„Santaka“ / Pasienyje su Rusija dar galioja sena tvarka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14

Parduoda naują šiferį dideliais lapais ir naudotą šiferį mažais lapais. Tel. 8 622 84 697.
Galioja iki: 2018-12-01 11:47:16Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-16 23:55

Dalinkitės:  


Prie įvažiavimo į muitinės teritoriją pirmadienį, kaip ir iki šiol, rikiavosi kelios dešimtys lengvųjų automobilių, o vilkikai per sieną važiavo tik sulaukę savo eilės terminale.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Pasienyje su Rusija dar galioja sena tvarka

Eglė KVIESULAITIENĖ

Nors jau sek­ma­die­nį per Ky­bar­tus tu­rė­jo nu­tįs­ti kro­vi­ni­nių bei leng­vų­jų au­to­mo­bi­lių ei­lės, gat­vė­se kol kas ra­mu. Per sie­ną vyks­tan­tys au­to­mo­bi­liai, kaip ir iki šiol, pir­miau­sia už­su­ka į ter­mi­na­lu va­di­na­mą sto­vė­ji­mo aikš­te­lę.

Bend­ru Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­jos, Vals­ty­bės sie­nos ap­sau­gos tar­ny­bos, Mui­ti­nės de­par­ta­men­to bei Vy­riau­sy­bės at­sto­vo Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ty­je su­ta­ri­mu nuo lapk­ri­čio 15 die­nos tu­rė­jo pa­si­keis­ti va­žia­vi­mo per Ky­bar­tų po­stą tvar­ka, mat nu­trauk­ta 2001 m. pa­si­ra­šy­ta ir su­de­rin­ta bend­ra­dar­bia­vi­mo su­tar­tis. Šia su­tar­ti­mi bu­vo nu­ma­ty­tas ir va­di­na­mo­jo ter­mi­na­lo, pri­klau­san­čio UAB „Vil­de­ga“, veik­los tvar­kos ap­ra­šas, pa­gal ku­rį per sie­ną va­žiuo­jan­tys au­to­mo­bi­liai bu­vo nu­krei­pia­mi į mi­nė­tą sto­vė­ji­mo aikš­te­lę.

Su­si­sie­ki­mo mi­nist­ras Eli­gi­jus Ma­siu­lis per ži­niask­lai­dos prie­mo­nes iš­pla­ti­no pra­ne­ši­mą, kad „Lie­tu­vos vals­ty­bi­nės reikš­mės ke­liai yra neap­mo­kes­ti­na­mi ir vie­no­dai priei­na­mi vi­siems. Pri­vers­ti­nis trans­por­to prie­mo­nių, va­žiuo­jan­čių į Ky­bar­tų pa­sie­nio po­stą, ap­mo­kes­ti­ni­mas ne­tu­ri jo­kio tei­si­nio pa­grin­do, to­dėl ši pro­ble­ma tu­ri bū­ti spren­džia­ma ne­del­siant“. To­kia in­for­ma­ci­ja su­tei­kė ge­rų ži­nių per sie­ną nuo­lat va­ži­nė­jan­tiems „pre­kei­viams“, bet ne juo­kais iš­gąs­di­no Ky­bar­tų gy­ven­to­jus bei ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės va­do­vus. Vi­si pri­si­mi­nė, su ko­kio­mis pro­ble­mo­mis te­ko su­si­dur­ti gy­ven­to­jams, kai prieš aš­tuo­ne­rius me­tus per Ky­bar­tus nu­si­driek­da­vo vil­ki­kų ei­lės. Ra­jo­no me­ras krei­pė­si į gy­ven­to­jus, per sie­ną vyks­tan­čius pi­lie­čius, kvies­da­mas lai­ky­tis se­no­sios tvar­kos, kol ne­bus su­kur­ta vi­siems priim­ti­na au­to­mo­bi­lių srau­tų re­gu­lia­vi­mo sis­te­ma.

Pir­ma­die­nį dau­gu­ma per sie­ną vy­ku­sių leng­vų­jų au­to­mo­bi­lių vai­ruo­to­jų su­ti­ko lai­ky­tis se­no­sios tvar­kos ir už­suk­ti į ter­mi­na­lą. Ta­čiau pa­si­tai­kė ir to­kių, ku­rie ka­te­go­riš­kai at­si­sa­kė. Prie sie­nos bu­dė­jęs bei ta­lo­nė­lius tik­ri­nęs UAB „Vil­de­ga“ kont­ro­lie­rius An­ta­nas Ga­vė­nas pa­tvir­ti­no, kad iš 50 sie­ną kir­tu­sių leng­vų­jų au­to­mo­bi­lių 15-os vai­ruo­to­jai už­suk­ti į ter­mi­na­lą at­si­sa­kė. Ru­si­jos bend­ro­vėms pri­klau­san­čių vil­ki­kų vai­ruo­to­jai to­kios pro­ble­mos ne­kė­lė, nes apie pa­skelb­tą nau­ją tvar­ką iš vi­so ne­bu­vo gir­dė­ję.

UAB „Vil­de­ga“ va­do­vas Ar­vy­das Gra­žu­lis su­si­sie­ki­mo mi­nist­ro pra­ne­ši­mus va­di­no po­li­ti­niais žai­di­mais ir aiš­ki­no, kad jų bend­ro­vė dir­ba, kaip ir dir­bu­si, nes su­tar­ti­mi su ra­jo­no Sa­vi­val­dy­be yra įsi­pa­rei­go­ju­si re­gu­liuo­ti au­to­mo­bi­lių srau­tus pa­sie­ny­je.

– Kol kas nė iš vie­nos ins­ti­tu­ci­jos ne­tu­ri­me jo­kių do­ku­men­tų, nu­ro­dan­čių kaž­ką keis­ti, – kal­bė­jo UAB „Vil­de­ga“ va­do­vas. – Aš to­kius mi­nist­ro pa­reiš­ki­mus ver­ti­nu kaip de­zin­for­ma­ci­ją, ku­ri ke­lia dest­ruk­ci­ją. Per aš­tuo­ne­rius me­tus, kai re­gu­liuo­ja­me ei­les pa­sie­ny­je, nė vie­na ins­ti­tu­ci­ja ne­ga­vo dėl to jo­kio skun­do. Mes dir­ba­me tik­rai di­de­lį dar­bą – re­gu­liuo­ja­me ne­ma­žus au­to­mo­bi­lių srau­tus. Ne­ren­ka­me jo­kių rink­lia­vų, kaip ban­do­ma pa­va­din­ti, o tik ima­me pi­ni­gus už su­teik­tas pa­slau­gas. Da­bar ky­la ne­ra­mu­mų, mū­sų dar­buo­to­jai puo­la­mi, plūs­ta­mi dėl to, kad dir­ba sa­vo dar­bą. Per ke­le­rius me­tus, pa­de­dant po­li­ci­jai, pa­sie­nio pa­rei­gū­nams, šiaip taip bu­vo nu­si­sto­vė­ju­si tvar­ka. Da­bar rei­kia vėl pa­leis­ti au­to­mo­bi­lius į Ky­bar­tų gat­ves? Pa­sa­ky­kit, ar tai ne spe­cia­liai da­ro­ma po­li­ti­ka, kai VSAT tink­la­la­piai skel­bia, kad Ky­bar­tų pa­sie­ny­je ei­lių nė­ra, o prie sie­nos aki­vaiz­džiai sto­vi ke­lios de­šim­tys leng­vų­jų au­to­mo­bi­lių, ter­mi­na­le – dar 20 vil­ki­kų?

Ra­jo­no me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas pa­tvir­ti­no, jog Sa­vi­val­dy­bė nei iš Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­jos, nei iš ki­tos ins­ti­tu­ci­jos kol kas nė­ra ga­vu­si jo­kios nau­jos per sie­ną vyks­tan­čių au­to­mo­bi­lių eis­mo sche­mos. Kol nė­ra nau­jų nu­ro­dy­mų, rei­kia va­do­vau­tis se­nai­siais. Anot me­ro, Sa­vi­val­dy­bė pri­va­lo sa­vo ra­jo­no te­ri­to­ri­jo­je už­tik­rin­ti vie­šą­ją tvar­ką ir rim­tį. O jei kils ne­ra­mu­mų, at­sa­ko­my­bę už juos tu­rė­tų pri­siim­ti tie, ku­rie ini­ci­ja­vo ne­ra­mu­mų su­kė­lu­sią tvar­ką.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas