„Santaka“ / Įdomi piligriminė kelionė moteriai – geriausias poilsis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-28 10:39

Dalinkitės:  


Sa­lo­mė­ja Da­bu­le­vi­čie­nė pa­sa­ko­jo sa­vo įspū­džius iš pi­lig­ri­mi­nės ke­lio­nės ir kvie­tė žmo­nes pa­ju­dė­ti iš na­mų nors ke­lioms die­noms.

Autorės nuotr.


Įdomi piligriminė kelionė moteriai – geriausias poilsis

Birutė NENĖNIENĖ

„Man la­bai įdo­mu ke­lioms die­noms iš­va­žiuo­ti į ko­kią nors ke­lio­nę“, – sa­kė ky­bar­tie­tė Sa­lo­mė­ja Da­bu­le­vi­čie­nė ir kaip se­na bei iš­ti­ki­ma „San­ta­kos“ skai­ty­to­ja pa­no­ro pa­si­da­ly­ti įspū­džiais iš pa­sku­ti­nės iš­vy­kos į Li­che­no šven­to­vę Len­ki­jo­je. Čia su gru­pe ki­tų pi­lig­ri­mų ji šven­tė Žo­li­nę.

Mo­te­ris daug me­tų dir­bo že­mės ūkio spe­cia­lis­te ke­liuo­se ra­jo­no ko­lū­kiuo­se. Ta­ry­bi­niais lai­kais ji iš­nau­do­da­vo pro­gas pa­ke­liau­ti su vie­tos pro­fsą­jun­gų or­ga­ni­zuo­ja­mo­mis eks­kur­si­jų gru­pė­mis. Yra lan­kiu­sis dau­ge­ly­je tuo­me­ti­nių res­pub­li­kų, vaikš­čio­ju­si to­li­mą praei­tį me­nan­čių Ru­si­jos mies­tų gat­vė­mis, gro­žė­ju­sis is­to­ri­niais, kul­tū­ri­niais, ar­chi­tek­tū­ros pa­mink­lais. Su Ru­si­jos pla­ty­bė­mis – Kras­no­jars­ko kraš­tu, No­rils­ku ir ki­to­mis vie­to­vė­mis su­si­pa­ži­no dar bū­da­ma vai­kas, kai iš gim­tų­jų Dau­gė­lai­čių šei­ma bu­vo iš­vež­ta į trem­tį.

Pas­kui atė­jo toks me­tas, kai rei­kė­jo dau­giau dė­me­sio skir­ti sa­vo na­mų ūkio rei­ka­lams. Ta­čiau prieš ke­le­rius me­tus at­si­ra­du­sį lais­vą lai­ką mo­te­ris pa­no­ro vėl paį­vai­rin­ti ke­liau­da­ma. Kaip tik po ran­ka pa­si­tai­kė „San­ta­kos“ nu­me­ris, ku­ria­me bu­vo ra­šo­ma, jog trem­ti­nių klu­bas „Sau­lėg­rą­ža“ ve­ža į pi­lig­ri­mi­nes ke­lio­nes. Ky­bar­tie­tė už­si­re­gist­ra­vo ir jau po pir­mos iš­vy­kos džiau­gė­si su­si­pa­ži­nu­si su ki­tais to­kių pa­čių po­mė­gių žmo­nė­mis, ku­rie, jos aki­mis žiū­rint, pa­si­ro­dė esą la­bai drau­giš­ki, pa­pras­ti, nuo­šir­dūs – kaip bro­liai ir se­se­rys.

Jau ke­le­rius me­tus S. Da­bu­le­vi­čie­nė vie­na, o kar­tais – ir su anū­kė­le iš­si­ruo­šia į pi­lig­ri­mi­nes ke­lio­nes. Prieš ge­rą de­šimt­me­tį ji su Lie­tu­vos ūki­nin­kų gru­pe lan­kė­si Suo­mi­jo­je, vė­liau su pi­lig­ri­mais – Pran­cū­zi­jo­je, bu­vo Pa­ry­žiu­je, Švei­ca­ri­jo­je.

„Pa­tin­ka ap­lan­ky­ti šven­tas vie­tas. To­se ke­lio­nė­se mus ly­di ku­ni­gas, jų me­tu rei­kia daug mels­tis, kad Die­vu­lis pa­dė­tų“, – pa­tir­tus ma­lo­nius iš­gy­ve­ni­mus iš­sa­kė ky­bar­tie­tė.

Pas­ta­rą­jį kar­tą mo­te­ris į pi­lig­ri­mi­nę ke­lio­nę ve­žė­si tris anū­kus ir džiau­gia­si iš jų gir­dė­da­ma, jog la­bai pa­ti­ko. Pa­sak pi­lig­ri­mės, ši ke­lio­nė įdo­mes­nė už bet ko­kią ki­tą pra­mo­gi­nę.

Li­che­ne pi­lig­ri­mai da­ly­vau­ja šv. Mi­šio­se, ei­na Kry­žiaus ke­lią. Kai S. Da­bu­le­vi­čie­nė pa­ma­tė, į ko­kį aukš­tį rei­kės už­lip­ti, gal­vo­jo pa­si­ten­kin­sian­ti tuo, kad pa­styp­sos ten su­kur­to Gol­go­tos kal­no pa­pė­dė­je. Ta­čiau žings­ne­lis po žings­ne­lio įvei­kė marš­ru­tą kar­tu su vi­sais ir da­bar gy­ve­na prieš akis at­si­vė­ru­sių die­viš­kų vaiz­dų įspū­džiais. Mo­te­rį su­jau­di­no ži­nia, jog šven­to­vės sta­ti­niams, Gol­go­tos kal­nui įreng­ti ne­di­de­lius ak­me­nis sa­vo ran­ko­mis su­ne­šė jau­ni­mas – moks­lei­viai ir stu­den­tai.

Se­na­sis Li­che­nas yra už dvie­jų šim­tų ki­lo­met­rų nuo Var­šu­vos. Li­che­no vie­to­vė kaip šven­ta vie­ta ži­no­ma nuo 1852 me­tų. Iki 1939 me­tų čia bu­vo už­re­gist­ruo­ta apie trys tūks­tan­čiai įvai­rių ma­lo­nės ak­tų ir ste­buk­lin­gų iš­gi­ji­mų.

Li­che­no Die­vo Mo­ti­nos pen­kių na­vų ba­zi­li­ka sa­vo for­ma pri­me­na anks­ty­vą­sias krikš­čio­nių šven­to­ves. Ši ba­zi­li­ka – pa­ti di­džiau­sia Len­ki­jos šven­to­vė, sep­tin­to­ji pa­gal dy­dį Eu­ro­po­je ir vie­nuo­lik­to­ji pa­sau­ly­je. Ba­zi­li­ka yra Len­ki­jos Ka­ta­li­kų baž­ny­čios dė­kin­gu­mo do­va­na di­džia­jam ju­bi­lie­jui – krikš­čio­ny­bės 2000 me­tų su­kak­čiai. Sta­ty­ba tru­ko de­šimt me­tų už vi­sa­me pa­sau­ly­je iš­si­bars­čiu­sių len­kų su­rink­tas au­kas. Da­bar šią šven­to­vę lan­ko tūks­tan­čiai žmo­nių iš Len­ki­jos ir ki­tų ša­lių.

Sa­lo­mė­ja Da­bu­le­vi­čie­nė sa­kė, jog sva­jo­ja apie sa­vo bū­si­mas ke­lio­nes, bet la­biau­siai ji no­rė­tų ap­lan­ky­ti Iz­rae­lį, pa­vaikš­čio­ti Kris­taus gy­ven­to­se vie­to­se.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Nepatogumai gatvėse – dėl būsimos gerovės
* Profesionalaus teatro scenoje vilkaviškietis debiutavo pagrindiniu vaidmeniu
* Ūkininko dienoje – dėmesys pasėlių deklaravimo naujovėms
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Ar vartotinas pavadinimas „kajeno pipirai“?
Tai ne pipirai, o paprikos. Vartotinas pavadinimas yra Kajeno paprikos. Ši prieskoninė daržovė pavadinimą gavo pagal Kajeno vietovę ( Cayenne ), esančią Prancūzijos Gvianoje.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas