„Santaka“ / Vasara pakeitė trijų vilkaviškiečių gimnazistų gyvenimą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalinga siuvėja dirbti visą darbo dieną (siūti užuolaidas). Tel. 8 652 03 388.
Galioja iki: 2019-10-17 13:09:12

Parduoda 0,74 ha žemės ūkio paskirties sklypą (1 km nuo Vilkaviškio, prie kelio yra elektros įvadas, tinka namui statyti), 0,25 ha namų valdos sklypą Vilkaviškio miesto ribose ir gretimai 0,14 ha žemės ūkio paskirties sklypą (galima pirkti abu kart), nedidelį kiekį pašarinių runkelių. Tel. 8 680 59 859.
Galioja iki: 2019-10-18 14:19:24

Reikalinga melžėja (galimas apgyvendinimas). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-10-20 10:52:17

Parduoda 7,5 a sodą „Paskenduolės“ bendrijoje (yra vasarnamis). Tel. 8 620 49 187.
Galioja iki: 2019-10-25 09:31:08

Parduoda traktorių MTZ-80, siaurus ratus, 5 m vartytuvą DEUTZ-FAHR, krautuvo („autokaro“) šakes, kabinamos gale. Tel. 8 618 50 719.
Galioja iki: 2019-10-26 13:27:28Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-28 23:40

Dalinkitės:  


Norėdami užsidirbti pinigų kelionei į Slovakiją, šokėjai Klaipėdoje surengė spektaklį, į kurį žiūrovus kvietė dalydami pasirodymą reklamuojančias skrajutes. Tarp „Intrus“ šokėjų – ir vilkaviškiečiai (pirmoje eilėje iš dešinės): Dainius Biskis, Patricija ir Dominyka Girdauskaitės.

Vasara pakeitė trijų vilkaviškiečių gimnazistų gyvenimą

Nelauktas pasiūlymas

Gyvenimas pilnas netikėtumų, ir tuo įsitikinti galėjo trys jaunuoliai iš Vilkaviškio.

Birželio pradžioje, vos nuskambėjus paskutiniam mokyklos skambučiui, būrelis moksleivių, lankančių užsiėmimus Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre, išsiruošė į Lenkiją. Tuomet dar tik būsimasis „Aušros“ gimnazijos dvyliktokas Dainius Biskis bei tos pačios mokyklos gimnazistės, ką tik aštuntą klasę pabaigusios seserys dvynės Patricija ir Dominyka Girdauskaitės kartu su dar penkiais jaunuoliais rengėsi dalyvauti trišaliame projekte „Laisvė“ kaimyninėje šalyje, o po jo pasinerti į vasaros atostogų teikiamus malonumus.

Visa vilkaviškiečių grupė Lenkijoje susipažino ne tik su vietiniais projekto dalyviais, bet ir su ten pat viešėjusiais Klaipėdos kolektyvo „Intrus“ šokėjais. Būtent lemtinga pažintis su pastaraisiais ir pakeitė visus minėtų jaunuolių vasaros planus.

D. Biskis bei P. ir D. Girdauskaitės sulaukė klaipėdiečių kolektyvo vadovo Mindaugo Lekausko kvietimo prisijungti prie jo vadovaujamos grupės ir dalyvauti pasaulio šokių čempionate Slovakijoje.

– Kai treneris lyg juokais, lyg rimtai pakvietė atvykti ir parodyti, ką sugebame, ilgai dvejojome, bet galiausiai pasiryžome – juk Klaipėda ne taip ir toli. Tačiau važiuodami nežinojome, ko galime tikėtis. Tai buvo didžiausia vasaros avantiūra, – tvirtino „Aušros“ gimnazistai.Sunkiausios gyvenime treniruotės

Patekę į „Intrus“ komandą, visi trys vilkaviškiečiai buvo pakviesti rengtis artėjančiam pasaulio šokių čempionatui, kuris turėjo įvykti rugsėjo 11 dieną.

Atostogų beveik neturėję jaunuoliai nuo rugpjūčio pradžios kibo į darbus.

Dainius, gavęs simbolinį sargo vaidmenį rengiamame pasaulio čempionatui šokių spektaklyje „Muziejus“, iš karto tapo dešiniąja M. Lekausko ranka ir atlikdavo visus užkulisinius darbus.

Patricijai ir Dominykai kartu su kitais šokėjais teko atlaikyti fiziškai sunkias treniruotes.

– Tokių sunkių pratybų nesame turėjusios per visą savo gyvenimą. Tempimai, sukiniai, atsilenkimai, krosas, atsispaudimai, vėl krosas – niekada tokių krūvių nepatyrėme. Vakare atrodydavo, kad jau daugiau neištempsime, bet ryte pamačiusios žibančias vadovo akis, jo tikėjimą mumis vėl kibdavome į darbą su didžiausiu užsidegimu, – kalbėjo dvynukės.

Joms antrino ir mama Lina Girdauskienė, kuri teigė, jog vakare grįžusių dukrų drabužius, persisunkusius prakaitu, buvo galima gręžti. Pasak merginų, treniruotės būdavo ne tik sunkios, bet ir tęsdavosi iki vėlumos. Vakarinė pamoka kartais trukdavo net iki vidurnakčio.

Kai kurių šokėjų tėvai negalėdavo patikėti, kad jų atžalos ne gatvėmis bastosi, o sąžiningai lieja prakaitą ruošdamosi pasaulio čempionatui. Siekiant palengvinti kasdieninį darbą, jaunuoliams į pagalbą buvo pasitelkti netgi psichologai.

Vilkaviškietėms mergaitėms treniruotės būdavo daug sunkesnės nei kitoms „Intrus“ narėms. Ir ne tik todėl, kad dvynukės nebuvo įpratusios prie tokių krūvių, bet ir dėl to, kad teko vos per keletą dienų išmokti pagrindinį būsimo pasirodymo šokį.

– Visas kolektyvas susiformavęs jau seniai ir šį šokį tik tobulino. Mes buvome vienintelės naujokės, todėl norint dirbti vienodu tempu su visais teko skubiai mokytis, – teigė mergaitės.Kaip siekiama tikslo

Iš viso Pasaulio čempionate dalyvavo dviejų amžiaus grupių šokėjai iš Lietuvos – jaunieji ir suaugusieji. Būtent pastariesiems ir atstovavo vilkaviškiečiai.

Norint išvykti į Slovakiją, reikėjo nemažų lėšų. D. Biskis ir M. Lekauskas sugalvojo originalų būdą, kaip jų užsidirbti. Jie į vieną pasirodymą sujungė ir mažuosius, ir vyresnius šokėjus. Visas scenarijaus rašymas užgulė ant Dainiaus bei jo vadovo pečių.

– Būdavo, nemiegame naktimis, galvojame, kaip čia geriau viską surengti, parodyti žiūrovams. Mūsų tikslas buvo pademonstruoti Lietuvos publikai visus pasaulio čempionatui ruošiamus šokius per vieną pasirodymą, kurio metu gauti pinigai turėjo padėti išvykti į šią kelionę. Teko kuo greičiau galvoti scenarijų, nes Slovakija buvo „ant nosies“, – atviravo Dainius.

Be šios užduoties, vaikinas taip pat rūpinosi, kaip į būsimą spektaklį sukviesti kuo daugiau žmonių. Jis kartu su kitais šokėjais vaikščiojo po miestą, dalijo specialias skrajutes ir kvietė visus atvykti pasižiūrėti pasirodymo.Rašė šalies dienraščiai

Atėjus pasirodymo dienai, visus planus bandė jaukti smarkus lietus. Tačiau jis išbaidė ne visus, norinčius pamatyti šiuolaikinės Pelenės istoriją, pavadintą „Pašok man tai...“ Nors į pasirodymą, vykusį Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje, susirinko ne tiek daug, kiek buvo tikėtasi, tačiau tikrai nemažas būrys žiūrovų.

Dar prieš pasirodymą, D. Biskiui teko pirmą kartą savo gyvenime dalyvauti spaudos konferencijoje. Į ją vilkaviškietis buvo pakviestas kaip jaunasis režisierius, padėjęs statyti būsimą spektaklį. Skambant senovinei laikrodžio muzikai D. Biskis ir M. Lekauskas pasakojo apie projektą, o tuo metu Patricija bei Dominyka kartu su dar viena šokėja iš „Intrus“ kolektyvo palaikydamos jaukią atmosferą atliko vaidybinius etiudus.

Kitą dieną apie šokėjų pasirodymą bei dalyvių išsakytas mintis rašė ne vienas Klaipėdos bei šalies dienraštis, buvo išspausdinta dvynukių bei jų kolegės Indrės nuotrauka. O dienraštis „15 min.“ straipsnį pradėjo tokiais žodžiais: „Vienas jauniausių Lietuvos režisierių, vilkaviškietis Dainius Biskis...“Smagūs atsiminimai

„Aušros“ gimnazistai, pasibaigus pasaulio šokių čempionatui, liko kupini neišdildomų įspūdžių bei pačių geriausių prisiminimų. „Buvo visko: ir pykomės, ir leidomės užvaldomi ambicijų, bet galiausiai tapome kaip šeima, kaip vienas kumštis“, – džiaugėsi jaunuoliai. Šeima tapęs „Intrus“ kolektyvas kartu išgyveno ne tik sunkias treniruotes, bet ir smagias akimirkas. Merginoms didžiausią įspūdį paliko vakarinė jūra bei prieš pat pasaulio čempionatą įvykęs grupės pižamų vakarėlis.Iš Slovakijos – iškart į mokyklą

Kai turėjo vykti pasaulio šokių čempionatas, mokslo metai Lietuvoje jau buvo prasidėję, tad jaunuoliams teko rinktis, ar vykti į jį, ar grįžti į mokyklą. Tačiau tiek auklėtojos, tiek klasės draugai šokėjus labai palaikė, liepė važiuoti ir pasirodyti kuo geriau. Jie netgi surinko visas reikalingas knygas, kad grįžę namo moksleiviai galėtų iškart kibti į mokslus.

Dalyvauti pasaulio čempionate užsiregistravo per 2400 dalyvių iš viso pasaulio. Lietuvai atstovavo 30 šokėjų, iš jų – 16 suaugusiųjų amžiaus grupėje.

Užpernai mūsų šaliai atstovavęs šokių kolektyvas iš Vilniaus užėmė priešpaskutinę vietą, tad šįsyk didelių pasiekimų iš mūsiškių daugelis nesitikėjo. Tačiau tik ne patys šokėjai. Ir jie buvo teisūs: kartu su „Intrus“ kolektyvu vilkaviškiečiai Slovakijoje iškovojo aukštą aštuntąją vietą.

– Mes be galo didžiuojamės savo pasiekimu. Nėra nieko maloniau, kaip stovėti prie Lietuvos vėliavos ir jausti, kad padarėme viską, ką galėjome, – pasakojo seserys dvynės.

Po pasaulio čempionato visi „Intrus“ šokėjai gavo netikėtą vadovų dovaną – kelionę į Austrijos sostinę Vieną. Iš pasaulio čempionato visi šokėjai parsivežė diplomus, o D. Biskis netgi gavo specialią kolektyvo dovaną už visokeriopą pagalbą – medalį. Jį kabindamas vadovas juokavo, kad šis prizas įteikiamas geriausiam pasaulio sargui.

Grįžę į Klaipėdą visi atsisveikino iki lapkričio mėnesį vyksiančio tęstinio trišalio projekto Vištytyje, kuriame vilkaviškiečiai vėl susitiks su jau bičiuliais tapusiais „Intrus“ šokėjais.Andrius GRYGELAITIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vištyčio seniūnui – „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimas
* Ūkininkus domino patikros ir paramų galimybės
* Prokuratūra politikų kaltę įžvelgė, bet atsakomybės netaikė
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ko šiuo metu Jums labiausiai trūksta?
Sveikatos.
Darbo.
Pinigų.
Artimo žmogaus.
Poilsio.
Nieko netrūksta.Kalbos patarimai

Didžiuma ar diduma?
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiamas tik žodis diduma – didesnė dalis, dauguma. Pvz.: Didžiumą (= Didumą ) derliaus jau nuėmė.
Netaisyklingai vartojamas vietininkas didžiumoje irgi turi būti taisomas. Pvz.: Šiandien romano autorius didžiumoje (= iš esmės, beveik visai ) užmirštas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas