„Santaka“ / Prieš vagis – šiuolaikinės apsaugos sistemos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!




Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14



Svečių knyga

Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-31 22:31

Dalinkitės:  


Prieš vagis – šiuolaikinės apsaugos sistemos

Sunk­me­čiu pa­dau­gė­jus va­gys­čių, au­to­mo­bi­liai taip pat ta­po il­ga­pirš­čių tai­ki­niu. Pas­ta­ruo­sius do­mi­na ne tik leng­vas gro­bis – au­to­mo­bi­liuo­se pa­lik­ti ver­tin­gi daik­tai, bet ir pa­tys au­to­mo­bi­liai.

Tad vie­nin­te­lis bū­das ap­sau­go­ti sa­vo tur­tą – pa­žan­gios ap­sau­gos sis­te­mos. Apie tai kal­bi­no­me UAB „Saug­re­ma“ di­rek­to­rių Kęs­tu­tį ŠAUK­LĮ:

– Ap­sau­gos sis­te­mos kaž­ka­da bu­vo pra­ban­gos da­ly­kas, o da­bar ta­po tie­siog bū­ti­ny­be. Net ir bran­giau­sia elekt­ro­ni­nė sis­te­ma au­to­mo­bi­lio prie že­mės „pri­ra­kin­ti“ ne­ga­li, tad vi­siš­kai pa­ti­ki­mų, pro­fe­sio­na­liems va­gims neį­vei­kia­mų prie­mo­nių nė­ra. Kuo bran­ges­nė ir su­dė­tin­ges­nė ap­sau­gos sis­te­ma, tuo dau­giau lai­ko už­truks ją įveik­ti.

La­bai daug pri­klau­so ir nuo to, ar ap­sau­gos sis­te­ma su­mon­tuo­ta pro­fe­sio­na­liai.

Au­to­mo­bi­lių sa­vi­nin­kai, rink­da­mie­si ne­pro­fe­sio­na­lius mon­tuo­to­jus bei pi­gią ne­ser­ti­fi­kuo­tą įran­gą, ri­zi­kuo­ja au­to­mo­bi­lio sau­gu­mu. Ne­ser­ti­fi­kuo­tos ap­sau­gos sis­te­mos dėl sa­vo trū­ku­mų nea­ti­tin­ka mū­sų ša­lies ir Eu­ro­pos Są­jun­gos sau­gos sis­te­mų rei­ka­la­vi­mų, dėl to yra pi­ges­nės.

Yra įvai­raus ly­gio ap­sau­gos sis­te­mų, tad ko­kią pa­si­rink­ti, spren­džia sa­vi­nin­kas. Pa­si­rin­ki­mą daž­niau­siai nu­le­mia pa­ties au­to­mo­bi­lio ver­tė.

Neb­ran­giems ir ma­žiau va­gia­miems au­to­mo­bi­liams pa­kan­ka tre­čio ap­sau­gos ly­gio sis­te­mos. Tai kin­ta­mo ko­do ap­sau­gos sis­te­mos su pa­pras­ta si­re­na, smū­gi­niu ju­tik­liu bei elekt­ro­ni­niu „sla­pu­ku“ ar­ba imo­bi­li­za­to­riu­mi.

Ant­ro ly­gio gar­si­nė kin­ta­mu ko­du val­do­ma ap­sau­gos sis­te­ma su ult­ra­gar­si­niu tū­rio ju­tik­liu ir si­re­na su au­to­no­mi­niu mai­ti­ni­mu bei ne­prik­lau­so­mu imo­bi­li­za­to­riu­mi, taip pat – ap­sau­ga prieš at­vi­rą­ją va­gys­tę tai­ko­ma daž­niau va­gia­miems au­to­mo­bi­liams.

Pir­mo ly­gio ap­sau­gos sis­te­mos daž­niau­siai mon­tuo­ja­mos pra­ban­giems au­to­mo­bi­liams. Į sis­te­mos su­dė­tį įei­na gar­si­nė sis­te­ma su ult­ra­gar­si­niu tū­rio, po­svy­rio ju­tik­liais ir si­re­na su au­to­no­mi­niu mai­ti­ni­mu, ne­prik­lau­so­mas imo­bi­li­za­to­rius, ap­sau­ga prieš at­vi­rą­ją va­gys­tę, me­cha­ni­nis pa­va­rų dė­žės ar­ba ant­vo­žo už­rak­tas bei au­to­mo­bi­lio žy­mė­ji­mas.

Vi­sos šios iš­var­dy­tos ap­sau­gos sis­te­mos tu­ri ati­tik­ti Lie­tu­vos bei ES rei­ka­la­vi­mus, ke­lia­mus au­to­mo­bi­lių sau­gu­mo sis­te­moms.

Au­to­mo­bi­lių sa­vi­nin­kams, no­rin­tiems nuo­lat ste­bė­ti sa­vo au­to­mo­bi­lį, siū­lo­ma įdieg­ti ap­sau­gos sis­te­mą su dvi­pu­sio vei­ki­mo pul­te­liu. Pul­te­lio ek­ra­ne ma­to­ma au­to­mo­bi­lio ap­sau­gos sis­te­mos būk­lė (jei pa­žeis­ta ku­ri nors au­to­mo­bi­lio zo­na, ek­ra­ne bus ma­to­ma in­for­ma­ci­ja: pvz., su­rea­guo­ta į smū­gį, ati­da­ry­tos du­re­lės ir t. t.).

Pa­ta­ria­ma įran­gas mon­tuo­ti tik pas ser­ti­fi­kuo­tus mon­tuo­to­jus, ku­rie ne­siū­lys pi­gių ir ne­pa­ti­ki­mų ap­sau­gos sis­te­mų.






Komentarai:







Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.



Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas