„Santaka“ / Jūsų vaikai nėra jūsų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-07-30 10:31

Dalinkitės:  


Jūsų vaikai nėra jūsų

Birutė NENĖNIENĖ


„Jūsų vaikai nėra Jūsų. Jie – sūnūs ir dukros Gyvenimo, paties savęs besiilginčio. Jie ateina per jus, bet ne iš jūsų. Ir nors jie su jumis, bet jie jums nepriklauso. Jūs galite duoti jiems savo meilę, bet ne savo mintis, nes jie turi savąsias. Jūs galite priglausti jų kūnus, bet ne jų sielas, nes jų sielos gyvena rytdienos rūme, kuriame jūs negalite apsilankyti netgi savo svajonėse. Jūs galite stengtis būti tokie, kaip jie, bet nesistenkite jų padaryti panašių į save, nes gyvenimas negrįžta atgalios ir negaišta su vakarykščia diena...“ Šie Gibran Kahlil nuraminantys žodžiai taikliai taiko į širdis tėvų, kurie išlydėjo savo vaikus uždarbiauti į užsienį, bet nutiko taip, kad keleri metai nemato jų, negali priglausti jų, subrendusių, suvyriškėjusių, sumoteriškėjusių, nematė jų namų, jų draugų arba net anūkų. Užkalbinau keletą tokių tėvų.

Danutė: „Dukra, nebaigusi studijų, išvažiavo uždarbiauti į Ameriką. Nemačiau jos penkerius metus. Išsiskyrimo, ilgesio etapą jau išgyvenau. Susirašinėjame laiškais, internetu, per savaitę bent kartą kalbamės telefonu. Man gera žinoti tiek, kad dirba neblogame grožio salone administratore – apie ką ir svajojo. Laukiu sugrįžtančios, bet suprantu, kad tik aplankyti. Gyvenimo aplinkybės išmoko su daug kuo apsiprasti.“



Aldona: „Daugumos mano pažįstamų vaikai įsitvirtino Amerikoje. Dukra išvažiavo prieš dešimt metų. Užsidirbusi sugrįžo į Lietuvą, įsigijo Vilniuje butą, bet meilė šaukė atgal. Vyras amerikietis, romantiškoje aplinkoje pasipiršo. Gražiai gyvena, turi darbą, daug draugų, važinėja po šalį, augina penkerių metų sūnų, porą kartų mus aplankė. Galvoju taip – jei vaikui gerai, tai ir mums turi būti gerai.“

Jonas: „Abi dukros baigusios universitetą. Per studentų mainų programą išvažiavo padirbėti į Ameriką, paskui sugalvojo laiką pratęsti, todėl įstojo į koledžą. Po vienerių metų mokymosi gerai išlaikė egzaminus ir iškart susigundė vizą pratęsti metams, po to dar vieneriems – taip praėjo šešeri metai, kaip jų nėra namuose. Džiaugsmo nedaug – gyvena mažame kurortiniame mieste, pervargusios, uždirba šiaip sau. Dirbo viešbutyje, parduotuvėse, restorane padavėjomis, pardavinėjo ledus. Skambina aną dieną – vienos ašaros. Sakau, ką aš jums galiu per tokį atstumą padėti...

Sako, išmoko šypsotis dirbtine šypsena, – toks jau kapitalizmo dėsnis. Lietuvoje įgyto išsilavinimo joms neprireikė. Mums, tėvams, liūdna. Bet raminamės tuo, jog tai – kiekvieno jauno žmogaus likimas, ir jis susiklosto skirtingai. Norėtume idealaus varianto, bet mes bejėgiai ką nors pakeisti.“



Ir kiti tėvai, pasakodami apie savo vaikus, negrįžtančius iš užsienio, sunkiai tvardė kylantį graudulį, tačiau tvirtino, jog vaikų laimė – tai ir jų džiaugsmas. Be to, pastebėjo, jog su Lietuvoje gyvenančiais net rečiau pasikalbėdavo. Dabar abipusį ilgesį tirpdo dažni telefono skambučiai, o kasdieninis gyvenimas per atstumą atrodo net šiek tiek romantiškai.



Publikuota: 2005-07-30 10:31:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai