„Santaka“ / Vilkaviškyje greitai gali nebelikti profesionalių kino mechanikų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-07 22:37

Dalinkitės:  


– Nė­ra ge­res­nio įrašo atkūrimo va­rian­to fil­mui de­monst­ruo­ti kaip ki­no juos­ta, – sa­kė ki­no me­cha­ni­kas Juo­zas Vo­sy­lius.

Autorės nuotr.


Vilkaviškyje greitai gali nebelikti profesionalių kino mechanikų

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Kai ša­ly­je ki­nas ta­po mėgs­ta­ma pra­mo­ga ir Lie­tu­vos ki­no teat­rai skai­čiuo­ja pel­nus, Vil­ka­viš­ky­je ki­no sa­lė bū­na pus­tuš­tė ar­ba jo­je ne­su­si­ren­ka tiek žiū­ro­vų, kad ver­ta bū­tų de­gin­ti elekt­rą ir rodyti filmą.

– Rei­kia bent pen­kių še­šių žiū­ro­vų, kad at­si­pirk­tų elekt­ros są­nau­dos, – sa­kė Vil­ka­viš­kio vai­kų ir jau­ni­mo cent­re dir­ban­ti Ri­ma Bu­cho­vie­nė. – Ki­ną ro­do­me tik penk­ta­die­niais ir šeš­ta­die­niais, bet ir tai ne vi­sa­da bū­na par­duo­tas rei­kia­mas kie­kis bi­lie­tų. Be to, tuo­jau ga­li ne­be­lik­ti kam ro­dy­ti fil­mus, nes kai su­si­rgo mū­sų ki­no me­cha­ni­kas Jo­nas Na­ri­jaus­kas, į jo vie­tą vos ra­do­me ki­tą dar­buo­to­ją. Ge­rai, kad fil­mus de­monst­ruo­ti su­ti­ko tur­būt jau vie­nin­te­lis li­kęs šios pro­fe­si­jos at­sto­vas ra­jo­ne Juo­zas Vo­sy­lius.

Ne­se­niai at­šven­tęs sa­vo sep­ty­nias­de­šimt­me­tį J. Vo­sy­lius mie­lai su­ti­ko ap­ro­dy­ti pa­tal­pas, iš ku­rių sklin­da gar­sas ir vaiz­das. Apa­ra­tū­ra, nau­do­ja­ma tur­būt jau ge­rą tris­de­šimt­me­tį, pa­sak ki­no me­cha­ni­ko, dar tar­nau­ja ge­rai, vaiz­das ko­ky­biš­kas, tik gar­so sis­te­mos jau ne­bea­ti­tin­ka šiuo­lai­ki­nių rei­ka­la­vi­mų. Aiš­ku, ir žiū­ro­vų sa­lės pa­to­gu­mo nė­ra ko ly­gin­ti su nau­jai įreng­tais šiuo­lai­ki­niais ki­no teat­rais. Ant kie­tų kė­džių, šal­to­je sa­lė­je po­rą va­lan­dų iš­ken­čia ne kiek­vie­nas. Ta­čiau yra ke­le­tas tik­rų „ki­no­ma­nų“, ku­riems ne­svar­bu, kur sė­dė­ti, – kad tik fil­mas ge­ras bū­tų. O ki­no fil­mų į Vil­ka­viš­kį at­ve­ža­ma tik­rai ne­blo­gų.

– Mes pa­si­ra­šę su­tar­tis su dviem fil­mų pla­tin­to­jais – „Ac­me“ ir „Gar­sų pa­sau­liu“, – pa­sa­ko­jo J. Vo­sy­lius. – Jie su­da­ro gra­fi­ką, pa­tei­kia re­per­tua­rą ir mes už­sa­ko­me no­ri­mus fil­mus.

Pak­laus­tas, ar fil­mų ro­dy­mo įran­ga mo­der­niuo­se ki­no teat­ruo­se la­bai ski­ria­si nuo tu­ri­mos mū­sų mies­te, ki­no me­cha­ni­kas paaiš­ki­no, jog ji yra be­veik to­kia pa­ti. Pa­sak jo, ski­ria­si tik pro­jek­to­riai, ta­čiau tik­rai nė­ra jo­kių įsi­vaiz­duo­ja­mų kom­pak­ti­nių dis­kų, ku­riuos įdė­jus bū­tų ga­li­ma ro­dy­ti fil­mą di­džiu­lia­me ek­ra­ne. To­kiu at­ve­ju ek­ra­nas tu­rė­tų bū­ti su­da­ry­tas iš ma­žes­nių skys­tų­jų kris­ta­lų ek­ra­nų, nes ant bal­tos sie­nos skait­me­ni­niai įren­gi­niai to­kių ga­li­my­bių ne­de­monst­ruo­ja. Tad juos­ta – kol kas ge­riau­sias va­rian­tas, ir jos ro­dy­mo raiš­kai nie­kas ne­pri­lygs­ta.

Juo­zas at­si­mi­nė tuos lai­kus, kai prie ki­no teat­rų sto­vė­da­vo žmo­nių ei­lės, nes į ge­rą fil­mą no­rė­da­vo pa­tek­ti vi­si. O da­bar me­cha­ni­kui kar­tais ten­ka ei­ti na­mo net neį­jun­gus ki­no pro­jek­to­riaus, nors ro­do­ma tik­rai ne­blo­gų fil­mų ir ši pra­mo­ga Vilkaviškyje kai­nuo­ja tik 3 li­tus.

J. Vo­sy­liui, bai­gu­siam ki­no me­cha­ni­kų mo­kyk­lą Kau­ne ir ka­te­go­ri­jos kė­li­mo kur­sus Vil­niu­je, tarybiniais laikais te­ko va­ži­nė­ti po ra­jo­no kai­mus ir ro­dy­ti fil­mus su kil­no­ja­muo­ju ki­no pro­jek­to­riu­mi. Ten žmo­nės ki­no lauk­da­vo kaip šven­tės, po fil­mo bū­da­vo šo­kiai. Pas­kui te­ko dirb­ti da­bar jau nu­griau­ta­me „Auš­ros“ ki­no teat­re. Prieš ateidamas į VJC žmo­gus šio dar­bo ne­dir­bo dau­giau kaip 20 me­tų.

Tik prieš ne­pil­nus dve­jus me­tus te­ko pri­si­min­ti šią ga­na ro­man­tiš­ką pro­fe­si­ją. Juo­zas į dar­bą atei­na ne tik­tai tas dvi die­nas, kai ro­do­mas fil­mas. Apa­ra­ti­nė­je jis bū­na daž­nai, nes pa­ts techniką ir re­mon­tuo­ja, ir va­lo, ir eksp­loa­tuo­ja.

– No­rė­jo­me pradėti ro­dy­ti se­nus ge­rus fil­mus, kad pri­trauk­tu­me dau­giau žmo­nių, – pa­sa­ko­jo J. Vo­sy­lius. – Bet, pa­si­ro­do, nė­ra ga­li­my­bės to­kių iš­si­nuo­mo­ti. Mū­sų pla­tin­to­jai ne­tu­ri ar­chy­vų – jie pa­ro­dy­tus fil­mus nai­ki­na. O ki­ti pla­tin­to­jai su pro­vin­ci­jos ki­no teat­rais bend­ra­dar­biau­ti ne­no­ri, nes tai da­ry­ti tie­siog ne­ver­ta.

Koks bus ki­no li­ki­mas Vil­ka­viš­ky­je, kol kas tik­rai neaiš­ku. Vis­kas pri­klau­sys nuo val­džios ir pa­čių žiū­ro­vų ge­ra­no­riš­ku­mo. Vie­ną kar­tą per sa­vai­tę paau­ko­ti ki­nui tris li­tus bū­tų ver­ta, net jei tek­tų at­si­neš­ti ple­dą, minkš­tą pa­gal­vė­lę, o gal ir ter­mo­są su karš­ta ar­ba­ta. Gal praė­jus sunk­me­čiui at­si­ras­tų pi­ni­gų ir ge­res­niam sa­lės įren­gi­mui, gar­so sis­te­moms bei jau­kes­nei ap­lin­kai su­kur­ti. Gal...

Tik iš­kils dar vie­na pro­ble­ma: Juo­zui Vo­sy­liui – jau sep­ty­nias­de­šimt me­tų, o pa­keis­ti jį nė­ra kam. Ki­no me­cha­ni­kos spe­cia­ly­bės šiuo me­tu ­mo­ko Kauno ryšininkų mokykla, bet vilkaviškiečių, pasirinkusių šią profesiją, nėra. Niekas nenori mokytis specialybės, kuri provincijoje neturi jokių perspektyvų ir yra mažai apmokama. Juo­zas su­tik­tų pa­siim­ti mo­ki­nį ir ap­mo­ky­ti jį dirb­ti su fil­mų de­monst­ra­vi­mo tech­ni­ka, bet be li­cen­ci­jos pla­tin­to­jai fil­mų ne­nuo­mo­ja ir ne­pa­si­ra­šo jo­kių su­tar­čių.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas