„Santaka“ / Duoną išvertė ir padegė ūkininko laukuose

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-26 22:13

Dalinkitės:  


Ūki­nin­kas Ka­zi­mie­ras Venc­kus bu­vo su­glu­męs, kai ra­do sa­vo lau­kuo­se pa­deg­tą duo­ną, po lau­kus iš­ne­šio­tas ap­de­gu­sias pa­kuo­tes.

Autorės nuotr.


Duoną išvertė ir padegė ūkininko laukuose

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pir­ma­die­nį sa­vo lau­kus ap­žiū­rė­ti iš­si­ruo­šęs Alks­nė­nų kai­mo ūki­nin­kas Ka­zi­mie­ras Venc­kus ap­stul­bo, ne­to­li Did­vy­žių kai­mo esan­čio­se val­do­se ra­dęs di­džiu­lę ne­tvar­ką. Ga­lu­lau­kė­je juo­da­vo nu­de­gu­sių ra­žie­nų dė­mė, o jos cent­re bu­vo su­pil­ta krū­va duo­nos, ba­to­nų, net py­ra­gų ir kek­sų...

– Nie­kaip ne­sup­ran­tu, kaip ši­taip ga­li­ma, – pik­ti­no­si ūki­nin­kas. – Na, dar lau­kas kaip lau­kas, ke­li arai iš­de­gė, bet ši­taip elg­tis su duo­na?! Ge­riau bū­tų ati­da­vę žmo­nėms kai­me, tai šie gy­vu­lė­liams bū­tų su­šė­rę ar­ba žvė­re­liams į miš­ką nu­ve­žę. Nie­kaip neį­si­vaiz­duo­ju, koks svei­ko pro­to žmo­gus ga­lė­tų taip pa­da­ry­ti.

O duo­ne­lės K. Venc­kaus lau­kuo­se ban­dy­ta su­de­gin­ti ne­ma­žai – nepanašu, kad tai būtų at­lie­kos iš kai­mo par­duo­tu­vės. Pa­var­tę dar de­gė­siais ne­ta­pu­sius duo­nos li­ku­čius ra­do­me ir įkal­čių: ant vi­sų ras­tų eti­ke­čių pui­ka­vo­si už­ra­šas „Ma­ri­jam­po­lės duo­na – gi­lios se­no­lių ke­pi­mo tra­di­ci­jos“, tai pat – ke­pyk­los „Sa­vas“ lo­go­ti­pas. Ant kai ku­rių pa­kuo­čių dar iš­li­kę ir lip­du­kai su ga­lio­ji­mo da­ta – 2009 08 17.

– Bet ne­gi veš ga­min­to­jas duo­ną, kad jos at­si­kra­ty­tų Vil­ka­viš­kio pa­kraš­ty­je, – svars­tė ūki­nin­kas. – Ir kam ši­taip da­ry­ti?

Įdo­mu tai, kad nė ant vie­nos pa­kuo­tės ne­si­ma­tė nei lip­du­kų su ga­mi­nių kai­nomis, ku­rios pa­pras­tai užrašomos ir už­kli­juo­ja­mos ne­di­de­lė­se par­duo­tu­vė­se, nei brūkš­ni­nio ko­do, ku­ris bū­ti­nas pre­kei nu­ske­nuo­ti pre­ky­bos cent­ruo­se.

Ko­kiu bū­du duo­na pa­te­ko į ūki­nin­ko lau­kus, nu­ta­rė­me pa­si­klaus­ti ga­min­to­jų. Pa­si­gi­li­nus paaiš­kė­jo, kad UAB „Ma­ri­jam­po­lės duo­na“ prieš ge­rus ket­ve­rius me­tus nu­pir­ko Juo­zas Lie­bus – fir­mos „Sa­vas“, ku­ri tu­ri ke­pyk­lą Vil­ka­viš­ky­je, sa­vi­nin­kas.

Išk­lau­sęs ži­nią apie to­kią si­tua­ci­ją, J. Lie­bus sa­kė, jog ne­ži­no­jęs apie šį įvy­kį, ir tei­gė, kad ke­pyk­la tik­rai to­kiais bū­dais sa­vo ga­mi­nių neat­sik­ra­to. Kaip ir vi­siems, iš­gir­du­siems apie šį at­si­ti­ki­mą, vers­li­nin­kui toks poel­gis pa­si­ro­dė ab­sur­diš­kas.

J. Lie­bus svars­tė, jog kaž­kas iš fir­mos ar jos duo­na ir pyrago gaminiais pre­kiau­jan­čios par­duo­tu­vės produkciją ga­lė­jo pa­vog­ti.

Vers­li­nin­kas iš­siun­tė sa­vo pa­va­duo­to­ją Ro­mą Na­ri­jaus­ką į ūki­nin­ko lau­kus, kad bū­tų įvertinta si­tua­ci­ja. Vė­liau pa­skam­bi­nęs R. Na­ri­jaus­kas sa­kė, jog UAB „Ma­ri­jam­po­lės duo­na“ jo­kių va­gys­tės po­žy­mių neap­tik­ta. Pa­va­duo­to­jas tei­gė, kad šiuo me­tu kaip tik su­stip­rin­ta ap­sau­ga, pa­sam­dy­ta pa­pil­do­mų sar­gų. Ap­žiū­rė­jęs įvy­kio vie­tą R. Na­ri­jaus­kas sakė ra­dęs dar ir V. Gi­rai­čio ke­pyk­los eti­ke­čių.

Pa­sak pa­va­duo­to­jo, toks gaminių kie­kis, koks ban­dy­tas su­de­gin­ti ūki­nin­ko lau­kuo­se, ga­li bū­ti tik iš par­duo­tu­vės, vei­kiau­siai už­sii­ma­n­čios iš­ve­žio­ja­mą­ja pre­ky­ba, nes ant pa­kuo­čių nė­ra jo­kių kai­nų. UAB „Ma­ri­jam­po­lės duo­na“ dar­buo­to­jas pa­ti­ki­no, kad ši pro­duk­ci­ja ne­bu­vo iš­vež­ta iš jų ke­pyk­los. At­sa­kin­gas už bend­ro­vės ap­sau­gą R. Na­ri­jaus­kas sa­kė esąs įsi­ti­ki­nęs, jog jų fir­mos sar­gai dir­ba ge­rai.

Šiaip ar taip, duo­ną kaž­kas iš­me­tė ir pa­de­gė ūki­nin­ko lau­kuo­se. Ko­dėl kažkam rei­kė­jo de­gin­ti duo­nos ga­mi­nius – neaiš­ku.

Vien jau pa­ts fak­tas, kad taip ne­pa­gar­biai pa­sielg­ta su duo­na, kai ap­lin­kui ne­trūks­ta alks­tan­čių, ver­čia su­glum­ti.

Jei­gu kas nors ma­tė­te ap­ra­šy­tą įvy­kį ar ką nors ži­no­te, bū­ti­nai pa­skam­bin­ki­te į re­dak­ci­ją ir pra­neš­ki­te. La­bai rū­pė­tų iš­siaiš­kin­ti taip švent­va­giš­kai pa­siel­gu­sį žmo­gų.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Per miestą tekančią upę tenka šienauti dalgiais
* Skęstančiuosius gelbstintis vilkaviškietis apie savo gyvybę negalvoja
* Fotografijų parodoje skleidžiasi užslėptas krašto gamtos grožis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „humusas“ kaip valgio pavadinimas?
Vartosenoje jau paplitęs junginys avinžirnių užtepas, tačiau galimas ir adaptuotas variantas hùmusas.
Tai – tiršta pasta arba užtepas iš avinžirnių, sezamų sėklų, alyvuogių aliejaus ir česnakų, paplitęs Viduriniuosiuose Rytuose.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas