„Santaka“ / Studentai džiaugiasi gavę Savivaldybės stipendiją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Skubiai parduoda 7,90 ha žemės prie kelio Vilkaviškis–Kybartai, Uosių k., Šeimenos sen. (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-06-24 12:55:30

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-06-24 12:56:25Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-10-29 00:19

Dalinkitės:  


Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas S. Vabalas apgailestavo, kad dėl sunkios ekonominės situacijos teko nutraukti gerą projektą.

Autoriaus nuotr.


Studentai džiaugiasi gavę Savivaldybės stipendiją

Daugiau nei prieš dvejus metus Vilkaviškio rajono Savivaldybė nusprendė įgyvendinti projektą, kuriuo buvo siekiama pritraukti studijas bebaigiančius būsimus specialistus sugrįžti dirbti į gimtąjį kraštą.Trūko darbuotojų

2007 metais Vilkaviškio rajone buvo tokia situacija, kuri šiandien, ekonomikos nuosmukio metu, atrodo beveik neįtikėtina – daugeliui įstaigų trūko specialistų. Susidariusiai padėčiai spręsti reikėjo ieškoti įvairių variantų. Vienu iš jų tapo rajono Savivaldybės užmojis įgyvendinti projektą, kurio metu paskutinių kursų studentai galėjo sudaryti trišales sutartis su darbdaviu bei Savivaldybe, įsipareigodami po studijų trejiems metams sugrįžti dirbti į savo kraštą.

Savivaldybė įsipareigojo studentui dvejus metus kas mėnesį mokėti 750 litų stipendiją, o darbdavys – studentą įdarbinti.

– Buvo paskelbtas reikalingų specialybių sąrašas ir pagal jį ieškoma iš mūsų rajono išvykusių studentų, kuriems sutarties sąlygos būtų priimtinos, ir jie sutiktų grįžti dirbti į Vilkaviškio rajoną. Tik studijuojantys mums reikalingas profesijas galėjo tikėtis gauti paramą, – kalbėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Vabalas.

Jis teigė, kad studentų, norinčių grįžti ir dirbti gimtinėje, buvo daug mažiau, nei reikėjo specialistų.

– Negalėjome pasiūlyti stipendijos tiems, kurie studijavo rajone nepaklausias specialybes, nes paprasčiausiai nebuvome garantuoti, kad grįžusius po mokslų galėsime įdarbinti, – pasakojo S. Vabalas.Projektas nutrauktas

Savivaldybės stipendijas iš viso gavo aštuoni studentai. Keturi iš jų jau baigę studijas ir yra įdarbinti arba laukia, kol tai įvyks, viena studentė diplomą turėtų įgyti po Naujųjų metų, o likusiems 3 besimokantiems stipendija bus mokama visus šiuos mokslo metus.

– Esame labai laimingi, kad galėjome padėti mūsų rajono vaikams, suteikdami tiek finansinę paramą, tiek progą sėkmingai įsidarbinti, – džiaugėsi S. Vabalas.

Viena iš šią stipendiją gavusių ir anglų kalbos mokytoja jau dirbanti Jolita Lapienytė džiaugėsi galėjusi gauti tokią paramą.

– Man nepaprastai smagu, kad turėjau galimybę dvejus metus studijuoti žinodama, jog gavusi diplomą turėsiu kur grįžti. Gavau stipendiją ir darbą pagal specialybę. Atsižvelgiant į dabartinę situaciją, tai tiesiog puiku, – įspūdžiais pasidalijo Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos mokytoja.

Vis dar studijuojanti, bet po Naujųjų metų mokslus baigti žadanti Vaida Liubkevičiūtė taip pat labai džiaugėsi Savivaldybės parama.

– Esu patenkinta dėl to, kad galiu pati save išlaikyti, nes gaunamų pajamų pakanka ne tik studijuoti, susimokėti už bendrabutį, bet ir pragyventi Kaune. Itin optimistiškai nuteikia tai, jog Vilkaviškio rajono policijos komisariatas įsipareigojo mane įdarbinti per mėnesį po mokslų baigimo. Labai svarbu, kad įgijusi aukštąjį išsilavinimą turėčiau gauti darbą, kuris atitiks mano specialybę. O tai – retai kada sutampantys dalykai, – neslėpė savo lūkesčių būsima policininkė.

Deja, kaip pasakojo S. Vabalas, šis projektas gyvuoja jau paskutinius metus, nes Savivaldybė paprasčiausiai neturi lėšų toliau remti rajono studentus. Be to, ir darbuotojų įmonėms reikia daug mažiau nei prieš porą metų. Visi stengiasi patys kaip nors išgyventi, taupo, skaičiuoja kiekvieną litą ir nebepriima naujų žmonių.Nori surengti susitikimą

Ne visi stipendijas gavę studentai yra įdarbinti. Nors Savivaldybė savo įsipareigojimus įvykdė iki galo, tačiau pasikeitus ekonominei situacijai ne visi darbdaviai gali laikytis sutartyje numatytų sąlygų.

Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Vida Avulienė sakė, kad viena studentė vis dar laukia, kol bus įdarbinta, kai kuriems kitiems studentams sutarties sąlygos darbdavių buvo šiek tiek pakoreguotos.

– Negaliu būti visiškai tikra, kad baigusi mokslą tikrai turėsiu kur grįžti, nes tokiais sunkiais ekonomikos laikais visko gali nutikti. Bet vien žinojimas, kad yra šansų įsidarbinti, turėti tam tikras socialines garantijas, verčia stengtis ir siekti užsibrėžto tikslo, – pasakojo dar besimokanti V. Liubkevičiūtė.

Šiuo metu rajone yra įdarbinti arba laukia savo eilės keletas stipendininkų: du gydytojai bei du policininkai, po vieną lietuvių ir anglų kalbų mokytoją, poliklinikos bei sporto mokyklos darbuotoją. Kaip informavo S. Vabalas, lapkričio mėnesį projektas bus aptartas Savivaldybės tarybos posėdyje, o vėliau ketinama visus, kuriems buvo skirta ši stipendija, pakviesti į pokalbį.

– Tikimės po Naujųjų metų surengti studentų ir Savivaldybės darbuotojų, prisidėjusių prie projekto, susitikimą, kuriame aptarsime jo rezultatus, pasidalysime įspūdžiais, patirtimi. Norėtume išklausyti jaunuolių nuomonę apie šios paramos įtaką jų gyvenimui, – į ateitį bandė žvelgti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.Projektas padėjo apsispręsti, kur gyventi

S. Vabalas sakė, kad Lietuvoje tokių atvejų, kai savivaldybės remia savo rajono studentus, beveik nėra.

– Tai labai rizikinga – yra visokių niuansų, kurie ne visada pasiteisina. Be to, tai nemažai kainuoja. Vis dėlto džiaugiamės galėję pagelbėti ne vienam mūsų rajono studentui, – projekto eigą reziumavo S. Vabalas.

Kad tokios stipendijos reikalingos, pritarė ir mano pašnekovės.

– Tai puiki galimybė jaunam žmogui save realizuoti pagal įgytą specialybę. Gaunat tokią paramą galima daugiau laiko skirti mokslams, nereikia sukti galvos, kaip ir kur užsidirbti pinigų pragyvenimui, – teigė J. Lapienytė.

Jai pritarė ir V. Liubkevičiūtė:

– Papildomi pinigai studentui niekada „neplėšo kišenės“. Žinojimas, jog stropus mokymasis duos laukiamų rezultatų, tik dar labiau skatina stengtis, kad vėliau nereikėtų gailėtis praleidus tokią gyvenimo progą. Reikia tik džiaugtis mums, vilkaviškiečiams studentams, jog Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba rūpinasi savo krašto studentų ateitimi ir taip pristabdo jaunų specialistų išvykimą į kitus rajonus ar net užsienį.

Abi merginos tvirtino iš pradžių šiek tiek dvejojusios, ar verta pasirašyti į gimtinę grįžti įpareigojančią sutartį. Tuo labiau kad viena iš pagrindinių sutarties sąlygų yra pažangus mokymasis. Savivaldybei reikia pristatyti pažymas apie kiekvieno semestro mokslo pasiekimus universitete. Šios sąlygos nesilaikant gresia griežtos sankcijos: stipendijos netekimas ar net jau išmokėtos dalies grąžinimas į Savivaldybės biudžetą.

– Meluočiau, jei sakyčiau, kad nesitariau su kolegomis, ar verta rizikuoti ir taip įsipareigoti. Tačiau neatsirado nė vieno, kuris butų siūlęs pagalvoti ir nedaryti skubotų sprendimų, – prisiminė V. Liubkevičiūtė.

Kad iš pradžių buvo šiek tiek neramu, pripažino ir J. Lapienytė, bet dabar ji tikisi ilgam likti gyventi Vilkaviškyje. Net ir tada, kai pasibaigs sutartis, nes jai čia patinka rami aplinka, supantys žmonės. O kaip viskas pasisuks ateityje – niekas negali žinoti.Pretendentų padaugėjo

Nors projektas, skirtas pritraukti rajono specialistus gyventi ir dirbti gimtinėje, jau nutrauktas, tačiau kitų stipendijų skyrimo Savivaldybė neatsisakė.

Šiais metais prašymus gauti jos skiriamą socialinę stipendiją pateikė rekordinis norinčiųjų skaičius – 249. Tam įtakos, matyt, turėjo sunkmetis. Šiais metais pinigų suma yra ribota – socialinėms stipendijoms skirta 10 tūkst. litų per mėnesį.

Pernai, norint gauti šią stipendiją, didžiausias pajamų vidurkis, tenkantis vienam šeimos nariui, galėjo būti 400 Lt per mėnesį, o šiemet – 250 Lt. Anksčiau negavusieji socialinės stipendijos dar galėjo tikėtis gauti vienkartinę 750 Lt pašalpą, o šiemet jau ir ši nebebus mokama.

Iš viso socialinę stipendiją Savivaldybė yra skyrusi 42 aukštosiose mokyklose bei 39 kolegijose besimokantiems studentams. Tai reiškia, kad šiais metais paramą gaus beveik 20 kraštiečių mažiau nei praeitais metais. Aukštosiose mokyklose besimokantiems rajono jaunuoliams planuojama kas mėnesį skirti 150 Lt stipendiją, o kolegijose – 100 Lt. Anksčiau stipendijos buvo mokamos ištisus metus, tačiau pasikeitus ekonominei situacijai jos bus skiriamos tik mokslo metais.Andrius GRYGELAITIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Nepavykęs jėgainių verslas atskleidė užkastas paslaptis
* Gedulo ir vilties dieną – gyvi tremtinių liudijimai
* Bitės neša ne tik medų, bet ir... sielos ramybę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip per karščius vėsinate patalpas?
Įjungiu kondicionierių.
Uždengiu langus, vėdinu.
Jungiu ventiliatorių.
Man karštis netrukdo.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „špokas“?
Špokas – nevartotina svetimybė. Taigi uogas lesa ne špokai, o varnėnai.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas