„Santaka“ / Mokymuose – apie seksualinio smurto prevenciją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-17 00:01

Dalinkitės:  


Mo­ky­mus ve­dė Pe­da­go­gi­nės psi­cho­lo­gi­nės tar­ny­bos spe­cia­lis­tės Dai­va Len­čiaus­kie­nė ir Dai­va Pet­ru­ly­tė.

Autorės nuotr.


Mokymuose – apie seksualinio smurto prevenciją

Birutė NENĖNIENĖ

Vil­ka­viš­kio pe­da­go­gi­nės psi­cho­lo­gi­nės tar­ny­bos spe­cia­lis­tės dvi die­nas ve­dė mo­ky­mus vai­kų dar­že­lių auk­lė­to­joms ir pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­joms apie tai, kaip at­pa­žin­ti sek­sua­li­nę prie­var­tą prieš ma­ža­me­čius vai­kus ir ko­kia to­kiais at­ve­jais tai­ky­ti­na pir­mo­ji pa­gal­ba.

Psi­cho­lo­gė Dai­va Len­čiaus­kie­nė ir spec. pe­da­go­gė Dai­va Pet­ru­ly­tė spe­cia­lių šios sri­ties ži­nių bei kur­sų ve­di­mo me­to­di­kos pa­si­sė­mė Vil­niu­je da­ly­vau­da­mos Pa­ra­mos vai­kams cent­ro or­ga­ni­zuo­tuo­se kur­suo­se ir įgi­jo tei­sę pra­ves­ti to­kius mo­ky­mus.

Vie­na iš šio cent­ro vyk­do­mo tarp­tau­ti­nio pro­jek­to „Išk­lau­syk ma­nęs da­bar – spe­cia­li­zuo­ta ap­sau­ga smur­tą pa­ty­ru­siam vai­kui“ veik­los kryp­čių ir yra mo­ky­mų pro­gra­mos apie anks­ty­vą­jį sek­sua­li­nės prie­var­tos at­pa­ži­ni­mą bei pir­mą­ją in­ter­ven­ci­ją sek­sua­li­nės prie­var­tos at­ve­jais su­kū­ri­mas.

Pa­si­ruoš­ti dar­bui pa­gal šią cent­ro pa­reng­tą pro­gra­mą bu­vo kvie­čia­mi su ma­ža­me­čiais vai­kais dir­ban­tys žmo­nės iš vi­sų Lie­tu­vos ra­jo­nų. Vil­ka­viš­kie­tės at­krei­pė dė­me­sį, jog to­kia te­ma su­do­mi­no ne kiek­vie­no ra­jo­no švie­ti­mo įstai­gų at­sto­vus. To­dėl spe­cia­lis­tės ne­nus­te­bo, kad į Vil­ka­viš­ky­je ren­gia­mus jų se­mi­na­rus iš anks­to re­gist­ra­vo­si ir at­vy­ko pe­da­go­gės iš gre­ti­mų Ša­kių bei Ma­ri­jam­po­lės sa­vi­val­dy­bių.

Pe­da­go­gi­nės psi­cho­lo­gi­nės tar­ny­bos spe­cia­lis­tės lapk­ri­čio pra­džio­je pra­ve­dė jau ant­rą­jį se­mi­na­rą sek­sua­li­nės prie­var­tos prieš ma­ža­me­čius te­ma­ti­ka. Pir­ma­sis vy­ko rug­sė­jo mė­ne­sį. Se­mi­na­ruo­se ga­lė­jo da­ly­vau­ti tik ne­di­de­lės žmo­nių gru­pės, nes tai­ko­ma mo­ky­mų me­to­di­ka tą skai­čių ri­bo­ja. Už­siė­mi­muo­se klau­sy­to­jai nė­ra pa­sy­vūs da­ly­viai net dės­tant teo­ri­nę da­lį. Jie klau­si­my­ne tu­ri pa­si­tik­rin­ti ir įver­tin­ti sa­vo su­vo­ki­mą bei ži­nias apie vai­ko sek­sua­li­nį iš­nau­do­ji­mą.

Dvie­jų die­nų už­siė­mi­muo­se daug lai­ko užė­mė dis­ku­si­jos, si­tua­ci­jų ins­ce­ni­za­vi­mas, įvai­rūs pra­ti­mai, sa­vęs įver­ti­ni­mai.

Kur­sus iš­klau­siu­sios dar­že­liuo­se ir mo­kyk­lo­se dir­ban­čios pe­da­go­gės gaus Pa­ra­mos vai­kams cent­ro pa­žy­mė­ji­mus bei įgis tei­sę skleis­ti įgy­tas ži­nias.

Psi­cho­lo­gė D. Len­čiaus­kie­nė at­krei­pė dė­me­sį į tai, jog pra­ne­ši­mas apie jų ve­da­mus se­mi­na­rus bu­vo pa­skelb­tas tik­tai Sa­vi­val­dy­bės tink­la­la­py­je, Švie­ti­mo sky­riaus dar­bo pla­ne, to­dėl gal­būt ne vi­si pa­gei­da­vu­sie­ji pa­te­ko į šias pir­mą­sias mo­ky­mo gru­pes. Ki­tiems ga­li­ma kreip­tis į Pe­da­go­gi­nę psi­cho­lo­gi­nę tar­ny­bą. Esant poreikiui bus su­for­muo­ta nau­ja dvy­li­kos klau­sy­to­jų gru­pė.

Skir­tu­mas yra toks, kad pir­mo­sioms dviem klau­sy­to­jų gru­pėms kur­sai bu­vo ne­mo­ka­mi, da­lo­mo­ji me­džia­ga pa­ruoš­ta iš Pa­ra­mos vai­kams cent­ro pro­jek­to lė­šų. Nau­jų gru­pių klau­sy­to­jams rei­kė­tų su­si­mo­kė­ti sim­bo­li­nį mo­kes­tį.

Pa­sak tar­ny­bos spe­cia­lis­čių, tiek praė­ju­siais moks­lo me­tais, tiek šiais jos yra kvie­čia­mos į ra­jo­no mo­kyk­las kon­sul­tuo­ti, kal­bė­ti įvai­raus smur­to tarp vai­kų at­ve­jais. Ta­čiau pa­sta­ruo­ju me­tu per Lie­tu­vą pa­skli­du­si in­for­ma­ci­ja apie pe­do­fi­li­ją pa­dik­ta­vo di­des­nį po­rei­kį gau­ti spe­cia­lių ži­nių apie sek­sua­li­nį smur­tą ir jo at­pa­ži­ni­mą bei ga­li­mą pre­ven­ci­ją.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas