„Santaka“ / Pradinukams mokyklose rytais duodama gerti pieno

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-14 22:27

Dalinkitės:  


Vil­ka­viš­kio pra­di­nės mo­kyk­los mo­ki­niams pie­nas vi­sai pa­tin­ka.

Autorės nuotr.


Pradinukams mokyklose rytais duodama gerti pieno

Birutė NENĖNIENĖ

Nuo praei­to pir­ma­die­nio, rug­sė­jo 7 die­nos, vi­si mū­sų ra­jo­no pra­di­nių kla­sių mo­ki­niai kas ry­tą pa­kvie­čia­mi iš­ger­ti stik­li­nę pie­no. Šią ga­li­my­bę su­da­rė mo­kyk­lo­se ne­mo­ka­mą mai­ti­ni­mą or­ga­ni­zuo­jan­ti VšĮ „Kre­tin­gos mais­tas“. Įmo­nė da­ly­vau­ja Eu­ro­pos Są­jun­gos pie­no tie­ki­mo mo­kyk­loms at­nau­jin­to­je pro­gra­mo­je „Pie­nas vai­kams“, to­dėl mo­kyk­loms tie­kia ir pie­ną.Nu­ma­to­ma ir dau­giau

„Vai­kų mai­ti­ni­mo or­ga­ni­za­vi­mas yra la­bai jaut­ri sri­tis, to­dėl esa­me at­sa­kin­gi ne tik už ko­ky­biš­ką mai­ti­ni­mo pa­slau­gos or­ga­ni­za­vi­mą, bet ir pri­si­de­da­me prie tei­sin­gų vai­kų mi­ty­bos įpro­čių for­ma­vi­mo. Sie­kia­me, kad mū­sų ap­tar­nau­ja­mo­se mo­kyk­lo­se vai­kai mai­tin­tų­si svei­kai ir su­ba­lan­suo­tai, o pie­no pro­duk­tai yra bū­ti­ni au­gan­čiam or­ga­niz­mui“, – tei­gė VšĮ „Kre­tin­gos mais­tas“ di­rek­to­rius Ir­man­tas Nor­kus.

Įmo­nės ne­mo­ka­mo mai­ti­ni­mo or­ga­ni­za­vi­mo ra­jo­ne koor­di­na­to­rė Vil­ma Bla­žai­tie­nė sa­kė, jog pie­nas nu­ve­ža­mas į vi­sas mo­kyk­las, ku­rio­se mo­ko­si pra­di­nių kla­sių mo­ki­niai. Vie­nur vai­kui pri­klau­san­čią stik­li­nę ma­žie­ji iš­ge­ria per pir­mą per­trau­ką, ki­tur – per ant­rą.

Pro­jek­tų va­do­vė Ju­li­ja Jer­ma­ko­va tei­gė, jog ne­mėgs­tan­tys pie­no vai­kai vė­liau ga­lės rink­tis įvai­rių ki­tų pro­duk­tų: ke­fy­ro, rūg­pie­nio, skir­tin­gų sko­nių ir rū­šių pie­no gė­ri­mų, varš­kės, sū­rio, sū­re­lių, jo­gur­to ir pan.Skelbs pla­ka­tai

Vie­nas iš pro­gra­mos rei­ka­la­vi­mų – to­se švie­ti­mo įstai­go­se, ku­rio­se da­li­ja­mas pie­nas ar jo pro­duk­tai, ma­to­mo­je vie­to­je tu­ri bū­ti iš­ka­bin­tas pla­ka­tas, in­for­muo­jan­tis apie pro­gra­mą su nuo­ro­do­mis, iš kur gau­na­mos su­bsi­di­jos.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no mo­kyk­lo­se šių pla­ka­tų kol kas dar nė­ra. V. Bla­žai­tie­nė sa­kė, jog jais bus pa­si­rū­pin­ta ar­ti­miau­siu me­tu. Dau­giau­sia pra­di­nu­kų tu­rin­čios Vil­ka­viš­kio pra­di­nės mo­kyk­los mo­ky­to­jos pa­si­džiau­gė, kad vai­kai pie­ną ge­ria no­riai, kai ku­rie suvartoja kartu su ban­de­le ar­ba iš­ge­ria po pie­tų vie­toj kom­po­to. Val­gyk­los dar­buo­to­jos guo­dė­si, jog dėl to la­bai pa­dau­gė­jo dar­bo.

Pa­gal pro­gra­mą „Pie­nas vai­kams“ Eu­ro­pos Są­jun­gos ša­ly­se jau ke­lis de­šimt­me­čius ska­ti­na­mas pie­no ir pie­no pro­duk­tų var­to­ji­mas. Lie­tu­vo­je pro­gra­ma bu­vo pra­dė­ta įgy­ven­din­ti nuo 2004 m. sau­sio 1 d. Iki įsto­ji­mo į Eu­ro­pos Są­jun­gą, šiam tiks­lui mū­sų ša­ly­je iš Kai­mo rė­mi­mo pro­gra­mos bu­vo skir­ta 480 tūkst. li­tų, o Lie­tu­vai ta­pus ES na­re ši pro­gra­ma fi­nan­suo­ja­ma iš Eu­ro­pos že­mės ūkio orien­ta­vi­mo ir ga­ran­ti­jų fon­do.

2006–2007 moks­lo me­tais vyk­dant ES pie­no tie­ki­mo mo­kyk­loms pro­gra­mą 22 vals­ty­bių mo­kyk­loms iš­da­ly­ta apie 305 tūkst. to­nų pie­no, tam su­teik­ta dau­giau nei 50 mln. eu­rų su­bsi­di­jų.

Nuo 2008 me­tų Eu­ro­pos Ko­mi­si­ja iš­plė­tė pie­no mo­kyk­loms tei­ki­mo pro­gra­mą. Nau­jo­sios pro­gra­mos tai­syk­lės įsi­ga­lio­jo 2008–2009 moks­lo me­tais.Pa­siū­lys vai­sių ir dar­žo­vių

Siek­da­ma ko­vo­ti su nu­tu­ki­mu ir stip­rin­ti vai­kų svei­ka­tą, Eu­ro­pos Są­jun­ga nu­ma­tė nau­ją pro­gra­mą, pa­gal ku­rią mo­kyk­lo­se bū­tų ne­mo­ka­mai da­li­ja­mi vai­siai ir dar­žo­vės. Prog­ra­ma „Vai­siai mokykloje“ pra­dė­ta įgy­ven­din­ti šiais moks­lo me­tais. Iš 27 Eu­ro­pos Są­jun­gos ša­lių na­rių tik Suo­mi­ja, Lat­vi­ja ir Šve­di­ja ne­pa­reiš­kė no­ro jo­je da­ly­vau­ti pir­mai­siais įgy­ven­di­ni­mo me­tais. ES pro­gra­mai įgy­ven­din­ti skirs 90 mln. eu­rų. Šios lė­šos bus pa­pil­do­mos ša­lių na­rių na­cio­na­li­nė­mis ir pri­va­čio­mis lė­šo­mis.

Lie­tu­vos „Vai­sių var­to­ji­mo ska­ti­ni­mo mo­kyk­lo­se pro­gra­mos 2009–2010 moks­lo me­tų strategijoje“ nu­ma­ty­ta, jog pra­di­nių kla­sių mo­ki­niams ne­mo­ka­mai bus da­li­ja­ma mor­kos, obuo­liai, ne­sal­din­tos švie­žios obuo­lių ir dar­žo­vių sul­tys. Pro­duk­tai mo­ki­niams bus da­li­ja­mi ke­tu­ris kar­tus per sa­vai­tę, po­rci­ją su­da­rys vie­nas iš šių pro­duk­tų: obuo­lys, mor­ka, 200 ml švie­žių sul­čių.

„Sup­ran­ta­me, kad mais­to ko­ky­bę, ap­tar­na­vi­mą bei mo­kyk­lų val­gyk­lų ap­lin­ką rei­kia to­bu­lin­ti, to­dėl ak­ty­viai da­ly­vau­ja­me ir da­ly­vau­si­me įvai­rio­se pro­gra­mo­se. To­kiu bū­du vai­kams ga­lė­si­me pa­teik­ti dau­giau svei­ka­tai nau­din­gų mais­to pro­duk­tų ne­mo­ka­mai ar­ba pi­giau“, – da­li­jo­si sa­vo pla­nais VšĮ „Kre­tin­gos maistas“ va­do­vas Ir­man­tas Nor­kus, ku­rio įmo­nė įsi­trau­kė ir į nau­ją­ją pro­gra­mą „Vai­siai mokykloje“.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas