„Santaka“ / Atgarsiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20

Parduoda 0,74 ha žemės ūkio paskirties sklypą (1 km nuo Vilkaviškio, yra elektra prie kelio, tinka namui statyti), 0,25 ha namų valdą Vilkaviškio miesto ribose ir gretimą 0,14 ha žemės ūkio paskirties sklypą (galima pirkti abu kartu). Tel. 8 680 59 859.
Galioja iki: 2019-03-02 11:48:20

Parduoda hidraules žarnas traktoriui DT-75, paleidimo varikliuką PD-8, UAZ-452 dalis, grėblį-vartytuvą TZK-7, būgninius volus (300 l talpos), 5 m³ cisterną, grūdų sėjamąją SZ-3,6, siją (18 m), elektros variklius (3 kW–20 kW), vartomą 3 vagų plūgą. Tel. 8 643 28 365.
Galioja iki: 2019-03-02 15:11:28Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-21 23:35

Dalinkitės:  


Atgarsiai

Svarbiausias mūsų tikslas – užtikrinti skriaudžiamų vaikų teisių apsaugąMūsų visuomenėje vis dar įprasta smurto šeimoje atvejus traktuoti kaip šeimos konfliktus, nesutarimus, buitinius ginčus. Pati visuomenė tarsi atleidžia skriaudėją nuo atsakomybės už jo poelgius. Tačiau smurto šeimoje pasekmės gali būti labai rimtos: nuo fizinių sužalojimų iki rimtų psichologinių ir emocinių traumų, psichologinių sutrikimų bei socialinės izoliacijos.

Nepaisant žiauraus tėvų elgesio su vaikais, pastarieji yra visiškai priklausomi nuo savo tėvų. Taip jau yra, kad vaikai nenori patirti smurto šeimoje, tačiau vis tiek nori likti savo namuose. Deja, dažniausiai laikui bėgant smurtas šeimoje tik dažnėja ir stiprėja. Taip atsitiko ir Almos Ž. bei Anatolijaus F. šeimoje.

Vilkaviškio krašto laikraštyje „Santaka“ (2009 m. rugsėjo 10 d., Nr. 103) buvo išspausdintas straipsnis „Suaugusiųjų kare bausmes tenka iškęsti mažamečiams vaikams“. Jame žurnalistė Eglė Kviesulaitienė išreiškė savo nuomonę, kad nepilnamečiai vaikai turėjo būti palikti šeimoje. Anot autorės, „nors šeima dideliais materialiniais ištekliais ir prabangiu būstu pasigirti negali, vis dėlto namai dvelkia šiluma ir rūpestingumu“, o Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojų veiksmai, kai nepilnamečiai vaikai buvo išvežti į Kybartų vaikų globos namus, – lyg ir be jokio pagrindo.

Primename, kad Vaiko teisių apsaugos skyriaus pagrindinis uždavinys – užtikrinti vaiko teisių apsaugą, ginti įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka vaiko teises bei jo teisėtus interesus. Taigi norėtume išsakyti savo nuomonę ir pateikti paaiškinimus dėl kai kurių straipsnyje pateiktų faktų.

Minėtame straipsnyje teigiama, kad Alma Ž. su Anatolijumi F. patys atvežė vaikus į apklausą ir kad jiems apklausoje nebuvo leista dalyvauti. Ši informacija neatitinka tikrovės. Tiesa yra ta, jog Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai, liepos 20 dieną gavę pranešimą, kad Almos Ž. nepilnametis vaikas yra sumuštas jos sugyventinio, nuvyko į šią šeimą. Nepilnametį ir jo motiną į apklausą nuvežė Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotoja. Nepilnametis apklausos metu pripažino, jog tėtis muša ne tik jį, bet ir brolį, todėl Almos Ž. buvo paprašyta, kad jos sugyventinis, tądien vykdamas į darbo biržą, kartu į apklausą atvežtų ir vyresnįjį vaiką. Apklausoje dalyvavo nepilnamečių vaikų įstatyminis atstovas – jų motina. Anatolijus F. apklausoje nedalyvavo, nes jis tuo metu nebuvo įstatyminis vaikų atstovas (vaikams tėvystę jis įteisino tik 2009-08-20).

Paaiškiname, kad Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai priėmė sprendimą vaikus apgyvendinti globos namuose todėl, kad smurtas šioje šeimoje buvo panaudotas jau ne pirmą kartą. Liepos 23 dieną, vežant vaikus į Marijampolę medicininei ekspertizei, skyriaus specialistei vaikai pasakojo, kad tėtis juos dažnai muša, todėl jie su mama išbėga į lauką ir slepiasi žolėse, o mama slepiasi už medžio. Be to, dėl Almos Ž. ir Anatolijaus F. šeimoje naudojamo smurto vaikų atžvilgiu Vaiko teisių apsaugos skyrius jau buvo gavęs pranešimą prieš dvejus metus, kai A. Frolovas vaikus mušė sulankstytu laidu bei gąsdino motoriniu pjūklu, sakydamas, kad juos supjaustys. Tuomet, 2006 m. gruodžio 1 d., dėl panaudoto fizinio smurto prieš nepilnamečius jam Vilkaviškio rajono policijos komisariate buvo iškelta baudžiamoji byla ir pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo metu buvo nustatyta, kad Anatolijus F. prieš nepilnamečius vaikus ne kartą naudojo fizinį smurtą ir jam buvo taikyta 1 metų bei 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams.

Straipsnyje Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojams tarsi priekaištaujama, kad jie anksčiau vaikams netaikė laikinų apsaugos priemonių. Norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad operatyviai pritaikyti vaikams laikinas apsaugos priemones (uždrausti smurtautojui matytis su nepilnamečiais vaikais, atskirti įtariamą smurtautoją nuo vaikų ir t. t.) negalėjome, nes laikinų apsaugos priemonių taikymas – teismo prerogatyva.

Taip pat Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojams atrodo ne visai pagrįsta žurnalistės ir socialinės darbuotojos Aušros Navickienės nuomonė, kad namai dvelkia šiluma ir rūpestingumu. Straipsnyje minima, jog socialinė darbuotoja, dirbanti su šia šeima ir ją lankydama, nieko blogo nerasdavo. Kiek keistai atrodo toks teiginys, kai ta pati socialinė darbuotoja 2008 metų pirmo pusmečio socialinio darbo su šeima vertinime rašo: „Abu sugyventiniai neturi pastovaus darbo, vyrauja cikliniai girtavimai, apsileidimas buityje, aplinkoje. Tinkamai neprižiūri vaikų, mažai laiko skiria individualiam bendravimui su kiekvienu iš vaikų. Nesistengia pagerinti finansinės padėties.“ 2009 metų aštuonių mėnesių socialinio darbo su šeima vertinime rašoma: „Vyresniajam sūnui sunkiai sekasi mokslas, berniukas konsultuotas Psichologinėje pedagoginėje tarnyboje. Psichologė turėjo nemažai neigiamų pastabų motinai dėl sūnaus psichologinio ir pedagoginio apleistumo. Vaikai, esant namuose Anatolijui F., būna nekalbūs, nedrąsūs, pakalbinti atsako trumpai, pokalbiuose nedalyvauja, nes Anatolijus F. atsako į visus vaikams skirtus klausimus. Birželio mėnesį prevencinio apsilankymo metu Anatolijus F. ir Alma Ž. buvo neišsiblaivę po išgertuvių. Paklaustas, kokia proga vyko išgertuvės, Anatolijus F. paaiškino, kad šventė lygtinio teistumo pabaigą...“

Taigi dar kartą norime pabrėžti, kad Vaiko teisių apsaugos skyriaus pagrindinis uždavinys yra užtikrinti vaiko teisių apsaugą, ginti įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka vaiko teises bei jo teisėtus interesus. Mūsų nuomone, vaikai turi teisę gyventi saugioje aplinkoje, jausti tėvų rūpestį ir meilę.

Norėtųsi tikėti, kad ir šioje šeimoje kada nors liausis smurtavimas prieš vaikus ir, kaip rašo žurnalistė, namai dvelks šiluma bei rūpestingumu.Danutė VILTRAKIENĖ

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja


Nuo redakcijos. Kiekvieną kartą, kai spaudoje išsakoma kritika dėl Vaiko teisių apsaugos skyriaus pareigūnų darbo, redakcija sulaukia „atkirčio“, neva straipsniuose pateikti faktai žurnalistų iškraipomi. Apgailestaujame, jog ir šį kartą pagrindinė straipsnio mintis liko nesuprasta. Publikacija nesiekėme apginti ar išteisinti smurtautojo, idealizuoti daugiavaikės šeimos gyvenimo sąlygų ar įrodinėti, kad vaikams gyventi su tėvu saugu. Tiesiog norėjome atkreipti dėmesį, jog pareigūnių taikomos priemonės dažnai tampa bausme ne smurtautojui, o aukoms. Užuot mažųjų teises ginantys žmonės kuo greičiau kreiptųsi į teisėsaugos institucijas ir pasirūpintų, kad drauge negyventų smurtautojas, nueinama lengviausiu keliu – iš namų išvežami vaikai.

Suprantama, jog teisinės procedūros vykdomos ne tą pačią minutę, kai reikia užtikrinti vaikų saugumą. Bet primename, kad vaikai globos namuose išgyveno ne dieną ar savaitę, o mėnesį. Ir jei ne nusikalstamu būdu juos atsiėmę tėvai, mažamečiai mokslo metus būtų pradėję svetimoje mokykloje, už rankos vedami svetimų žmonių. Nežinia, kiek dar mėnesių jie būtų gyvenę svetimame kambaryje, miegoję svetimoje lovoje, o jiems ašaras šluostytų svetimos „tetos“.

Vaikai į globos namus buvo išvežti liepos 23 d., o Vaiko teisių apsaugos skyriaus pareigūnai tik rugsėjo 3 d. kreipėsi į prokuratūrą su prašymu, kad kol vyksta tyrimas, įtariamas smurtavimu tėvas būtų įpareigotas gyventi skyrium nuo nukentėjusiųjų.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Darbus ir dainas skyrė Lietuvai
* Pakeitęs pavardę praeities neištrinsi
* Vištyčio gyventojų sodyboje kas rytą pusryčiauja voverės
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas