„Santaka“ / Rajono melžėjų varžytuvių nugalėtoja nepasikeitė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-24 22:38

Dalinkitės:  


„Mel­žė­jos kon­kur­sui iš­ri­kiuo­tos“, – ko­mi­si­jai ra­por­ta­vo vyr. mel­žė­ja Onu­tė – Že­mės ūkio sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tė Ona Sla­vins­kie­nė (dešinėje).

Autorės nuotr.


Rajono melžėjų varžytuvių nugalėtoja nepasikeitė

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Penk­ta­die­nį Beb­ri­nin­kų kai­me (Pil­viš­kių sen.) vy­ku­sio­se mel­žė­jų var­žy­tu­vė­se da­ly­vės ir or­ga­ni­za­to­riai vėl svei­ki­no ant­rus me­tus tą pa­čią ren­gi­nio nu­ga­lė­to­ją – Edi­tą Di­džiu­lie­nę iš Mat­lau­kio kai­mo.

Šį­met į Lie­tu­vos ve­te­ri­na­ri­jos aka­de­mi­jos Jo­si­fo Ta­co mel­ži­mo mo­ky­mo cent­ro, Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Že­mės ūkio sky­riaus ir Pie­no ga­min­to­jų aso­cia­ci­jos Vil­ka­viš­kio sky­riaus or­ga­ni­zuo­tą kon­kur­są daug pre­ten­den­tų ne­bu­vo. Nors do­va­nos bu­vo tik­rai ver­tin­gos, bet, pa­sak pa­grin­di­nio ren­gi­nio or­ga­ni­za­to­riaus, aso­cia­ci­jos ra­jo­no sky­riaus pir­mi­nin­ko Al­bi­no Šnei­de­rio, nei mik­ro­ban­gų kros­ne­lės, nei mo­bi­lie­ji te­le­fo­nai ir pi­ni­gi­niai pri­zai nau­jų vei­dų į kon­kur­są ne­pri­vi­lio­jo. Tre­čią kar­tą or­ga­ni­zuo­ta­me ra­jo­ni­nia­me kon­kur­se šį­met var­žė­si ke­tu­rios jau anks­tes­niais me­tais ja­me da­ly­va­vu­sios mel­žė­jos: Edi­ta Di­džiu­lie­nė, Ra­sa Kve­de­rie­nė, Ro­ma Či­žaus­kie­nė, šei­mi­nin­kų duk­ra Ind­rė Gus­tai­ty­tė ir kon­kur­so nau­jo­kė Jo­lan­ta Bo­sie­nė, ku­ri ne­pa­da­rė gė­dos A. Šnei­de­rio ūkiui ir užė­mė tre­čią­ją vie­tą.

Mo­te­rų ži­nių ir įgū­džių ver­tin­ti at­vy­ko la­bai au­to­ri­te­tin­ga ko­mi­si­ja: Lie­tu­vos ve­te­ri­na­ri­jos aka­de­mi­jos Jo­si­fo Ta­co mel­ži­mo mo­ky­mo cent­ro va­do­vas, kon­kur­so „Ge­riau­sia mel­žė­ja“ or­ga­ni­za­ci­nio ko­mi­te­to pir­mi­nin­ko pa­va­duo­to­jas dr. Sau­lius Tu­šas, šio cent­ro moks­lo dar­buo­to­ja Ra­mu­tė Mi­šei­kie­nė ir la­bo­ran­tė Kris­ti­na Odi­nie­nė, Vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos Ve­te­ri­na­ri­jos sa­ni­ta­ri­jos sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tė An­ta­ni­na Grei­čiu­vie­nė, LVA Gy­vu­li­nin­kys­tės ka­ted­ros lek­to­rė Al­do­na Šim­kie­nė.

Šį­met bu­vo at­si­sa­ky­ta teo­ri­nės da­lies. Už­pil­džiu­sios an­ke­tas ir iš­si­trau­ku­sios nu­me­rius, da­ly­vės ro­dė, kaip mo­ka pa­ruoš­ti įran­gą, po to bu­vo ver­ti­na­mos pra­kti­nė­se rung­ty­se. Mel­žė­jos ko­mi­si­jai pa­de­monst­ra­vo, kaip mo­ka plau­ti ir mel­ži­mui pa­ruoš­ti įran­gą, kaip el­gia­si su gy­vu­liu, kaip nu­sta­to so­ma­ti­nių ląs­te­lių kie­kį pie­ne. Ko­mi­si­ja ste­bė­jo ir mo­te­rų sa­ni­ta­ri­nį pa­si­ruo­ši­mą, mel­ži­mą, fik­sa­vo mel­ži­mo lai­ką.

Ne­ma­čiu­sios to­kios dau­gy­bės žmo­nių, ypač ne­ri­ma­vo Rū­tos ir Kęs­to Gus­tai­čių ūkio kar­vu­tės. Su jo­mis su­si­tvar­ky­ti mel­žė­joms bu­vo ne­leng­va. Daug lė­mė ir jau­du­lys. Kaip sa­kė pir­mą­kart kon­kur­se da­ly­va­vu­si J. Bo­sie­nė, pa­ma­čiu­si gau­sią ko­mi­si­ją ji aki­mir­kai net už­mir­šo, nuo ku­rio ga­lo rei­kia vis­ką pra­dė­ti.

Pa­gal su­rink­tus ba­lus da­ly­vės ga­lu­ti­nė­je įskai­to­je iš­si­ri­kia­vo to­kia tvar­ka: E. Di­džiu­lie­nė, R. Kve­de­rie­nė, J. Bo­sie­nė, R. Či­žaus­kie­nė ir I. Gus­tai­ty­tė. Pri­zų ir siurp­ri­zų už­te­ko vi­soms mel­žė­joms, do­va­na nu­džiu­gin­ti ir sve­tin­gi ne­pap­ras­tai tvar­kin­go ūkio šei­mi­nin­kai R. ir K. Gus­tai­čiai.

Pir­mą­kart ra­jo­no mel­žė­jų varž­tu­vėms dan­gus do­va­no­jo pui­kų orą. Pil­viš­kių se­niū­nas Vy­tau­tas Ju­dic­kas pa­si­rū­pi­no, kad Beb­ri­nin­kuo­se vy­ku­sio ren­gi­nio sve­čiai tu­rė­tų kur pa­to­giai at­si­sės­ti, kad bū­tų pa­sta­ty­ta ne­ma­ža pa­la­pi­nė ir sta­lai. Ren­gi­nį ku­ra­vu­si Že­mės ūkio sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tė Ona Sla­vins­kie­nė sa­kė bu­vu­si ma­lo­niai nu­ste­bin­ta, mat at­vy­kus jau vis­kas bu­vo su­sta­ty­ta, be­li­ko tik įsi­kur­ti. Sve­čius links­mi­no Pil­viš­kių kai­mo ka­pe­los mu­zi­kan­tai.

A. Šnei­de­ris pa­si­rū­pi­no, kad ren­gi­nio žiū­ro­vai tu­rė­tų kuo už­siim­ti, kol bus pa­skelb­ti var­žy­tu­vių re­zul­ta­tai. Sve­čiai var­žė­si puo­dy­nių dau­žy­mo rung­ty­je, mė­tė vir­vę ant me­di­nio jau­čio gal­vos, ku­rią pa­ga­mi­no pa­ts Pie­no ga­min­to­jų aso­cia­ci­jos ra­jo­ni­nio sky­riaus pir­mi­nin­kas.

Kaip ir vi­sa­da, šven­tė­je ne­trū­ko ge­ros nuo­tai­kos, skam­bė­jo bend­ra dai­na.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas