„Santaka“ / „Atžalyno“ festivalis Basanavičynę gaubė teatrine dvasia

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-09 23:02

Dalinkitės:  


Vilkaviškio teatro mėgėjų kolektyvo „Kertė“ režisierei Leonardai Gaurylienei (antra iš dešinės) teko prizas už dramatiškiausią vaidmenį.

Romo ČĖPLOS nuotr.


„Atžalyno“ festivalis Basanavičynę gaubė teatrine dvasia

Laima VABALIENĖ

Sek­ma­die­nį J. Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­bą Ož­ka­ba­liuo­se gau­bė ypa­tin­ga – teat­ri­nė – dva­sia. Čia vy­ko tra­di­ci­nis Su­val­ki­jos re­gio­no mė­gė­jų teat­rų fes­ti­va­lis „At­ža­ly­nas“.Meniu – spektakliai

Į kie­mą su bri­ka įdar­dė­ję so­dy­bos „gas­pa­do­riai“ (ren­gi­nio ve­dė­jai L. Ka­su­lai­tis ir R. Ty­ras) džiau­gė­si daug sve­čių pa­ma­tę: ža­dė­jo pa­val­gy­din­ti, pa­links­min­ti, o kas no­rės – ir ap­nak­vin­din­ti. Nie­ko ne­lauk­da­mi jie vi­sus kvie­tė į klo­ji­mą – teat­ri­nę vir­tu­vę, o sie­los pe­nui pa­siū­lė pir­mą­jį spek­tak­lį.

Fes­ti­va­lį pra­dė­jo Ša­kių „Var­po“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los dra­mos stu­di­ja (re­ži­sie­rė Vi­li­ja Meš­kai­tie­nė). Praė­ju­sių me­tų fes­ti­va­ly­je vai­di­nę lie­tu­viš­ką kla­si­ką (Že­mai­tės „Tris my­li­mas“), da­bar jau­nie­ji ak­to­riai nė­rė į dar se­nes­nius lai­kus – an­ti­ką. Ta­čiau iš­raiš­kin­gai su­vai­din­ta Aris­to­fa­no ko­me­di­ja „De­be­sys“ at­ro­dė la­bai šiuo­lai­kiš­kai.

Ant­ra­jam pa­tie­ka­lui bu­vo pa­siū­ly­tas Vil­ka­viš­kio pagyvenusių žmonių klubo „Rudenėlis“ teat­ro „Ker­tė“ spek­tak­lis „Sun­ki naš­ta“, at­sklei­dęs konf­lik­tiš­kai su­si­klos­čiu­sius mo­ti­nos ir jos vai­kų san­ty­kius. Spek­tak­lio re­ži­sie­rės Leo­nar­dos Gau­ry­lie­nės su­kur­tą mo­ti­nos vaid­me­nį žiū­ro­vai pri­pa­ži­no dra­ma­tiš­kiau­siu šia­me fes­ti­va­ly­je – jai bu­vo įteik­tas or­ga­ni­za­to­rių pri­zas.

Anks­ty­va­jai va­ka­rie­nei žiū­ro­vai su­lau­kė Ša­kių kul­tū­ros cent­ro Za­na­vy­kų teat­ro spek­tak­lio „Dė­dė at­va­žia­vo“ (re­ži­sie­rė Gra­ži­na Gu­zo­vi­jie­nė), ku­ris bu­vo iš­rink­tas pa­čiu šmaikš­čiau­siu, o jo he­ro­jus Spur­gis vien­bal­siai pri­pa­žin­tas links­miau­siu per­so­na­žu.

Ma­ri­jam­po­lės sa­vi­val­dy­bės Taut­kai­čių klo­ji­mo teat­ras „Geg­nė“ į sce­ną at­ve­dė tris sen­ber­nius.

Du iš jų spek­tak­lio „Sen­ber­niai“ me­tu nuo­ta­kas spė­jo su­si­ras­ti, o tre­čią­jį bei vi­sus ki­tus sen­ber­nius teat­ro re­ži­sie­rė Ona Mi­liaus­kie­nė ža­dė­jo per ki­tų me­tų fes­ti­va­lį iš­pirš­ti.

Fes­ti­va­lio „At­ža­ly­nas“ sve­čių – Kel­mės ma­žo­jo teat­ro (re­ži­sie­rius Al­gi­man­tas Ar­mo­nas) pa­si­ro­dy­mas bu­vo pa­lik­tas pa­bai­gai.

Mu­zi­ki­ne R. Kaškausko pa­sa­ka „Par­šiu­kų kelionės“ kel­miš­kiai „nu­pir­ko“ ir jau­nus, ir pa­gy­ve­nu­sius žiū­ro­vus. Šie lei­po iš juo­ko ir mie­lai pa­si­da­vė ak­to­rių pro­vo­ka­ci­joms. Tik­ras teat­ri­nis de­ser­tas!Pramogų netrūko

Ta­čiau ne­rei­kia ma­ny­ti, kad vi­są die­ną taip ir bu­vo pra­sė­dė­ta Ba­sa­na­vi­čy­nės klo­ji­me, mė­gau­jan­tis teat­ri­niais pa­tie­ka­lais.

Per per­trau­kas sma­gias me­lo­di­jas trau­kė Viš­ty­čio re­gio­ni­nio par­ko folk­lo­ro an­samb­lis „Ši­lo­jai“ (va­do­vė Al­do­na Kra­pa­vic­kie­nė), žiū­ro­vai bu­vo kvie­čia­mi pa­si­žiū­rė­ti tau­to­dai­li­nin­kės Ele­nos Ruz­gie­nės pa­ro­dos ir fes­ti­va­lio iš­va­ka­rė­se vy­ku­sio ple­ne­ro dar­bų. Prieš festivalį buvo surengtas ir kūrybinis seminaras, kurį vedė vilnietė režisierė, aktorė, dailininkė Aurelija Čeredaitė.

Plenero iniciatorė, Pil­viš­kių „San­ta­kos“ gim­na­zi­jos mo­ky­to­ja Vai­du­tė Dir­žiu­vie­nė su mo­ki­niais ir ki­tais me­nui pri­jau­čian­čiais žmo­nė­mis kū­rė pa­veiks­lus bei fes­ti­va­lio sce­nog­ra­fi­ją. Vai­du­tės vy­ras Ri­man­tas Dir­žius su sa­vo ko­man­dos vy­rais pri­sta­tė na­cio­na­li­nį žai­di­mą – lie­tu­viš­ką ri­ti­nį. Čia pat, už kluo­no, kiek­vie­nas ga­lė­jo pa­siė­męs laz­dą pa­mė­gin­ti muš­ti „rip­ką“.

Di­de­lio azar­to su­lau­kė ir „gas­pa­do­rių“ su­reng­tas auk­cio­nas, ku­ria­me bu­vo ga­li­ma įsi­gy­ti ne­tgi... lai­mę.

Fes­ti­va­lio da­ly­vius svei­ki­no Vil­ka­viš­kio sa­vi­val­dy­bės vi­ce­me­ras Jo­nas Meš­kaus­kas, J. Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­bos-mu­zie­jaus dar­buo­to­ja, pro­jek­to va­do­vė Ag­nė Mi­liaus­kai­tė, di­rek­to­rė Rū­ta Va­si­liaus­kie­nė, mo­kiu­si iš­tar­ti bur­ta­žo­dį: „Ar ge­ra, ar links­ma, atei­ki pas mus, kiek­vie­nas iš jū­sų lyg bro­lis mums bus. Ir dar ne­sku­bė­kit iš­vykt į na­mus, mes jums do­va­no­sim teat­ro ke­rus.“

Tų ke­rų ap­sup­ti skirs­tė­si ir žiū­ro­vai, ir da­ly­viai, pri­si­mi­ni­mui iš Ba­sa­na­vi­čy­nės iš­si­vež­da­mi po fes­ti­va­lio or­ga­ni­za­to­rių do­va­no­tą ke­ra­mi­ki­nę gi­lę.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas