„Santaka“ / Atgarsiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-24 23:20

Dalinkitės:  


Atgarsiai

Pyko dėl patikros or­ga­ni­za­vi­mo

Po to, kai rugp­jū­čio 14 ir 16 die­no­mis ra­jo­ne lan­kė­si pre­ven­ci­nio pro­jek­to „Ne­delsk“ ko­man­da ir rugp­jū­čio 18 die­nos „San­ta­ko­je“ pa­ra­šė­me apie šią ak­ci­ją, į re­dak­ci­ją krei­pė­si ke­le­tas mo­te­rų.

Jos guo­dė­si, kad ne­pa­te­ko pa­tik­rai į ro­ži­nį au­to­bu­sė­lį. Ap­mau­du bu­vę ne vien dėl to, kad ne­pa­si­tik­ri­no, bet ir to­dėl, kad pa­si­skam­bi­nu­sios į Vil­ka­viš­kio pir­mi­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros cent­ro re­gist­ra­tū­rą iš­gir­do at­sa­ky­mą, jog re­gist­ruo­ja­mos tik tos mo­te­rys, ku­rios pri­si­ra­šiu­sios prie šios gy­dy­mo įstai­gos. Bu­vo paaiš­kin­ta, kad ši įstai­ga pro­jek­to or­ga­ni­za­to­riams su­mo­kė­jo tik už sa­vo pa­cien­tes. Mo­te­ris tai nu­ste­bi­no, nes bu­vo gir­dė­ju­sios, jog pa­si­tik­rin­ti į „Ro­ži­nio kas­pi­no“ au­to­bu­sė­lį ga­li atei­ti vi­sos mo­te­rys, ir vi­sai ne­svar­bu, pas ku­rį gy­dy­to­ją lan­ko­si.

Vil­ka­viš­kie­tės, iš­gir­du­sios, jog jų neuž­re­gist­ruo­ja, nu­spren­dė, jog me­di­kai ne­priims ir iš „gy­vos ei­lės“.

Pir­mi­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros cent­ro vyr. gy­dy­to­ja La­ri­sa Je­li­sie­je­va re­dak­ci­jai paaiš­ki­no, jog jų įstai­ga tik­rai bu­vo su­da­riu­si su­tar­tį su pro­jek­to „Ne­delsk“ or­ga­ni­za­to­riais ir iš sa­vo biu­dže­to su­mo­kė­jo pu­sant­ro tūks­tan­čio li­tų. To­dėl ir bu­vo pir­miau­siai už­re­gist­ruo­ta 80 šio cent­ro pa­cien­čių. Vie­nos jos bu­vo už­ra­šo­mos re­gist­ra­tū­ro­je, ki­tos – per šei­mos gy­dy­to­ją.

Be­je, re­gist­ra­to­rės ir­gi ga­lė­jo pa­si­guos­ti, kad da­lis pa­skam­bi­nu­sių ir no­rė­ju­sių už­si­re­gist­ruo­ti mo­te­rų po to, kai iš­gir­do, jog ne­bus įtrauk­tos į są­ra­šus, el­gė­si la­bai ne­man­da­giai, svai­dė nie­kuo dė­tai re­gist­ra­to­rei įžei­džian­čius žo­džius.

Pro­jek­to or­ga­ni­za­to­rės dar anks­ty­vą pa­va­sa­rį de­ri­no at­vy­ki­mą į Vil­ka­viš­kio ra­jo­ną ir pa­gei­da­vo fi­nan­si­nės pa­ra­mos iš Sa­vi­val­dy­bės. Mat kai ku­rios sa­vi­val­dy­bės šį pro­jek­tą pa­re­mia, skir­da­mos iki tri­jų tūks­tan­čių li­tų. Ta­da „Ro­ži­nio kas­pi­no“ au­to­bu­sė­lis jų te­ri­to­ri­jos gy­ven­vie­tė­se ga­li lan­ky­tis dvi ar tris die­nas. Ma­tyt, dėl ob­jek­ty­vių prie­žas­čių ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė lė­šų skir­ti ne­ga­lė­jo.

„Ne­delsk“ pro­jek­to or­ga­ni­za­to­rės, ga­vu­sios nei­gia­mą Sa­vi­val­dy­bės at­sa­ky­mą, fi­nan­sa­vi­mo rei­ka­lus spren­dė su Pir­mi­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros cent­ru.

Vyr. gy­dy­to­ja sa­kė, jog PSPC iš sa­vo biu­dže­to ga­lė­jo skir­ti tik pu­sant­ro tūks­tan­čio li­tų ir ap­mo­kė­ti už vie­ną pa­pil­do­mą pa­tik­ros die­ną. Tai­gi, tik ga­vu­si šią pa­ra­mą „Ne­delsk“ ko­man­da ga­lė­jo į ra­jo­ną at­va­žiuo­ti dar ir ant­rą die­ną.

Rugp­jū­čio 14 die­nos prieš­pie­tį pro­fi­lak­ti­nė krū­tų pa­tik­ra bu­vo at­lik­ta 54 mo­te­rims Pil­viš­kiuo­se, po pie­tų – 47 mo­te­rims Bart­nin­kuo­se. Rugp­jū­čio 16 die­ną, at­vy­kę prie Vil­ka­viš­kio PSPC, ko­man­dos na­riai ga­vo il­gą už­re­gist­ruo­tų mo­te­rų są­ra­šą, bet priė­mė ir pa­tik­ri­no vi­sas, ku­rios lau­kė, – iš vi­so 112 mo­te­rų.

Vyr. gy­dy­to­ja L. Je­li­sie­je­va sa­kė, jog su­pran­ta­mas mo­te­rų no­ras pa­tek­ti ne­mo­ka­mai pa­tik­rai, ta­čiau jos va­do­vau­ja­ma įstai­ga ne­tu­ri tiek lė­šų, kad pa­rem­tų vi­so ra­jo­no mo­te­rų ap­si­lan­ky­mą „Ro­ži­nio kas­pi­no“ au­to­bu­sė­ly­je.

Va­do­vė ban­dė ieš­ko­ti rė­mė­jų šiai pro­gra­mai, bet šį­kart neat­si­ra­do ga­lin­čių ar no­rin­čių pa­dė­ti.

Be abe­jo, mo­te­rys ga­li kreip­tis į sa­vo gy­dy­to­jus ir pa­pra­šy­ti, kad jas pa­siųs­tų pa­si­da­ry­ti krū­tų echos­ko­pi­ją. Be to, pa­gal iš anks­to pa­skelb­tą gra­fi­ką į Vil­ka­viš­kį at­vyks­ta kon­sul­tuo­ti on­ko­lo­gas.

Mo­te­rys, su­si­rū­pi­nu­sios sa­vo svei­ka­ta – dėl sa­vęs ir dėl tų, ku­rie jas my­li, – ga­li bet ka­da pa­si­skam­bin­ti „Ne­delsk“ pro­jek­to ne­mo­ka­mu te­le­fo­nu 8 800 20 250.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas