„Santaka“ / Svarbiausia bendruomenei būti kaip vienas kumštis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-11 04:48

Dalinkitės:  


Bend­ruo­me­nės „Auk­so ra­gas“ pir­mi­nin­kas Al­gir­das Ara­mi­nas nea­be­jo­ja, jog vai­kams skir­ta aikš­te­lė gre­ta gy­ve­na­mų­jų na­mų kvar­ta­lo – tei­sin­gas bend­ruo­me­nės spren­di­mas.

Autorės nuotr.


Svarbiausia bendruomenei būti kaip vienas kumštis

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pae­že­rių kai­mo (Šei­me­nos sen.) bend­ruo­me­nei „Auk­so ra­gas“ – dar tik pu­sant­rų me­tų, bet net ir pa­ša­li­niam žmo­gui ma­ty­ti, jog per trum­pą lai­ką gy­ven­vie­tė pa­ste­bi­mai pa­si­kei­tė. Bend­ruo­me­nei va­do­vau­ja tik prieš dve­jus me­tus čia at­si­kė­lęs gy­ven­ti Al­gir­das Ara­mi­nas.

– Ra­šė­me pro­jek­tus, ga­vo­me pi­ni­gų, tad pir­miau­siai stip­ri­no­me tech­ni­nę ba­zę, – pa­sa­ko­jo A. Ara­mi­nas. – Bu­vo įsi­gy­tas kom­piu­te­ris, spaus­din­tu­vas, kad ga­lė­tu­me teik­ti pa­raiš­kas ir pra­šy­mus. Ant­ra­sis pro­jek­tas bu­vo skir­tas vai­kams ir suau­gu­siems žmo­nėms. Pir­mie­siems įren­gė­me tik­rai ne­blo­gą žai­di­mų aikš­te­lę, o vy­res­niems žmo­nėms kar­tu su Kraš­to mu­zie­jaus dar­buo­to­ja Auš­ra Mic­ke­vi­čie­ne su­ren­gė­me se­mi­na­rą „Sū­du­vos kraš­to et­nog­ra­fi­jos bruo­žai“.

Vi­są žai­di­mų mies­te­lį pae­že­rie­čiams pa­dė­jo įreng­ti Čyč­kų kai­mo gy­ven­to­jas Ri­čar­das Ma­čiu­lai­tis. Dvy­lik­to­kas vai­ki­nas neat­si­sa­kė šio dar­bo, nors rei­kė­jo pa­si­ruoš­ti ir eg­za­mi­nams.

– Sma­gu, kai kas nors pa­ju­da. Ir vai­kai čia no­riai ren­ka­si, ir gy­ven­to­jai kaž­kaip ge­ra­no­riš­kai vis­ką priė­mė, – pa­sa­ko­jo bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kas. – Vien nu­pjau­ti to­kį plo­tą žo­lės nė­ra la­bai leng­va. Ta­čiau rei­kia tik pa­skam­bin­ti, suor­ga­ni­zuo­ti – ir vis­kas vyks­ta tarsi sa­vai­me. Čia žmo­nės ap­link dau­gia­bu­čius pa­tys ap­lin­ką pri­si­žiū­ri, ne taip kaip Vil­ka­viš­ky­je. Tad ir tvarkant aikš­te­lę jiems ne­ky­la sun­ku­mų.

Aiš­ku, į vai­kams įreng­tą aikš­te­lę su­te­mus ren­ka­si paaug­liai, ku­rie ne vi­sa­da el­gia­si la­bai gra­žiai. Bū­na, kad ir pri­šiukš­li­na, ir ką nors ap­lau­žo. Bet bend­ruo­me­nė di­de­lės tra­ge­di­jos iš to ne­da­ro. Juk vi­si bu­vo jau­ni ir at­si­me­na, ko­kių kvai­lys­čių kar­tais pri­krės­da­vo. Be to, ir di­de­lių van­da­liz­mo at­ve­jų nau­jo­je aikš­te­lė­je ne­bū­ta. Svar­biau­sia, ne­si­pyk­ti su jau­ni­mu, įtrauk­ti jį į bend­rus dar­bus, į veik­lą, ta­da ir po­žiū­ris į vi­suo­me­nės tur­tą bus ki­toks.

Įreng­da­ma aikš­te­lę, bend­ruo­me­nė vis­ką ap­gal­vo­jo. Net ir šiukš­lių mai­šus vi­sur su­dė­jo taip, kad ne­kil­tų ran­ka šiukš­lin­ti. Vė­liau ruo­šia­ma­si įreng­ti tre­ni­ruok­lius jau­ni­mui, su­re­mon­tuo­ti bė­gi­mo ta­ke­lį, gal net įruoš­ti fut­bo­lo aikš­tę. Bend­ruo­me­nė kar­tu su Suvalkijos (Sū­du­vos) re­gio­no kul­tū­ros cent­ru su­pla­na­vu­si gau­ti lė­šų ir iš­va­ly­ti dva­ro tven­ki­nius, ku­rie, bend­ruo­me­nės ma­ny­mu, yra svar­bus par­ko ak­cen­tas.

– Daug ga­li­ma pa­da­ry­ti, kai vi­si dir­ba­me bend­rai, – sa­kė A. Ara­mi­nas. – Nors ne­tu­ri­me sa­vo bend­ruo­me­nės na­mų, bet ma­nau, kad Pae­že­riuo­se ir taip la­bai ge­ra gy­ven­ti. Su šei­ma čia at­si­kraus­čiau prieš dve­jus me­tus ir da­bar net neį­si­vaiz­duo­ju, ką mums tu­rė­tų pa­ža­dė­ti, kad vėl par­vi­lio­tų gy­ven­ti į mies­tą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas