„Santaka“ / Prasidės Paežerių dvaro restauravimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-04 10:20

Dalinkitės:  


Pir­miau­siai nu­ma­to­mų tvar­ky­ti pa­tal­pų per­da­vi­mo ak­tą pa­si­ra­šė Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) re­gio­ni­nio kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rė Jur­gi­ta Mo­ro­zai­tė ir UAB „Res­tau­ra­ci­ja“ pro­jek­tų val­dy­mo di­rek­to­rius Bro­nis­lo­vas De­vei­kis.

Prasidės Paežerių dvaro restauravimas

Pae­že­rių dva­ro so­dy­ba – vie­nas iš gra­žiau­sių ir reikš­min­giau­sių Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties kul­tū­ros pa­vel­do ob­jek­tų. Sie­kia­ma šį dva­rą re­konst­ruo­ti, pri­tai­kant jį vie­šo­sioms kul­tū­ros ir tu­riz­mo funk­ci­joms.

Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se įsi­kū­ręs Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) re­gio­ni­nis kul­tū­ros cent­ras, no­rė­da­mas įgy­ven­din­ti Eu­ro­pos re­gio­ni­nės plėt­ros fon­do ir Lie­tu­vos Res­pub­li­kos vals­ty­bės biu­dže­to fi­nan­suo­ja­mą pro­jek­tą „Pae­že­rių dva­ro rū­mų res­tau­ra­vi­mas ir pri­tai­ky­mas vie­šo­jo kul­tū­ri­nio tu­riz­mo reik­mėms“ pa­gal Sang­lau­dos ska­ti­ni­mo veiks­mų pro­gra­mos I prio­ri­te­to „Vie­ti­nė ir ur­ba­nis­ti­nė plėt­ra, kul­tū­ros pa­vel­do ir gam­tos iš­sau­go­ji­mas bei pri­tai­ky­mas tu­riz­mo plėt­rai“ 3 už­da­vi­nio „Ska­tin­ti at­vyks­ta­mą­jį ir vie­tos tu­riz­mą, tin­ka­mai iš­nau­do­jant gam­tos iš­tek­lius, kul­tū­ros pa­vel­dą bei su­ku­riant pa­lan­kes­nes są­ly­gas ak­ty­viam poil­siui“ VP3-1.3-ŪM-02-V prie­mo­nę „Vie­šų­jų ne­kil­no­ja­mų­jų kul­tū­ros pa­vel­do ob­jek­tų komp­lek­siš­kas pri­tai­ky­mas tu­riz­mo reik­mėms“, lie­pos 1 d. VšĮ Lie­tu­vos vers­lo pa­ra­mos agen­tū­rai pa­tei­kė pa­raiš­ką dėl pro­jek­to fi­nan­sa­vi­mo.

Lau­kiant pro­jek­to „Pae­že­rių dva­ro rū­mų res­tau­ra­vi­mas ir pri­tai­ky­mas vie­šo­jo kul­tū­ri­nio tu­riz­mo reik­mėms“ pa­raiš­kos įver­ti­ni­mo, jau yra at­lik­ti pro­jek­tui įgy­ven­din­ti rei­ka­lin­gi vie­šie­ji pir­ki­mai, pa­si­ra­šy­tos su­tar­tys su dar­bų ran­go­vais ir pa­slau­gų vyk­dy­to­jais, pa­reng­tas Pae­že­rių dva­ro rū­mų res­tau­ra­vi­mo ir pri­tai­ky­mo vie­šo­jo kul­tū­ri­nio tu­riz­mo reik­mėms tech­ni­nis pro­jek­tas (tvar­ky­bos dar­bų pro­jek­tas, kaip su­dė­ti­nė tech­ni­nio pro­jek­to da­lis).

Vie­nas iš pa­grin­di­nių šio pro­jek­to tiks­lų – ska­tin­ti vie­ti­nį ir at­vyks­ta­mą­jį tu­riz­mą, pri­tai­kant reikš­min­gą kul­tū­ros pa­vel­do ob­jek­tą vie­ša­jai kul­tū­ri­nio tu­riz­mo inf­rast­ruk­tū­rai, su­ku­riant tarp­re­gio­ni­nį tu­riz­mo trau­kos cent­rą.

Įgy­ven­di­nant pro­jek­tą bus res­tau­ruo­ja­mos ir kon­ser­vuo­ja­mos rep­re­zen­ta­ty­viau­sios rū­mų da­lys: pa­grin­di­niai laip­tai iš pir­mo į ant­rą aukš­tą, ant­ro aukš­to de­ko­ro ele­men­tai, ro­ton­di­nės sa­lės in­ter­je­ras ir grin­dys, te­ra­sa ir bal­ko­nas, kei­čia­mos vi­daus pa­tal­pų du­rys ir re­konst­ruo­ja­mi elekt­ros in­ži­ne­ri­niai tink­lai, re­konst­ruo­ja­mas sto­gas, res­tau­ruo­ja­mos fa­sa­duo­se esan­čios du­rys ir lan­gai, o su­si­dė­vė­ję kei­čia­mi.

Šį ant­ra­die­nį, rug­sė­jo 1 d., da­ly­vau­jant UAB „Res­tau­ra­ci­ja“ di­rek­to­riui K. Vaikš­no­rui, Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­jos Kul­tū­ros, spor­to ir tu­riz­mo sky­riaus ve­dė­jai D. Mi­cu­tie­nei, AB Kau­no pa­mink­lų res­tau­ra­vi­mo pro­jek­ta­vi­mo ins­ti­tu­to ar­chi­tek­tei S. Mic­ke­vi­čie­nei, bu­vo pa­si­ra­šy­tas pro­jek­to „Pae­že­rių dva­ro rū­mų res­tau­ra­vi­mo ir pri­tai­ky­mo vie­šo­jo kul­tū­ri­nio tu­riz­mo reik­mėms“ tvar­ko­mų­jų pa­vel­do­sau­gos ir tvar­ko­mų­jų sta­ty­bos dar­bų pra­džios – nu­ma­to­mų pir­miau­siai tvar­ky­ti pa­tal­pų per­da­vi­mo – ak­tas. Pir­mie­ji dar­bai Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se tu­rė­tų pra­si­dė­ti jau atei­nan­čią sa­vai­tę.Jur­gi­ta MO­RO­ZAI­TĖ

Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) re­gio­ni­nio kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas