„Santaka“ / Darbo aplinka nepalanki turintiesiems šeimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-11 04:35

Dalinkitės:  


Darbo aplinka nepalanki turintiesiems šeimas

Lie­tu­vos gy­ven­to­jai pa­ti­ria sun­ku­mų, de­rin­da­mi įsi­pa­rei­go­ji­mus dar­bui ir šei­mai. Tai, kad dar­bo ap­lin­ka ša­ly­je nė­ra pa­lan­ki tu­rin­tie­siems šei­mas, pa­liu­di­jo „Bal­ti­jos ty­ri­mų“ at­lik­ta ap­klau­sa.

Dau­giau nei pu­sė (57 pro­c.) ap­klaus­tų­jų (dir­ban­čių Lie­tu­vos gy­ven­to­jų) nu­ro­dė, kad jie ne­tu­ri ga­li­my­bės de­rin­ti dar­bą su įsi­pa­rei­go­ji­mais šei­mai. Dar di­des­nis skai­čius – net du treč­da­liai ap­klaus­tų­jų – įsi­ti­ki­nę, jog ša­lies įmo­nė­se ar­ba įstai­go­se sto­ko­ja­ma lanks­tes­nio po­žiū­rio šiuo klau­si­mu.

Dėl to, kad dar­bo­vie­tė­je neį­ma­no­ma de­rin­ti sa­vo įsi­pa­rei­go­ji­mų šei­mai su at­lie­ka­mu dar­bu, daž­niau­siai skun­dė­si vy­rai, dir­ban­tys pri­va­čia­me sek­to­riu­je, taip pat dar­bi­nin­kai ir tech­ni­niai dar­buo­to­jai, gy­ve­nan­tys kai­mo vie­to­vė­se, bei tie, ku­rių šei­mos pa­ja­mos per mė­ne­sį ne­sie­kia 1500 li­tų.

Skep­tiš­kiau­siai Lie­tu­vos dar­bo­vie­tė­se vyk­do­mą įsi­pa­rei­go­ji­mų de­ri­ni­mo po­li­ti­ką ver­ti­na na­mų šei­mi­nin­kės bei žmo­nės, tu­rin­tys vai­kų iki 4 me­tų: net 80 pro­c. jų ne­su­tin­ka su tei­gi­niu, kad dir­ban­tie­ji tu­ri vi­sas ga­li­my­bės de­rin­ti pro­fe­si­nes ir šei­mos pa­rei­gas. Be­veik pu­sė tu­rin­čių vai­kų res­pon­den­tų nu­ro­dė, kad jų dar­bo­vie­tė­je nė­ra su­da­ry­tos są­ly­gos de­rin­ti šei­mos ir dar­bo in­te­re­sus.

Tai, kad sa­vo dar­bo­vie­tė­je daž­nai ga­li de­rin­ti dar­bą su įsi­pa­rei­go­ji­mais šei­mai, nu­ro­dė tik 8 pro­c. dir­ban­čių­jų, dar penk­ta­da­lis to­kią ga­li­my­bę tu­ri kar­tais ir kiek dau­giau nei de­šim­ta­da­lis – ypač re­tai. Daž­niau už ki­tus su­de­rin­ti dar­bą su įsi­pa­rei­go­ji­mais šei­mai ga­li įmo­nių ar įstai­gų va­do­vai bei dir­ban­tie­ji vals­ty­bi­nia­me sek­to­riu­je.

Ty­ri­mas taip pat at­sklei­dė, kad aš­tuo­ni iš de­šim­ties dir­ban­čių­jų ša­ly­je pa­va­duo­ja sa­vo ko­le­gas dar­be dėl ne­nu­ma­ty­tų šei­my­ni­nių ap­lin­ky­bių, nors di­džio­ji da­lis iš jų to­kią pa­gal­bą su­tei­kia re­tai ar­ba kar­tais. Daž­niau­siai ko­le­gas ten­ka pa­va­duo­ti mo­te­rims ir dir­ban­tie­siems vals­ty­bi­nė­se ar sa­vi­val­dy­bių įmo­nė­se. Penk­ta­da­lis dir­ban­čių­jų nu­ro­dė, kad jie nie­ka­da ne­su­tei­kia pa­gal­bos sa­vo ko­le­goms dar­be dėl ko­kių nors šei­my­ni­nių ap­lin­ky­bių.

Nuo­mo­nės ty­ri­mų kom­pa­ni­jos „Bal­ti­jos ty­ri­mai“ at­lik­ta ap­klau­sa vy­ko rugp­jū­čio 10–19 d. Ty­ri­mo me­tu bu­vo ap­klaus­ti 1002 gy­ven­to­jai nuo 18 me­tų iš 100 Lie­tu­vos vie­to­vių. Ty­ri­mą už­sa­kė So­cia­li­nės ap­sau­gos ir dar­bo mi­nis­te­ri­ja.Li­na ŽE­LE­ZAUS­KAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas