„Santaka“ / Parama turizmui suvalkiečiai naudotis dar neišmoko

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-07 22:32

Dalinkitės:  


Į ne­mo­ka­mą se­mi­na­rą su­si­rin­ko ne­daug žmo­nių.

Autorės nuotr.


Parama turizmui suvalkiečiai naudotis dar neišmoko

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ket­vir­ta­die­nį Vil­ka­viš­kio tu­riz­mo ir vers­lo in­for­ma­ci­jos cent­re vy­ko se­mi­na­ras, kaip gau­ti Eu­ro­pos Są­jun­gos pa­ra­mą kai­mo tu­riz­mui vys­ty­ti ir kaip ja pa­si­nau­do­ti. Į jį su­si­rin­ko apie 15 žmo­nių. Be­veik tie pa­tys vei­dai, ku­rie ma­ty­ti vi­suo­se se­mi­na­ruo­se.

Pa­siū­ly­mą pa­si­nau­do­ti pa­ra­ma pri­sta­čiu­si UAB „In­vest­ment & Fi­nan­cial Con­sul­ta­tions“ (in­ves­ta­vi­mo ir fi­nan­sų kon­sul­ta­ci­jos) va­dy­bi­nin­ko asis­ten­tė Li­na Pap­rec­kai­tė su­si­rin­ku­sie­siems sa­kė, jog su­val­kie­čiai (ir ne tik jie) dar ne­mo­ka pa­si­nau­do­ti duo­da­ma pa­ra­ma tu­riz­mui. Dau­gu­ma ne­ži­no, ką ir kaip ga­li­ma gau­ti.

Pa­raiš­kos gau­ti pa­ra­mai pra­dė­tos rink­ti rugp­jū­čio 3 die­ną ir bus prii­ma­mos tik iki gruo­džio 31 d. Įsa­ky­mą tęs­ti­niam kvie­ti­mui že­mės ūkio mi­nist­ras Ka­zys Star­ke­vi­čius pa­si­ra­šė lie­pos 17 d.

Pa­sak L. Pap­rec­kai­tės, ti­kė­ti­na, jog vi­si 120 mln. li­tų, skir­tų šiai pa­ra­mai, ne­bus iš­nau­do­ti. Mat ir šie – li­kę nuo jau bu­vu­sio pa­raiš­kų kvie­ti­mo. Na­cio­na­li­nė­je mo­kė­ji­mo agen­tū­ro­je sklan­do nuo­tai­kos, kad jei ir po ši­to pa­raiš­kų rin­ki­mo liks pi­ni­gų, ki­tais me­tais pa­ra­ma tu­riz­mui ne­bus ski­ria­ma. Li­ku­sie­ji pi­ni­gai bus ati­duo­ti ūki­nin­kų val­dų mo­der­ni­za­vi­mui rem­ti, o kai­mo tu­riz­mas jo­kių pi­ni­gų ne­gaus iki 2015 me­tų. Gal ta­da jau žmo­nės bus iš­mo­kę nau­do­tis tuo, kas duo­da­ma?..

Kon­sul­ta­ci­jas tei­kian­čios fir­mos asis­ten­tė pla­čiai nu­švie­tė, ko­kią pa­ra­mą ir už ką ga­li­ma gau­ti. Fi­nan­sa­vi­mas ski­ria­mas pa­gal dvi veik­los sri­tis: kai­mo tu­riz­mui su ama­tų plėt­ra kai­mo tu­riz­mo so­dy­bo­se ir tu­ris­ti­nių sto­vyk­lų kai­mo vie­to­vė­se įkū­ri­mui bei plėt­rai (iš­sky­rus miš­ko vie­to­vė­se).

Pa­gal pir­mą­ją veik­lą pra­šo­mos pa­ra­mos su­ma ga­li bū­ti ne di­des­nė kaip 690 560 Lt. Ant­ro­ji veik­la pa­dė­tų gau­ti su­mą, ne di­des­nę kaip 207 168 Lt.

Kai­mo tu­riz­mas re­mia­mas 65 pro­c., kai pa­reiš­kė­jas yra ūki­nin­kas, įsi­pa­rei­go­jan­tis, kad jo ūkio dy­dis ne vė­liau kaip iki pir­mo­jo mo­kė­ji­mo pra­šy­mo pa­tei­ki­mo bus pri­ly­gi­na­mas 4 EDV. To­kia da­li­mi ga­li bū­ti re­mia­mas ir kai­mo gy­ven­to­jas ar­ba ūki­nin­kas, ku­ris ne ma­žiau kaip tre­jus pa­sta­ruo­sius me­tus iki pa­ra­mos pa­raiš­kos pa­tei­ki­mo nuo­lat gy­ve­no kai­me ir tiek pat lai­ko už­siė­mė kai­mo tu­riz­mo veik­la bei ga­vo iš šios veik­los pa­ja­mas.

60 pro­c. pa­ra­mą gaus ūki­nin­kas, ku­ris įsi­pa­rei­go­ja, kad jo ūkio dy­dis ne vė­liau kaip iki pir­mo­jo mo­kė­ji­mo pra­šy­mo pa­tei­ki­mo bus pri­ly­gi­na­mas ne ma­žiau kaip 2 EDV. Jei ūkio dy­dis ma­žes­nis, gau­na­ma pa­ra­ma ly­gi 40 pro­c.

Di­džiau­sią pa­ra­mą – 75 pro­c. vi­sų tin­ka­mų fi­nan­suo­ti iš­lai­dų – ga­li­ma gau­ti tie­sio­giai su­sie­jus sa­vo veik­lą su ser­ti­fi­kuo­tų tra­di­ci­nių ama­tų plėt­ra kai­mo tu­riz­mo so­dy­bo­je.

Tu­ris­ti­nių sto­vyk­lų sa­vi­nin­kams tai­ko­mi ki­to­kie pa­ra­mos kri­te­ri­jai. Jei pa­reiš­kė­jas yra ūki­nin­kas, ku­ris už­sii­ma že­mės ūkio veik­la ir įro­do, kad iš šios veik­los gau­na pa­ja­mas, jam ski­ria­ma 65 pro­c. pa­ra­mos su­ma. Taip pat tiek pi­ni­gų gau­na­ma, jei pa­reiš­kė­jas yra kai­mo gy­ven­to­jas, ku­ris ne ma­žiau kaip tre­jus me­tus iki pa­ra­mos pa­raiš­kos pa­tei­ki­mo nuo­lat gy­ve­na kai­me. Kai pa­reiš­kė­jas yra ūki­nin­kas ar­ba kai­mo gy­ven­to­jas, ta­čiau nea­ti­tin­ka aukš­čiau nu­ro­dy­tų punk­tų rei­ka­la­vi­mų, jis re­mia­mas 50 pro­c.

Sa­vo pa­slau­gas siū­lan­čios fir­mos va­dy­bi­nin­ko asis­ten­tė sa­kė, jog dau­ge­lis net neį­si­vaiz­duo­ja, ko­kie ama­tai pa­tvir­tin­ti tra­di­ci­niais ir kuo ga­li­ma už­siim­ti, no­rint gau­ti mak­si­ma­lią pa­ra­mą. ŽŪM pa­tvir­tin­ta­me tra­di­ci­nių ama­tų są­ra­še – 65 veik­los. Tarp jų – daug to­kių, ku­rių net neį­si­vaiz­duo­ja­me kaip tra­di­ci­nių, pvz.: me­džiok­lė, žve­jy­ba, gam­tos gė­ry­bių rin­ki­mas, žais­li­nin­kys­tė, žva­ki­nin­kys­tė, gie­do­ji­mas lai­do­tu­vė­se ir kt.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Darbus ir dainas skyrė Lietuvai
* Pakeitęs pavardę praeities neištrinsi
* Vištyčio gyventojų sodyboje kas rytą pusryčiauja voverės
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas