„Santaka“ / Valdžios sprendimai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-09-04 06:19

Dalinkitės:  


Valdžios sprendimai

Dangyra APANAVIČIENĖ

Sveikas protas nugalėjo: upelius valys

Ant­ra­die­nio „San­ta­ko­je“ ra­šė­me, kaip ra­jo­no Ta­ry­bos na­riai ne­su­ge­bė­jo iš pir­mo kar­to pa­tvir­tin­ti svar­baus spren­di­mo dėl Vil­kau­jos ir Šei­me­nos upe­lių, te­kan­čių per Vil­ka­viš­kio mies­tą, iš­va­ly­mo. Dėl to jiems te­ko pa­sek­ti ša­lies aukš­čiau­sio­sios val­džios pa­vyz­džiu ir im­tis „nak­ti­nio dar­bo“, ku­ris, lai­mei, šį­kart da­vė ge­rų re­zul­ta­tų.

Praei­tą penk­ta­die­nį vy­ku­sio ra­jo­no Ta­ry­bos po­sė­džio me­tu su­si­gin­či­ję dėl nees­mi­nių da­ly­kų po­li­ti­kai at­me­tė spren­di­mą, ku­riuo rei­kė­jo pri­siim­ti at­sa­ko­my­bę ir ga­ran­tuo­ti, kad Sa­vi­val­dy­bė ap­mo­kės ne­nu­ma­ty­tas ar ne­tin­ka­mas fi­nan­suo­ti, ta­čiau mi­nė­tam pro­jek­tui įgy­ven­din­ti bū­ti­nas iš­lai­das. Ar­gu­men­tas – ne­va blo­gai pa­ruoš­tas spren­di­mo pro­jek­tas, nes jo ren­gė­jai ne­nu­ro­dė konk­re­čios pi­ni­gų su­mos, ku­rios rei­kė­tų ne­nu­ma­ty­tiems dar­bams at­lik­ti, jei­gu va­lant upe­lius to­kių dar­bų at­si­ras­tų.

Taip upe­lių va­gų va­ly­mui ES skir­ti pi­ni­gai – be­veik 2 mln. li­tų – pa­ki­bo ant plau­ko, nes Sa­vi­val­dy­bės įsi­pa­rei­go­ji­mą dėl ne­nu­ma­ty­tų iš­lai­dų pa­den­gi­mo Ap­lin­kos pro­jek­tų val­dy­mo agen­tū­ra tu­rė­jo gau­ti iki rug­sė­jo 5 d. Prie­šin­gu at­ve­ju Sa­vi­val­dy­bės pa­raiš­ka, ku­rios ren­gi­mui Ta­ry­ba pri­ta­rė dar me­tų pra­džio­je ir ku­ri bu­vo lai­ku pa­teik­ta, bū­tų bu­vu­si at­mes­ta.

Sup­ra­tę, kad pa­siel­gė ne­ge­rai ir lai­ko li­ko vos ke­lios die­nos, Ta­ry­bos na­riai vis dėl­to su­kru­to tai­sy­ti si­tua­ci­ją. Sa­vi­val­dy­bės spe­cia­lis­tams už­da­vę „na­mų dar­bų“ – nu­ma­ty­ti konk­re­čias lė­šas ne­nu­ma­ty­toms iš­lai­doms! – nu­spren­dė klau­si­mą sku­bos tvar­ka ap­svars­ty­ti dar kar­tą, t. y. tre­čia­die­nį, po dar­bo die­nos.

Tre­čia­die­nio va­ka­rą į neei­li­nį po­sė­dį gau­siai su­si­rin­kę po­li­ti­kai, aiš­kiai ma­tė­si, bu­vo suir­zę. Ma­tyt, dėl ne­pa­vy­dė­ti­nos si­tua­ci­jos, ku­rio­je dėl sa­vo pa­čių kal­tės jie bu­vo at­si­dū­rę, ir dėl kri­ti­kos spau­do­je. Mat pa­ra­šė­me, kad spręs­da­mi to­kį gy­ven­to­jams gy­vy­biš­kai svar­bų rei­ka­lą „po­li­ti­kai iš di­de­lio raš­to išė­jo iš kraš­to“. Spau­da po­sė­dy­je bu­vo pa­mo­ky­ta at­sa­ko­my­bės, o klau­si­mą pri­sta­tęs Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos In­ves­ti­ci­jų ir stra­te­gi­nio pla­na­vi­mo sky­riaus ve­dė­jas Min­dau­gas Len­kas, kaip ir praei­tą kar­tą, bu­vo už­vers­tas klau­si­mais. Be­je, dau­gu­ma klau­si­mų bu­vo nees­mi­niai ir juos po­li­ti­kai ne­sun­kiai ga­lė­jo iš­siaiš­kin­ti dar iki pir­mo­jo Ta­ry­bos po­sė­džio.

Ne­pai­sy­da­mi, kad spren­di­mo priė­mi­mą spau­džia ter­mi­nai, opo­zi­ci­jos at­sto­vai ir šį kar­tą siū­lė klau­si­mą ati­dė­ti ir svars­ty­ti ki­ta­me po­sė­dy­je. Mat te­le­fo­nu bu­vo iš­ga­vę vie­no mi­nis­te­ri­jos kler­ko pa­ža­dą, kad pa­raiš­ka ne­bus at­mes­ta, jei­gu Sa­vi­val­dy­bė in­for­muos, jog spren­di­mo pro­jek­tas dar svars­to­mas, to­dėl jis bus tvir­ti­na­mas vė­liau.

Kaip vie­ną iš ar­gu­men­tų, ko­dėl dar kar­tą rei­kė­tų ati­dė­ti klau­si­mą, opo­zi­ci­ja pa­tei­kė ano­ni­mi­nį laiš­ką, ku­ria­me Sa­vi­val­dy­bė kal­ti­na­ma ko­rup­ci­ja, or­ga­ni­zuo­jant vie­šų­jų pir­ki­mų kon­kur­sus. Opo­zi­ci­jos ly­de­ris Rim­vy­das Žie­mys, įteik­da­mas laiš­ką me­rui Al­gir­dui Ba­gu­šins­kui, pa­rei­ka­la­vo, kad tas skun­das „įgau­tų ko­jas“, t. y. bū­tų iš­tir­tas.

Ta­čiau Ta­ry­bos val­dan­čio­sios dau­gu­mos na­riai šį­syk ne­pa­si­da­vė opo­zi­ci­jos nuo­mo­nei. Ne­bū­da­mi tik­ri dėl mi­nis­te­ri­jos kler­ko pa­ža­dų, jie pa­ti­kė­jo anks­čiau gau­tu agen­tū­ros raš­tu, ku­ria­me juo­du ant bal­to bu­vo pa­ra­šy­ta, kad lai­ku ne­priė­mus spren­di­mo pa­raiš­ka bus at­mes­ta.

Val­dan­čio­sios koa­li­ci­jos na­riai bal­sa­vo už spren­di­mą ir pri­siė­mė at­sa­ko­my­bę pa­deng­ti pro­jek­te ne­nu­ma­ty­tas iš­lai­das. Opo­zi­ci­nių frak­ci­jų koa­li­ci­jos at­sto­vai vie­ni su­si­lai­kė, ki­ti bal­sa­vo prieš.

Taip vi­suomenės lauk­tas spren­di­mas pa­ga­liau bu­vo pa­tvir­tin­tas. Ja­me, kaip ir anks­tes­nia­me pro­jek­te, nė­ra nu­ma­ty­ta konk­re­čios pi­ni­gų su­mos ne­nu­ma­ty­toms iš­lai­doms pa­deng­ti, nes vi­si su­pran­ta, kad to pa­da­ry­ti net ir neį­ma­no­ma. Spren­di­mas tik pa­pil­dy­tas punk­tu, įpa­rei­go­jan­čiu upe­lių va­ly­mo pro­ce­so me­tu su Ta­ry­ba su­de­rin­ti ne­nu­ma­ty­tus dar­bus, jei­gu to­kių at­si­ras­tų, – pa­vyz­džiui, rei­kė­tų iš­kas­ti ne­ti­kė­tai upe­lio va­go­je ras­tą sprog­me­nį.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas