­žy­mius, ri­zi­kos fak­to­rius, sa­vi­kont­ro­lę. Bend­ri­jos pir­mi­nin­kas yra įsi­ti­ki­nęs, jog jų su­reng­tos ei­ty­nės bei mi­tin­gas, nors ir ne­su­lau­kę gau­saus pa­lai­ky­mo, vis dėl­to at­krei­pė žmo­nių dė­me­sį į pa­čią pro­ble­mą – klas­tin­gą li­gą, ku­ri ty­ko bet ku­rio iš mū­sų.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas