„Santaka“ / Duoną išvertė ir padegė ūkininko laukuose

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-26 22:13

Dalinkitės:  


Ūki­nin­kas Ka­zi­mie­ras Venc­kus bu­vo su­glu­męs, kai ra­do sa­vo lau­kuo­se pa­deg­tą duo­ną, po lau­kus iš­ne­šio­tas ap­de­gu­sias pa­kuo­tes.

Autorės nuotr.


Duoną išvertė ir padegė ūkininko laukuose

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pir­ma­die­nį sa­vo lau­kus ap­žiū­rė­ti iš­si­ruo­šęs Alks­nė­nų kai­mo ūki­nin­kas Ka­zi­mie­ras Venc­kus ap­stul­bo, ne­to­li Did­vy­žių kai­mo esan­čio­se val­do­se ra­dęs di­džiu­lę ne­tvar­ką. Ga­lu­lau­kė­je juo­da­vo nu­de­gu­sių ra­žie­nų dė­mė, o jos cent­re bu­vo su­pil­ta krū­va duo­nos, ba­to­nų, net py­ra­gų ir kek­sų...

– Nie­kaip ne­sup­ran­tu, kaip ši­taip ga­li­ma, – pik­ti­no­si ūki­nin­kas. – Na, dar lau­kas kaip lau­kas, ke­li arai iš­de­gė, bet ši­taip elg­tis su duo­na?! Ge­riau bū­tų ati­da­vę žmo­nėms kai­me, tai šie gy­vu­lė­liams bū­tų su­šė­rę ar­ba žvė­re­liams į miš­ką nu­ve­žę. Nie­kaip neį­si­vaiz­duo­ju, koks svei­ko pro­to žmo­gus ga­lė­tų taip pa­da­ry­ti.

O duo­ne­lės K. Venc­kaus lau­kuo­se ban­dy­ta su­de­gin­ti ne­ma­žai – nepanašu, kad tai būtų at­lie­kos iš kai­mo par­duo­tu­vės. Pa­var­tę dar de­gė­siais ne­ta­pu­sius duo­nos li­ku­čius ra­do­me ir įkal­čių: ant vi­sų ras­tų eti­ke­čių pui­ka­vo­si už­ra­šas „Ma­ri­jam­po­lės duo­na – gi­lios se­no­lių ke­pi­mo tra­di­ci­jos“, tai pat – ke­pyk­los „Sa­vas“ lo­go­ti­pas. Ant kai ku­rių pa­kuo­čių dar iš­li­kę ir lip­du­kai su ga­lio­ji­mo da­ta – 2009 08 17.

– Bet ne­gi veš ga­min­to­jas duo­ną, kad jos at­si­kra­ty­tų Vil­ka­viš­kio pa­kraš­ty­je, – svars­tė ūki­nin­kas. – Ir kam ši­taip da­ry­ti?

Įdo­mu tai, kad nė ant vie­nos pa­kuo­tės ne­si­ma­tė nei lip­du­kų su ga­mi­nių kai­nomis, ku­rios pa­pras­tai užrašomos ir už­kli­juo­ja­mos ne­di­de­lė­se par­duo­tu­vė­se, nei brūkš­ni­nio ko­do, ku­ris bū­ti­nas pre­kei nu­ske­nuo­ti pre­ky­bos cent­ruo­se.

Ko­kiu bū­du duo­na pa­te­ko į ūki­nin­ko lau­kus, nu­ta­rė­me pa­si­klaus­ti ga­min­to­jų. Pa­si­gi­li­nus paaiš­kė­jo, kad UAB „Ma­ri­jam­po­lės duo­na“ prieš ge­rus ket­ve­rius me­tus nu­pir­ko Juo­zas Lie­bus – fir­mos „Sa­vas“, ku­ri tu­ri ke­pyk­lą Vil­ka­viš­ky­je, sa­vi­nin­kas.

Išk­lau­sęs ži­nią apie to­kią si­tua­ci­ją, J. Lie­bus sa­kė, jog ne­ži­no­jęs apie šį įvy­kį, ir tei­gė, kad ke­pyk­la tik­rai to­kiais bū­dais sa­vo ga­mi­nių neat­sik­ra­to. Kaip ir vi­siems, iš­gir­du­siems apie šį at­si­ti­ki­mą, vers­li­nin­kui toks poel­gis pa­si­ro­dė ab­sur­diš­kas.

J. Lie­bus svars­tė, jog kaž­kas iš fir­mos ar jos duo­na ir pyrago gaminiais pre­kiau­jan­čios par­duo­tu­vės produkciją ga­lė­jo pa­vog­ti.

Vers­li­nin­kas iš­siun­tė sa­vo pa­va­duo­to­ją Ro­mą Na­ri­jaus­ką į ūki­nin­ko lau­kus, kad bū­tų įvertinta si­tua­ci­ja. Vė­liau pa­skam­bi­nęs R. Na­ri­jaus­kas sa­kė, jog UAB „Ma­ri­jam­po­lės duo­na“ jo­kių va­gys­tės po­žy­mių neap­tik­ta. Pa­va­duo­to­jas tei­gė, kad šiuo me­tu kaip tik su­stip­rin­ta ap­sau­ga, pa­sam­dy­ta pa­pil­do­mų sar­gų. Ap­žiū­rė­jęs įvy­kio vie­tą R. Na­ri­jaus­kas sakė ra­dęs dar ir V. Gi­rai­čio ke­pyk­los eti­ke­čių.

Pa­sak pa­va­duo­to­jo, toks gaminių kie­kis, koks ban­dy­tas su­de­gin­ti ūki­nin­ko lau­kuo­se, ga­li bū­ti tik iš par­duo­tu­vės, vei­kiau­siai už­sii­ma­n­čios iš­ve­žio­ja­mą­ja pre­ky­ba, nes ant pa­kuo­čių nė­ra jo­kių kai­nų. UAB „Ma­ri­jam­po­lės duo­na“ dar­buo­to­jas pa­ti­ki­no, kad ši pro­duk­ci­ja ne­bu­vo iš­vež­ta iš jų ke­pyk­los. At­sa­kin­gas už bend­ro­vės ap­sau­gą R. Na­ri­jaus­kas sa­kė esąs įsi­ti­ki­nęs, jog jų fir­mos sar­gai dir­ba ge­rai.

Šiaip ar taip, duo­ną kaž­kas iš­me­tė ir pa­de­gė ūki­nin­ko lau­kuo­se. Ko­dėl kažkam rei­kė­jo de­gin­ti duo­nos ga­mi­nius – neaiš­ku.

Vien jau pa­ts fak­tas, kad taip ne­pa­gar­biai pa­sielg­ta su duo­na, kai ap­lin­kui ne­trūks­ta alks­tan­čių, ver­čia su­glum­ti.

Jei­gu kas nors ma­tė­te ap­ra­šy­tą įvy­kį ar ką nors ži­no­te, bū­ti­nai pa­skam­bin­ki­te į re­dak­ci­ją ir pra­neš­ki­te. La­bai rū­pė­tų iš­siaiš­kin­ti taip švent­va­giš­kai pa­siel­gu­sį žmo­gų.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas