„Santaka“ / Žiemkenčius pajevonietis sėjo pirmąją rudens dieną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-11 04:13

Dalinkitės:  


Pa­je­vo­nio ūki­nin­kas Val­das Va­ka­ri­nas pri­si­pa­žįs­ta, jog ūki­nin­kau­ti jam pa­tin­ka, nors lai­kai – ne pa­tys ge­riau­si.

Autorės nuotr.


Žiemkenčius pajevonietis sėjo pirmąją rudens dieną

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pa­je­vo­nie­tis ūki­nin­kas Val­das Va­ka­ri­nas žie­mi­nius kvie­čius pra­dė­jo sė­ti, kaip pa­ts sa­ko, iš­lei­dęs vai­kus į mo­kyk­lą. Jis nu­ma­tęs iš sa­vo val­do­mų dau­giau nei 200 ha šį­met apie 80 ha ap­sė­ti žie­mi­nė­mis kul­tū­ro­mis: 50 ha su­da­ry­tų kvie­čiai, vi­sa ki­ta – kvie­tu­kai ir kviet­ru­giai. Rap­sų ūki­nin­kas neau­gi­na, nes jo že­mė­se šią kul­tū­rą užau­gin­ti bū­tų ne­leng­va.

– Per pra­stos že­mės čia rap­sams au­gti, – at­vi­rai dės­tė ūki­nin­ka­vi­mo ypa­tu­mus žem­dir­bys. – Vi­so­kio na­šu­mo plo­tų tu­riu: ir 26, ir 30 ir 40 ba­lų. Pen­kias­de­šim­ties ne­sie­kia nie­kur, tad ir kul­tū­ros ati­tin­ka­mos.

Nors pa­je­vo­nie­čio že­mės naud­me­nų na­šu­mas ne­di­de­lis, bet kraš­to­vaiz­dis nuo kal­vų at­si­ve­ria tie­siog stul­bi­nan­tis: apa­čio­je miš­kas iš­tie­sęs minkš­tą glė­bį, juo­sia skaid­raus eže­riu­ko akį.

– Pa­bai­gęs ūki­nin­kau­ti, ga­lė­siu kai­mo tu­riz­mu už­siim­ti, – šyp­so­jo­si V. Va­ka­ri­nas. – Vie­tos čia tik­rai gra­žios. Dar tu­riu že­mės prie Ky­li­nin­kų kraš­to­vaiz­džio draus­ti­nio. Žie­mą mes nuo ši­tų kal­vų ir sli­dė­mis šliuo­žia­me, ir su ro­gė­mis ar plas­ti­ki­nė­mis len­to­mis že­myn lei­džia­mės. Tik dirb­ti to­kiuo­se plo­tuo­se la­bai su­dė­tin­ga. Bai­su, kad kom­bai­nas neap­virs­tų, ne­leng­va ir trak­to­riui puk­šė­ti. Bet koks trak­to­ri­nin­kas pas ma­ne ne­pa­dirb­tų, tad ge­rai, kad tu­riu nuo­la­ti­nį ir pa­ti­ki­mą me­cha­ni­za­to­rių.

Nui­mant der­lių, pa­sak V. Va­ka­ri­no, bu­vo vis­ko, bet tai – nie­kai, pa­ly­gin­ti su tie­siog že­mi­nan­čio­mis ūki­nin­ko oru­mą kai­no­mis. Pa­vyz­džiui, par­da­vęs ru­gius ūki­nin­kas šį­met ne­ga­vo nė 200 li­tų už to­ną. O dar rei­kė­jo vež­ti į Aly­tų, nes Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne šios kul­tū­ros nie­kas ne­su­per­ka. Žem­dir­bys sa­kė, kad net ran­kos ne­ki­lo dau­giau sė­ti ru­gių, pyk­tis ima pa­gal­vo­jus, kiek par­duo­tu­vė­je kai­nuo­ja duo­na, o kiek mo­ka­ma už grū­dus...

Per­nai Va­ka­ri­nus iš­ti­ko ne­lai­mė: su­de­gė ūki­niai pa­sta­tai su trak­to­riu­mi, pa­dar­gais, ūki­nin­kas ne­te­ko pa­ša­ro sa­vo šim­tui au­gi­na­mų kar­vių. Nuo ba­do gy­vu­lius gel­bė­jo lau­ke pa­lik­ti šienainio ri­ti­niai. Žie­mą te­ko gy­ven­ti kuk­liai, bet vė­liau ant ko­jų at­si­sto­ta iš nau­jo. Šį­ sezoną lau­kuo­se jau dir­ba nau­jas traktorius „John Dee­re 6630“.

Ūki­nin­kas pa­si­nau­do­jo šį­met su­pap­ras­tin­ta pa­ra­ma ūkio mo­der­ni­za­vi­mui ir ga­vo 150 tūkst. li­tų. Pa­ra­ma iš ES fon­dų nau­do­jo­si ir anks­čiau. V. Va­ka­ri­nas įvyk­dė Nit­ra­tų di­rek­ty­vą, nu­si­pir­ko ne­blo­gą „New Hol­land“ krau­tu­vą su kei­čia­mo­mis ša­kė­mis ri­ti­niams. Bet, kaip sa­kė ūki­nin­kas, – vie­na ran­ka da­vė, ki­ta atė­mė. Pa­gal Nit­ra­tų di­rek­ty­vą rei­kė­jo pa­si­sta­ty­ti mėš­li­dę, ku­ri at­siė­jo be­veik pu­sant­ro šim­to tūks­tan­čių li­tų. Pi­giau bū­tų bu­vę im­ti pa­sko­lą ir krau­tu­vą pirk­ti sa­va­ran­kiš­kai.

Pa­sak V. Va­ka­ri­no, gal bū­tų bu­vę ir dar sun­kiau, jei jis ne­bū­tų vys­tęs dau­gia­ša­kio ūkio. Da­bar, kai pus­šim­tis mel­žia­mų kar­vių ir tiek pat prieaug­lio pel­no neat­ne­ša, gelbs­ti au­ga­li­nin­kys­tė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas