„Santaka“ / Suvalkijos medžiotojai paminėjo švento Huberto dieną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-17 00:14

Dalinkitės:  


Prie Sū­du­vos me­džio­to­jų są­jun­gos sto­vyk­los.

Autoriaus nuotr.


Suvalkijos medžiotojai paminėjo švento Huberto dieną

Sek­ma­die­nį į Ro­tu­šės aikš­tę Vil­niu­je rin­ko­si me­džio­to­jai iš įvai­rių Lie­tu­vos kam­pe­lių. Me­džio­to­jų klu­bai aikš­tė­je pa­si­sta­tė pa­la­pi­nes, prie ku­rių pui­ka­vo­si sten­dai su me­džiok­lės tro­fė­jais ir klu­bų at­ri­bu­ti­ka, klu­bai lan­ky­to­jus vai­ši­no žvė­rie­nos pa­tie­ka­lais.

Į Lie­tu­vos me­džio­to­jų ir žve­jų drau­gi­jos or­ga­ni­zuo­tą ren­gi­nį jos va­do­vai pa­kvie­tė ir Sū­du­vos me­džio­to­jų są­jun­gos at­sto­vus, va­do­vau­ja­mus pir­mi­nin­ko An­ta­no Va­lin­čiaus. Su­val­ki­jos me­džio­to­jų sto­vyk­la­vie­tė­je praei­vių akį trau­kė įspū­din­ga Val­do Kund­ro­to su­me­džio­tų stir­ni­nų ra­gų ko­lek­ci­ja, šven­tės da­ly­viai ir lan­ky­to­jai gy­rė UAB „Sas­ne­lė“ pa­ruoš­tą stir­nos mė­są.

Šven­tę A. Ba­ra­naus­ko poe­ma „Anykš­čių ši­le­lis“ pra­dė­jo ak­to­rius To­mas Vai­sie­ta, da­ly­vius pa­svei­ki­no Lie­tu­vos me­džio­to­jų ir žve­jų drau­gi­jos pir­mi­nin­kas pro­f. Ri­man­tas Be­ne­tis. Išs­kir­ti­niu šių me­tų šven­tės ak­cen­tu ta­po Vo­kie­ti­jos Šiau­rės Rei­no-Vest­fa­li­jos že­mės Eus­kir­che­no mies­to di­džių­jų me­džiok­li­nių ra­gų or­kest­ro kon­cer­tas. Kaip pa­brėžė ren­gi­nį ve­dęs Lie­tu­vos me­džio­to­jų ir žve­jų drau­gi­jos pir­mi­nin­ko pa­va­duo­to­jas Eu­ge­ni­jus Ti­ju­šas, di­džių­jų me­džiok­li­nių ra­gų or­kest­ro kon­cer­tas Lie­tu­vo­je skam­bė­jo pir­mą kar­tą. Mies­tie­čiai taip pat tu­rė­jo pro­gą iš­girs­ti ir Vil­niaus me­džio­to­jų drau­gi­jos me­džiok­li­nių ra­gų or­kest­ro kon­cer­tą.

Įsi­ga­lė­jus krikš­čio­ny­bei, Me­džiok­lės die­na su­ta­pa­tin­ta su šv. Hu­ber­to, ku­ris lai­ko­mas me­džio­to­jų glo­bė­ju, var­di­nė­mis. Tai – la­bai se­nas tra­di­ci­jas tu­rin­ti šven­tė, pa­pli­tu­si dau­ge­ly­je Eu­ro­pos ša­lių. Tik­ro­ji šv. Hu­ber­to, ar­ba Me­džio­to­jų, die­na yra mi­ni­ma lapk­ri­čio 3-ią­ją, ta­čiau šven­tė daž­niau­siai per­ke­lia­ma į ar­ti­miau­sią sa­vait­ga­lį.

Bur­gun­di­jos her­co­go Hu­ber­to sū­nus Fran­sua gi­mė apie 655 m. Jau­na­sis Hu­ber­tas mė­go krau­ge­riš­ką me­džiok­lę ir puo­tas. Anot le­gen­dos, iš­jo­jęs me­džio­ti vie­ną šv. Ka­lė­dų va­ka­rą, Hu­ber­tas pa­ma­tė el­nią su di­džiu­liais de­šim­ties at­ša­kų ra­gais. Jis pa­si­ruo­šė svies­ti ie­tį, ta­čiau par­griu­vo. El­nią nu­tvies­kė švie­sa ir tarp jo ra­gų Hu­ber­tas pa­ma­tė švie­čian­tį kry­žių. Įvai­rūs is­to­ri­kai ir biog­ra­fai tei­gia, kad taip Vieš­pats pra­bi­lo į Hu­ber­tą. Nuo to lai­ko jau­nuo­lis at­si­sa­kė aukš­tų ti­tu­lų ir pasirinko at­si­sky­rė­lio gy­ve­ni­mą.

At­sis­ky­ręs Hu­ber­tas 7 me­tus gy­ve­no Ar­dė­nų kal­nuo­se, ak­me­ni­nė­je tro­be­lė­je. Vė­liau bu­vo pa­skir­tas Mast­rich­to ir Lu­ti­cho vys­ku­pu. Sa­vo bu­vu­sių me­džiok­lių plo­tuo­se Hu­ber­tas įkū­rė ke­le­tą vie­nuo­ly­nų, rū­pi­no­si gam­tos ap­sau­ga. Po mir­ties (727 m.) pa­skelb­tas šven­tuo­ju ir pa­lai­do­tas šven­to­jo Hu­ber­to ba­zi­li­ko­je ne­to­li Ne­miū­ro mies­to.

Ta­pęs vys­ku­pu, Hu­ber­tas at­si­da­vė Evan­ge­li­jos skel­bi­mui. Jis bu­vo stip­rus, ka­rin­gas vy­ras. Jam mi­rus, dau­ge­lis žmo­nių pa­ty­rė įvai­rių ma­lo­nių. Ka­rių bū­riai, me­džio­to­jai pa­si­va­din­da­vo šv. Hu­ber­to var­du. Su­sik­los­tė to­kia tra­di­ci­ja, kad šv. Hu­ber­tas me­džio­to­jams tu­ri bū­ti pa­vyz­dys.

1738 m. bu­vo įsteig­tas Šv. Hu­ber­to or­di­nas, ku­riuo ap­do­va­no­ja­mi as­me­nys, nu­si­pel­nę me­džiok­lė­je. 1752 m. šis or­di­nas bu­vo įteik­tas ir Len­ki­jos ka­ra­liui, Lie­tu­vos di­džia­jam ku­ni­gaikš­čiui Au­gus­tui III.Rim­vy­das ŽIE­MYS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas