„Santaka“ / Mokymuose – apie seksualinio smurto prevenciją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41

3 greta esančius sodus „Pasagos“ bendrijoje. Bendras plotas 12 a. Tel. 8 637 22 279.
Galioja iki: 2019-06-01 15:31:53Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-17 00:01

Dalinkitės:  


Mo­ky­mus ve­dė Pe­da­go­gi­nės psi­cho­lo­gi­nės tar­ny­bos spe­cia­lis­tės Dai­va Len­čiaus­kie­nė ir Dai­va Pet­ru­ly­tė.

Autorės nuotr.


Mokymuose – apie seksualinio smurto prevenciją

Birutė NENĖNIENĖ

Vil­ka­viš­kio pe­da­go­gi­nės psi­cho­lo­gi­nės tar­ny­bos spe­cia­lis­tės dvi die­nas ve­dė mo­ky­mus vai­kų dar­že­lių auk­lė­to­joms ir pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­joms apie tai, kaip at­pa­žin­ti sek­sua­li­nę prie­var­tą prieš ma­ža­me­čius vai­kus ir ko­kia to­kiais at­ve­jais tai­ky­ti­na pir­mo­ji pa­gal­ba.

Psi­cho­lo­gė Dai­va Len­čiaus­kie­nė ir spec. pe­da­go­gė Dai­va Pet­ru­ly­tė spe­cia­lių šios sri­ties ži­nių bei kur­sų ve­di­mo me­to­di­kos pa­si­sė­mė Vil­niu­je da­ly­vau­da­mos Pa­ra­mos vai­kams cent­ro or­ga­ni­zuo­tuo­se kur­suo­se ir įgi­jo tei­sę pra­ves­ti to­kius mo­ky­mus.

Vie­na iš šio cent­ro vyk­do­mo tarp­tau­ti­nio pro­jek­to „Išk­lau­syk ma­nęs da­bar – spe­cia­li­zuo­ta ap­sau­ga smur­tą pa­ty­ru­siam vai­kui“ veik­los kryp­čių ir yra mo­ky­mų pro­gra­mos apie anks­ty­vą­jį sek­sua­li­nės prie­var­tos at­pa­ži­ni­mą bei pir­mą­ją in­ter­ven­ci­ją sek­sua­li­nės prie­var­tos at­ve­jais su­kū­ri­mas.

Pa­si­ruoš­ti dar­bui pa­gal šią cent­ro pa­reng­tą pro­gra­mą bu­vo kvie­čia­mi su ma­ža­me­čiais vai­kais dir­ban­tys žmo­nės iš vi­sų Lie­tu­vos ra­jo­nų. Vil­ka­viš­kie­tės at­krei­pė dė­me­sį, jog to­kia te­ma su­do­mi­no ne kiek­vie­no ra­jo­no švie­ti­mo įstai­gų at­sto­vus. To­dėl spe­cia­lis­tės ne­nus­te­bo, kad į Vil­ka­viš­ky­je ren­gia­mus jų se­mi­na­rus iš anks­to re­gist­ra­vo­si ir at­vy­ko pe­da­go­gės iš gre­ti­mų Ša­kių bei Ma­ri­jam­po­lės sa­vi­val­dy­bių.

Pe­da­go­gi­nės psi­cho­lo­gi­nės tar­ny­bos spe­cia­lis­tės lapk­ri­čio pra­džio­je pra­ve­dė jau ant­rą­jį se­mi­na­rą sek­sua­li­nės prie­var­tos prieš ma­ža­me­čius te­ma­ti­ka. Pir­ma­sis vy­ko rug­sė­jo mė­ne­sį. Se­mi­na­ruo­se ga­lė­jo da­ly­vau­ti tik ne­di­de­lės žmo­nių gru­pės, nes tai­ko­ma mo­ky­mų me­to­di­ka tą skai­čių ri­bo­ja. Už­siė­mi­muo­se klau­sy­to­jai nė­ra pa­sy­vūs da­ly­viai net dės­tant teo­ri­nę da­lį. Jie klau­si­my­ne tu­ri pa­si­tik­rin­ti ir įver­tin­ti sa­vo su­vo­ki­mą bei ži­nias apie vai­ko sek­sua­li­nį iš­nau­do­ji­mą.

Dvie­jų die­nų už­siė­mi­muo­se daug lai­ko užė­mė dis­ku­si­jos, si­tua­ci­jų ins­ce­ni­za­vi­mas, įvai­rūs pra­ti­mai, sa­vęs įver­ti­ni­mai.

Kur­sus iš­klau­siu­sios dar­že­liuo­se ir mo­kyk­lo­se dir­ban­čios pe­da­go­gės gaus Pa­ra­mos vai­kams cent­ro pa­žy­mė­ji­mus bei įgis tei­sę skleis­ti įgy­tas ži­nias.

Psi­cho­lo­gė D. Len­čiaus­kie­nė at­krei­pė dė­me­sį į tai, jog pra­ne­ši­mas apie jų ve­da­mus se­mi­na­rus bu­vo pa­skelb­tas tik­tai Sa­vi­val­dy­bės tink­la­la­py­je, Švie­ti­mo sky­riaus dar­bo pla­ne, to­dėl gal­būt ne vi­si pa­gei­da­vu­sie­ji pa­te­ko į šias pir­mą­sias mo­ky­mo gru­pes. Ki­tiems ga­li­ma kreip­tis į Pe­da­go­gi­nę psi­cho­lo­gi­nę tar­ny­bą. Esant poreikiui bus su­for­muo­ta nau­ja dvy­li­kos klau­sy­to­jų gru­pė.

Skir­tu­mas yra toks, kad pir­mo­sioms dviem klau­sy­to­jų gru­pėms kur­sai bu­vo ne­mo­ka­mi, da­lo­mo­ji me­džia­ga pa­ruoš­ta iš Pa­ra­mos vai­kams cent­ro pro­jek­to lė­šų. Nau­jų gru­pių klau­sy­to­jams rei­kė­tų su­si­mo­kė­ti sim­bo­li­nį mo­kes­tį.

Pa­sak tar­ny­bos spe­cia­lis­čių, tiek praė­ju­siais moks­lo me­tais, tiek šiais jos yra kvie­čia­mos į ra­jo­no mo­kyk­las kon­sul­tuo­ti, kal­bė­ti įvai­raus smur­to tarp vai­kų at­ve­jais. Ta­čiau pa­sta­ruo­ju me­tu per Lie­tu­vą pa­skli­du­si in­for­ma­ci­ja apie pe­do­fi­li­ją pa­dik­ta­vo di­des­nį po­rei­kį gau­ti spe­cia­lių ži­nių apie sek­sua­li­nį smur­tą ir jo at­pa­ži­ni­mą bei ga­li­mą pre­ven­ci­ją.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Mūsų balsai ir premija – „Purpurinio vakaro“ autorei
* Dovanotomis gėlėmis pasipuošė ne tik Vilkaviškis
* Dėl šalnų prognozuojamos aukštesnės vaisių ir uogų kainos
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kas Jums svarbiausia darbovietėje?
Kolektyvo mikroklimatas.
Aiškios atsakomybės.
Įmonės patikimumas.
Karjeros galimybės.
Atlygis ir finansinis skatinimas.Kalbos patarimai

Ar vartotinas veiksmažodis „įdabartinti“?
Taip, naujadaras įdabartinti vartojamas reikšme „perkelti į dabartį; padaryti prieinamą dabartyje; suteikti dabarties pavidalą“. Pvz.: Režisieriai savo filmuose stengiasi įdabartinti istoriją. Bendrojoje vartosenoje prigijo ir daiktavardis įdabartinimas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas