„Santaka“ / Suvalkijos medžiotojai paminėjo švento Huberto dieną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-17 00:14

Dalinkitės:  


Prie Sū­du­vos me­džio­to­jų są­jun­gos sto­vyk­los.

Autoriaus nuotr.


Suvalkijos medžiotojai paminėjo švento Huberto dieną

Sek­ma­die­nį į Ro­tu­šės aikš­tę Vil­niu­je rin­ko­si me­džio­to­jai iš įvai­rių Lie­tu­vos kam­pe­lių. Me­džio­to­jų klu­bai aikš­tė­je pa­si­sta­tė pa­la­pi­nes, prie ku­rių pui­ka­vo­si sten­dai su me­džiok­lės tro­fė­jais ir klu­bų at­ri­bu­ti­ka, klu­bai lan­ky­to­jus vai­ši­no žvė­rie­nos pa­tie­ka­lais.

Į Lie­tu­vos me­džio­to­jų ir žve­jų drau­gi­jos or­ga­ni­zuo­tą ren­gi­nį jos va­do­vai pa­kvie­tė ir Sū­du­vos me­džio­to­jų są­jun­gos at­sto­vus, va­do­vau­ja­mus pir­mi­nin­ko An­ta­no Va­lin­čiaus. Su­val­ki­jos me­džio­to­jų sto­vyk­la­vie­tė­je praei­vių akį trau­kė įspū­din­ga Val­do Kund­ro­to su­me­džio­tų stir­ni­nų ra­gų ko­lek­ci­ja, šven­tės da­ly­viai ir lan­ky­to­jai gy­rė UAB „Sas­ne­lė“ pa­ruoš­tą stir­nos mė­są.

Šven­tę A. Ba­ra­naus­ko poe­ma „Anykš­čių ši­le­lis“ pra­dė­jo ak­to­rius To­mas Vai­sie­ta, da­ly­vius pa­svei­ki­no Lie­tu­vos me­džio­to­jų ir žve­jų drau­gi­jos pir­mi­nin­kas pro­f. Ri­man­tas Be­ne­tis. Išs­kir­ti­niu šių me­tų šven­tės ak­cen­tu ta­po Vo­kie­ti­jos Šiau­rės Rei­no-Vest­fa­li­jos že­mės Eus­kir­che­no mies­to di­džių­jų me­džiok­li­nių ra­gų or­kest­ro kon­cer­tas. Kaip pa­brėžė ren­gi­nį ve­dęs Lie­tu­vos me­džio­to­jų ir žve­jų drau­gi­jos pir­mi­nin­ko pa­va­duo­to­jas Eu­ge­ni­jus Ti­ju­šas, di­džių­jų me­džiok­li­nių ra­gų or­kest­ro kon­cer­tas Lie­tu­vo­je skam­bė­jo pir­mą kar­tą. Mies­tie­čiai taip pat tu­rė­jo pro­gą iš­girs­ti ir Vil­niaus me­džio­to­jų drau­gi­jos me­džiok­li­nių ra­gų or­kest­ro kon­cer­tą.

Įsi­ga­lė­jus krikš­čio­ny­bei, Me­džiok­lės die­na su­ta­pa­tin­ta su šv. Hu­ber­to, ku­ris lai­ko­mas me­džio­to­jų glo­bė­ju, var­di­nė­mis. Tai – la­bai se­nas tra­di­ci­jas tu­rin­ti šven­tė, pa­pli­tu­si dau­ge­ly­je Eu­ro­pos ša­lių. Tik­ro­ji šv. Hu­ber­to, ar­ba Me­džio­to­jų, die­na yra mi­ni­ma lapk­ri­čio 3-ią­ją, ta­čiau šven­tė daž­niau­siai per­ke­lia­ma į ar­ti­miau­sią sa­vait­ga­lį.

Bur­gun­di­jos her­co­go Hu­ber­to sū­nus Fran­sua gi­mė apie 655 m. Jau­na­sis Hu­ber­tas mė­go krau­ge­riš­ką me­džiok­lę ir puo­tas. Anot le­gen­dos, iš­jo­jęs me­džio­ti vie­ną šv. Ka­lė­dų va­ka­rą, Hu­ber­tas pa­ma­tė el­nią su di­džiu­liais de­šim­ties at­ša­kų ra­gais. Jis pa­si­ruo­šė svies­ti ie­tį, ta­čiau par­griu­vo. El­nią nu­tvies­kė švie­sa ir tarp jo ra­gų Hu­ber­tas pa­ma­tė švie­čian­tį kry­žių. Įvai­rūs is­to­ri­kai ir biog­ra­fai tei­gia, kad taip Vieš­pats pra­bi­lo į Hu­ber­tą. Nuo to lai­ko jau­nuo­lis at­si­sa­kė aukš­tų ti­tu­lų ir pasirinko at­si­sky­rė­lio gy­ve­ni­mą.

At­sis­ky­ręs Hu­ber­tas 7 me­tus gy­ve­no Ar­dė­nų kal­nuo­se, ak­me­ni­nė­je tro­be­lė­je. Vė­liau bu­vo pa­skir­tas Mast­rich­to ir Lu­ti­cho vys­ku­pu. Sa­vo bu­vu­sių me­džiok­lių plo­tuo­se Hu­ber­tas įkū­rė ke­le­tą vie­nuo­ly­nų, rū­pi­no­si gam­tos ap­sau­ga. Po mir­ties (727 m.) pa­skelb­tas šven­tuo­ju ir pa­lai­do­tas šven­to­jo Hu­ber­to ba­zi­li­ko­je ne­to­li Ne­miū­ro mies­to.

Ta­pęs vys­ku­pu, Hu­ber­tas at­si­da­vė Evan­ge­li­jos skel­bi­mui. Jis bu­vo stip­rus, ka­rin­gas vy­ras. Jam mi­rus, dau­ge­lis žmo­nių pa­ty­rė įvai­rių ma­lo­nių. Ka­rių bū­riai, me­džio­to­jai pa­si­va­din­da­vo šv. Hu­ber­to var­du. Su­sik­los­tė to­kia tra­di­ci­ja, kad šv. Hu­ber­tas me­džio­to­jams tu­ri bū­ti pa­vyz­dys.

1738 m. bu­vo įsteig­tas Šv. Hu­ber­to or­di­nas, ku­riuo ap­do­va­no­ja­mi as­me­nys, nu­si­pel­nę me­džiok­lė­je. 1752 m. šis or­di­nas bu­vo įteik­tas ir Len­ki­jos ka­ra­liui, Lie­tu­vos di­džia­jam ku­ni­gaikš­čiui Au­gus­tui III.Rim­vy­das ŽIE­MYS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas