„Santaka“ / Jaunasis ūkininkas visas problemas sprendžia vienas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-14 22:26

Dalinkitės:  


Ri­man­tas Bra­zai­tis per ja­vap­jū­tę mie­lai sė­da prie sa­vo nau­jo kom­bai­no „John Dee­re W 540“ vai­ro.

Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr.


Jaunasis ūkininkas visas problemas sprendžia vienas

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pra­dė­da­mas ūki­nin­kau­ti 25 me­tų Ri­man­tas Bra­zai­tis nie­ka­da ne­tu­rė­jo net min­čių, kad grei­tai teks pe­rim­ti di­de­lį tė­vo ūkį ir val­dy­ti jį vie­nam. Da­bar De­gu­čių kai­me (Ke­tur­va­la­kių sen.) gy­ve­nan­tis vai­ki­nu­kas su dar­bi­nin­kų pa­gal­ba ap­dir­ba apie 400 ha der­lin­gos že­mės ir dar lai­ko 70 mel­žia­mų kar­vių su prieaug­liu.

– Vie­nas li­kau ūki­nin­kau­ti gal prieš ko­kius dve­jus me­tus, – pa­sver­da­mas kiek­vie­ną žo­dį dės­tė jau­na­sis ūki­nin­kas. – Pra­džio­je dar kar­tu su tė­čiu ra­šė­me pro­jek­tą jau­no­jo ūki­nin­ko įsi­kū­ri­mo pa­ra­mai gau­ti. Ta­da jis man per­lei­do kraš­te­lį sa­vų že­mių – apie 10 ha, bet taip jau su­si­klos­tė, kad tėčio nebeliko ir ūki­nin­kau­ti li­kau vi­sai vie­nas.

Ri­man­tas pri­si­pa­ži­no, jog iš pra­džių bu­vo tik­rai ne­leng­va: rei­kė­jo su­žiū­rė­ti vi­sus dar­bus, pa­čiam nu­spręs­ti, ką po ko da­ry­ti, ko­kią sėk­lą, ko­kius che­mi­ka­lus ar trą­šas pirk­ti. Bet vi­sa­da bu­vęs ša­lia tė­čio ir ma­tęs, kaip jis dir­ba, sū­nus grei­tai pri­pra­to prie jo pe­čius už­griu­vu­sios naš­tos ir ant­rą­jį se­zo­ną jau pra­dė­jo drą­siai. Ri­man­tas sa­kė, jog kon­sul­tuo­ja­si su spe­cia­lis­tais, ką ge­riau sė­ti ir kuo purkš­ti. Pats jis yra in­ži­nie­rius, tad Rimantui la­biau pa­tin­ka rū­pin­tis tech­ni­ka.

Sa­vo lau­kuo­se jau­na­sis ūki­nin­kas au­gi­na įvai­rias kul­tū­ras: rap­sus ir kvie­čius, ku­ku­rū­zus pa­ša­rui ir run­ke­lius. Dar tė­čiui gyvam esant už­veis­tos kar­vių ban­dos vai­ki­nas at­si­sa­ky­ti ir­gi ne­sku­ba.

– Kai jau nie­ko nei­šeis, ta­da ir lik­vi­duo­si­me, – at­vi­rai pa­sa­ko­jo Ri­man­tas. – O da­bar – vis­kas pa­da­ry­ta, tai ne­gi griau­siu.

Dar tė­tis prie na­mų esan­čio­se fer­mo­se įren­gė še­šių vie­tų mel­ži­mo aikš­te­lę, yra ir pie­no šal­dy­mo įran­ga. Ri­man­tas sa­kė, jog kas­dien ūky­je pri­mel­žia­ma apie to­ną pie­no.

Pak­laus­tas, ka­da pa­ts ke­lia­si, jei tu­ri tiek dar­bų, vai­ki­nas tik nu­si­juo­kė. Pa­sak jo, tik­rai ne­sku­ba – ke­lia­si, kaip ir vi­si žmo­nės, apie 7 val. ry­te. Mat ūky­je yra sam­dy­ti dar­bi­nin­kai, ku­rie ge­rai ži­no, ką jiems rei­kia da­ry­ti. Ri­man­tas pa­ts mie­liau sė­da prie praei­tais me­tais įsi­gy­to kom­bai­no „John Dee­re W 540“ vai­ro, ku­rį pir­ko ga­vęs pa­ra­mą ūkio mo­der­ni­za­vi­mui. Nors kom­bai­nas – ne pa­ts ga­lin­giau­sias, bet jau­nam ūki­nin­kui jis yra tik­ras pa­gal­bi­nin­kas. Vai­ki­nas sa­kė skai­čia­vęs ir rin­kę­sis op­ti­ma­liau­sią va­rian­tą, ku­ris jam ge­riau­siai tik­tų pa­gal dar­bų apim­tis. Šis pa­si­rin­ki­mas bu­vo ga­lu­ti­nis. Iš pa­skos at­ke­lia­vo ir vo­lai, plū­gas, prie­ka­ba, pa­ša­rų da­ly­tu­vas. Šie­met de­gu­tiš­kis įsi­gi­jo ir „John Dee­re 6930“ trak­to­rių.

Šį se­zo­ną sa­vo lau­kuo­se Ri­man­tas daugiau nei 100 ha ap­sė­jo žie­mi­niais kvie­čiais, apie 40 ha – rap­sais, 24 ha – run­ke­liais, vi­sa ki­ta užims va­sa­ri­nės kul­tū­ros. Per šią ja­vap­jū­tę jau­no­jo ūki­nin­ko lau­kuo­se kvie­čių bi­ro po 5 to­nas iš hek­ta­ro (iš­sky­rus tą plo­tą, kur jis kiek pa­dau­gi­no che­mi­ka­lų ir nu­de­gi­no pa­sė­lius). Rap­sus vai­ki­nas kū­lė pir­mą kar­tą, mat anks­čiau pa­ts au­gin­ti šios kul­tū­ros ne­si­ry­žo. Pir­ma­sis ūki­nin­ko der­lius bu­vo apie 2,5 t iš ha. Gai­la, kad šį­met rap­sų kai­nos nu­kri­to per pu­sę, bet guo­džia bent tai, jog ši kul­tū­ra la­bai tin­ka sė­jo­mai­nai.

Ri­man­tas juo­ka­vo, kad jei ne­pa­kils pie­no kai­nos, teks pirk­ti pie­no au­to­ma­tą ir sta­ty­ti jį „Ma­xi­mos“ pre­ky­bos cent­re. Taip did­mies­čiuo­se jau pa­da­rė ke­li ūki­nin­kai. 400 lit­rų tal­pos au­to­ma­tas kai­nuo­ja apie 60 tūkst. li­tų.

– Yra vi­so­kių min­čių, – pa­sa­ko­jo ūki­nin­kas, – rei­kia tik jas įgy­ven­din­ti. Juk da­bar ūki­nin­kui neuž­ten­ka vien mo­kė­ti dirb­ti že­mę – rei­kia bū­ti ir va­dy­bi­nin­ku, ir di­rek­to­riu­mi, ir vers­li­nin­ku.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas