„Santaka“ / Atgarsiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-24 23:20

Dalinkitės:  


Atgarsiai

Pyko dėl patikros or­ga­ni­za­vi­mo

Po to, kai rugp­jū­čio 14 ir 16 die­no­mis ra­jo­ne lan­kė­si pre­ven­ci­nio pro­jek­to „Ne­delsk“ ko­man­da ir rugp­jū­čio 18 die­nos „San­ta­ko­je“ pa­ra­šė­me apie šią ak­ci­ją, į re­dak­ci­ją krei­pė­si ke­le­tas mo­te­rų.

Jos guo­dė­si, kad ne­pa­te­ko pa­tik­rai į ro­ži­nį au­to­bu­sė­lį. Ap­mau­du bu­vę ne vien dėl to, kad ne­pa­si­tik­ri­no, bet ir to­dėl, kad pa­si­skam­bi­nu­sios į Vil­ka­viš­kio pir­mi­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros cent­ro re­gist­ra­tū­rą iš­gir­do at­sa­ky­mą, jog re­gist­ruo­ja­mos tik tos mo­te­rys, ku­rios pri­si­ra­šiu­sios prie šios gy­dy­mo įstai­gos. Bu­vo paaiš­kin­ta, kad ši įstai­ga pro­jek­to or­ga­ni­za­to­riams su­mo­kė­jo tik už sa­vo pa­cien­tes. Mo­te­ris tai nu­ste­bi­no, nes bu­vo gir­dė­ju­sios, jog pa­si­tik­rin­ti į „Ro­ži­nio kas­pi­no“ au­to­bu­sė­lį ga­li atei­ti vi­sos mo­te­rys, ir vi­sai ne­svar­bu, pas ku­rį gy­dy­to­ją lan­ko­si.

Vil­ka­viš­kie­tės, iš­gir­du­sios, jog jų neuž­re­gist­ruo­ja, nu­spren­dė, jog me­di­kai ne­priims ir iš „gy­vos ei­lės“.

Pir­mi­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros cent­ro vyr. gy­dy­to­ja La­ri­sa Je­li­sie­je­va re­dak­ci­jai paaiš­ki­no, jog jų įstai­ga tik­rai bu­vo su­da­riu­si su­tar­tį su pro­jek­to „Ne­delsk“ or­ga­ni­za­to­riais ir iš sa­vo biu­dže­to su­mo­kė­jo pu­sant­ro tūks­tan­čio li­tų. To­dėl ir bu­vo pir­miau­siai už­re­gist­ruo­ta 80 šio cent­ro pa­cien­čių. Vie­nos jos bu­vo už­ra­šo­mos re­gist­ra­tū­ro­je, ki­tos – per šei­mos gy­dy­to­ją.

Be­je, re­gist­ra­to­rės ir­gi ga­lė­jo pa­si­guos­ti, kad da­lis pa­skam­bi­nu­sių ir no­rė­ju­sių už­si­re­gist­ruo­ti mo­te­rų po to, kai iš­gir­do, jog ne­bus įtrauk­tos į są­ra­šus, el­gė­si la­bai ne­man­da­giai, svai­dė nie­kuo dė­tai re­gist­ra­to­rei įžei­džian­čius žo­džius.

Pro­jek­to or­ga­ni­za­to­rės dar anks­ty­vą pa­va­sa­rį de­ri­no at­vy­ki­mą į Vil­ka­viš­kio ra­jo­ną ir pa­gei­da­vo fi­nan­si­nės pa­ra­mos iš Sa­vi­val­dy­bės. Mat kai ku­rios sa­vi­val­dy­bės šį pro­jek­tą pa­re­mia, skir­da­mos iki tri­jų tūks­tan­čių li­tų. Ta­da „Ro­ži­nio kas­pi­no“ au­to­bu­sė­lis jų te­ri­to­ri­jos gy­ven­vie­tė­se ga­li lan­ky­tis dvi ar tris die­nas. Ma­tyt, dėl ob­jek­ty­vių prie­žas­čių ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė lė­šų skir­ti ne­ga­lė­jo.

„Ne­delsk“ pro­jek­to or­ga­ni­za­to­rės, ga­vu­sios nei­gia­mą Sa­vi­val­dy­bės at­sa­ky­mą, fi­nan­sa­vi­mo rei­ka­lus spren­dė su Pir­mi­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros cent­ru.

Vyr. gy­dy­to­ja sa­kė, jog PSPC iš sa­vo biu­dže­to ga­lė­jo skir­ti tik pu­sant­ro tūks­tan­čio li­tų ir ap­mo­kė­ti už vie­ną pa­pil­do­mą pa­tik­ros die­ną. Tai­gi, tik ga­vu­si šią pa­ra­mą „Ne­delsk“ ko­man­da ga­lė­jo į ra­jo­ną at­va­žiuo­ti dar ir ant­rą die­ną.

Rugp­jū­čio 14 die­nos prieš­pie­tį pro­fi­lak­ti­nė krū­tų pa­tik­ra bu­vo at­lik­ta 54 mo­te­rims Pil­viš­kiuo­se, po pie­tų – 47 mo­te­rims Bart­nin­kuo­se. Rugp­jū­čio 16 die­ną, at­vy­kę prie Vil­ka­viš­kio PSPC, ko­man­dos na­riai ga­vo il­gą už­re­gist­ruo­tų mo­te­rų są­ra­šą, bet priė­mė ir pa­tik­ri­no vi­sas, ku­rios lau­kė, – iš vi­so 112 mo­te­rų.

Vyr. gy­dy­to­ja L. Je­li­sie­je­va sa­kė, jog su­pran­ta­mas mo­te­rų no­ras pa­tek­ti ne­mo­ka­mai pa­tik­rai, ta­čiau jos va­do­vau­ja­ma įstai­ga ne­tu­ri tiek lė­šų, kad pa­rem­tų vi­so ra­jo­no mo­te­rų ap­si­lan­ky­mą „Ro­ži­nio kas­pi­no“ au­to­bu­sė­ly­je.

Va­do­vė ban­dė ieš­ko­ti rė­mė­jų šiai pro­gra­mai, bet šį­kart neat­si­ra­do ga­lin­čių ar no­rin­čių pa­dė­ti.

Be abe­jo, mo­te­rys ga­li kreip­tis į sa­vo gy­dy­to­jus ir pa­pra­šy­ti, kad jas pa­siųs­tų pa­si­da­ry­ti krū­tų echos­ko­pi­ją. Be to, pa­gal iš anks­to pa­skelb­tą gra­fi­ką į Vil­ka­viš­kį at­vyks­ta kon­sul­tuo­ti on­ko­lo­gas.

Mo­te­rys, su­si­rū­pi­nu­sios sa­vo svei­ka­ta – dėl sa­vęs ir dėl tų, ku­rie jas my­li, – ga­li bet ka­da pa­si­skam­bin­ti „Ne­delsk“ pro­jek­to ne­mo­ka­mu te­le­fo­nu 8 800 20 250.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas