„Santaka“ / Aktualia tema

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-26 22:26

Dalinkitės:  


Aktualia tema

Ar žinote, ką dar­že­liuo­se ir mo­kyk­lo­se val­gys vai­kai?

Kiek­vie­nos va­sa­ros pa­bai­go­je, prieš pra­si­de­dant moks­lo me­tams, vi­sos vai­kų ug­dy­mo įstai­gos tu­ri pa­si­reng­ti mo­ki­nių mai­ti­ni­mui. Vie­nas iš jo eta­pų – su­de­rin­ti mais­to pro­duk­tų asor­ti­men­tą ir val­gia­raš­tį su Vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ro spe­cia­lis­tais. Šio de­ri­ni­mo es­mė – mai­ti­ni­mas mo­kyk­lo­se tu­ri bū­ti or­ga­ni­zuo­ja­mas taip, kad mo­ki­niams bū­tų su­da­ry­tos są­ly­gos pa­val­gy­ti šil­to mais­to, kad val­gia­raš­ty­je bū­tų svei­ki pro­duk­tai ir pa­tie­ka­lai.

Mo­ki­nių mai­ti­ni­mui tie­kia­mų mais­to pro­duk­tų asor­ti­men­tas ir val­gia­raš­tis su­da­ro­mas va­do­vau­jan­tis re­ko­men­duo­ja­mų ir ne­re­ko­men­duo­ja­mų mais­to pro­duk­tų gru­pė­mis.

Ar­tė­jant rug­sė­jo 1-ajai, mo­kyk­lų bend­ruo­me­nės (tė­vai, mo­ky­to­jai ir pa­tys vai­kai) ga­li pa­reikš­ti pa­gei­da­vi­mus dėl mai­ti­ni­mo, tė­vų su­si­rin­ki­muo­se ver­tė­tų in­for­muo­ti tė­vus apie svei­kos mi­ty­bos prin­ci­pus, svei­kus pro­duk­tus, ne­svei­ko mais­to ža­lą jau­nam, au­gan­čiam or­ga­niz­mui. Pri­ta­rus mo­kyk­los ta­ry­bai bei pa­tvir­ti­nus mo­kyk­los va­do­vui, val­gia­raš­tis tu­ri bū­ti su­de­rin­tas su vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ru. Mo­kyk­los vi­suo­me­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros spe­cia­lis­tas pri­žiū­ri, kad tie­kiant mais­to pro­duk­tus bū­tų lai­ko­ma­si nu­sta­ty­to mais­to pro­duk­tų asor­ti­men­to, ir, esant nea­ti­ti­ki­mų, ne­dels­da­mas pri­va­lo in­for­muo­ti apie tai kont­ro­liuo­jan­čias ins­ti­tu­ci­jas.

Mai­ti­ni­mas ga­li bū­ti or­ga­ni­zuo­ja­mas ne tik bu­fe­tuo­se, val­gyk­lo­se, bet ir ki­to­se tam tin­ka­mo­se pa­tal­po­se.

Val­gia­raš­čius vi­sa­da ga­li­ma ko­re­guo­ti. Pas­te­bė­jus, kad ku­rio nors pro­duk­to ar pa­tie­ka­lo vai­kai ne­mėgs­ta, šis lie­ka ne­su­val­gy­tas lėkš­tė­se, jį ga­li­ma keis­ti ki­tu, ta­čiau taip pat vi­sa­ver­čiu mais­tu.

Re­ko­men­duo­ja­mos mai­ti­ni­mui mais­to pro­duk­tų gru­pės: dar­žo­vės, bul­vės, vai­siai, uo­gos (ypač iš eko­lo­gi­nės ga­my­bos ūkių) ir jų pa­tie­ka­lai, sul­tys (ypač švie­žios); grū­di­niai (duo­nos ga­mi­niai, kruo­pų pro­duk­tai) ir ankš­ti­niai pro­duk­tai; pie­nas ir pie­no pro­duk­tai (ypač lie­si); lie­sa mė­sa (paukš­tie­na, jau­tie­na, ver­šie­na, triu­šie­na ir kt.) ir jos pro­duk­tai; žu­vis ir jos pro­duk­tai; au­ga­li­nis alie­jus; kiau­ši­niai; ge­ria­ma­sis van­duo ir na­tū­ra­lus mi­ne­ra­li­nis bei šal­ti­nio van­duo (ne­ga­zuo­ti).

Ne­re­ko­men­duo­ja­mos mais­to pro­duk­tų gru­pės: bul­vių traš­ku­čiai ir ki­ti rie­ba­luo­se vir­ti ga­mi­niai; sal­dai­niai, kon­di­te­ri­jos ga­mi­niai su kre­mu ir (ar) šo­ko­la­du; neal­ko­ho­li­niai gė­ri­mai su mais­to prie­dais (da­žik­liais, kon­ser­van­tais, sal­dik­liais), ga­zuo­ti gė­ri­mai; ge­ne­tiš­kai mo­di­fi­kuo­tas mais­tas ar ge­ne­tiš­kai mo­di­fi­kuo­tų su­de­da­mų­jų da­lių tu­rin­tys pro­duk­tai. Taip pat ne­re­ko­men­duo­ja­mi ki­ti daug rie­ba­lų, so­čių­jų rie­ba­lų rūgš­čių, cuk­raus ar drus­kos tu­rin­tys pro­duk­tai (mė­sos pro­duk­tai, kon­di­te­ri­jos ga­mi­niai).Dai­va KLI­MA­VI­ČIE­NĖ

Ma­ri­jam­po­lės vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ro vyr. spe­cia­lis­tė ry­šiams su vi­suo­me­ne


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas