„Santaka“ / Padeg­tos žo­lės lieps­nos „ap­lai­žė“ ūki­nin­ko pa­sė­lius

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44

Parduoda X mėsinių veislės veršingą mėsinę telyčią, melžimo aparatą (benzininis). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-09-01 11:46:18

Reikalinga moteris vyresnio amžiaus močiutei prižiūrėti. Tel. 8 683 64 162 (Marijampolė).
Galioja iki: 2019-09-02 11:07:09Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-28 10:28

Dalinkitės:  


Ona ir Bro­nius Kau­nec­kai ža­dė­jo su kai­my­nu at­si­skai­ty­ti grū­dais.

Autorės nuotr.


Padeg­tos žo­lės lieps­nos „ap­lai­žė“ ūki­nin­ko pa­sė­lius

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Į „San­ta­ką“ krei­pė­si Klam­pu­čių kai­mo gyventojas Gin­tas Pus­ku­ni­gis, no­rė­da­mas pa­pa­sa­ko­ti, kaip kar­tais neat­sa­kin­gai el­gia­si žmo­nės.

– Ma­no sū­nus pir­mi me­tai ūki­nin­kau­ja, – pa­sa­ko­jo su­si­jau­di­nęs tė­vas. – Pa­si­sė­jo iš­si­nuo­mo­ta­me plo­te dau­giau nei hek­ta­rą va­sa­ri­nių kvie­čių. Dar vis ne­kū­lė ir lau­kė, kol ja­vai su­bręs, bus tin­ka­mi sėk­lai. Ant­ra­die­nį dirb­da­mas ki­tuo­se lau­kuo­se jis ga­vo ži­nu­tę iš drau­gų, kad kvie­čių kul­ti jam ne­be­rei­kės, nes jau kai­my­nas su deg­tu­kais „ku­lia“. Ats­ku­bė­jęs į lau­ką sū­nus pa­ma­tė, jog nu­de­gu­si da­lis jo ne­nuim­tų pa­sė­lių.

Tė­vas la­biau­siai jau­di­no­si ne dėl nuo­sto­lių, ku­rie, kaip pa­ts pri­pa­ži­no, nė­ra la­bai di­de­li. La­biau­siai žmo­gus šir­do dėl pra­si­kal­tu­sio ūki­nin­ko Bro­niaus Kau­nec­ko poel­gio. G. Pus­ku­ni­gis sa­kė, kad že­mės nuo­mo­to­jui, ku­ris bu­vo nu­va­žia­vęs pas de­gin­to­ją, B. Kau­nec­kas siū­lęs ati­tai­sy­ti nuo­sto­lį grū­dais. O jau­na­jam ūki­nin­kui jis nie­ko ne­ža­dė­jo, net neat­sip­ra­šė už pa­da­ry­tus nuo­sto­lius.

Nu­va­žia­vus ap­žiū­rė­ti lau­kų ma­tė­si, kad ug­nis grybš­te­lė­jo ne tik neseniai ūkininkaujančio Va­len­ti­no Pus­ku­ni­gio pa­sė­lius, bet ir ki­tų žemdirbių ra­žie­nas. Dėl to jiems ga­li kil­ti rim­tų ne­ma­lo­nu­mų. Mat Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­ja ne kar­tą įspė­jo, jog žo­lę ir ra­žie­nas de­gi­nan­tys ūki­nin­kai ne tik bus bau­džia­mi bau­do­mis, ta­čiau ir ne­teks jiems skir­tų Eu­ro­pos Są­jun­gos iš­mo­kų už že­mės ūkio naud­me­nas ir pa­sė­lių plo­tus. Žo­lės ir ra­žie­nų de­gi­ni­mas yra lai­ko­ma ty­či­niu ge­ros ag­ra­ri­nės ir ap­lin­ko­sau­gos būk­lės rei­ka­la­vi­mų pa­žei­di­mu.

Pa­ra­ma pa­žei­dė­jams ga­li bū­ti ne­mo­ka­ma šiais me­tais, o įver­ti­nus pa­žei­di­mo mas­tą – ir ki­tus tre­jus me­tus. Apie žo­lės de­gi­ni­mo at­ve­jus Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­ja in­for­muos Na­cio­na­li­nę mo­kė­ji­mo agen­tū­rą, ku­ri prieš iš­mo­kė­da­ma pa­ra­mą ati­tin­ka­mai ir pri­tai­kys pa­žei­dė­jams san­kci­jas.

Nors iš­de­gęs la­bai ne­di­de­lis V. Pus­ku­ni­gio pa­sė­lių plo­tas, bet neaiš­ku, kaip į tai pa­žiū­rės ati­tin­ka­mos ins­ti­tu­ci­jos.

Sa­vo kie­me pa­kal­bin­tas Bro­nius Kau­nec­kas ne­si­gy­nė de­gi­nęs žo­lę sa­vo že­mė­je.

– At­ro­do, ir ap­sia­riau sa­vo dir­vą iš kraš­to per vie­ną ari­mą, ir sto­vė­jau, kol su­de­gė, bet vis tiek taip at­si­ti­ko, – tei­si­no­si ūki­nin­kas. – Ma­tyt, kokia plė­nis įskrie­jo ir po to už­si­de­gė kai­my­nų ra­žie­na bei Pus­ku­ni­gio pa­sė­liai. Aš tik li­pi­ką (dar­žų pikt­žo­lę – aut.) no­rė­jau sa­vo že­mė­je iš­nai­kin­ti, nes per jį ar­ti neį­ma­no­ma, už­kem­ša plū­gą. Tai su­ma­niau pa­deg­ti, bet pa­ts sau­go­jau, kol su­de­gė.

Ūki­nin­ko žmo­na Ona ant­ri­no, kad nė vie­nais me­tais taip ne­bu­vę, kad aug­tų tiek li­pi­ko. Nors ir purkš­ta, ap­si­gin­ti nuo pikt­žo­lių ne­pa­vy­ko. Mo­te­ris pri­pa­ži­no, kad ne­ge­rai išė­jo. Ta­čiau, pa­sak jos, praei­tais me­tais po bul­via­ka­sio kai­my­nai ir­gi pa­de­gė šiau­dus, tai ug­nis bu­vo to­kia, kad net ug­nia­ge­siai at­va­žia­vo. O čia juk vy­ras pa­ts vis­ką už­ge­si­no.

B. Kau­nec­kas at­vy­ku­siam ap­lin­ko­sau­gi­nin­kui Vai­do­tui Venc­kui pri­si­pa­ži­no de­gi­nęs žo­lę. Už šį nu­si­žen­gi­mą ūki­nin­kas bu­vo nu­baus­tas 300 li­tų bau­da, ku­rią tuoj pat ir su­mo­kė­jo (už žo­lės ir ra­žie­nų de­gi­ni­mą gre­sia bau­da nuo 200 iki 1000 li­tų).

Pak­laus­tas, kaip ke­ti­na su­si­tar­ti su jau­nuo­ju ūki­nin­ku, B. Kau­nec­kas ža­dė­jo atlyginti žalą grū­dais. Jis sakė, kad pik­tai su nu­ken­tė­ju­sio­jo tė­vu kal­bė­jęs tik dėl to, jog šis už­si­pra­šęs 2 tūks­tan­čių li­tų.

– Kad dau­giau bū­tų nu­de­gę, tai ki­ta kal­ba, bet čia tik ke­li arai, – dės­tė žmo­gus. – Iš kur mes tiek pi­ni­gų paim­si­me? Vie­nas iš mū­sų pen­si­ją gau­na, o ki­tas – nė tos...

Pa­si­tei­ra­vus G. Pus­ku­ni­gio, ar tik­rai pra­šęs to­kių pi­ni­gų, šis kal­bė­jo jau pik­tai:

– Nie­ko aš ne­pra­šiau iš jo, tik no­riu, kad ki­tam ant gal­vos ne­lip­tų. Taip ir pa­ra­šy­kit, te­gul vi­sas kai­mas ži­no...


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žinomos dainininkės pramintu keliu eina jauniausioji dukra
* Jachtų regata aštriais pojūčiais džiugino dalyvius, o gražiu reginiu – žiūrovus
* Į pilviškiečio laidotuves susirinkęs būrys velionio giminaičių patyrė šoką
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Seimo sprendimą nuo kitų metų Vėlines skelbti nedarbo diena?
Džiaugiuosi juo.
Vertinu neigiamai.
Neturiu nuomonės.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas