„Santaka“ / Svarbiausia bendruomenei būti kaip vienas kumštis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-11 04:48

Dalinkitės:  


Bend­ruo­me­nės „Auk­so ra­gas“ pir­mi­nin­kas Al­gir­das Ara­mi­nas nea­be­jo­ja, jog vai­kams skir­ta aikš­te­lė gre­ta gy­ve­na­mų­jų na­mų kvar­ta­lo – tei­sin­gas bend­ruo­me­nės spren­di­mas.

Autorės nuotr.


Svarbiausia bendruomenei būti kaip vienas kumštis

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pae­že­rių kai­mo (Šei­me­nos sen.) bend­ruo­me­nei „Auk­so ra­gas“ – dar tik pu­sant­rų me­tų, bet net ir pa­ša­li­niam žmo­gui ma­ty­ti, jog per trum­pą lai­ką gy­ven­vie­tė pa­ste­bi­mai pa­si­kei­tė. Bend­ruo­me­nei va­do­vau­ja tik prieš dve­jus me­tus čia at­si­kė­lęs gy­ven­ti Al­gir­das Ara­mi­nas.

– Ra­šė­me pro­jek­tus, ga­vo­me pi­ni­gų, tad pir­miau­siai stip­ri­no­me tech­ni­nę ba­zę, – pa­sa­ko­jo A. Ara­mi­nas. – Bu­vo įsi­gy­tas kom­piu­te­ris, spaus­din­tu­vas, kad ga­lė­tu­me teik­ti pa­raiš­kas ir pra­šy­mus. Ant­ra­sis pro­jek­tas bu­vo skir­tas vai­kams ir suau­gu­siems žmo­nėms. Pir­mie­siems įren­gė­me tik­rai ne­blo­gą žai­di­mų aikš­te­lę, o vy­res­niems žmo­nėms kar­tu su Kraš­to mu­zie­jaus dar­buo­to­ja Auš­ra Mic­ke­vi­čie­ne su­ren­gė­me se­mi­na­rą „Sū­du­vos kraš­to et­nog­ra­fi­jos bruo­žai“.

Vi­są žai­di­mų mies­te­lį pae­že­rie­čiams pa­dė­jo įreng­ti Čyč­kų kai­mo gy­ven­to­jas Ri­čar­das Ma­čiu­lai­tis. Dvy­lik­to­kas vai­ki­nas neat­si­sa­kė šio dar­bo, nors rei­kė­jo pa­si­ruoš­ti ir eg­za­mi­nams.

– Sma­gu, kai kas nors pa­ju­da. Ir vai­kai čia no­riai ren­ka­si, ir gy­ven­to­jai kaž­kaip ge­ra­no­riš­kai vis­ką priė­mė, – pa­sa­ko­jo bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kas. – Vien nu­pjau­ti to­kį plo­tą žo­lės nė­ra la­bai leng­va. Ta­čiau rei­kia tik pa­skam­bin­ti, suor­ga­ni­zuo­ti – ir vis­kas vyks­ta tarsi sa­vai­me. Čia žmo­nės ap­link dau­gia­bu­čius pa­tys ap­lin­ką pri­si­žiū­ri, ne taip kaip Vil­ka­viš­ky­je. Tad ir tvarkant aikš­te­lę jiems ne­ky­la sun­ku­mų.

Aiš­ku, į vai­kams įreng­tą aikš­te­lę su­te­mus ren­ka­si paaug­liai, ku­rie ne vi­sa­da el­gia­si la­bai gra­žiai. Bū­na, kad ir pri­šiukš­li­na, ir ką nors ap­lau­žo. Bet bend­ruo­me­nė di­de­lės tra­ge­di­jos iš to ne­da­ro. Juk vi­si bu­vo jau­ni ir at­si­me­na, ko­kių kvai­lys­čių kar­tais pri­krės­da­vo. Be to, ir di­de­lių van­da­liz­mo at­ve­jų nau­jo­je aikš­te­lė­je ne­bū­ta. Svar­biau­sia, ne­si­pyk­ti su jau­ni­mu, įtrauk­ti jį į bend­rus dar­bus, į veik­lą, ta­da ir po­žiū­ris į vi­suo­me­nės tur­tą bus ki­toks.

Įreng­da­ma aikš­te­lę, bend­ruo­me­nė vis­ką ap­gal­vo­jo. Net ir šiukš­lių mai­šus vi­sur su­dė­jo taip, kad ne­kil­tų ran­ka šiukš­lin­ti. Vė­liau ruo­šia­ma­si įreng­ti tre­ni­ruok­lius jau­ni­mui, su­re­mon­tuo­ti bė­gi­mo ta­ke­lį, gal net įruoš­ti fut­bo­lo aikš­tę. Bend­ruo­me­nė kar­tu su Suvalkijos (Sū­du­vos) re­gio­no kul­tū­ros cent­ru su­pla­na­vu­si gau­ti lė­šų ir iš­va­ly­ti dva­ro tven­ki­nius, ku­rie, bend­ruo­me­nės ma­ny­mu, yra svar­bus par­ko ak­cen­tas.

– Daug ga­li­ma pa­da­ry­ti, kai vi­si dir­ba­me bend­rai, – sa­kė A. Ara­mi­nas. – Nors ne­tu­ri­me sa­vo bend­ruo­me­nės na­mų, bet ma­nau, kad Pae­že­riuo­se ir taip la­bai ge­ra gy­ven­ti. Su šei­ma čia at­si­kraus­čiau prieš dve­jus me­tus ir da­bar net neį­si­vaiz­duo­ju, ką mums tu­rė­tų pa­ža­dė­ti, kad vėl par­vi­lio­tų gy­ven­ti į mies­tą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas