„Santaka“ / Žiemkenčius pajevonietis sėjo pirmąją rudens dieną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-11 04:13

Dalinkitės:  


Pa­je­vo­nio ūki­nin­kas Val­das Va­ka­ri­nas pri­si­pa­žįs­ta, jog ūki­nin­kau­ti jam pa­tin­ka, nors lai­kai – ne pa­tys ge­riau­si.

Autorės nuotr.


Žiemkenčius pajevonietis sėjo pirmąją rudens dieną

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pa­je­vo­nie­tis ūki­nin­kas Val­das Va­ka­ri­nas žie­mi­nius kvie­čius pra­dė­jo sė­ti, kaip pa­ts sa­ko, iš­lei­dęs vai­kus į mo­kyk­lą. Jis nu­ma­tęs iš sa­vo val­do­mų dau­giau nei 200 ha šį­met apie 80 ha ap­sė­ti žie­mi­nė­mis kul­tū­ro­mis: 50 ha su­da­ry­tų kvie­čiai, vi­sa ki­ta – kvie­tu­kai ir kviet­ru­giai. Rap­sų ūki­nin­kas neau­gi­na, nes jo že­mė­se šią kul­tū­rą užau­gin­ti bū­tų ne­leng­va.

– Per pra­stos že­mės čia rap­sams au­gti, – at­vi­rai dės­tė ūki­nin­ka­vi­mo ypa­tu­mus žem­dir­bys. – Vi­so­kio na­šu­mo plo­tų tu­riu: ir 26, ir 30 ir 40 ba­lų. Pen­kias­de­šim­ties ne­sie­kia nie­kur, tad ir kul­tū­ros ati­tin­ka­mos.

Nors pa­je­vo­nie­čio že­mės naud­me­nų na­šu­mas ne­di­de­lis, bet kraš­to­vaiz­dis nuo kal­vų at­si­ve­ria tie­siog stul­bi­nan­tis: apa­čio­je miš­kas iš­tie­sęs minkš­tą glė­bį, juo­sia skaid­raus eže­riu­ko akį.

– Pa­bai­gęs ūki­nin­kau­ti, ga­lė­siu kai­mo tu­riz­mu už­siim­ti, – šyp­so­jo­si V. Va­ka­ri­nas. – Vie­tos čia tik­rai gra­žios. Dar tu­riu že­mės prie Ky­li­nin­kų kraš­to­vaiz­džio draus­ti­nio. Žie­mą mes nuo ši­tų kal­vų ir sli­dė­mis šliuo­žia­me, ir su ro­gė­mis ar plas­ti­ki­nė­mis len­to­mis že­myn lei­džia­mės. Tik dirb­ti to­kiuo­se plo­tuo­se la­bai su­dė­tin­ga. Bai­su, kad kom­bai­nas neap­virs­tų, ne­leng­va ir trak­to­riui puk­šė­ti. Bet koks trak­to­ri­nin­kas pas ma­ne ne­pa­dirb­tų, tad ge­rai, kad tu­riu nuo­la­ti­nį ir pa­ti­ki­mą me­cha­ni­za­to­rių.

Nui­mant der­lių, pa­sak V. Va­ka­ri­no, bu­vo vis­ko, bet tai – nie­kai, pa­ly­gin­ti su tie­siog že­mi­nan­čio­mis ūki­nin­ko oru­mą kai­no­mis. Pa­vyz­džiui, par­da­vęs ru­gius ūki­nin­kas šį­met ne­ga­vo nė 200 li­tų už to­ną. O dar rei­kė­jo vež­ti į Aly­tų, nes Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne šios kul­tū­ros nie­kas ne­su­per­ka. Žem­dir­bys sa­kė, kad net ran­kos ne­ki­lo dau­giau sė­ti ru­gių, pyk­tis ima pa­gal­vo­jus, kiek par­duo­tu­vė­je kai­nuo­ja duo­na, o kiek mo­ka­ma už grū­dus...

Per­nai Va­ka­ri­nus iš­ti­ko ne­lai­mė: su­de­gė ūki­niai pa­sta­tai su trak­to­riu­mi, pa­dar­gais, ūki­nin­kas ne­te­ko pa­ša­ro sa­vo šim­tui au­gi­na­mų kar­vių. Nuo ba­do gy­vu­lius gel­bė­jo lau­ke pa­lik­ti šienainio ri­ti­niai. Žie­mą te­ko gy­ven­ti kuk­liai, bet vė­liau ant ko­jų at­si­sto­ta iš nau­jo. Šį­ sezoną lau­kuo­se jau dir­ba nau­jas traktorius „John Dee­re 6630“.

Ūki­nin­kas pa­si­nau­do­jo šį­met su­pap­ras­tin­ta pa­ra­ma ūkio mo­der­ni­za­vi­mui ir ga­vo 150 tūkst. li­tų. Pa­ra­ma iš ES fon­dų nau­do­jo­si ir anks­čiau. V. Va­ka­ri­nas įvyk­dė Nit­ra­tų di­rek­ty­vą, nu­si­pir­ko ne­blo­gą „New Hol­land“ krau­tu­vą su kei­čia­mo­mis ša­kė­mis ri­ti­niams. Bet, kaip sa­kė ūki­nin­kas, – vie­na ran­ka da­vė, ki­ta atė­mė. Pa­gal Nit­ra­tų di­rek­ty­vą rei­kė­jo pa­si­sta­ty­ti mėš­li­dę, ku­ri at­siė­jo be­veik pu­sant­ro šim­to tūks­tan­čių li­tų. Pi­giau bū­tų bu­vę im­ti pa­sko­lą ir krau­tu­vą pirk­ti sa­va­ran­kiš­kai.

Pa­sak V. Va­ka­ri­no, gal bū­tų bu­vę ir dar sun­kiau, jei jis ne­bū­tų vys­tęs dau­gia­ša­kio ūkio. Da­bar, kai pus­šim­tis mel­žia­mų kar­vių ir tiek pat prieaug­lio pel­no neat­ne­ša, gelbs­ti au­ga­li­nin­kys­tė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas