„Santaka“ / Įdomi piligriminė kelionė moteriai – geriausias poilsis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-28 10:39

Dalinkitės:  


Sa­lo­mė­ja Da­bu­le­vi­čie­nė pa­sa­ko­jo sa­vo įspū­džius iš pi­lig­ri­mi­nės ke­lio­nės ir kvie­tė žmo­nes pa­ju­dė­ti iš na­mų nors ke­lioms die­noms.

Autorės nuotr.


Įdomi piligriminė kelionė moteriai – geriausias poilsis

Birutė NENĖNIENĖ

„Man la­bai įdo­mu ke­lioms die­noms iš­va­žiuo­ti į ko­kią nors ke­lio­nę“, – sa­kė ky­bar­tie­tė Sa­lo­mė­ja Da­bu­le­vi­čie­nė ir kaip se­na bei iš­ti­ki­ma „San­ta­kos“ skai­ty­to­ja pa­no­ro pa­si­da­ly­ti įspū­džiais iš pa­sku­ti­nės iš­vy­kos į Li­che­no šven­to­vę Len­ki­jo­je. Čia su gru­pe ki­tų pi­lig­ri­mų ji šven­tė Žo­li­nę.

Mo­te­ris daug me­tų dir­bo že­mės ūkio spe­cia­lis­te ke­liuo­se ra­jo­no ko­lū­kiuo­se. Ta­ry­bi­niais lai­kais ji iš­nau­do­da­vo pro­gas pa­ke­liau­ti su vie­tos pro­fsą­jun­gų or­ga­ni­zuo­ja­mo­mis eks­kur­si­jų gru­pė­mis. Yra lan­kiu­sis dau­ge­ly­je tuo­me­ti­nių res­pub­li­kų, vaikš­čio­ju­si to­li­mą praei­tį me­nan­čių Ru­si­jos mies­tų gat­vė­mis, gro­žė­ju­sis is­to­ri­niais, kul­tū­ri­niais, ar­chi­tek­tū­ros pa­mink­lais. Su Ru­si­jos pla­ty­bė­mis – Kras­no­jars­ko kraš­tu, No­rils­ku ir ki­to­mis vie­to­vė­mis su­si­pa­ži­no dar bū­da­ma vai­kas, kai iš gim­tų­jų Dau­gė­lai­čių šei­ma bu­vo iš­vež­ta į trem­tį.

Pas­kui atė­jo toks me­tas, kai rei­kė­jo dau­giau dė­me­sio skir­ti sa­vo na­mų ūkio rei­ka­lams. Ta­čiau prieš ke­le­rius me­tus at­si­ra­du­sį lais­vą lai­ką mo­te­ris pa­no­ro vėl paį­vai­rin­ti ke­liau­da­ma. Kaip tik po ran­ka pa­si­tai­kė „San­ta­kos“ nu­me­ris, ku­ria­me bu­vo ra­šo­ma, jog trem­ti­nių klu­bas „Sau­lėg­rą­ža“ ve­ža į pi­lig­ri­mi­nes ke­lio­nes. Ky­bar­tie­tė už­si­re­gist­ra­vo ir jau po pir­mos iš­vy­kos džiau­gė­si su­si­pa­ži­nu­si su ki­tais to­kių pa­čių po­mė­gių žmo­nė­mis, ku­rie, jos aki­mis žiū­rint, pa­si­ro­dė esą la­bai drau­giš­ki, pa­pras­ti, nuo­šir­dūs – kaip bro­liai ir se­se­rys.

Jau ke­le­rius me­tus S. Da­bu­le­vi­čie­nė vie­na, o kar­tais – ir su anū­kė­le iš­si­ruo­šia į pi­lig­ri­mi­nes ke­lio­nes. Prieš ge­rą de­šimt­me­tį ji su Lie­tu­vos ūki­nin­kų gru­pe lan­kė­si Suo­mi­jo­je, vė­liau su pi­lig­ri­mais – Pran­cū­zi­jo­je, bu­vo Pa­ry­žiu­je, Švei­ca­ri­jo­je.

„Pa­tin­ka ap­lan­ky­ti šven­tas vie­tas. To­se ke­lio­nė­se mus ly­di ku­ni­gas, jų me­tu rei­kia daug mels­tis, kad Die­vu­lis pa­dė­tų“, – pa­tir­tus ma­lo­nius iš­gy­ve­ni­mus iš­sa­kė ky­bar­tie­tė.

Pas­ta­rą­jį kar­tą mo­te­ris į pi­lig­ri­mi­nę ke­lio­nę ve­žė­si tris anū­kus ir džiau­gia­si iš jų gir­dė­da­ma, jog la­bai pa­ti­ko. Pa­sak pi­lig­ri­mės, ši ke­lio­nė įdo­mes­nė už bet ko­kią ki­tą pra­mo­gi­nę.

Li­che­ne pi­lig­ri­mai da­ly­vau­ja šv. Mi­šio­se, ei­na Kry­žiaus ke­lią. Kai S. Da­bu­le­vi­čie­nė pa­ma­tė, į ko­kį aukš­tį rei­kės už­lip­ti, gal­vo­jo pa­si­ten­kin­sian­ti tuo, kad pa­styp­sos ten su­kur­to Gol­go­tos kal­no pa­pė­dė­je. Ta­čiau žings­ne­lis po žings­ne­lio įvei­kė marš­ru­tą kar­tu su vi­sais ir da­bar gy­ve­na prieš akis at­si­vė­ru­sių die­viš­kų vaiz­dų įspū­džiais. Mo­te­rį su­jau­di­no ži­nia, jog šven­to­vės sta­ti­niams, Gol­go­tos kal­nui įreng­ti ne­di­de­lius ak­me­nis sa­vo ran­ko­mis su­ne­šė jau­ni­mas – moks­lei­viai ir stu­den­tai.

Se­na­sis Li­che­nas yra už dvie­jų šim­tų ki­lo­met­rų nuo Var­šu­vos. Li­che­no vie­to­vė kaip šven­ta vie­ta ži­no­ma nuo 1852 me­tų. Iki 1939 me­tų čia bu­vo už­re­gist­ruo­ta apie trys tūks­tan­čiai įvai­rių ma­lo­nės ak­tų ir ste­buk­lin­gų iš­gi­ji­mų.

Li­che­no Die­vo Mo­ti­nos pen­kių na­vų ba­zi­li­ka sa­vo for­ma pri­me­na anks­ty­vą­sias krikš­čio­nių šven­to­ves. Ši ba­zi­li­ka – pa­ti di­džiau­sia Len­ki­jos šven­to­vė, sep­tin­to­ji pa­gal dy­dį Eu­ro­po­je ir vie­nuo­lik­to­ji pa­sau­ly­je. Ba­zi­li­ka yra Len­ki­jos Ka­ta­li­kų baž­ny­čios dė­kin­gu­mo do­va­na di­džia­jam ju­bi­lie­jui – krikš­čio­ny­bės 2000 me­tų su­kak­čiai. Sta­ty­ba tru­ko de­šimt me­tų už vi­sa­me pa­sau­ly­je iš­si­bars­čiu­sių len­kų su­rink­tas au­kas. Da­bar šią šven­to­vę lan­ko tūks­tan­čiai žmo­nių iš Len­ki­jos ir ki­tų ša­lių.

Sa­lo­mė­ja Da­bu­le­vi­čie­nė sa­kė, jog sva­jo­ja apie sa­vo bū­si­mas ke­lio­nes, bet la­biau­siai ji no­rė­tų ap­lan­ky­ti Iz­rae­lį, pa­vaikš­čio­ti Kris­taus gy­ven­to­se vie­to­se.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas