„Santaka“ / Atodangos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-04 10:22

Dalinkitės:  


Atodangos

Buvę pre­zi­den­tai gina ne visuomenės interesą

Mi­nist­ras pir­mi­nin­kas And­rius Ku­bi­lius ste­bi­si ke­liais bu­vu­sio so­cial­de­mok­ra­tų ly­de­rio, pre­zi­den­to ir prem­je­ro Al­gir­do Bra­zaus­ko „pa­si­sa­ky­mais“ Lie­tu­vos ži­niask­lai­dai, ku­riuo­se jis kal­ti­na da­bar­ti­nę Vy­riau­sy­bę ne­veik­lu­mu.

So­cial­de­mok­ra­tų pa­triar­chu va­di­na­mas A. Bra­zaus­kas in­ter­ne­to po­rta­le „Del­fi“ ste­bi­si, ko­dėl iki šiol Lie­tu­vos val­džia del­sia glau­džiau bend­ra­dar­biau­ti su kai­my­ni­nė­mis vals­ty­bė­mis Ry­tuo­se bei kvie­čia nau­ją bran­duo­li­nę jė­gai­nę sta­ty­ti Ru­si­jos Ka­li­ning­ra­do sri­ty­je.

Nei į tvo­rą, nei į mie­tą. Ky­la įspū­dis, jog A. Bra­zaus­ko au­sis la­biau vei­kia jo me­džiok­lės bū­re­lio drau­ge­lių pa­kuž­dė­ji­mai (pra­si­dė­jus me­džiok­lės se­zo­nui, to­kios hip­no­zės sean­sų, rei­kia ma­ny­ti, tik dau­gė­ja) ne­gu tik­ro­vė.

Tef­lo­ni­nis šar­vas ko­mu­nis­tų di­no­zau­rą ap­sau­go ne tik nuo pur­vo, bet ir nuo svar­bios in­for­ma­ci­jos. Ki­taip įtar­tum, jog penk­ta­sis Lie­tu­vos pre­zi­den­tas siū­lo „glau­džiau bend­ra­dar­biau­ti“ su tais kai­my­nais, ku­rie vos prieš mė­ne­sį ki­tą aro­gan­tiš­kai pa­reiš­kė, kad ne­si­lai­kys ES ener­ge­ti­kos char­ti­ja va­di­na­mų žai­di­mo tai­syk­lių.

Jau ne­kal­bant apie se­nes­nius įvy­kius, ku­rie kaž­ko­dėl pro vie­ną A. Bra­zaus­ko au­sį įė­jo, pro ki­tą – išė­jo. A. Bra­zaus­kas Lie­tu­vai siū­lo „su­mes­ti klum­pes“ su tais, ku­rie lei­džia sau tik­rais ar iš­ma­ny­tais pre­teks­tais dviem de­šim­tims ša­lių už­suk­ti ener­gi­jos iš­tek­lių kra­ne­lius per pa­tį vi­dur­žie­mį.

Neb­lo­ga per­spek­ty­va šių me­tų pa­bai­go­je Ig­na­li­nos jė­gai­nę už­da­ran­čiai Lie­tu­vai! Net tai­kin­go­ji ir am­ži­nai nuo­lai­džiau­jan­ti Eu­ro­pa ge­ba ret­sy­kiais pra­si­krapš­ty­ti akis.

Ki­tas pre­zi­den­tas – Val­das Adam­kus – LTV lai­do­je „Tei­sė ži­no­ti“ tvir­ti­na ne­sup­ran­tąs, ko­dėl A. Ku­bi­liaus va­do­vau­ja­ma Vy­riau­sy­bė ėmė­si ar­dy­ti ener­ge­ti­kos mo­no­po­li­ją „Leo LT“. V. Adam­kus tvir­ti­na, kad rea­li­zuo­da­ma jo dar 2002 m. iš­kel­tą tiks­lą – ša­liai lik­ti bran­duo­li­ne vals­ty­be – „dau­giau­siai pa­žan­gos <...> pa­sie­kė G. Kir­ki­lo vy­riau­sy­bė“. V. Adam­kaus po­žiū­riu, „jei­gu san­dė­ry­je bu­vo ne­skaid­ru­mų, juos rei­kė­jo iš­siaiš­kin­ti de­ry­bo­se ir tęs­ti to­liau, bet ne vis­ką griau­ti ir ati­dė­ti ener­ge­ti­nę ne­prik­lau­so­my­bę dar ke­le­tui me­tų“.

A. Bra­zaus­kas bent jau ne­sle­pia sa­vo ener­ge­ti­nės vie­no vamz­džio (iš Ru­si­jos – aut. pa­st.) dokt­ri­nos.

O V. Adam­kus vi­suo­me­nei pa­tei­kia dar vie­ną mįs­lę. Vy­riau­sy­bei siū­ly­da­mas de­ry­bo­se su VP de­šim­tu­ko vy­ru­čiais iš­siaiš­kin­ti ga­li­mus „LEO LT“ ne­skaid­ru­mus“, V. Adam­kus kaž­ko­dėl nu­ty­li, jog dar prieš me­tus pa­ts, bū­da­mas lai­ki­nuo­ju S. Dau­kan­to aikš­tės rū­mų šei­mi­nin­ku, pa­si­ra­šė vi­sus su šiuo san­dė­riu su­si­ju­sius įsta­ty­mus ir iš es­mės pri­ta­rė pro­jek­tui, pa­smerk­da­mas ke­lias šios vi­suo­me­nės kar­tas iš sa­vo ki­še­nės il­gus de­šimt­me­čius kur­ti mo­no­po­li­nę VP de­šim­tu­ko ge­ro­vę.

Be­je, V. Adam­kus tą­syk ne­nu­ro­dė nei san­dė­rio ydų, nei ga­li­mų „ne­skaid­ru­mų“ – tie­siog pa­si­ra­šė tai, dėl ko bu­vo su­tar­ta net ne S. Dau­kan­to aikš­tė­je, o Pre­zi­den­to re­zi­den­ci­jo­je Tur­niš­kė­se už už­da­rų du­rų ir net to­liau nuo kai ku­rių jo ofi­cia­lių pa­ta­rė­jų akių.

Ir dar klau­si­mas: jei­gu VP de­šim­tu­kui pa­vyks už V. Adam­kaus pa­ra­šu pa­tvir­tin­to san­do­rio są­ly­gų ne­te­sy­bas iš­si­by­li­nė­ti ko­kią pu­sę ar ir vi­są mi­li­jar­dą, dar vi­sai neaiš­ku, kas iš V. Adam­kaus liks Lie­tu­vos žmo­nių at­min­ty­je po de­šimt­me­čio. Mi­tas apie ta­ria­mą jo po­li­ti­kos mo­ra­lu­mą ar pa­ra­šas, pa­tvir­ti­nęs „Leo LT“ afe­rą?

Ne­la­bai su­pran­tu, ar iš prin­ci­po la­bai ski­ria­si „pa­kuž­dė­ji­mai“ me­džio­to­jų drau­gė­je nuo ren­gia­mų įta­kin­gų­jų vei­kė­jų pa­si­sė­dė­ji­mų Tur­niš­kė­se.

Kuo gi iš es­mės ski­ria­si ener­ge­ti­nė kiek­vie­no pi­lie­čio pri­klau­so­my­bė nuo Ru­si­jos ir pri­klau­so­my­bė nuo VP de­šim­tu­ko?

Ogi tuo, kad pa­trio­ti­niais lo­zun­gais apie „tau­ti­nio vers­lo“ iš­skir­ti­nu­mą nu­pin­ta bei ant pi­lie­čio kak­lo už­dė­ta gran­di­nė komp­ro­mi­tuo­ja pa­čią Lie­tu­vos ne­prik­lau­so­my­bę.

Kaip ir kiek­vie­nas ki­tas ei­li­ne na­cio­na­li­ne afe­ra ta­pęs tau­ti­nis pro­jek­tas, kaip taik­liai in­ter­viu „Del­fi“ pa­ste­bė­jo fi­lo­so­fas pro­f. Ar­vy­das Šlio­ge­ris.

Jei­gu kas tuo tar­pu dar te­bes­te­bi­na, tai tik tai, jog du iš mo­kes­čių mo­kė­to­jų ki­še­nės iš­lai­ko­mi pre­zi­den­tai pen­si­nin­kai net už ak­ty­vio­sios po­li­ti­kos ri­bų re­mia lie­tu­viš­ko „biurs­lo“ (nuo angl. bur­ness: bu­reauc­ra­cy – biu­rok­ra­ti­ja ir bu­si­ness – vers­las), t. y. biu­rok­ra­ti­niais ry­šiais pa­rem­to vers­lo gru­pių – ta­ry­biš­ko eli­to, o ne vi­suo­me­nės, in­te­re­są.Ry­tas STA­SE­LIS

Po­li­ti­kos ap­žval­gi­nin­kas
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas