„Santaka“ / Puikius rezultatus lėmė darnios komandos darbas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-10 00:23

Dalinkitės:  


VTVI centro kolektyvas – vadybininkė Jurga Grigaliūnaitė, direktorė Daiva Riklienė, turizmo vadybininkė Neringa Simonaitienė ir vyr. buhalterė Sigita Kasparaitienė – nuolat ieško naujų idėjų įstaigos veiklai.

Puikius rezultatus lėmė darnios komandos darbas

Šiais metais Ūkio ministerija atliko Verslo informacinių centrų ir inkubatorių reitingavimą. Tarp šių įstaigų Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras (VTVIC) yra antrasis visoje šalyje (jo steigėjai yra Ūkio ministerija ir Vilkaviškio rajono savivaldybė). Svarstant 2009 m. I pusmečio rezultatus, centras pripažinimą pelnė dėl nepriekaištingo darnios komandos darbo, gerų finansinių rezultatų, puikaus įvaizdžio formavimo, aktyvios veiklos plėtojant viešąsias paslaugas verslui, naujų darbo formų paieškų. Pagal minėtus rezultatus vilkaviškiečiai vieninteliai Marijampolės apskrityje galės pasinaudoti ES parama, iš kurios toliau lengvatinėmis sąlygomis bus teikiamos konsultacijos ir organizuojami mokymai verslininkams.

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre dirba keturi darbuotojai. Su centro direktore Daiva RIKLIENE ir kalbėjomės apie šios įstaigos veiklą.

– Kokios svarbiausios Jūsų centro funkcijos, kokias paslaugas teikiate?

– Pagrindinės centro funkcijos yra turizmo ir verslo paslaugų teikimas. Didžioji dalis paslaugų susijusi su verslumo ugdymu. Siekdami skatinti rajono gyventojų verslumą, mes savo veiklą stengiamės orientuoti į keturias tikslines grupes: bedarbius, jaunimą, asmenis, besidominčius verslo pradžios galimybėmis, ir amatininkus. Rengdami verslumo skatinimo kampanijas, teikdami konsultacijas verslo pradžios tematika, organizuodami seminarus, mokymus, sudarome palankias sąlygas verslininkams mieste ir kaime pradėti bei vystyti savo verslą. Teikiame konsultacijas įmonės steigimo klausimais, parengiame įmonės steigimosi ir pertvarkymo dokumentus. Įvairiomis priemonėmis prisidedame prie jaunimo verslumo ugdymo, vedame pamokas verslo pradžios temomis, organizuojame įvairius konkursus, parodas, verslo plano turnyrus, verslo idėjos konkursus. Daug prisidedame prie bedarbių ir kitų socialiai pažeidžiamų tikslinių grupių verslumo ugdymo, kartu su Vilkaviškio darbo birža dalyvaujame Vilkaviškio rajono seniūnijose organizuojamuose informaciniuose seminaruose.

Kita dalis teikiamų paslaugų susijusi su įvairių programų įgyvendinimu. Prisidedame prie Savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo plėtros (SVV) programos įgyvendinimo, vykdome ir administruojame įvairius struktūrinių fondų projektus, nes centras ir visi darbuotojai esame akredituoti žemės ūkio srities konsultantai. Konsultuojame ir rengiame supaprastintas paraiškas gauti Žemės ūkio ministerijos finansuojamų priemonių paramą. Be to, organizuojame kompiuterinio raštingumo, anglų kalbos kursus, fiziniai asmenys, dirbantys su verslo liudijimais ar individualios veiklos pažymomis, įmonių atstovai centre gauna naujausių žinių apie įstatymų pakeitimus, mokesčių naujoves, konsultacijas darbo teisės, buhalterinės apskaitos klausimais.

Taip pat mes teikiame informaciją apie lankytinas vietas, apgyvendinimo, maitinimo paslaugas, rezervuojame keltų, lėktuvų bilietus, vietas apgyvendinimo įstaigose, organizuojame poilsines, pažintines keliones, leidžiame spaudinius turistams, tarpininkaujame įforminant vizas į Rusiją, Baltarusiją, sudarome kelionės rizikų draudimų polisus, taip pat teikiame biuro paslaugas (teksto rinkimas ir spausdinimas, kopijavimas, faksimilinis servisas, skenavimas, laminavimas, įrišimas, pjaustymas, duomenų įrašymas, internetas), maketuojame vizitines korteles, skaidres, firminius blankus.

– Kokios verslumo tendencijos Vilkaviškio rajone?

– Vienas svarbiausių rodiklių, parodančių žmonių verslumą, yra veikiančių ūkio subjektų skaičius, tenkantis tūkstančiui gyventojų. Mūsų savivaldybėje šis rodiklis yra itin žemas. Vilkaviškio rajone pirmąjį šių metų pusmetį buvo 607 veikiantys ūkio subjektai, iš jų: 231 individuali įmonė, 162 uždarosios akcinės bendrovės, 127 asociacijos, 37 Savivaldybės biudžetinės įstaigos, 13 viešųjų įstaigų, 10 valstybės biudžetinių įstaigų, 6 kooperatinės bendrovės, 5 bendrijos, 16 kitų įmonių.

Dominuoja smulkieji ūkio subjektai. Vertinant pagal ūkio subjektų veiklos rūšis, pažymėtina, kad vyrauja didmeninė ir mažmeninė prekyba, atitinkamai mažiau – nekilnojamojo turto, nuomos ir verslo, švietimo, sveikatos priežiūros, komunalinė ir socialinė aptarnavimo veikla, transportavimas ir sandėliavimas, viešbučių ir restoranų veikla, žemės ūkis, statyba ir kt. Per pirmąjį šių metų pusmetį buvo įsteigtos 29 naujos įmonės.

– Kaip siekiama skatinti verslo plėtrą?

– Keičiantis paramos verslo sistemai, įkūrus naują VšĮ „Eksportuojanti Lietuva“, kurios steigėja yra Ūkio ministerija, o veiklas reglamentuoja Užsienio reikalų ministerija, savivaldybės ir SVV taryba, keisis ir centro veiklos. Ūkio ministerijai 2009 m. II pusmetį nutraukus finansavimą, subsidijuojamų paslaugų, susijusių su verslo plėtra, beveik neteikiame. Šiuo metu teikiame tik nemokamas konsultacijas, padedame ieškant partnerių, atstovaujame mūsų rajonui verslo misijose ar susitikimuose.

Šiais metais buvo suorganizuoti net penki susitikimai, kurių metu įvyko verslo kontaktų mainai. Centre susitikusi su verslininkais, bendruomenių atstovais verslo situacija domėjosi Olandijos ambasadorė Lietuvoje Anemieke Ruigrok. Partnerių paieškos tikslais lankėsi delegacija iš Kaliningrado srities, trys delegacijos iš Lenkijos. Kitas veiklas, kaip antai: mokymų organizavimas, paraiškų gauti ES fondų paramą rengimas, biuro patalpų, įrangos nuomos paslaugų teikimas, įvairių rinkos tyrimų atlikimas, konsultacijos ir dokumentų pertvarkyti įmonėms rengimas – vykdome komerciniais pagrindais.

– Kokiais būdais stengiatės sudominti jaunimą?

– Jaunimui mes iš tikrųjų stengiamės skirti ypač daug dėmesio. Dažnai jiems organizuojame renginius, kurių metu moksleiviai turi galimybę susipažinti su Vilkaviškio rajono verslo aplinka, turizmo galimybėmis, verslo pradžios reikalavimais ir pan. Pas mus lankėsi pagal ERASMUS programą į Lietuvą atvykę studentai iš Pietų Korėjos. Jie jaunimą supažindino su ERASMUS mainų programa, papasakojo apie savo šalies kultūros tradicijas ir papročius. Esame prisijungę prie „Europos verslininkystės savaitės 2009“ kampanijos, todėl organizavome jaunimo verslumui skatinti skirtą renginį „Sėkmės mokyklos“. Jo tikslas – skatinti ir ugdyti jaunimo verslumą rajone verslo įmonių gerosios praktikos pavyzdžiu, suteikti jaunimui žinių apie įmonių kūrimosi galimybes, verslo aplinką ir kt. Taip pat esame paskelbę porą konkursų. Vienas iš jų skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti – „Keliauk ir pažink Vilkaviškio kraštą“. Šiuo konkursu skatiname jaunimą ypatinga visai Lietuvai proga iš naujo atrasti ir pažinti savo kraštą. Antras konkursas – „Sėkmingo verslo pamatas“. Konkurse gali dalyvauti Vilkaviškio rajono ugdymo įstaigų 8–12 klasių mokiniai. Pagrindinis darbų reikalavimas – parengti interviu su Vilkaviškio rajono verslininku. Remiantis verslininko atsakymais reikia paruošti pranešimą spaudai arba straipsnį.

– Kokią paramą teikiate amatininkams?

– Mes amatininkus konsultuojame, padedame organizuoti Sūduvių amatų dienas, rengiame dokumentus tautinio paveldo produktams sertifikuoti ir kt. Manome, kad tautinio paveldo puoselėjimas, kaip alternatyva žemės ūkio veiklai, galėtų tapti itin patraukli kaimo jaunimui, leistų užtikrinti tautinio paveldo produktų, kaip etninės kultūros vertybių, perėmimą ir išsaugojimą, tradicijų tęstinumą.

Šiandien, kai daugelis kaimo žmonių atsisako žemės ūkio veiklos, mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse amatai ir alternatyvusis verslas galėtų būti pagrindinis daugelio žmonių pragyvenimo šaltinis.

– Turite pačių įvairiausių sumanymų ir idėjų. Su kuo bendradarbiaujate, norėdami jas įgyvendinti?

– Nuolat bendradarbiaujame su rajono verslininkais. Visą gautą informaciją apie verslo plėtros galimybes skelbiame elektroniniuose informaciniuose biuleteniuose ir perduodame verslininkams, padedame įmonėms reklamuoti naują produkciją, naujas veiklas ar paslaugas.

Taip pat glaudžiai bendradarbiaujame su bendruomenėmis, mokymo centrais, mokyklomis, Valstybine mokesčių inspekcija, „Sodra“, Darbo birža, Valstybine darbo inspekcija, Ūkio ministerija, Europos verslo ir inovacijų tinklu, Tarptautinių mokslo ir technologijų plėtros programų agentūra, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriumi, Marijampolės apskrities viršininko administracija, Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos ambasadomis Lietuvoje, turime partnerių Lenkijos Respublikoje, Kaliningrado srityje. Esame Verslo centrų asociacijos ir Lietuvos turizmo informacinių centrų asociacijos nariai. Patys aktyviai dalyvaujame įvairiuose renginiuose, parodose, kurios gausiai organizuojamos Vilkaviškio krašto muziejuje, Suvalkijos (Sūduvos) regioniniame kultūros centre, J. Basanavičiaus sodyboje-muziejuje. Norėdami parengti patrauklų rajono pristatymą ir paskatinti dalyvauti parodose, mugėse, verslo misijose, į susitikimus VTVIC kviečiame Vilkaviškio rajono kultūros įstaigų, įvairių klubų, verslo ir valdžios atstovus.

Manome, kad pritraukdami į mūsų rajoną daugiau turistų prisidėsime prie plėtros teikiant įvairias turizmo paslaugas.

– Kurios mūsų krašto vietovės labiausiai traukia vietinius ir kitų miestų poilsiautojus?

– Ypač daug klausimų sulaukiame apie siūlomus produktus, renginius, maršrutus, edukacines programas, kultūros paveldą. Žmonės dažniausiai renka informaciją, kur vertėtų pramogauti ir ką aplankyti, kokioje edukacinėje programoje patys galėtų dalyvauti.

Lankytojus visada domina Paežerių dvaras, čia organizuojamos parodos, amatų šventės, kamerinės muzikos festivaliai, restauruotas belvederio apžvalgos bokštas, taip pat J. Basanavičiaus sodyba-muziejus, Tautinio atgimimo ąžuolynas. Kadangi labai populiarėja dviračių sportas, pas mus vis dažniau užsuka dviratininkai iš kitų rajonų ir netgi iš kitų šalių. Jiems visada suteikiame informacijos apie dviračių trasas, nakvynę ir kt.

Šiais metais sukurtas naujas maršrutas „Žingsniobusas“ po Vilkaviškio miestą“, kuris buvo skirtas Pasaulinei turizmo dienai ir pristatytas visuomenei rugsėjo 24 dieną. Dabar informaciją apie šį maršrutą reklamuosime ir siūlysime ne tik mokykloms, bet ir į mūsų rajoną atvykstantiems turistams. Informacija bus platinama įvairiose parodose, kituose Lietuvos turizmo informacijos centruose.

– Galbūt esate numatę kokių nors naujovių savo veikloje?

– Šiais metais pradėjome teikti naują paslaugą – pajamų mokesčių sugrąžinimo fiziniams asmenims, turėjusiems legalių darbo santykių Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje ir kitose užsienio šalyse. Taip pat pradėjome rengti dokumentus asociacijoms, profesinėms sąjungoms, daugiabučių namų bendrijoms. Nuo šiol VTVIC galima įsigyti meno kūrinių, čia nuolat rengiamos parodos. Siekdami pasidalyti gerąja verslo ir turizmo patirtimi savo interneto svetainėje www.vilkaviskisinfo.lt sukūrėme rubriką „Verslo šlovės galerija“, kurioje publikuojamos centre paskaitas skaičiusių lektorių, Vilkaviškio rajono verslininkų, ambasadorių, studentų, partnerių iš Lenkijos, Rusijos, politikų ir kitų svečių, turėjusių įtakos gerinant Vilkaviškio rajono verslo bei turizmo aplinką, nuotraukos.Daiva JUŠKEVIČIENĖ

Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyresnioji specialistėUžsk. 11460


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Mūsų balsai ir premija – „Purpurinio vakaro“ autorei
* Dovanotomis gėlėmis pasipuošė ne tik Vilkaviškis
* Dėl šalnų prognozuojamos aukštesnės vaisių ir uogų kainos
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „daleisti“?
Ne, nes jis sudarytas su svetimu priešdėliu da-. Vietoj daleisti teikiami šie veiksmažodžiai: 1. leisti atsirasti, pa(si)daryti, pvz.: Negalime daleisti pažeidimų (= leisti atsirasti pažeidimams ); 2. sakyti, tarti, manyti, pvz.: Daleiskim (= Sakykim; Tarkim ), tu teisus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas