„Santaka“ / Šaunus gimnazistas įsitikinęs, jog gabumų turi visi

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-09 22:51

Dalinkitės:  


Ger­ma­nas su se­su­te Eva ir ma­ma – gy­dy­to­ja Tat­ja­na Kak­liu­gi­na.

Šaunus gimnazistas įsitikinęs, jog gabumų turi visi

Ger­ma­no Kak­liu­gi­no, Ky­bar­tų Kris­ti­jo­no Do­ne­lai­čio gim­na­zi­jos trečios kla­sės mo­ki­nio, pa­sie­ki­mai moks­lo sri­ty­je – stul­bi­nan­tys. Nors pa­ts Ger­ma­nas di­džiuo­tis ir gir­tis ne­mėgs­ta, bet re­zul­ta­tai yra iškal­bingi. Tai liu­di­ja de­šim­tu­kai vi­suo­se se­mest­ruo­se bei mo­kyk­los ir na­mų sie­nas puo­šian­tys jo pel­ny­ti dip­lo­mai, gar­bės raš­tai.

Stro­pus gim­na­zis­tas yra nuo­la­ti­nis ra­jo­ni­nių bei res­pub­li­ki­nių olim­pia­dų da­ly­vis ir nu­ga­lė­to­jas. Ypač jį trau­kia skai­čių pa­sau­lis – tiks­lie­ji moks­lai, bet ne blo­giau se­ka­si ir už­sie­nio kal­bos. Pui­kūs ru­sų ir ang­lų kal­bų įgū­džiai ska­ti­na da­ly­vau­ti ei­lė­raš­čių kon­kur­suo­se, įvai­riuo­se bend­ra­dar­bia­vi­mo su ki­tų ša­lių at­sto­vais pro­jek­tuo­se.

Mo­kyk­lo­je ne­mėgs­tan­tis iš­si­skir­ti, ra­mus ir drau­giš­kas vai­ki­nas yra ver­ti­na­mas bei ger­bia­mas ir mo­ky­to­jų, ir mo­ki­nių. „Nie­ka­da ki­to neį­žei­sian­tis ir pa­slau­gus žmo­gus“, – taip jį api­bū­di­na kla­sės drau­gai.

Pak­laus­tas apie atei­ties sva­jo­nes, Ger­ma­nas tik šyp­te­lė­jo – sa­kė, kad dar nė­ra nu­spren­dęs, kur stu­di­juos ir ko­kią spe­cia­ly­bę rink­sis. Ta­čiau pra­si­ta­rė, jog jį do­mi­na bio­che­mi­ja, ku­rios mo­kė­si Na­cio­na­li­nė­je moks­lo aka­de­mi­jo­je, skir­to­je ga­biems vai­kams.

Pa­si­tei­ra­vus, ką pa­ts pa­pras­tai vei­kia per moks­lei­vių va­sa­ros ato­sto­gas, Ger­ma­nas sa­kė, kad pra­leis­ti va­sa­rą tu­ri­nin­gai ga­li­ma ne tik ap­lan­kant sve­čią ša­lį ar to­li­mus gi­mi­nai­čius, bet ir dir­bant so­de. Svar­biau­sia, jog tai teik­tų ma­lo­nu­mą ir džiaugs­mą. O ato­sto­gos, pra­lei­džia­mos gat­vė­je, jam nie­ka­da ne­da­rė jo­kio įspū­džio. Be to, Ky­bar­tuo­se nė­ra daug pra­mo­gų ar vie­tų, kur jau­ni­mas ga­lė­tų įdo­miai ir kul­tū­rin­gai pra­leis­ti lais­va­lai­kį.

Ky­bar­tų jau­ni­mo nuo­mo­ne, ši pro­ble­ma iš tie­sų tu­rė­tų la­biau rū­pė­ti mies­to val­džiai, nes ko ga­li­ma ti­kė­tis iš atei­ties vai­kų, lei­džian­čių va­sa­ras prie kom­piu­te­rio ar gat­vė­se?

Lo­ja­lu­mas ir tie­sos sa­ky­mas – tai svar­biau­sios G. Kak­liu­gi­no ver­ty­bės. Šis mo­ki­nys pa­si­žy­mi ne tik pui­kio­mis įvai­rių da­ly­kų ži­nio­mis, bet ir dorovinių ver­ty­bių puo­se­lė­ji­mu.

Moks­lei­vio ma­ny­mu, šių die­nų jau­ni­mui pir­miau­siai trūks­ta ele­men­ta­rios kul­tū­ros. Tai ro­do, jog tiek šei­mo­se, tiek vai­kų ap­lin­ko­je tam yra ski­ria­ma per ma­žai dė­me­sio. Ger­ma­nas yra įsi­ti­ki­nęs, kad sa­vo kal­bos, tau­tos ir vals­ty­bės puo­se­lė­ji­mas yra neat­sie­ja­mi jau­no pi­lie­tiš­ko žmo­gaus bruo­žai.

Ga­li pa­si­ro­dy­ti, jog to­kiam į moks­lus įni­ku­siam vai­ki­nui vi­sai ne­be­lie­ka lais­vo lai­ko pra­mo­goms. Anaip­tol, Ger­ma­nas yra ak­ty­vus tink­li­nio bei šach­ma­tų žai­dė­jas. Taip pat jis mėgs­ta lai­ką leis­ti prie van­dens tel­ki­nių, skai­ty­ti kny­gas, iš ku­rių jam įdo­miau­sios fan­tas­ti­nės ir de­tek­ty­vai. Sa­kė mėgs­tąs pa­žais­ti ir kom­piu­te­ri­nius žai­di­mus. Juk Ger­ma­nas nė­ra ki­toks nei vi­si paaug­liai, tik la­biau ver­ti­nan­tis ži­nias ir mo­ky­mą­si.

– O ga­bu­mų tu­ri vi­si, tik rei­kia no­rė­ti ir mo­kė­ti juos pa­ro­dy­ti. Dau­giau rei­kia steng­tis pa­čiam mo­ky­tis, nes mo­kyk­la – tik pa­gal­bos prie­mo­nė tam tiks­lui pa­siek­ti, – sa­kė šau­nus gim­na­zis­tas iš Ky­bar­tų Ger­ma­nas Kak­liu­gi­nas.Gre­ta ALI­ŠAUS­KAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas