„Santaka“ / Karo tarnyba suteikia daugiau galimybių įsidarbinti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-07-30 10:34

Dalinkitės:  


Karo tarnyba suteikia daugiau galimybių įsidarbinti


Tarnyba kariuomenėje – privalumas ieškant darbo. Po pradinės privalomosios karo tarnybos norintys dirbti jaunuoliai neturėtų labai ilgai užtrukti ieškodami darbo. Bent jau daugelį jų darbdaviai mielai priimtų iš karto.

Kviesti ar nekviesti jaunuolius pradinei privalomajai karo tarnybai (PPKT) sprendžiančios Savivaldybių atrankos komisijos netiesiogiai padeda spręsti ir …nedarbo problemą šalyje. Šiandien daugelyje veiklos sričių ir institucijų laukiami jaunuoliai, kurie jau atlikę pradinę privalomąją karo tarnybą bei turi vidurinės mokyklos baigimo atestatą.

„Ką veiki?“ – būna bene pirmasis mūsų klausimas į komisiją atėjusiam jaunuoliui. Ir dažnai išgirstame atsakymą – „Nieko“, – pasakojo Vilniaus miesto savivaldybės atrankos komisijos pirmininkas Rimantas Vrubliauskas.

Pasak jo, komisija neregistruoja dirbančių ar bedarbių, tačiau, preliminariais paskaičiavimais, apie 10 procentų atvykusių jaunuolių neveikia nieko. „Vieni sako, kad ką tik baigė mokslus ir dar nepradėjo ieškoti darbo, kiti prisipažįsta, kad sunku susirasti darbą“, – teigė Savivaldybės darbuotojas.

Atrankos komisijos bendrauja su jaunuoliais, ir jų posėdžiuose sprendžiama, siųsti jaunuolį į tarnybą ar kuriam laikui ją atidėti. Nuolat dirbančių komisijų nariai pastebi, kad „nieko neveikiančių“ jaunuolių labai daug provincijoje.



Tad tarnyba kariuomenėje gali tapti ne tik tam tikra savarankiškumo mokykla, bet ir privalomu ateityje ieškant darbo. Visų pirma, geriausiai pasirodžiusiems ir reikalavimus atitinkantiems (būtinas vidurinis išsilavinimas) kariams gali būti pasiūlyta likti kariuomenėje. Tačiau tai – toli gražu ne vienintelis pasiūlymas.

Karo prievolės administravimo tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, šiandien atitarnavusius ir tam tikrus sveikatos reikalavimus atitinkančius vaikinus į savo kolektyvus priimtų Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, saugos firmos ir įvairios kitos institucijos.



Prižiūrėtojai

Pavyzdžiui, apie pora dešimčių jaunuolių galėtų įsidarbinti Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo prižiūrėtojais. Pageidaujantiems patariama kreiptis į šios įstaigos Personalo skyrių.

„Pirmiausiai kandidatams papasakojame, ką teks dirbti, parodome darbo sąlygas. Norisi, kad kiekvienas įsivaizduotų savo darbo aplinką. Vėliau siunčiame kandidatą į medicininę komisiją, o po jos teigiamo sprendimo priimame į darbą“, – sakė Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo Personalo skyriaus inspektorė Danguolė Kriušiūnienė. Be minėto reikalavimų (PPKT ir vidurinės mokyklos atestato) kandidatai privalo mokėti valstybinę kalbą ir būti neteisti.



Beje, nemažai jaunuolių valstybinę kalbą gerai pramoksta būtent kariuomenėje.



Gelbėtojai

Vidurinės mokyklos baigimo atestatas, gera sveikata, baigta privalomoji pradinė karo tarnyba – keli pagrindiniai reikalavimai norintiems tapti ugniagesiais-gelbėtojais. Laisvų darbo vietų šiuo metu yra Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir kitų didesnių miestų padaliniuose. Kandidatams vertėtų kreiptis į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento teritorinių padalinių personalo skyrius.

Kaip rodo statistika, po sveikatos patikrinimo beveik visi privalomąją karo tarnybą atlikę jaunuoliai yra tinkami darbui priešgaisrinėje tarnyboje.

Po mėnesio kursų Ugniagesių mokykloje Vilniuje jaunuolis galėtų pradėti dirbti kaip pirminės grandies ugniagesys-gelbėtojas.



Apsauga

Pastaruoju metu šalies saugos firmos taip pat ėmė griežčiau rinktis kandidatus. Rašyta, jog vaikinai, kariuomenei netinkami, dėl psichiatrinių bei psichologinių sveikatos problemų sėkmingai dirba keliose saugos firmose.

Pastaruoju metu darbdaviai vykdo griežtesnes atrankas, o atlikta tarnyba tampa tam tikru reikalavimu. Taip pat saugos firmos nutarė domėtis, dėl kokių priežasčių jaunuolis nebuvo kviečiamas atlikti tarnybos.



„Kariuomenėje tarnaujantiems vaikinams keliami labai aukšti sveikatos reikalavimai. Apsaugos firmos turi iš ko rinktis. Tarnavę vaikinai drausmingesni, tvarkingesni bei moka elgtis su ginklais“, – sakė Vilniaus karo prievolės centro medicininės komisijos psichiatrė kapitonė Daiva Morozovienė.



Laimis BRATIKAS

Karo prievolės administravimo tarnybos darbuotojas prie

Krašto apsaugos ministerijos



Publikuota: 2005-07-30 10:34:58

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai