„Santaka“ / Ugdyti muzikinius įgūdžius padeda mokytojas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-07-26 08:43

Dalinkitės:  


Pradinių klasių mokinių muzikos būrelis dalyvauja giesmių konkurse.

Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuotr.


Ugdyti muzikinius įgūdžius padeda mokytojas


Vaikui šeima yra pati svarbiausia mokykla, tėvai – pirmieji mokytojai. Dauguma tėvų geba savo atžalas pamokyti kalbų ar matematikos, tačiau ugdyti muzikinius įgūdžius ir suvokimą ne visada gali. Dažniausiai ne dėl to, kad neturi muzikinių gabumų, bet kad vaikystėje jų pačių niekas nemokė. Todėl tokius įgūdžius geriausiai galėtų lavinti mokytojas. O tėvai savo vaiką, žinodami jo pomėgius ir sugebėjimus, paskatintų užsiimti popamokine muzikine veikla.

Jau daug metų vadovauju pradinių klasių mokinių muzikos būreliui, mokau juos dainuoti. Savo mokymą stengiuosi pateikti visų pirma kaip gražią, įdomią ir malonią veiklą. Noriu, kad dainuoti vaikams būtų smagu. Apmaudu, kai puikiai galintys dainuoti pradinukai į būrelį neateina. Lankydami būrelį vaikai susipažįsta su įvairiais muzikos žanrais, lavina klausą, meninį skonį, mokosi elgtis scenoje, išmoksta daug dainelių. Dainuodami mokinukai patiria ne tik daug džiaugsmo, bet ir suvokia, kad dainavimas yra sudėtingas, ilgas procesas, kurio metu lavinamas balsas, kontroliuojamas kvėpavimas, siekiama balso lankstumo, išraiškingumo. Balsas – tai kiekvieno žmogaus savitas, nepakartojamas muzikos instrumentas, kuris dažnai suteikia daug teigiamų emocijų ir yra vienas iš saviraiškos būdų.


Kad vaikams būtų įdomu dainuoti, repertuaras parenkamas įvairus, atitinkantis dainorėlių amžių. Stengiuosi surasti naujesnių, įdomesnių dainelių. Dainuojame gyvai, kartais paįvairinimui naudojamės muzikos fonogramomis.

Kas antri metai dalyvaujame Vilkaviškio dekanato organizuojamame moksleivių dainų konkurse „Cantate Dominum canticum novum“. Šiais mokslo metais, ruošdamiesi giesmių konkursui, sukūrėme bendrą projektą su vaikų muzikos mokytoja Raimonda Kurauskiene ir jos kanklininkų ansambliu. Tapome konkurso laureatais. Visiems dainorėliams tai atnešė daug džiaugsmo. Kiekvieną pavasarį pačią gražiausią dainą dainuojame Motinos dienai paminėti skirtame koncerte.

Stengiuosi sudominti vaikus ir lietuvių liaudies daina. Su šokių mokytoja kūrėme bendrą projektą ir dalyvavome vaikų folkloro švetėje „Vaikų kiemas“ bei tautinio šokio šventėje Kultūros centre. Visiems buvo labai smagu. Linksma dainele ir gera nuotaika pradžiuginame „Eglutės“ ir „Pasakos“ vaikų lopšelių-darželių auklėtinius. Šį pavasarį kartu su pirmokais suorganizavome ABC šventę. Ją rodėme pradinių klasių mokytojoms, būsimiesiems pirmokams ir jų tėveliams. Labai džiaugiuosi savo mažaisiais dainorėliais. „Muzikinis ugdymas vaikystėje gali pasitarnauti žmogui suaugus. Iš vaiko nesiekiama išugdyti profesionalaus muzikanto, nors jei tai atsitiks – puiku. Gerokai svarbiau, kad vaikai būtų pasirengę atlikti ir išgirsti muziką kasdieniniame gyvenime ir tuo džiaugtis“. (E.E.Gordonas)




Danutė BAČKIŪTĖ

Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos

vyresnioji mokytoja



Publikuota: 2005-07-26 08:43:34

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai