„Santaka“ / Ministras bando raminti rajonų gyventojus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-11 04:38

Dalinkitės:  


Ministras bando raminti rajonų gyventojus

Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ras Al­gis Čap­li­kas iš­pla­ti­no pra­ne­ši­mą, ra­mi­nan­tį ra­jo­nų gy­ven­to­jus. Mi­nist­ras tei­gia, kad nuo­gąs­ta­vi­mai dėl ra­jo­ni­nių li­go­ni­nių už­da­ry­mo – ne­pag­rįs­ti ir sku­bo­ti. Pert­var­ka su­stip­rins da­lį ra­jo­ni­nių li­go­ni­nių iki re­gio­ni­nio lyg­mens, o li­ku­sio­se rei­kia­mos pa­slau­gos bus tei­kia­mos ko­ky­biš­kiau.

Pa­reng­tas Svei­ka­tos sis­te­mos per­tvar­kos met­me­nų įgy­ven­di­ni­mo veiks­mų pla­nas tu­rė­tų bū­ti pra­dė­tas vyk­dy­ti ne­tru­kus, po svars­ty­mo Vy­riau­sy­bė­je.

„Tu­ri­me du ke­lius: lauk­ti, kol svei­ka­tos ap­sau­gos sis­te­ma to­liau šlis, ar­ba drau­ge im­tis rim­tų po­ky­čių, ku­rie yra bū­ti­ni. Pert­var­kos me­tu nė vie­na li­go­ni­nė ne­bus už­da­ry­ta, ša­lies mas­tu pa­cien­tai gaus ge­res­nes pa­slau­gas, o me­di­kai – pa­grįs­tą fi­nan­sa­vi­mą“, – pra­ne­ši­me spau­dai ko­men­ta­vo svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ras.

Kaip ir ra­šė­me anks­čiau, Svei­ka­tos sis­te­mos met­me­nų įgy­ven­di­ni­mo veiks­mų pla­nas nu­ma­to per­tvar­ky­ti ša­lies li­go­ni­nes, su­skirs­tant jas į tris lyg­me­nis: ra­jo­ni­nį, re­gio­ni­nį ir res­pub­li­ki­nį. Aukš­tos kva­li­fi­ka­ci­jos rei­ka­lau­jan­čias li­go­ni­nių pa­slau­gas kiek­vie­nas pa­cien­tas ga­lės gau­ti sa­vo re­gio­ne ar­ba, esant rei­ka­lui, ir di­džiuo­siuo­se mies­tuo­se. Kaip pa­grin­di­niai kri­te­ri­jai li­go­ni­nių skirs­ty­mui siū­lo­mi gim­dy­mų ir ope­ra­ci­jų skai­čiaus ro­dik­liai, taip pat at­stu­mas iki ar­ti­miau­sios re­gio­no li­go­ni­nės, pa­da­li­nio veik­los eko­no­mi­nis efek­ty­vu­mas, žmo­giš­kie­ji iš­tek­liai.

Kaip tei­gia mi­nist­ras, net ma­žiau­sio­se ra­jo­ni­nė­se li­go­ni­nė­se liks žmo­nėms svar­biau­sios pa­slau­gos – te­ra­pi­ja, pe­diat­ri­ja, rea­ni­ma­ci­ja, chi­rur­gi­ja, ku­ri bus tei­kia­ma die­nos chi­rur­gi­jos sky­riuo­se. Da­lis dėl re­for­mos su­tau­py­tų lė­šų bus nu­kreip­ta į pir­mi­nę svei­ka­tos prie­žiū­rą, tad po­lik­li­ni­kos, die­nos sta­cio­na­ro, slau­gos pa­slau­gas tei­kian­čioms gy­dy­mo įstai­goms fi­nan­sa­vi­mas pa­ge­rės.

Dėl šiuo me­tu ruo­šia­mos vyk­dy­ti svei­ka­tos sis­te­mos per­tvar­kos mi­nist­ras lan­ko­si ša­lies gy­dy­mo įstai­go­se, su­si­tin­ka su me­di­kų ko­lek­ty­vais, pa­cien­tais. Vil­ka­viš­kio li­go­ni­nė kol kas ne­ga­vu­si ži­nių, ka­da pas juos at­vyks mi­nis­te­ri­jos at­sto­vai, bet ti­ki­si su­lauk­ti jų vi­zi­to. Li­go­ni­nės vyr. gy­dy­to­jas Ro­mual­das Svei­ka­ta pa­tvir­ti­no, kad mi­nist­ras pra­šė pa­teik­ti svei­ka­tos įstai­gų, pri­klau­san­čių svei­ka­tą stip­ri­nan­čių li­go­ni­nių bei nau­ja­gi­miams pa­lan­kių li­go­ni­nių tink­lams, do­ku­men­tus. Abiem iš jų pri­klau­so bei tai pa­tvir­ti­nan­čias li­cen­ci­jas tu­ri ir Vil­ka­viš­kio li­go­ni­nė. Tai mū­sų ra­jo­no gy­dy­mo įstai­gai ga­li pa­dė­ti iš­lai­ky­ti kai ku­riuos sky­rius ar­ba tap­ti re­gio­ni­nio lyg­mens li­go­ni­ne.

Pa­sak A. Čap­li­ko, būgš­ta­vi­mai dėl ra­jo­ni­nių li­go­nių už­da­ry­mo yra vi­siš­kai ne­pag­rįs­ti. Ta­čiau mi­nist­ras ne­nei­gia, jog ma­žo­se li­go­ni­nė­se ke­ti­na­ma pa­lik­ti tik di­de­lių lė­šų ne­rei­ka­lau­jan­čias pa­slau­gas teik­sian­čius sky­rius. Ra­jo­nų li­go­ni­nė­se vis dar kė­si­na­ma­si nai­kin­ti Aku­še­ri­jos-gi­ne­ko­lo­gi­jos, Chi­rur­gi­jos ir trau­ma­to­lo­gi­jos-or­to­pe­di­jos, Ner­vų li­gų sky­rius.„Santakos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas