„Santaka“ / Rajono melžėjų varžytuvių nugalėtoja nepasikeitė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-24 22:38

Dalinkitės:  


„Mel­žė­jos kon­kur­sui iš­ri­kiuo­tos“, – ko­mi­si­jai ra­por­ta­vo vyr. mel­žė­ja Onu­tė – Že­mės ūkio sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tė Ona Sla­vins­kie­nė (dešinėje).

Autorės nuotr.


Rajono melžėjų varžytuvių nugalėtoja nepasikeitė

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Penk­ta­die­nį Beb­ri­nin­kų kai­me (Pil­viš­kių sen.) vy­ku­sio­se mel­žė­jų var­žy­tu­vė­se da­ly­vės ir or­ga­ni­za­to­riai vėl svei­ki­no ant­rus me­tus tą pa­čią ren­gi­nio nu­ga­lė­to­ją – Edi­tą Di­džiu­lie­nę iš Mat­lau­kio kai­mo.

Šį­met į Lie­tu­vos ve­te­ri­na­ri­jos aka­de­mi­jos Jo­si­fo Ta­co mel­ži­mo mo­ky­mo cent­ro, Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Že­mės ūkio sky­riaus ir Pie­no ga­min­to­jų aso­cia­ci­jos Vil­ka­viš­kio sky­riaus or­ga­ni­zuo­tą kon­kur­są daug pre­ten­den­tų ne­bu­vo. Nors do­va­nos bu­vo tik­rai ver­tin­gos, bet, pa­sak pa­grin­di­nio ren­gi­nio or­ga­ni­za­to­riaus, aso­cia­ci­jos ra­jo­no sky­riaus pir­mi­nin­ko Al­bi­no Šnei­de­rio, nei mik­ro­ban­gų kros­ne­lės, nei mo­bi­lie­ji te­le­fo­nai ir pi­ni­gi­niai pri­zai nau­jų vei­dų į kon­kur­są ne­pri­vi­lio­jo. Tre­čią kar­tą or­ga­ni­zuo­ta­me ra­jo­ni­nia­me kon­kur­se šį­met var­žė­si ke­tu­rios jau anks­tes­niais me­tais ja­me da­ly­va­vu­sios mel­žė­jos: Edi­ta Di­džiu­lie­nė, Ra­sa Kve­de­rie­nė, Ro­ma Či­žaus­kie­nė, šei­mi­nin­kų duk­ra Ind­rė Gus­tai­ty­tė ir kon­kur­so nau­jo­kė Jo­lan­ta Bo­sie­nė, ku­ri ne­pa­da­rė gė­dos A. Šnei­de­rio ūkiui ir užė­mė tre­čią­ją vie­tą.

Mo­te­rų ži­nių ir įgū­džių ver­tin­ti at­vy­ko la­bai au­to­ri­te­tin­ga ko­mi­si­ja: Lie­tu­vos ve­te­ri­na­ri­jos aka­de­mi­jos Jo­si­fo Ta­co mel­ži­mo mo­ky­mo cent­ro va­do­vas, kon­kur­so „Ge­riau­sia mel­žė­ja“ or­ga­ni­za­ci­nio ko­mi­te­to pir­mi­nin­ko pa­va­duo­to­jas dr. Sau­lius Tu­šas, šio cent­ro moks­lo dar­buo­to­ja Ra­mu­tė Mi­šei­kie­nė ir la­bo­ran­tė Kris­ti­na Odi­nie­nė, Vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos Ve­te­ri­na­ri­jos sa­ni­ta­ri­jos sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tė An­ta­ni­na Grei­čiu­vie­nė, LVA Gy­vu­li­nin­kys­tės ka­ted­ros lek­to­rė Al­do­na Šim­kie­nė.

Šį­met bu­vo at­si­sa­ky­ta teo­ri­nės da­lies. Už­pil­džiu­sios an­ke­tas ir iš­si­trau­ku­sios nu­me­rius, da­ly­vės ro­dė, kaip mo­ka pa­ruoš­ti įran­gą, po to bu­vo ver­ti­na­mos pra­kti­nė­se rung­ty­se. Mel­žė­jos ko­mi­si­jai pa­de­monst­ra­vo, kaip mo­ka plau­ti ir mel­ži­mui pa­ruoš­ti įran­gą, kaip el­gia­si su gy­vu­liu, kaip nu­sta­to so­ma­ti­nių ląs­te­lių kie­kį pie­ne. Ko­mi­si­ja ste­bė­jo ir mo­te­rų sa­ni­ta­ri­nį pa­si­ruo­ši­mą, mel­ži­mą, fik­sa­vo mel­ži­mo lai­ką.

Ne­ma­čiu­sios to­kios dau­gy­bės žmo­nių, ypač ne­ri­ma­vo Rū­tos ir Kęs­to Gus­tai­čių ūkio kar­vu­tės. Su jo­mis su­si­tvar­ky­ti mel­žė­joms bu­vo ne­leng­va. Daug lė­mė ir jau­du­lys. Kaip sa­kė pir­mą­kart kon­kur­se da­ly­va­vu­si J. Bo­sie­nė, pa­ma­čiu­si gau­sią ko­mi­si­ją ji aki­mir­kai net už­mir­šo, nuo ku­rio ga­lo rei­kia vis­ką pra­dė­ti.

Pa­gal su­rink­tus ba­lus da­ly­vės ga­lu­ti­nė­je įskai­to­je iš­si­ri­kia­vo to­kia tvar­ka: E. Di­džiu­lie­nė, R. Kve­de­rie­nė, J. Bo­sie­nė, R. Či­žaus­kie­nė ir I. Gus­tai­ty­tė. Pri­zų ir siurp­ri­zų už­te­ko vi­soms mel­žė­joms, do­va­na nu­džiu­gin­ti ir sve­tin­gi ne­pap­ras­tai tvar­kin­go ūkio šei­mi­nin­kai R. ir K. Gus­tai­čiai.

Pir­mą­kart ra­jo­no mel­žė­jų varž­tu­vėms dan­gus do­va­no­jo pui­kų orą. Pil­viš­kių se­niū­nas Vy­tau­tas Ju­dic­kas pa­si­rū­pi­no, kad Beb­ri­nin­kuo­se vy­ku­sio ren­gi­nio sve­čiai tu­rė­tų kur pa­to­giai at­si­sės­ti, kad bū­tų pa­sta­ty­ta ne­ma­ža pa­la­pi­nė ir sta­lai. Ren­gi­nį ku­ra­vu­si Že­mės ūkio sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tė Ona Sla­vins­kie­nė sa­kė bu­vu­si ma­lo­niai nu­ste­bin­ta, mat at­vy­kus jau vis­kas bu­vo su­sta­ty­ta, be­li­ko tik įsi­kur­ti. Sve­čius links­mi­no Pil­viš­kių kai­mo ka­pe­los mu­zi­kan­tai.

A. Šnei­de­ris pa­si­rū­pi­no, kad ren­gi­nio žiū­ro­vai tu­rė­tų kuo už­siim­ti, kol bus pa­skelb­ti var­žy­tu­vių re­zul­ta­tai. Sve­čiai var­žė­si puo­dy­nių dau­žy­mo rung­ty­je, mė­tė vir­vę ant me­di­nio jau­čio gal­vos, ku­rią pa­ga­mi­no pa­ts Pie­no ga­min­to­jų aso­cia­ci­jos ra­jo­ni­nio sky­riaus pir­mi­nin­kas.

Kaip ir vi­sa­da, šven­tė­je ne­trū­ko ge­ros nuo­tai­kos, skam­bė­jo bend­ra dai­na.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas