„Santaka“ / Gyventi pensininkams ar tik egzistuoti?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-26 22:25

Dalinkitės:  


Gyventi pensininkams ar tik egzistuoti?

Šiuo sunk­me­čio lai­ko­tar­piu vis juo­des­ni de­be­sys kau­pia­si virš pen­si­nin­kų gal­vų, tik neaiš­ku, ka­da jie pra­trūks. Ko ge­ro, pen­si­jų ma­ži­ni­mo tik­rai ne­pa­vyks iš­veng­ti.

Pen­si­nin­kų par­ti­ja lie­pos 15–24 die­no­mis prie Sei­mo bu­vo suor­ga­ni­za­vu­si ba­do ak­ci­ją – pro­tes­ta­vo­me prieš pen­si­jų ma­ži­ni­mą. Tik gai­la, kad in­for­ma­ci­ją apie šią ak­ci­ją blo­ka­vo tiek laik­raš­čiai, tiek te­le­vi­zi­jos ka­na­lai.

Ak­ci­jo­je da­ly­va­vo ir vil­ka­viš­kie­čiai – aš ir M. Lio­gie­nė. Ak­ci­jos me­tu bu­vo bend­rau­ta su dau­gu­ma Sei­mo na­rių ir jiems iš­sa­ky­tos pen­si­nin­kų pro­ble­mos. As­me­niš­kai man te­ko bend­rau­ti su Mi­nist­ro Pir­mi­nin­ko pa­ta­rė­ju R. Ja­siu­lio­niu ir Sei­mo So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­to na­riu M. Zas­čiu­rins­ku. Jiems bu­vo iš­sa­ky­ta mū­sų par­ti­jos po­zi­ci­ja dėl pen­si­jų ma­ži­ni­mo. Pra­šė­me, kad pen­si­nin­kų rei­ka­lai bū­tų ap­ta­ria­mi su vi­sais pen­si­nin­kų at­sto­vais, o ne tik­tai su Pen­si­nin­kų rei­ka­lų ta­ry­ba, ku­rią su­da­ro tik pen­si­nin­kų są­jun­gos „Bo­čiai“ ir Pa­gy­ve­nu­sių žmo­nių aso­cia­ci­jos at­sto­vai. Tuo la­biau kad jie at­sto­vau­ja tik 45 000 pen­si­nin­kų.

Ak­ci­jos me­tu bu­vo ren­ka­mi pa­ra­šai po re­zo­liu­ci­ja su mū­sų rei­ka­la­vi­mais. Re­zo­liu­ci­ja įteik­ta Sei­mui, Vy­riau­sy­bei ir So­cia­li­nės ap­sau­gos ir dar­bo mi­nis­te­ri­jai.

Mes siū­lė­me, kad jei­gu pen­si­jų ma­ži­ni­mo ne­pa­vyk­tų iš­veng­ti, jos tu­rė­tų bū­ti ma­ži­na­mos di­fe­ren­ci­juo­tai, ne­kar­pant tų pen­si­jų, ku­rios šiuo me­tu yra iki 1500 Lt. Ko­dėl? Juk už­da­rius Ig­na­li­nos ato­mi­nę elekt­ri­nę vi­sų lau­kia neiš­ven­gia­mas kai­nų šuo­lis, to­dėl dau­gu­ma da­bar šiaip taip pra­gy­ve­nan­čių pen­si­nin­kų at­si­durs ant ba­do slenks­čio. Ar da­bar­ti­niai pen­si­nin­kai to nu­si­pel­nė?

Bu­vu­sių vy­riau­sy­bių ne­to­lia­re­giš­ka po­li­ti­ka pri­ve­dė prie da­bar­ti­nės pa­dė­ties. Jei pri­va­ti­zuo­jant įvai­rius ob­jek­tus, ku­rie bu­vo su­kur­ti da­bar­ti­nių pen­si­nin­kų ran­ko­mis, nors da­lis vals­ty­bės gau­tų pa­ja­mų bū­tų per­ves­ta į „Sod­ros” są­skai­tą, da­bar ne­rei­kė­tų gal­vo­ti apie pen­si­jų ma­ži­ni­mą.

Vie­nas So­cia­li­nės ap­sau­gos ir dar­bo mi­nis­te­ri­jos vi­ce­mi­nist­ras per te­le­vi­zi­ją pa­reiš­kė, kad rei­kia pen­si­jas mo­kė­ti už praei­tą mė­ne­sį. O ar jis pa­gal­vo­jo, kaip pen­si­nin­kui rei­kės iš vie­no mė­ne­sio pen­si­jos su­mo­kė­ti mo­kes­čius iš kar­to už du mė­ne­sius? Aš siū­lau tą mė­ne­sį, kai rei­kės su­mo­kė­ti dve­jus mo­kes­čius, mo­kė­ti tik už vie­ną mė­ne­sį, o ki­tas mė­nuo te­gul ir lie­ka sko­loj, kol bus su­grą­žin­tos pen­si­jos. Už vie­no mė­ne­sio sko­lą į ka­lė­ji­mą ne­pa­so­dins, o jei ne­ty­čia nu­mir­si­me, mo­kes­čių ga­vė­jams pa­lie­ka­ma tei­sė kreip­tis į dan­gaus kan­ce­lia­ri­ją.

Ki­ta svar­bi te­ma, ku­ria bu­vo kal­bė­ta, – val­di­nin­kų ar­mi­jos ma­ži­ni­mas. Kad tai rei­kia da­ry­ti, vi­si su­pran­ta, bet ne­ži­no, nuo ko pra­dė­ti. O pra­dė­ti rei­kia nuo Dar­bo bir­žos. Įs­ta­ty­mu bū­ti­na nu­sta­ty­ti be­dar­bio pa­šal­pos „lu­bas”, kad ji bū­tų ne di­des­nė kaip mi­ni­ma­lus at­ly­gi­ni­mas, gau­na­mas į ran­kas. Ta­da iš po­sto at­leis­tas val­di­nin­kas, kaip ir vi­si ki­ti, iš bir­žos gaus mi­ni­ma­laus dy­džio, o ne pa­gal jo bu­vu­sį di­de­lį at­ly­gi­ni­mą ap­skai­čiuo­tą pa­šal­pą ir ne­taps naš­ta vals­ty­bei. Rei­kia at­si­sa­ky­ti ir išei­ti­nių val­di­nin­kų kom­pen­sa­ci­jų, ku­rios kar­tais sie­kia de­šim­tis tūks­tan­čių li­tų.

Pen­si­nin­kų par­ti­jos Vil­ka­viš­kio sky­rius rugp­jū­čio 18 d. su­ren­gė su­si­rin­ki­mą, ku­ria­me bu­vo ap­tar­ti pen­si­nin­kų rei­ka­lai. Dė­ko­ja­me, kad ja­me ap­si­lan­kė ra­jo­no neį­ga­lių­jų žmo­nių są­jun­gos, „Bo­čių“ są­jun­gos, pa­gy­ve­nu­sių žmo­nių aso­cia­ci­jos, „Ca­ri­to“ or­ga­ni­za­ci­jos at­sto­vai. Gai­la, kad dėl as­me­ni­nių pir­mi­nin­kės am­bi­ci­jų ne­da­ly­va­vo neį­ga­lių­jų drau­gi­jos at­sto­vai. Su­si­rin­ki­me bu­vo ap­tar­tos pen­si­nin­kų pro­ble­mos. Ja­me vie­nin­gai pri­tar­ta Pen­si­nin­kų par­ti­jos or­ga­ni­zuo­ja­miems ren­gi­niams – rug­sė­jo 10 d. pra­si­de­dan­čiam ke­lių die­nų pi­ke­tui ir spa­lio 1 d. vyk­sian­čiam vi­suo­ti­niam pen­si­nin­kų mi­tin­gui. Abu ren­gi­niai vyks Vil­niu­je, prie Sei­mo.

Mie­lie­ji Vil­ka­viš­kio ra­jo­no pen­si­nin­kai, bū­ki­me vie­nin­gi spręs­da­mi pen­si­nin­kų pro­ble­mas ir ne­žiū­rė­ki­me, ko­kiai or­ga­ni­za­ci­jai ku­ris pri­klau­so­me. Mū­sų yra la­bai daug ir tik bū­da­mi vie­nin­gi pri­ver­si­me val­dan­čiuo­sius mū­sų pro­ble­mas spręs­ti mums pa­lan­kia link­me.Va­len­ti­nas KRUNG­LE­VI­ČIUS

Pen­si­nin­kų par­ti­jos pir­mi­nin­ko pa­va­duo­to­jas, Vil­ka­viš­kio

sky­riaus pir­mi­nin­kas


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas