„Santaka“ / Skaitytojų laiškai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-07 22:43

Dalinkitės:  


Iš­vy­kos da­ly­viai – Pa­lan­gos bo­ta­ni­kos so­de.

Vy­tau­to ZDA­NA­VI­ČIAUS nuo­tr.


Skaitytojų laiškai

Su­jau­di­no ne­pa­žįs­ta­mosios ge­ra­no­riš­ku­mas

Bu­vau la­bai nu­ste­bin­ta, kai šį pa­va­sa­rį nu­vy­kau į An­tu­pių ka­pi­nes tvar­ky­ti sa­vo se­ne­lio ka­po. Žiū­riu – ka­pas jau pra­žy­dęs gė­lė­mis. Ir kas ga­lė­jo to­kį siurp­ri­zą pa­teik­ti?

Sa­vo at­si­vež­tas so­din­ti gė­les ga­lė­jau vež­tis at­gal. Apė­mė ma­lo­nus dė­kin­gu­mo jaus­mas, kad yra ge­rų žmo­nių. Tik gai­la, kad ne­ži­no­jau, ko­kiam ge­ra­da­riui ar ge­ra­da­rei dė­ko­ti. Ta­čiau kai to­se pa­čio­se ka­pi­nė­se ap­si­lan­kiau ki­tą kar­tą, pa­slap­tis paaiš­kė­jo. Prie se­ne­lio ka­po su­ti­kau ma­lo­nią mo­te­rį, ku­ri, pa­si­ro­do, ir tvar­kė mū­sų ar­ti­mo žmo­gaus ka­pą. Su­si­pa­ži­no­me. Tai – Va­le­ri­ja Šle­kie­nė iš Bač­kiš­kių kai­mo, esan­čio ne­to­li An­tu­pių. Iš­bu­čia­vau šią mie­lą mo­te­rį, su­jau­din­ta jos kil­naus poel­gio. No­rė­jau jai at­si­ly­gin­ti, ta­čiau jo­kio at­ly­gio ji ne­priė­mė. Pak­vie­čiau į sve­čius. Pa­si­ju­to­me tar­si bū­tu­me gi­mi­nės.

To­kią uo­lią sve­ti­mų ka­pų pri­žiū­rė­to­ją pa­žįs­tu ir Ža­lio­jo­je, kur gy­ve­na mū­sų šei­ma. Tai – kai­my­nė Te­re­sė Kro­cai­tė. Ji tvar­ko dau­ge­lio sa­vo bu­vu­sių pa­žįs­ta­mų am­ži­no­jo poil­sio vie­tas, ku­rių jau ne­bė­ra kam pri­žiū­rė­ti. Mo­te­ris pa­lais­to gė­les, au­gan­čias ant tų ka­pų, ku­riais be­si­rū­pi­nan­tys ar­ti­mie­ji gy­ve­na to­li.

Žiū­rė­da­ma į šias darbš­čias ir ne­sa­va­nau­diš­kas mo­te­ris, la­bai ste­bė­jau­si iš­gir­du­si apie tai, kad paaug­lės mer­gai­tės iš­nie­ki­no ka­pus Ma­ri­jam­po­lės ka­pi­nė­se, ku­rio­se il­si­si ir ma­no ar­ti­mie­ji.

Koks kont­ras­tas! Vie­nos puo­šia ka­pus, ki­tos – įvai­riais šlykš­čiais bū­dais juos nio­ko­ja ir nie­ki­na. Sun­ku su­pra­ti, kas su­ke­lia to­kią nea­py­kan­tą žmo­nėms, ne­tgi mi­ru­siems. Ir ne­si­gė­di­ja­ma to­kius „vaiz­dus“ pa­teik­ti in­ter­ne­te.

At­si­bus­ki­te, jau­nie­ji žmo­nės, ku­rie ši­taip el­gia­tės. Pa­mė­gin­ki­te sa­ve gar­sin­ti tik ge­rais dar­bais.Ju­li­ja VIZ­GIR­DIE­NĖKe­lio­nė į pa­jū­rį mums buvo di­de­lė do­va­na

Viš­ty­čio se­niū­ni­jos neį­ga­lie­ji, ly­di­mi Vil­ka­viš­kio ra­jo­no neį­ga­lių­jų drau­gi­jos pir­mi­nin­kės Va­lės Ja­sio­nie­nės bei Viš­ty­čio neį­ga­lių­jų gru­pės va­do­vės Onu­tės Krau­ju­tai­tie­nės, iš­si­ruo­šė į pra­smin­gą tri­jų die­nų ke­lio­nę po Lie­tu­vos pa­jū­rį.

Pir­ma­sis su­sto­ji­mas bu­vo Kre­tin­go­je – čia ap­lan­kė­me baž­ny­čią ir pran­ciš­ko­nų vie­nuo­ly­ną. Neiš­dil­do­mą įspū­dį pa­li­ko baž­ny­čios po­že­miai, kur me­ta­li­niuo­se sar­ko­fa­guo­se il­si­si Lie­tu­vos di­di­kai Chod­ke­vi­čiai, kur ka­rų su šve­dais me­tu bu­vo gy­vi už­mū­ry­ti vie­nuo­liai. Ap­lan­kė­me Žie­mos so­dą, dva­rą, tur­tin­gą mu­zie­jaus eks­po­zi­ci­ją, me­nan­čią gra­fų Chod­ke­vi­čių ir Tiš­ke­vi­čių lai­kus.

At­vy­kę į Šven­tą­ją įsi­kū­rė­me ir ne­tru­kus pa­trau­kė­me prie jū­ros. Ji bu­vo ne­ra­mi, pa­si­puo­šu­si bal­tais ban­gų vė­ri­niais. Koks ne­nu­sa­ko­mas gro­žis!

Pa­lan­go­je ap­si­lan­kė­me Bo­ta­ni­kos so­de, ap­žiū­rė­jo­me Gin­ta­ro mu­zie­jų, pa­si­vaikš­čio­jo­me pa­jū­riu, pa­trau­kė­me į jud­rią J. Ba­sa­na­vi­čiaus gat­vę. Čia pa­ty­rė­me daug įspū­džių, net nuo­ty­kių. Da­ly­va­vo­me fir­mos „Bauer“ ga­mi­nių pri­sta­ty­me, kur lai­mė­jo­me prizų.

Tre­čio­ji die­na pra­džiu­gi­no gra­žiu oru, to­dėl ne­ma­žai lai­ko pra­lei­do­me prie jū­ros, lan­kė­mės mo­der­nio­je Šven­to­sios baž­ny­čio­je.

Šio­je ke­lio­nė­je bu­vo ge­ra pro­ga ap­si­lan­ky­ti po­pu­lia­rio­se užei­go­se „Par­še­lio ro­jus“, „Pas Juo­zapą“, „Šiau­di­nė­je pa­sto­gė­je“. Vai­ši­no­mės, gė­rė­jo­mės gra­žiai su­tvar­ky­ta jų ap­lin­ka.

Grį­žo­me pail­sė­ję nuo kas­die­ny­bės, įde­gę sau­lė­je, ku­pi­ni tei­gia­mų įspū­džių, dva­siš­kai pra­tur­tė­ję.

Už tai, kad ke­lio­nė bu­vo in­ten­sy­vi ir puikiai or­ga­ni­zuo­ta, esa­me dė­kin­gi ge­ros nuo­tai­kos ir pa­ta­ri­mų ne­sto­ko­ju­siai ra­jo­no Neį­ga­lių­jų drau­gi­jos pir­mi­nin­kei Va­lei Ja­sio­nie­nei, la­bai pa­slau­giam vai­ruo­to­jui Jo­nui. Mū­sų gru­pės va­do­vei dė­ko­ja­me, kad suor­ga­ni­za­vo šią ke­lio­nę ir nuo­lat pa­kvie­čia mus į vi­so­kius ren­gi­nius, lab­da­ros ak­ci­jas, šven­tes, pa­ro­das, pra­mo­gi­nes, pa­žin­ti­nes iš­vy­kas. Jau pla­nuo­ja­ma iš­vy­ka į spek­tak­lį „Links­mo­ji naš­lė“ Kau­no mu­zi­ki­nia­me teat­re. Sa­vo gru­pės va­do­vei lin­ki­me ge­ros svei­ka­tos, ne­pa­varg­ti rū­pi­nan­tis, kad ir to­liau mū­sų, neį­ga­lių­jų, gy­ve­ni­mas bū­tų leng­ves­nis, įdo­mes­nis.Amalija GLASIENĖ

Kelionės dalyvė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas