„Santaka“ / Prasidės Paežerių dvaro restauravimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-04 10:20

Dalinkitės:  


Pir­miau­siai nu­ma­to­mų tvar­ky­ti pa­tal­pų per­da­vi­mo ak­tą pa­si­ra­šė Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) re­gio­ni­nio kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rė Jur­gi­ta Mo­ro­zai­tė ir UAB „Res­tau­ra­ci­ja“ pro­jek­tų val­dy­mo di­rek­to­rius Bro­nis­lo­vas De­vei­kis.

Prasidės Paežerių dvaro restauravimas

Pae­že­rių dva­ro so­dy­ba – vie­nas iš gra­žiau­sių ir reikš­min­giau­sių Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties kul­tū­ros pa­vel­do ob­jek­tų. Sie­kia­ma šį dva­rą re­konst­ruo­ti, pri­tai­kant jį vie­šo­sioms kul­tū­ros ir tu­riz­mo funk­ci­joms.

Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se įsi­kū­ręs Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) re­gio­ni­nis kul­tū­ros cent­ras, no­rė­da­mas įgy­ven­din­ti Eu­ro­pos re­gio­ni­nės plėt­ros fon­do ir Lie­tu­vos Res­pub­li­kos vals­ty­bės biu­dže­to fi­nan­suo­ja­mą pro­jek­tą „Pae­že­rių dva­ro rū­mų res­tau­ra­vi­mas ir pri­tai­ky­mas vie­šo­jo kul­tū­ri­nio tu­riz­mo reik­mėms“ pa­gal Sang­lau­dos ska­ti­ni­mo veiks­mų pro­gra­mos I prio­ri­te­to „Vie­ti­nė ir ur­ba­nis­ti­nė plėt­ra, kul­tū­ros pa­vel­do ir gam­tos iš­sau­go­ji­mas bei pri­tai­ky­mas tu­riz­mo plėt­rai“ 3 už­da­vi­nio „Ska­tin­ti at­vyks­ta­mą­jį ir vie­tos tu­riz­mą, tin­ka­mai iš­nau­do­jant gam­tos iš­tek­lius, kul­tū­ros pa­vel­dą bei su­ku­riant pa­lan­kes­nes są­ly­gas ak­ty­viam poil­siui“ VP3-1.3-ŪM-02-V prie­mo­nę „Vie­šų­jų ne­kil­no­ja­mų­jų kul­tū­ros pa­vel­do ob­jek­tų komp­lek­siš­kas pri­tai­ky­mas tu­riz­mo reik­mėms“, lie­pos 1 d. VšĮ Lie­tu­vos vers­lo pa­ra­mos agen­tū­rai pa­tei­kė pa­raiš­ką dėl pro­jek­to fi­nan­sa­vi­mo.

Lau­kiant pro­jek­to „Pae­že­rių dva­ro rū­mų res­tau­ra­vi­mas ir pri­tai­ky­mas vie­šo­jo kul­tū­ri­nio tu­riz­mo reik­mėms“ pa­raiš­kos įver­ti­ni­mo, jau yra at­lik­ti pro­jek­tui įgy­ven­din­ti rei­ka­lin­gi vie­šie­ji pir­ki­mai, pa­si­ra­šy­tos su­tar­tys su dar­bų ran­go­vais ir pa­slau­gų vyk­dy­to­jais, pa­reng­tas Pae­že­rių dva­ro rū­mų res­tau­ra­vi­mo ir pri­tai­ky­mo vie­šo­jo kul­tū­ri­nio tu­riz­mo reik­mėms tech­ni­nis pro­jek­tas (tvar­ky­bos dar­bų pro­jek­tas, kaip su­dė­ti­nė tech­ni­nio pro­jek­to da­lis).

Vie­nas iš pa­grin­di­nių šio pro­jek­to tiks­lų – ska­tin­ti vie­ti­nį ir at­vyks­ta­mą­jį tu­riz­mą, pri­tai­kant reikš­min­gą kul­tū­ros pa­vel­do ob­jek­tą vie­ša­jai kul­tū­ri­nio tu­riz­mo inf­rast­ruk­tū­rai, su­ku­riant tarp­re­gio­ni­nį tu­riz­mo trau­kos cent­rą.

Įgy­ven­di­nant pro­jek­tą bus res­tau­ruo­ja­mos ir kon­ser­vuo­ja­mos rep­re­zen­ta­ty­viau­sios rū­mų da­lys: pa­grin­di­niai laip­tai iš pir­mo į ant­rą aukš­tą, ant­ro aukš­to de­ko­ro ele­men­tai, ro­ton­di­nės sa­lės in­ter­je­ras ir grin­dys, te­ra­sa ir bal­ko­nas, kei­čia­mos vi­daus pa­tal­pų du­rys ir re­konst­ruo­ja­mi elekt­ros in­ži­ne­ri­niai tink­lai, re­konst­ruo­ja­mas sto­gas, res­tau­ruo­ja­mos fa­sa­duo­se esan­čios du­rys ir lan­gai, o su­si­dė­vė­ję kei­čia­mi.

Šį ant­ra­die­nį, rug­sė­jo 1 d., da­ly­vau­jant UAB „Res­tau­ra­ci­ja“ di­rek­to­riui K. Vaikš­no­rui, Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­jos Kul­tū­ros, spor­to ir tu­riz­mo sky­riaus ve­dė­jai D. Mi­cu­tie­nei, AB Kau­no pa­mink­lų res­tau­ra­vi­mo pro­jek­ta­vi­mo ins­ti­tu­to ar­chi­tek­tei S. Mic­ke­vi­čie­nei, bu­vo pa­si­ra­šy­tas pro­jek­to „Pae­že­rių dva­ro rū­mų res­tau­ra­vi­mo ir pri­tai­ky­mo vie­šo­jo kul­tū­ri­nio tu­riz­mo reik­mėms“ tvar­ko­mų­jų pa­vel­do­sau­gos ir tvar­ko­mų­jų sta­ty­bos dar­bų pra­džios – nu­ma­to­mų pir­miau­siai tvar­ky­ti pa­tal­pų per­da­vi­mo – ak­tas. Pir­mie­ji dar­bai Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se tu­rė­tų pra­si­dė­ti jau atei­nan­čią sa­vai­tę.Jur­gi­ta MO­RO­ZAI­TĖ

Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) re­gio­ni­nio kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas