„Santaka“ / Į sūnaus krūtinę peilį suvariusiam tėvui teismas buvo atlaidus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-10-12 23:24

Dalinkitės:  


Sūnų peiliu sunkiai sužalojęs lakštutiškis išvengė laisvės atėmimo ir bausmę atliks šiapus kalėjimo grotų.

Į sūnaus krūtinę peilį suvariusiam tėvui teismas buvo atlaidus

Eglė KVIESULAITIENĖ

Mūsų rajono gyventojo baudžiamoji byla buvo viena iš paskutiniųjų, kurą nagrinėjo Kauno apygardos teismo teisėjas Jonas Furmanavičius. Skandalingai pastarosiomis dienomis nuskambėjusių žudynių auka tapusį teisėją už itin švelnią bausmę geruoju minės sūnų peiliu perdūręs lakštutiškis.Laikas užgydė

Apie kruvinu konfliktu pernai vasarą pasibaigusias išgertuves trumpai „Santakoje“ rašėme tuoj po įvykio. Tada Lakštučių kaimo (Bartninkų sen.) gyventojas Petras Tunkulas virtuviniu peiliu dūrė savo sūnui į krūtinę.

Tik dėl laimingo atsitiktinumo virtuvinio peilio ašmenys, perdūrę plaučius ir tarpšonkaulinę arteriją, nekliudė širdies.

Ta diena galėjo būti paskutinė 33-ejų Žigūno Tunkulo gyvenime.

Teisme Žigūnas atsisakė duoti parodymus, nes per daugiau nei metus laiko, kol vyko ikiteisminis tyrimas ir byla buvo išnagrinėta Kauno apygardos teisme, jis tėvui dovanojo.

Jaunas vyras neslepia, kad laikas užgydė ne tik fizines, bet ir dvasines žaizdas. Galbūt viskas būtų susiklostę kitaip, jei teismas būtų įvykęs netrukus po įvykio – po to, kai jaunam vyrui teko iškęsti ne tik mirties baimę, didžiulius skausmus, bet ir operacijas, ilgą gydymą. Žigūnas teismo prašė vadovautis ikiteisminio tyrimo metu duotais savo parodymais ir neskirti tėvui griežtos bausmės.

Kaltinamasis Žigūno tėvas Petras teisme pripažino kaltę ir labai gailėjosi dėl to, kas įvyko. 58-erių vyras dėl visko kaltino alkoholį – blaivus jis taip niekuomet nebūtų pasielgęs.Per daug alkoholio

Tą dieną kartu su sūnumi jie dirbo lauke, prie namo. Vyrai išgėrė du butelius vyno. Tačiau vis dar buvo negana. Neturėdamas pinigų degtinei, Žigūnas čia pat už 10 litų kaimynui pardavė savo mobilųjį telefoną. Tad greitai atsirado butelis, o šalia jo – ir užkandos.

Ant stalo gulėjo ir virtuvinis peilis, atneštas užkandai pjaustyti. Kaip vėliau liudijo ekspertizės medžiaga, peilio medinėmis kriaunomis ašmenys siekė 11 centimetrų.

Drauge su vyrais stikliuką kilnojo ir gerokai jaunesnė Petro sugyventinė Edita, tuo metu jau besilaukusi kūdikio. Tačiau išgertuvių pabaigos jauna moteris nesulaukė ir nuėjo į savo bei sugyventinio kambarį.

Edita teisme tvirtino tuomet atsigulusi ir užmigusi, nors buvo tik apie 21 val. Daugiau ji nieko nebegirdėjusi.

Vyrai jau buvo apgirtę, tad iš diskusijų plieskėsi konfliktai. Tėvas pradėjo priekaištauti Žigūnui, kad šis į „šnapsą“ iškeitė mobilųjį telefoną, kurį jam buvo nupirkęs. Gerokai įkaušęs vyras plūdo sūnų ir dėl to, kad šis nedirbąs, neremontuojąs kombaino, o per patį darbymetį tik geriąs. Sūnus mestelėjo, kad galįs elgtis kaip tinkamas, juk žemė perrašyta jo vardu. Tėvas įsiplieskė.Pagalbą kvietė kaimynė

Tiesa, abu konflikto dalyviai pripažino, kad dėl girtumo jie nelabai atsimena įvykio aplinkybes. Žigūnas pamena tik tiek, kad apie 22 val. jis jau buvo savo kambaryje, antrame namo aukšte, kai įėjo tėvas. Kilus konfliktui, tėvas išsitraukė virtuvinį peilį ir dūrė sūnui į krūtinę. Jaunas vyras užsiėmė žaizdą ir nulipo laiptais ieškoti pagalbos. Iš paskos nuėjo ir tėvas.

Sužalotas vyras, rankomis spausdamas kraujuojančią žaizdą, išėjo į gatvę. Kaip tik tuo metu pro jų namus dviračiu mynė kaimynė Rasa. Moteris teisme liudijo labai išsigandusi, kai pamatė kruviną kaimyną, kuris ištarė tik tiek: „Padėkit, tėvas mane pridūrė...“ Sūnui iš paskos tipeno ir apgirtęs jo tėvas.

Kaimynė Žigūną nusivedė namo ir skubiai iškvietė greitąją pagalbą. Nusiraminęs tėvas ramiai nuėjo namo ir prigulė greta sugyventinės.

Sirenomis per Lakštučius kaukdama greitoji pagalba Žigūną išvežė į Vilkaviškio ligoninę.

Medikai nustatė, kad vyrui sužalota tarpšonkaulinė arterija ir kairysis plautis, krūtinplėvės ertmėje susikaupęs kraujas. Žigūno gyvybei grėsė pavojus, todėl jį buvo būtina kuo skubiau operuoti. Medikai kelias valandas kovojo dėl jauno vyro gyvybės, nerimavo, ar po operacijos nekils komplikacijų. Ekspertai sužalojimą įvertino kaip sunkų sveikatos sutrikdymą.Gyvenimo pamoka

Apie tai, kad iš Lakštučių atvežtas sunkiai sužalotas jaunas vyras, medikai pranešė policijai. Į Tunkulų namus nuvykę kriminalistai Žigūno tėvą rado ramiai miegantį.

Į antrą aukštą vedantys laiptai buvo nutaškyti krauju, prie Žigūno kambario durų pribarstyta stiklo duženų, virtuvėje ant staliuko mėtėsi kruvinas peilis.

Prikeltas Petras Tunkulas buvo akivaizdžiai girtas. Policijos komisariate jam nustatytas vidutinis girtumas (2,25 prom.). Vyras nesigynė, kad peiliu dūrė savo sūnui.

Išsiblaivęs tėvas labai gailėjosi dėl to, kas įvyko. Jis lankė sūnų ligoninėje, prašė atleidimo. Kol vyko tyrimas, ligonių kasoms sumokėjo dalį sūnaus gydymo išlaidų.

Abiem vyrams šis nelemtas įvykis buvo gera gyvenimo pamoka. Ypač Žigūnui, kuris, atsidūręs per plauką nuo mirties, kardinaliai pakeitė savo gyvenimą. Jaunas vyras metė gerti, rimtai ūkininkauja. Savo tėvui Žigūnas atleido ir nesiekė, kad už tai, ką padarė, šis gautų įstatymo numatytą bausmę, nereiškė jokio civilinio ieškinio.Laisvę tik apribojo

Teismas įvertino ankstesnius ir dabartinius tėvo bei sūnaus santykius, nuoširdų prisipažinimą ir gailėjimąsi, neįžiūrėjo P. Tunkulo veiksmuose išankstinės tyčios, nes peiliu sužalota atsitiktinai kilusio konflikto metu. Lengvinančiomis aplinkybėmis pripažino ir tai, kad P. Tunkulas savo noru iš dalies atlygino ligonių kasoms už sūnaus gydymą, taip pat turi vos metukų kūdikį. Nors baudžiamojo kodekso straipsnis, pagal kurį buvo kaltinamas P. Tunkulas, numato laisvės atėmimo bausmę nuo 2 iki 12 metų, teismas nutarė tinkamai įvertinti aplinkybes ir atsižvelgti į paties nukentėjusiojo nuomonę.

Įvertinęs visas šias aplinkybes teismas padarė išvadą, kad sankcijoje numatyta net ir minimali laisvės atėmimo bausmė prieštarautų teisingumo principui ir neatitiktų bausmės paskirties, todėl P. Tunkulą pripažino kaltu ir nubaudė laisvės apribojimu dvejiems metams, įpareigojant nuo 23 val. iki 6 val. būti namuose, per vienerius metus atlyginti nusikalstama veika Valstybinei ligonių kasai padarytos turtinės žalos likusią dalį – 2172 litus. Civiliniam ieškiniui užtikrinti, iki bus atlyginta žala, nutarta laikinai apriboti P. Tunkulo nuosavybės teises į jam priklausantį turtą – automobilį „BMW 524“, uždraudžiant jį parduoti, perleisti ar dovanoti.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas