„Santaka“ / Vilkaviškyje greitai gali nebelikti profesionalių kino mechanikų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-07 22:37

Dalinkitės:  


– Nė­ra ge­res­nio įrašo atkūrimo va­rian­to fil­mui de­monst­ruo­ti kaip ki­no juos­ta, – sa­kė ki­no me­cha­ni­kas Juo­zas Vo­sy­lius.

Autorės nuotr.


Vilkaviškyje greitai gali nebelikti profesionalių kino mechanikų

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Kai ša­ly­je ki­nas ta­po mėgs­ta­ma pra­mo­ga ir Lie­tu­vos ki­no teat­rai skai­čiuo­ja pel­nus, Vil­ka­viš­ky­je ki­no sa­lė bū­na pus­tuš­tė ar­ba jo­je ne­su­si­ren­ka tiek žiū­ro­vų, kad ver­ta bū­tų de­gin­ti elekt­rą ir rodyti filmą.

– Rei­kia bent pen­kių še­šių žiū­ro­vų, kad at­si­pirk­tų elekt­ros są­nau­dos, – sa­kė Vil­ka­viš­kio vai­kų ir jau­ni­mo cent­re dir­ban­ti Ri­ma Bu­cho­vie­nė. – Ki­ną ro­do­me tik penk­ta­die­niais ir šeš­ta­die­niais, bet ir tai ne vi­sa­da bū­na par­duo­tas rei­kia­mas kie­kis bi­lie­tų. Be to, tuo­jau ga­li ne­be­lik­ti kam ro­dy­ti fil­mus, nes kai su­si­rgo mū­sų ki­no me­cha­ni­kas Jo­nas Na­ri­jaus­kas, į jo vie­tą vos ra­do­me ki­tą dar­buo­to­ją. Ge­rai, kad fil­mus de­monst­ruo­ti su­ti­ko tur­būt jau vie­nin­te­lis li­kęs šios pro­fe­si­jos at­sto­vas ra­jo­ne Juo­zas Vo­sy­lius.

Ne­se­niai at­šven­tęs sa­vo sep­ty­nias­de­šimt­me­tį J. Vo­sy­lius mie­lai su­ti­ko ap­ro­dy­ti pa­tal­pas, iš ku­rių sklin­da gar­sas ir vaiz­das. Apa­ra­tū­ra, nau­do­ja­ma tur­būt jau ge­rą tris­de­šimt­me­tį, pa­sak ki­no me­cha­ni­ko, dar tar­nau­ja ge­rai, vaiz­das ko­ky­biš­kas, tik gar­so sis­te­mos jau ne­bea­ti­tin­ka šiuo­lai­ki­nių rei­ka­la­vi­mų. Aiš­ku, ir žiū­ro­vų sa­lės pa­to­gu­mo nė­ra ko ly­gin­ti su nau­jai įreng­tais šiuo­lai­ki­niais ki­no teat­rais. Ant kie­tų kė­džių, šal­to­je sa­lė­je po­rą va­lan­dų iš­ken­čia ne kiek­vie­nas. Ta­čiau yra ke­le­tas tik­rų „ki­no­ma­nų“, ku­riems ne­svar­bu, kur sė­dė­ti, – kad tik fil­mas ge­ras bū­tų. O ki­no fil­mų į Vil­ka­viš­kį at­ve­ža­ma tik­rai ne­blo­gų.

– Mes pa­si­ra­šę su­tar­tis su dviem fil­mų pla­tin­to­jais – „Ac­me“ ir „Gar­sų pa­sau­liu“, – pa­sa­ko­jo J. Vo­sy­lius. – Jie su­da­ro gra­fi­ką, pa­tei­kia re­per­tua­rą ir mes už­sa­ko­me no­ri­mus fil­mus.

Pak­laus­tas, ar fil­mų ro­dy­mo įran­ga mo­der­niuo­se ki­no teat­ruo­se la­bai ski­ria­si nuo tu­ri­mos mū­sų mies­te, ki­no me­cha­ni­kas paaiš­ki­no, jog ji yra be­veik to­kia pa­ti. Pa­sak jo, ski­ria­si tik pro­jek­to­riai, ta­čiau tik­rai nė­ra jo­kių įsi­vaiz­duo­ja­mų kom­pak­ti­nių dis­kų, ku­riuos įdė­jus bū­tų ga­li­ma ro­dy­ti fil­mą di­džiu­lia­me ek­ra­ne. To­kiu at­ve­ju ek­ra­nas tu­rė­tų bū­ti su­da­ry­tas iš ma­žes­nių skys­tų­jų kris­ta­lų ek­ra­nų, nes ant bal­tos sie­nos skait­me­ni­niai įren­gi­niai to­kių ga­li­my­bių ne­de­monst­ruo­ja. Tad juos­ta – kol kas ge­riau­sias va­rian­tas, ir jos ro­dy­mo raiš­kai nie­kas ne­pri­lygs­ta.

Juo­zas at­si­mi­nė tuos lai­kus, kai prie ki­no teat­rų sto­vė­da­vo žmo­nių ei­lės, nes į ge­rą fil­mą no­rė­da­vo pa­tek­ti vi­si. O da­bar me­cha­ni­kui kar­tais ten­ka ei­ti na­mo net neį­jun­gus ki­no pro­jek­to­riaus, nors ro­do­ma tik­rai ne­blo­gų fil­mų ir ši pra­mo­ga Vilkaviškyje kai­nuo­ja tik 3 li­tus.

J. Vo­sy­liui, bai­gu­siam ki­no me­cha­ni­kų mo­kyk­lą Kau­ne ir ka­te­go­ri­jos kė­li­mo kur­sus Vil­niu­je, tarybiniais laikais te­ko va­ži­nė­ti po ra­jo­no kai­mus ir ro­dy­ti fil­mus su kil­no­ja­muo­ju ki­no pro­jek­to­riu­mi. Ten žmo­nės ki­no lauk­da­vo kaip šven­tės, po fil­mo bū­da­vo šo­kiai. Pas­kui te­ko dirb­ti da­bar jau nu­griau­ta­me „Auš­ros“ ki­no teat­re. Prieš ateidamas į VJC žmo­gus šio dar­bo ne­dir­bo dau­giau kaip 20 me­tų.

Tik prieš ne­pil­nus dve­jus me­tus te­ko pri­si­min­ti šią ga­na ro­man­tiš­ką pro­fe­si­ją. Juo­zas į dar­bą atei­na ne tik­tai tas dvi die­nas, kai ro­do­mas fil­mas. Apa­ra­ti­nė­je jis bū­na daž­nai, nes pa­ts techniką ir re­mon­tuo­ja, ir va­lo, ir eksp­loa­tuo­ja.

– No­rė­jo­me pradėti ro­dy­ti se­nus ge­rus fil­mus, kad pri­trauk­tu­me dau­giau žmo­nių, – pa­sa­ko­jo J. Vo­sy­lius. – Bet, pa­si­ro­do, nė­ra ga­li­my­bės to­kių iš­si­nuo­mo­ti. Mū­sų pla­tin­to­jai ne­tu­ri ar­chy­vų – jie pa­ro­dy­tus fil­mus nai­ki­na. O ki­ti pla­tin­to­jai su pro­vin­ci­jos ki­no teat­rais bend­ra­dar­biau­ti ne­no­ri, nes tai da­ry­ti tie­siog ne­ver­ta.

Koks bus ki­no li­ki­mas Vil­ka­viš­ky­je, kol kas tik­rai neaiš­ku. Vis­kas pri­klau­sys nuo val­džios ir pa­čių žiū­ro­vų ge­ra­no­riš­ku­mo. Vie­ną kar­tą per sa­vai­tę paau­ko­ti ki­nui tris li­tus bū­tų ver­ta, net jei tek­tų at­si­neš­ti ple­dą, minkš­tą pa­gal­vė­lę, o gal ir ter­mo­są su karš­ta ar­ba­ta. Gal praė­jus sunk­me­čiui at­si­ras­tų pi­ni­gų ir ge­res­niam sa­lės įren­gi­mui, gar­so sis­te­moms bei jau­kes­nei ap­lin­kai su­kur­ti. Gal...

Tik iš­kils dar vie­na pro­ble­ma: Juo­zui Vo­sy­liui – jau sep­ty­nias­de­šimt me­tų, o pa­keis­ti jį nė­ra kam. Ki­no me­cha­ni­kos spe­cia­ly­bės šiuo me­tu ­mo­ko Kauno ryšininkų mokykla, bet vilkaviškiečių, pasirinkusių šią profesiją, nėra. Niekas nenori mokytis specialybės, kuri provincijoje neturi jokių perspektyvų ir yra mažai apmokama. Juo­zas su­tik­tų pa­siim­ti mo­ki­nį ir ap­mo­ky­ti jį dirb­ti su fil­mų de­monst­ra­vi­mo tech­ni­ka, bet be li­cen­ci­jos pla­tin­to­jai fil­mų ne­nuo­mo­ja ir ne­pa­si­ra­šo jo­kių su­tar­čių.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas