„Santaka“ / Valdžios sprendimai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-04 06:19

Dalinkitės:  


Valdžios sprendimai

Dangyra APANAVIČIENĖ

Sveikas protas nugalėjo: upelius valys

Ant­ra­die­nio „San­ta­ko­je“ ra­šė­me, kaip ra­jo­no Ta­ry­bos na­riai ne­su­ge­bė­jo iš pir­mo kar­to pa­tvir­tin­ti svar­baus spren­di­mo dėl Vil­kau­jos ir Šei­me­nos upe­lių, te­kan­čių per Vil­ka­viš­kio mies­tą, iš­va­ly­mo. Dėl to jiems te­ko pa­sek­ti ša­lies aukš­čiau­sio­sios val­džios pa­vyz­džiu ir im­tis „nak­ti­nio dar­bo“, ku­ris, lai­mei, šį­kart da­vė ge­rų re­zul­ta­tų.

Praei­tą penk­ta­die­nį vy­ku­sio ra­jo­no Ta­ry­bos po­sė­džio me­tu su­si­gin­či­ję dėl nees­mi­nių da­ly­kų po­li­ti­kai at­me­tė spren­di­mą, ku­riuo rei­kė­jo pri­siim­ti at­sa­ko­my­bę ir ga­ran­tuo­ti, kad Sa­vi­val­dy­bė ap­mo­kės ne­nu­ma­ty­tas ar ne­tin­ka­mas fi­nan­suo­ti, ta­čiau mi­nė­tam pro­jek­tui įgy­ven­din­ti bū­ti­nas iš­lai­das. Ar­gu­men­tas – ne­va blo­gai pa­ruoš­tas spren­di­mo pro­jek­tas, nes jo ren­gė­jai ne­nu­ro­dė konk­re­čios pi­ni­gų su­mos, ku­rios rei­kė­tų ne­nu­ma­ty­tiems dar­bams at­lik­ti, jei­gu va­lant upe­lius to­kių dar­bų at­si­ras­tų.

Taip upe­lių va­gų va­ly­mui ES skir­ti pi­ni­gai – be­veik 2 mln. li­tų – pa­ki­bo ant plau­ko, nes Sa­vi­val­dy­bės įsi­pa­rei­go­ji­mą dėl ne­nu­ma­ty­tų iš­lai­dų pa­den­gi­mo Ap­lin­kos pro­jek­tų val­dy­mo agen­tū­ra tu­rė­jo gau­ti iki rug­sė­jo 5 d. Prie­šin­gu at­ve­ju Sa­vi­val­dy­bės pa­raiš­ka, ku­rios ren­gi­mui Ta­ry­ba pri­ta­rė dar me­tų pra­džio­je ir ku­ri bu­vo lai­ku pa­teik­ta, bū­tų bu­vu­si at­mes­ta.

Sup­ra­tę, kad pa­siel­gė ne­ge­rai ir lai­ko li­ko vos ke­lios die­nos, Ta­ry­bos na­riai vis dėl­to su­kru­to tai­sy­ti si­tua­ci­ją. Sa­vi­val­dy­bės spe­cia­lis­tams už­da­vę „na­mų dar­bų“ – nu­ma­ty­ti konk­re­čias lė­šas ne­nu­ma­ty­toms iš­lai­doms! – nu­spren­dė klau­si­mą sku­bos tvar­ka ap­svars­ty­ti dar kar­tą, t. y. tre­čia­die­nį, po dar­bo die­nos.

Tre­čia­die­nio va­ka­rą į neei­li­nį po­sė­dį gau­siai su­si­rin­kę po­li­ti­kai, aiš­kiai ma­tė­si, bu­vo suir­zę. Ma­tyt, dėl ne­pa­vy­dė­ti­nos si­tua­ci­jos, ku­rio­je dėl sa­vo pa­čių kal­tės jie bu­vo at­si­dū­rę, ir dėl kri­ti­kos spau­do­je. Mat pa­ra­šė­me, kad spręs­da­mi to­kį gy­ven­to­jams gy­vy­biš­kai svar­bų rei­ka­lą „po­li­ti­kai iš di­de­lio raš­to išė­jo iš kraš­to“. Spau­da po­sė­dy­je bu­vo pa­mo­ky­ta at­sa­ko­my­bės, o klau­si­mą pri­sta­tęs Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos In­ves­ti­ci­jų ir stra­te­gi­nio pla­na­vi­mo sky­riaus ve­dė­jas Min­dau­gas Len­kas, kaip ir praei­tą kar­tą, bu­vo už­vers­tas klau­si­mais. Be­je, dau­gu­ma klau­si­mų bu­vo nees­mi­niai ir juos po­li­ti­kai ne­sun­kiai ga­lė­jo iš­siaiš­kin­ti dar iki pir­mo­jo Ta­ry­bos po­sė­džio.

Ne­pai­sy­da­mi, kad spren­di­mo priė­mi­mą spau­džia ter­mi­nai, opo­zi­ci­jos at­sto­vai ir šį kar­tą siū­lė klau­si­mą ati­dė­ti ir svars­ty­ti ki­ta­me po­sė­dy­je. Mat te­le­fo­nu bu­vo iš­ga­vę vie­no mi­nis­te­ri­jos kler­ko pa­ža­dą, kad pa­raiš­ka ne­bus at­mes­ta, jei­gu Sa­vi­val­dy­bė in­for­muos, jog spren­di­mo pro­jek­tas dar svars­to­mas, to­dėl jis bus tvir­ti­na­mas vė­liau.

Kaip vie­ną iš ar­gu­men­tų, ko­dėl dar kar­tą rei­kė­tų ati­dė­ti klau­si­mą, opo­zi­ci­ja pa­tei­kė ano­ni­mi­nį laiš­ką, ku­ria­me Sa­vi­val­dy­bė kal­ti­na­ma ko­rup­ci­ja, or­ga­ni­zuo­jant vie­šų­jų pir­ki­mų kon­kur­sus. Opo­zi­ci­jos ly­de­ris Rim­vy­das Žie­mys, įteik­da­mas laiš­ką me­rui Al­gir­dui Ba­gu­šins­kui, pa­rei­ka­la­vo, kad tas skun­das „įgau­tų ko­jas“, t. y. bū­tų iš­tir­tas.

Ta­čiau Ta­ry­bos val­dan­čio­sios dau­gu­mos na­riai šį­syk ne­pa­si­da­vė opo­zi­ci­jos nuo­mo­nei. Ne­bū­da­mi tik­ri dėl mi­nis­te­ri­jos kler­ko pa­ža­dų, jie pa­ti­kė­jo anks­čiau gau­tu agen­tū­ros raš­tu, ku­ria­me juo­du ant bal­to bu­vo pa­ra­šy­ta, kad lai­ku ne­priė­mus spren­di­mo pa­raiš­ka bus at­mes­ta.

Val­dan­čio­sios koa­li­ci­jos na­riai bal­sa­vo už spren­di­mą ir pri­siė­mė at­sa­ko­my­bę pa­deng­ti pro­jek­te ne­nu­ma­ty­tas iš­lai­das. Opo­zi­ci­nių frak­ci­jų koa­li­ci­jos at­sto­vai vie­ni su­si­lai­kė, ki­ti bal­sa­vo prieš.

Taip vi­suomenės lauk­tas spren­di­mas pa­ga­liau bu­vo pa­tvir­tin­tas. Ja­me, kaip ir anks­tes­nia­me pro­jek­te, nė­ra nu­ma­ty­ta konk­re­čios pi­ni­gų su­mos ne­nu­ma­ty­toms iš­lai­doms pa­deng­ti, nes vi­si su­pran­ta, kad to pa­da­ry­ti net ir neį­ma­no­ma. Spren­di­mas tik pa­pil­dy­tas punk­tu, įpa­rei­go­jan­čiu upe­lių va­ly­mo pro­ce­so me­tu su Ta­ry­ba su­de­rin­ti ne­nu­ma­ty­tus dar­bus, jei­gu to­kių at­si­ras­tų, – pa­vyz­džiui, rei­kė­tų iš­kas­ti ne­ti­kė­tai upe­lio va­go­je ras­tą sprog­me­nį.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas